Bytost

• USA The Entity (více)

Carla Morenová je ve svém pokoji kýmsi surově napadena a znásilněna. Nikdo, včetně manžela, jí ale nevěří, že útoky záhadné bytosti se opakují, ačkoli má tělo samou modřinu. Když se Carle nepochopitelným způsobem porouchá auto a ona se málem zabije, poslechne svou přítelkyni Cindy a vyhledá pomoc psychologa doktora Sneidermana. Ten s ní probírá její dětství a mládí a společně skládají mozaiku událostí, které by mohly nynější útoky vysvětlovat. Doktor Sneiderman usoudí, že útoky jsou jen Carliny představy, s jejichž pomocí se snaží vyrovnat s rozličnými životními traumaty. Carla s jeho závěry nesouhlasí a když ji chce doktor hospitalizovat, odmítne a rozhodne se čelit útokům dál sama a zůstat se svými dětmi. Nedlouho nato se Carla seznámí se dvěma parapsychology z místní univerzity, kteří ji vyslechnou a rozhodnou se věci přijít na kloub. K pokusu se dostaví i doktor Sneidrman, který parapsychologii nevěří a chce Carlu za každou cenu chránit... (oficiální text distributora)

IronRocky

Vubec to nebyl špatnej duchařskej horor a byl jsem mile překvapen. Film měl rychlej rozjezd a stále dobré tempo, napětí i atmosféru se zajímavým hudebním doprovodem. ()

Shanen29

Velmi povedený horor,který opravdu patří mezi špičku.Surovost tohoto snímku je cítit s každou minutou této dvojhodinové stopáže.Film jsem viděl již před 20ti lety na VHS,ale opětovné shlédnutí mě utvrdilo v tom,že preciznost filmu je co do počtu hvězdiček zasloužená. ()

himor

Nedokážem ohodnotiť tento film, lebo bol natočený ešte predtým ako som sa narodil. Videl som ho teraz v roku 2016 a neviem ako naň reagovať. Vo svojej dobe to bola isto šleha, ale teraz som len kukal ako puk, že čo sa to tam deje. Koniec filmu s brutálnym efektom tekutého hélia bol na tú dobu asi top, teraz sa s tým môžte spláchnuť do hajzlu. Ako nebál som sa a nesmial ani sekundu, skôr mi to prišlo divné. Ženská mi prišla ako psycho, scény ako znásilnenie(niekoľkokrát - asi bol scenárista úchyl) boli trápne, ale zjavne si to užívala. Neviem čo s týmto filmom, asi zahodiť a zabudnúť. ()

Knor

Těžko uvěřitelnej, ale děsivej příběh a i když několik těch efektů je už hodně chatrnejch, nic to nemění na tom, že tu je spousta opravdu strašidelnejch momentů. Byl jsem překvapenej jak brutálně rychle dojde k prvním útokům nadrženýho démona, kterej se s tím fakt moc nepáral. Nuda to nebyla ani na chvíli, a musím říct, že je to výborná duchařina. ()

Homerking

Svobodná matka Carla Moran bydlí se svými dětmi v Los Angeles. Jejich životy se změní v noční můru poté co je Carla ve svém domě napadena a znásilněna neznámou entitou. Traumatizovaná žena se obrátí na svého psychiatra, ten jí ale nedokáže pomoci. Poté co se napadení zopakuje, vyhledá zoufalá Carla skupinu parapsychologů. /// "Natočeno podle skutečnosti" tohle téma můžu, těžké je však vždy posoudit jak moc se tvůrci odklonili od pravdy. Tady asi dost protože ten závěr byl hodně přitaženej za vlasy ale jinak Slušný strašení na tehdejší dobu, skvělá tísnivá atmosféra a to především díky strachu z neviditelného zla. Barbara Hershey zahrála svou roli velmi důvěryhodně, "znásilňovací" scény byly dost psycho + ty příšerný zvuky k tomu TOP. Doporučuji. ()

Duke90

Nápad s neviditelným perverzákem je výborný. Není potřeba se přímo bát abyste se při nekompromisních útocích na zoufalou ženu cítili znepokojivě, protože to dozajista budete! Po psychologické stránce také nemám prakticky co vytknout a gradující dialogy mezi na první pohled vyrovnaným psychologem a roztřesenou obětí si doslova říkají o pozornost. Popravdě řečeno mi zážitek nejvíce kazil hudební doprovod (jestli to tak mohu vůbec nazvat) při střetech s agresivní entitou, kdy jsem nabýval dojmu, že Charles Bernstein využil k nahrávání pracovního prostředí železáren. U jinak dostatečně napínavého hororu považuji tuto "vložku" za krajně nevhodnou a několikrát mě donutila se i zasmát, což určitě nebylo žádoucí... ()

