Základ rodiny

• USA The Family Stone (více)

Sarah Jessica Parker v roli, za kterou byla nominovaná na Zlatý globus* a další zářivé hvězdy vládnou úžasné komedii nabité „břitkým humorem“ (Rolling Stone)! Základ rodiny je okouzlující romantický film, během kterého se nepřestanete smát! Věčně podrážděná a až příliš konzervativní ředitelka korporace Meredith Morton (Sarah Jessica Parker) je zvyklá na život na Manhattanu, ale teď musí důvěrně známé prostředí na chvíli opustit. Čeká jí návštěva u rodiny svého přítele Everetta Stona (Dermot Mulroney). Stoneovi jsou ale hodně svérázní lidé a najít společnou řeč s odměřenou cizinkou pro ně nebude snadné. K tomu, aby si Meredith získala jejich srdce, bude potřeba jeden nečekaný host, dvě překvapivá milostná vzplanutí a několik piv! (oficiální text distributora)

cashplouch

Drama nebo komedie? Spíš pokus o drama s několika komediálními vsuvkami. Vážné scény jsou více uslzené než dramatické a vyznívají do ztracena. Začátek filmu je celkem sranda - to je těch několik komediálních scén - pak už sranda přestává. Plno dobrých herců a hereček (Claire Danes a Rachel McAdams), díky nimž film celkem uteče. ()

ste

Velmi nudné a velmi nepravděpodobné. Celému filmu jsem prostě nevěřila, jen jsem slyšela, jak šustí scénáristům papír. A ani herci mi nepřišli nějak vyjímeční. Povětšinou souhlasím s Castorem. ()

Tweetak

Jako kladné hodnotím to, že asi prvních 20 minut jsem si říkal, koho si to nakonec náš hrdina vezme. To se vzápětí ukázalo. Trochu kýč, trochu klasika, taková směska humoru a do toho narvaného dramatu. ()

Pavlo

Family Stone mohol byť veľmi chutný dezert plný dobrých ingrediencií (hercov), vhodný najmä na Vianočný čas. Lenže niekto tam dal o moc viac cukru ako bolo treba a nepiekol ako mal. Takto je z toho nedopečený a presladený dezert, ktorý som síce zjedol, ale už si isto nepridám. Škoda..... ()

dudulinka

Not my thing.. Synáček si domů na Vánoce přivede slečnu, kterou celá rodina nesnáší, ona se marně snaží zapadnout, až to nakonec vzdá a zavolá si napomoc svou mladší sestru, kterou si na první pohled všichni oblíbí. Máma rodiny je nemocná, jeden syn gay, druhý balí onu nenáviděnou přítelkyni svého bratra, a ten zas miluje její sestru. Mezitím vznikají různé konflikty, kdy se má divák smát nebo plakat. Taky jste zmatení? Jediné štěstí, že je tam pár opravdu vtipných momentů a moc příjemná herecká sestava, jinak bych šla s hodnocením níž. Tři mínus! ()

Gr.Martina

U této “komedie“ jsem se za celou dobu upřímně zasmála jen jednou. Děj je již od začátku předvídatelný a chybí tomu všemu jakási jiskra. Charaktery postav jsou navíc velice podivné a těžko uvěřitelné. Na druhou stranu ovšem musím vyzdvihnout nádherné zimní prostředí a hřejivou vánoční atmosféru. Za to uděluji 60 %. ()

Pythonator

Hodně netradiční vánoční film plný slz a emocí. Humoru je tu poskromnu, ale to není vůbec na škodu, protože to dodává na reálnosti. Je to jako ze života jedné ujeté rodinky a pokud už bych se musel dívat na film jako ze života, tak radši tohle než nějakou kokotskou telenovelu či rádoby vážný uplakaný film o ničem. Herecké výkony všech hvězd ve filmu jsou skvělé a to překvapivě platí i o jinak nechutné Sarah Jessice Parker. Několikrát jsem dokonce vybuchnul smíchy, takže to přece jen asi bude komedie. ()

Poga

Vo svojej podstate taky obycajny priemerny film, ktory by som skor tipoval do produkcie Hallmarku... Komedia to urcite nie je, aj ked snaha tvorcov v poslednych 10 minutach tam je, no prave tieto posledne minuty a gycovy koniec degraduju tento snimok do kategorie podpriemer. Slabych 40%. ()

clarinetist

V jakym světě to proboha takhle funguje? Jedete na Vánoce za rodinou vašeho přítele (což už samo o sobě značí, že ten vztah už bude trochu vážnější) a odjedete s jeho bráchou do kterýho jste se za jednu noc zamilovala. A zas váš přítel odjede s vaší sestrou...logika. Víc trapně jsem se za SJ Parker snad cejtit nemohla.. ()

Carcooli

Ten film mám rada a zároveň mě strasne irituje. Nevím jak vy, ale já bych se do takové rodiny přivdat teda nechtela. Aby se mi celá rodina smála za zády a pomlouvala mě, to tedy ne. Je mi té Sarah strasne líto. Snaží se, ale ať děla cokoliv, pořad je ta špatná a Everetovi je neustále pripominano, aby si tu “hroznou ženskou”nebral. Přitom od začátku filmu nechápu, co je na ni špatně? Snaží se proste udělat dobry dojem v partnerově rodině, kde je poprvé a kdo se necítil u své tchyně poprvé nervózně? Hrozne mě irituje, jak se k ni chovají. K tomu všemu, aby toho nebylo málo, když jsem v rodině, kde mě nechtějí, se můj muž zamiluje do me sestry. Proste to chces! Navíc madam Keaton nepatří zrovna k mým oblíbeným hereckam a tak nějak nechápu, co s ni ti Amici mají.. další věc, která mě na amerických filmech štve, je to, ze musí do každého pěkného filmu narvat nakou smrt nebo rakovinu. Člověk se chce aspoň na vanoce uvolnit, nasavat Vánoční naladu a tohle ti Proste zkazi cely závěr filmu! :) Tři hvězdy za skvělou Jessicu Parker, tot vše. ()

NikiVai

Skvělý příklad, že hvězdné herecké obsazení neudělá z filmu klenot. Ano, dalo se na to dívat, ale že by mě to nějak nadchlo, to snad ani ne. Pointa celkem zajímavá, ale jak plyne děj, sklouzává to do telenovelové frašky. ()

pupidup

Do konce jsem vydržela pouze s velkým přemáháním, abych věděla, jak to zbytečně dlouhá blbost dopadne. Skvěle obsazený film byl zbytečně natahován bezduchými dialogy, chvílemi jsem nevěděla, zda mám brečet sladkobolnými scénami nebo prázdnotou, která na mě z tohoto snímku dýchala. Škoda Jessicy, mohla se věnovat něčemu nadějnému, také škleby D. Keaton už mi lezou krkem, ve všech jejích posledních filmech je to stále stejné. Přijde mi to jako nějaý její "kult osobnosti", přitom jde spíš dle mého o bezduchost. Tento škvár skutečně stál jen na hercích, možná dělali, co mohli, ale víc se z tho vykřesat nedalo......nejlepší herecký výkon dle mého - Luke Wilson. ()

KcarlosK

Mam rád filmy tohoto ražení. Uvěřitelné, dobře zahrané, ideální mix emocí. Slavné tváře si nekonkurují, naopak se dobře doplňují. Což nebývá pravidlem. Nezapomenutelný je úsměv Rachel McAdams (srovnatelný nanejvíš s Angelinou Jolie), které tmavé vlasy neskutečně seknou. Klidně zkouknu za čas znovu. ()

Slavusko

Film nebol zly, nebol az tak nudny, nebol umelo vykonstruovany, nebol nerealny, nebol nadsadeny, nebol to ale ani ziaden trhak, ktory by priputal divaka k stolicke tak pevno, ze by si od filmu ani neodskoci... Da sa ale povedat, ze reziser v tomto filme vykreslil uplne realne rodinne vianocne vztahy, vykreslil rozdielnost povah, zmysel rodiny, zmysel dobrych vztahov... Aj ked si myslim, ze sa jedna o film, ku ktoremu sa uz asi len malokto opatovne vrati, bol to film ktory stal celkom za to.. Je to uhol pohladu. Ja ho ale hodnotim napriek priemernosti celkom kladne., aj ked u mna ma ale aj jedno velke plus... Rachel McAdams.. : ) ()

Bblondie

Od tak geniálního hereckého obsazení jsem čekala rozhodně víc. Mezi romantickými komediemi podle mě slabší průměr, ona s jeho bratrem, on s její sestrou? Ani Meryl to nezachránila, Sarah J.navíc příliš nemusím. ()

margita figuli

Otravný, dlhý, bezpohlavný, so závanmni hollywoodskych béčiek. Taký je Základ rodiny. Nevedela som si vysvetliť nával hereckých hviezd, ale je možné, že scenár vyzeral dobre, len sa niečo veľmi pokazilo v procese výroby. ()

wyoming

Z filmu nebyla cítit vánoční atmosféra, ale o to asi nešlo. Takový průměrný film, nenadchne, neurazí. Jen mi vadilo, že tu Meredith tak odsoudili hned na začatku, mně nepřišla tak špatná a oni neměli vůbec snahu ji poznat. ()

18.01.2006

14.12.2005