Mužskoj sezon. Barchatnaja revolucija

Law of Corruption

Akční / Krimi / Drama

Rusko, 2005, 117 min

• carlos 2010

Tak toto som nepochopil. Absolútny odpad. Všetko zlé. Úplný chaos. Nerozumiem tomuto hodnoteniu.(24.6.2013)

Rozpočet $7miliónovTržby Celosvetovo $6,630,285(23.7.2010)

Zaujímavý thriller z produkcie našich východných bratov, ktorý sa môže honosiť celkom slušným obsadením, netradičným spracovaním a zaujímavou komplikovanou zápletkou. Hlavnou devízou filmu je vzťah medzi majorom Veršeninom, dôstojníkom špeciálnych policajných jednotiek, ktorého život, poznačený závislou manželkou, nepredvídateľnou dcérou a po zbabranom záťahu aj ohrozenou kariérou ide v poslednej dobe dolu vodou, a tajomným Suborovcevom, novo prideleným kolegom, ktorý naňho má dohliadať. K tomu zápletka točiaca sa okolo svetového obchodu s drogami, ruskej mafie, záhadného vraha, korupcie a v neposlednej rade jedného vplyvného Američana. Lenže Špeciálna operácia oplýva aj typicky ruskou náturou, takže asi 90% divákov bude mať v deji minimálne behom prvej polhodiny značný chaos, nehovoriac o tom, že tu nechýba aj tradične ruský nadhľad, stelesnený občas pomerne nemiestnymi vtipmi a narážkami, ako aj vodka a vyššia miera vulgarizmu. Celkovo sa však jedná o film, ktorý sa, ak ste rozumeli filmom ako Denná hliadka, rozhodne oplatí pozrieť.(1.7.2013)