Reklama

Reklama

Nyní Myra Breckinridgeová, dříve Myron. Synovec majitele hollywoodské filmové školy, který si právě nechal změnit pohlaví, přijíždí zahájit nový život. S penězi se startuje lépe, a tak chce ze strýce pro začátek vyždímat milion dolarů... Myron Breckinridge podstupuje plastickou operaci, po níž se má stát ženou. Dobrovolně se tak vzdává mužství, aby mohla přijít na svět nádherná Myra Breckinridgeová. Ta se okamžitě vydává do Hollywoodu, kde její zesnulý strýc Myron vlastnil slavnou filmovou školu. Tvrdí, že byla jeho ženou, a nárokuje si polovinu jeho jmění. Dosavadní dědic Buck není příjezdem dravé ženy nikterak nadšen. Myra se ovšem okamžitě chopí příležitosti a prohlásí, že bude na škole vyučovat – za tisíc dolarů měsíčně. Pomalu se seznamuje s žáky i dalšími lidmi. Například se slečnou Leticií Van Allenovou, filmovou agentkou a nenasytnou milovnicí. Přijíždí pravidelně do školy, aby si tam vybrala „mladé hřebce“, kteří by potěšili její již poněkud zchátralé tělo. Místním krasavcem je nepříliš chytrý Rusty, do něhož je zamilovaná naivní blondýnka Mary. Má s ním ale neustálé trápení, protože Rusty se líbí kdekomu. Dokonce i Myra po něm pošilhává. Starý Buck mezitím vyvíjí horečnou činnost, aby se Myry zbavil. Povolává advokáta Charlieho. Má se pokusit zhatit Myřiny snahy o získání Buckova bohatství. Zjišťuje, že Myron nikdy nebyl ženatý a vykazoval dokonce jisté homosexuální sklony. Je tedy docela dobře možné, že i svatební smlouva, kterou Myra předložila, je falešná... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

Visáč 

všechny recenze uživatele

Novohollywoodsky gender-bending trainwreck a campová satira štúdiového systému starého Hollywoodu - nakrútené optikou sexuálne uvolnenej hippie kontrakultúry. Svojim spôsobom fascinujúca koláž retro muzikálových čísel (Shirley Temple), grotesky (Laurel a Hardy), dvojzmyselných narážok (Mae West) a hravej extravagancie (Raquel Welch ako transgender domina). Reflektuje revolučné zmeny vo filmovom priemysle na prelome 60s/70s, odvážne burcuje proti dobovým stereotypom na plátne i v spoločnosti, ale z dnešného pohľadu je to skôr problematická kuriozita a pozoruhodný historický artefakt. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Za tu snahu, invenci a výpravu bych musel dát nejvyšší hodnocení, Raquel Welch se do každého záběru převlíká, takže pro její fanoušky ideální film. Ovšem z hlediska příběhu- řekněme spíše že žádný není. Je to takový hodně barevný flek na zdi- někdo v tom vidí umění a někdo blitku. Já tedy tak napůl.60% ()

Reklama

Radko 

všechny recenze uživatele

Americká kvetinová kontrakultúra priniesla okrem iného myšlienky sexuálneho oslobodenia vo všetkých smeroch a zároveň požiadavky na zrovnoprávnenie žien v spoločnosti. Mnohé filmy sa s obrazom U. S. A., zmätených správaním a myslením kvetinových detí a vyrovnávajúcich sa s novými ideami mieru, tolerancie k ostatným aj k prírode, a nahradeniu konfrontácie láskou, vyrovnali skvostne. Žiaľ Myra B. sa k nim nezaraďuje ani náhodou. Z tunajších komentátorov film pekne opísal woody, že až po prečítaní jeho komentára nerozumiem jeho vysokému hodnoteniu; no a lakonicky presne opísala v stručnej vete film užívateľka hanazu. Mal som taktiež tento nevtipný zlepenec dopozerať. Zlepenec o žene, ktorá si prišla pre prachy z dedičstva po manželovi do filmového štúdia patriacemu strýkovi. Zlepenec kratučkých čiernobielych sekvencií z klasických amerických komédií, grotesiek a drám, ktoré mali nahradzovať aktuálne naladenie, či emóciu. Nuž nezlepencovo pôsobila len krásna Raquel Welchová, vďaka ktorej výsledku udeľujem zaslúženú jednu hodnotiacu hviezdu. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Návrat Mae Westové na velké plátno po celých 27 letech nemohl být lepší. Myra Breckinridge je taková odvážná čuňárna, že si Mae opravdu nemohla vybrat lépe. Je to geniální, aby ve filmu ze 70. zaznělo tolik respektu k filmové epoše 1935-1945. Radši ani nechci vědět, co si o tom myslela Laura Mulvey :D Leticia Van Allen zastínila veškerou americkou pornografii, ačkoli měla k dispozici takové kočky jako Raquel a Farrah. "Stanley, kolik je hodin?" ()

woody 

všechny recenze uživatele

Notně omšelá obskurnost, která by v polovině 60. let způsobila nemalý poprask. Na začátku 70's však byla společnost jinde a Myra Breckinridge vypadala jako zastydlý hipícký artefakt mimo čas a prostor. Přesto má ten film mnohé neopominutelné vklady - chlípného Johna Hustona, permanentně nadrženou Mae West (75 let!) a transsexuálního hrdinu s rozdvojenou osobností. Sledování je po většinu času na pokraji únosné meze, protože to je velice velice nevtipné a pouze divné. Následující výrok ze soudobé recenze to myslím vystihne dostatečně: "Komedie vtipná asi jako pedofilní zvrhlík." ()

Galerie (57)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama