Little Women (TV film)

• slovenský

Malé ženy

Drama / Rodinný / Romantický

USA, 1978, 2x90 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

dosial som Little Women necitala /co sa dufam zmeni ak najdem preklad/. Velmi ma zaujal krasny pribeh ako som ho uvidela vo filmovom spracovani z roku 1994 so skvelou Winonou Ryder. Tak som v ocakavani chcela vidiet i tuto verziu. Zpociatku som sa sklamala... tak sa mi pacil Laurie a tu ...no... herec mi prisiel uplne nesympaticky. i Susan Dey hrajuca Jo. Snazila som sa cez to preniest a podarilo sa. Na konci hodnotim na 3 hviezdy. (miestami 3 a 1/2 :) ) Na vic sa nezmozem. Ale som rada, ze pribeh sa trosku viac rozvijal, zretelnejsie ukazal charaktery hlavnych postav.... Tu nevynechali detaily ako napr. vyvoj vztahu Laurie + Jo, co sa mi pacilo. oooh... skoda, ze LW 1994 neni dlhsie a prepracovanejsie.. ale i tak ma moje sympatie. joo.. este 1 poznamocka - co za hrozne exteriery to pouzili?! Napr. ,,park", les, kde sa boli korculovat, budova v NY... hruza:-/ velke minus tejto verzie /kostymy a doplnky nekomentujem - teda az na tu PLASTOVU pokryvku hlavy NY vydavatela! v 19.storoci?/ celkovo: som rada za novy zajimavy pohlad na carovne Little Women(29.7.2008)

• danecek24

36. Zlatý Glóbus za rok 1978 - nominace (1) - Nejlepší TV film(13.2.2009)

Vzhľadom na dĺžku snímku sa tento film premietal v 2 dieloch. Nemám rád filmy na pokračovanie, ale po vzhliadnutí prvej časti som sa rozhodol pozrieť si aj druhý diel.Príbeh je dobre spracovaný(jedná sa o filmové spracovanie románu od Louis May Alcottovej), nechýba mu potrebná dynamika, počas viac ako 3 hodín sledovania som sa ani raz nenudil. Herecké výkony sú slušné, výborne zahrané boli najmä postavy Jo March (Susan Dey) a teta March (Greer Garson).(8.1.2007)