poster

Bytost

 • USA

  The Entity

 • Slovensko

  Bytosť

 • Velká Británie

  The Entity

 • Kanada

  The Entity

 • Austrálie

  The Entity

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1982, 125 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ilemas
  ****

  Kdysi můj velmi oblíbený horor tenkrát na VHS.Prý podle skutečné události, čemuž ani trochu nevěřím. Po včerejším uvedení v tv musím konstantovat, že se mi to stále ještě líbí. Film má atmosféru a dovede vyvolat pěkné mrazení i bez kapky krve, což třeba o takovém Paranormal aktivity tvrdit nemůžu. Hodnocení na tehdejší dobu, kdybych to viděl dnes poprvé, tak asi 40%. První a jedinná duchařina, která se mi líbí.(12.3.2011)

 • eraserhead666
  ****

  První hodina je skvělá, napínavá a místy dost atmosférická a strašidelná duchařina, která se mi hodně líbila, jenže ve druhé půlce se všechno tohle někam vytratí, film se stane rozvláčnějším, ukecaným a místy trochu nudným a samotný závěr je jakoby bez vyvrcholení.. I přesto jsem se během filmu na hodinky koukl jen jednou a byl jsem překvapen, kolik času už uběhlo. Jako celek to nudné není, ale kvalitativně a co se týče zážitku má film dost jasnou sestupnou tendenci. Má to zajímavý nápad (teda, dá se říct nápad, když je to údajně podle skutečných událostí?). Akty znásilnění jsou natočeny dost dobře a doprovází je skvělý hudební motiv. 3,5*(17.10.2009)

 • Dudek
  **

  Jako horor nic moc, konfrontační fáze jsou sice zručně sehrané a přicházejí nečekaně rychle, nicméně násilný hudební doprovod absolutně likviduje jakékoliv záchvěvy atmosféry. Napomáhá tomu i fakt, že zdejší duch místo bouchání s dveřmi a zhasínání světel hned od začátku znásilňuje hlavní protagonistku. Značně rychlý úvod zároveň znemožňuje postupné gradování scén, takže veškerá další napadnutí jsou spíše repeticí obohacenou o klasické motivy (rozbíjení oken atp.). O poznání přívětivější by byl psychologický pohled, který je však dost ztížen faktem, že svědkem paranormálních jevů se postupně stává čím dál více postav, takže nedává příliš velký smysl.(14.1.2014)

 • Morholt
  ***

  Teda že bych byl zrovna vystrašenej se určitě říct nedá, ale když duch udeřil už v prvních minutách, řikal jsem si, že to bude sakra dobrý. Navíc ten "hudební" doprovod je fakt pecka. Jenže duch se projevoval pořád stejně a začal mě trošku nudit, i když znásilňovací scény byly natočený perfektně a Barbara Hershey měla něco do sebe (jen by se mohla holit :D). Z letargie mě pak vytrhla banda inženýru, kteří si přinesli různá hejblata, aby mohli strašidlo lapit a zkoumat, čemuž se jim snaží zabránit doktor-skeptik, kterej průběžně celej film systematicky leze na nervy. Že se bubák nehodlá stát předmět pokusů není nutno zdůrazňovat. Finále bylo vůbec legrační a s "podle skutečných událostí" se jděte bodnout. 50%(20.7.2012)

 • choze
  ***

  Pozoruhodná moderní duchařina, prý podle skutečné události, kde strašidelné viktoriánské sídlo nahradil domek na předměstí v současné Americe, ale bouchající dveře, padající předměty a divné zvuky zůstaly. První polovina do nás pálí brutální útoky neznámé bytosti na svobodnou matku tři dětí, která marně hledá pomoc na psychiatrii, kde ji považují za sebepoškozující se hysterku, v druhé polovině se hrdinka obrátí pro pomoc na parapsychology, kteří ji nejdříve monitorují u ní doma a následně se pokusí chytit ducha v laboratorní replice jejího domu. Rozjezd i finále jsou solidní, prostředek slabší, Barbara Hershey v hlavní roli výborná a znásilňovací scény (hlavně díky intenzívní zvukové stopě) působivé, škoda, že se za půlkou stane z útočníka jen hra světýlek.(14.3.2010)

 • - Martin Scorsese umístil film na jedenáctou příčku seznamu nejděsivějších filmů všech dob. (Terva)

 • - Podobný prípad sa mal skutočne odohrať v roku 1974. O takých zážitkoch hovorí žena menom Doris Bither z Kalifornie. (joske88)

 • - Pro scény, kde se entita dotýká Carly Moran (Barbara Hershey) vymyslel tým speciálních efektů systém přístrojů, pomocí kterých byli schopni foukat horký vzduch. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace