Jeden den v životě mladého taxikáře, jeden den plný komediálních situací, ale i zásadních změn v jeho životě. Pražský taxikář Jarda (Jan Dolanský) chce oslavit své narozeniny, všechno má pěkně naplánované a pod kontrolou, tak jako zatím vše ve svém pracovním i soukromém životě. S každým vyjde, všechno zařídí, všichni jsou s ním spokojení. Jarda se prostě „vyzná“. Má skvělou manželku, krásný byt, pohodovou práci, novou milenku a spoustu dobrých známostí, jenže do jeho nového taxíku nastoupí muž (Viktor Preiss), jemuž osud toho dne také nadělil řadu nečekaných a komplikovaných situací a zásadních rozhodnutí. A tak se pro oba v nečekaném společenství a v celodenním putování proměňuje řada vztahů i hodnot. (Česká televize)

ex.it

Čtu tady samé špatné reakce, ale přitom mě se i tak po devadesátiminutovém "nic" film líbil. Jen jízda taxíkem, spousta komplikovaných informací (Požár), kapka soucitu, ale přitom nic převratného. Jan Dolanský mě mile překvapil, Viktor Preiss naopak nezklamal. Já se jednoduše bavila. ()

Barak

Takovou blbost od nás jsem čekal, ale takovou zábavu ne. Když se na podíváte - a to nemusíte ani pozorně -, tak zjistíte, že je to ohromná kravina. Chlápek jezdí taxíkem, má narozky, nějaký magor se ho snaží moralizovat.. na druhé pak divná tetička, divné setkání po letech.. je to hodně pitomé - teď příjde to vytoužené "ale" ;) -, ale.. je to hodně zábavné. Převratných hereckých výkonů se nedočkáte, ale Dolanský je sympaťák od pohledu a když navíc ještě hláškuje a všechno má "na háku", tak se na to hodně dobře kouká. Nemůžu si pomoct, ale fakt se mě to líbilo a smal jsem hodně moc - a vynahradilo mi to i ten magorský scénář, blbé rozuzlení a takovou tu celkovou "špatnost".. tady mi stačí ke štěstí jen ta zábava.... ;) ()

darkreider

KALAMITA! Hlavná postava v podaní Jana Dolanského je katastrofa. Jediný úctyhodný herecký výkon servíruje pán Preiss, ktorý vyniká v tomto hereckom prepadlisku. Zbytok osadenstva(hlavne v interiéroch, to je peklo) pôsobí ako z Ordinácie v ružovej záhrade = strach a des. Humor je na nule. Morálne posolstvá mi nevadia, aspoň nejaký prínos má tento film. ()

Mashak

Já osobně nic kuchtit nebudu jako jiní tady! Mě se to zdálo výborné! Spojení Preisse a Dolanského pro mě osobně bylo překvapivé a příjemné! Navíc mám Dolanského jako herce vcelku rád a líbily se mi i "pokusy" o humor. Jistěže v celosvětovém měřítku(tady nějaké tlaky s Collateralem a Telefonní budkou) je to propadák, ale na naše poměry příjemná změna stylu! ()

E lan

Podle všech recenzí co jsem k tomuto četl se mělo jednat o velmi slabou komedii, navíc trapnou. