Bytost

• Austrálie

• Irsko

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1982, 125 min

Časem lehce zaprášený, avšak stále děsivý horor o sexuchtivém démonovi. Dvouhodinová stopáž sice podkopává nohy tomu údernému startu, ale to nic nemění na tom, že pořád se jedná o mimořádný zážitek. Hlavně ve chvílích duchových radovánek, kdy za doprovodu Bernsteinovo (o tři roky později komponoval hudbu ke Cravenově The Nightmare on Elm Street) pekelně burácejícího podkresu vám film nedovolí se nadechnout. Takže dneska, v záplavě novodobých ghost stories, slouží jako perfektní balzám pro diváky vyhledávající starou školu.(22.10.2011)

Nymfomanky by mali radosť. Ale vážne. Nechať sa dennodenne ( bez súhlasu ) preťahovať nejakým sparchantelým paranormálnym nadržancom, na to treba odvahu ( a kondičku ). Film nestavia na triky ( aj keď je ich tu akurát ) a masky, ale dáva prednosť atmosfére, ktorá je viac než obstojná a robí z filmu nadpriemerný kúsok v žánri.(9.6.2015)

• juta

Zbytečně dlouhý horor, který mohl být klidně o třičtvrtě hodiny kratší. Nadržený duch, který si vybral Carlu jako svoji sexuální otrokyni se jen tak snadno odbít nenechá, takže má Carla co dělat, aby se ho zbavila. Hudba při těchto hrátkách nebyla úplně to pravé, ale jak se neustále opakovala při střetnutích, tak si na to člověk musí nějak zvyknout. Mám z toho rozporuplné dojmy.(4.1.2016)

Tento film je natočený v tom istom roku ako známejší Poltergeist ale tento je o triedu lepší.Príbeh je bizarno originálny.Byť znásilnená sexu-chtivým duchom a keď to nieje komédia(scary movie) ale je to brané vážne,už len to je na zamyslenie je to vobec možné,že to niekto mohol vymyslieť?Ale navzdory všetkému pekne to drží pokope.Film disponuje viacerými silno vypätými situáciami a k tomu tá silno dunivá hudba ešte kapánek to vypätie zvyšuje.Príbeh má par ubíjajúcich chvíľok aj pár zábavných momentov ale hlavne že nenudí.Je pravda,že triky sú slabé na úrovni detskej diskotéky ale tento film má silu v napätí a aj atmosfére či v hereckom obsadený.Nieje to najlepší film z ducharskeho prostredia a práve ho najviac zabíja absurdný príbeh ale odhliadnuc od toho veľmi schopný film z ducharskou tematikou.(23.2.2015)

Tento mysteriózní horor jsem viděl jako malé dítě a pamatuji si že se mi líbil, zapůsobil na mě, měl hutnou atmosféru, bál se a na některé scény i zvuky nezapomenu. Dnes jsem ho opět zhlédl a vše zůstalo naprosto stejné. S ohledem na nostalgii a na skutečnou událost je to opravdu silné kafe. Jen pro otrlé diváky.(12.12.2009)

• - Carla Moran se po událostech ztvárněných ve filmu celkem pětkrát stěhovala, ale útoky nepřestaly. Po přestěhování do Texasu náhle útoky ustaly, a to po dvou letech. (HellFire)

• - Pro scény, kde se entita dotýká Carly Moran (Barbara Hershey) vymyslel tým speciálních efektů systém přístrojů, pomocí kterých byli schopni foukat horký vzduch. (HellFire)

• - Podobný prípad sa mal skutočne odohrať v roku 1974. O takých zážitkoch hovorí žena menom Doris Bither z Kalifornie. (joske88)