Pitryx

V maličkostech to koukatelné je, zříme zde i několik drobných efektíků, ovšem vcelku je to nuda až běda. Jen téma je zajímavé, ale jinak jde o klasickou duchařinu bez vyšších ambicí. Někdy dobrá hudba, na konci však již špatná. Rovněž efekt na konci snímku je pod vší úroveň. Dávám jedna *, protože podruhé vidět jen skutečně v nouzi nejvyšší. 20110925 11737/12000+++++ Souhlas s mým 24 let starým (špatně čitelným) komentářem ze soukromého filmové deníku ze dne 18. 1. 1994 (PRO 7): Rozhodně lépe udělaný film zvukově nežli opticky. Spíše psycho. Triky se omezují na světelné efekty (blesky). Nejlepší sekvence při souložích s duchem. Jiné efekty se však nevyskytují. Podprůměrný, zbytečně zdlouhavý snímek. ------------------------------------- 20180106 11738/12000 */2 s.u. Konec nic moc, efekty hodně pod psa. ()

djbarrel

Hustá duchařina, podle mého názoru lepší než Poltergeist a podobné duchařiny. Punc skutečné události dodává filmu ještě větší šmrnc. Kvalitní film s mrazivou atmosférou. 85 % ()

Lucretat

Možná kdybych film viděl jako desetiletý, tak by mi utkvěl v paměti a o X let později bych mu na ČSFD udělil lepší skóre... Ale dnes už na mě takový film zapůsobit prostě nemůže. Líbilo se mi, že se scénárista s ničím nepáral a rozjel to hned ze začátku, ale druhá polovina filmu už byla spíš k smíchu. Ne, ne k smíchu, byla to spíš velká nuda a to včetně konce. Přeceněné. Zklamání. ()

honzic

Filmařsky je to mezi duchařskými horory jeden z lepších a to i bez počítačových efektů, skvěle zahrané Barabarou Hershey a podle skutečné události, to potěší a naturalisticky natočené scény s duchem, ale jinak je děj jedna velká nuda a do postav se moc člověk nedostane, tady scénář dost ztrácí a režie také. Přesto 75 % si zaslouží. ()

J.Mayen

Tak tenhle film se mi ve sve dobe postaral o par tydnu, kdy jsem nemohl spat. Pravda, byl jsem jeste dite,ale i ted s odstupem, stale mam neprijemnej pocit pri sledovani. Je to jeden z hororu, kde by se dala atmosfera dala krajet, Zadna krev, noze, utrhany koncetiny, proste si tvurci vystacili s necim neviditelnym a podle me takto ma vypada kvalitni horor. ()

MFZB

Paranormal Activity sa môže aj so všetkými pokračovaniami skryť oproti tomuto veľdielu. Na to, že film má 30 rokov, tak fakt je dosť strašidelný a presvedčivý, ktorý je teda hlavne výborne zahraný a celkové spracovanie je vynikajúce. To by som ani nebol povedal, že v 80-tych rokoch sa dá natočiť niečo takéto. Film spracúva fakt zaujímavú tematiku, ktorá ma síce nejak veľmi nezaujíma a ani jej veľmi neverím, ale aj preto je to určite podivu hodný kúsok. A samozrejme hudba je perfektná a atmosfére len dodáva na grádoch. Napriek pomerne dlhej stopáži (120 min.) film ani trochu nenudí a začína prakticky hneď a divák si nemusí najprv odtrpieť častokrát riadne natiahnuté oboznamovanie sa s postavami. ()

wesker

není špatné ve své době bych jistě dal o hvězdičku navíc ale v dnešní době je to už k pousmání... ovšem jako téma je to výživné a pokud je na tom něco pravdy tak i děsivé. ()

necrosrandist

Veliké překvapení! Od Barbary Hershey jsem jiný než super výkon ani nečekal, ale atmosféra mi celkem vyrazila dech. A ve scénách kdy je napadena duchem, je zvukový doprovod vážně žůžo. ()

jouzy

Moc pěkný film, vyděl jsem ho asi před 10lety na primě něco po půlnoci a dodnes z něj mám velice silný zážitek. ()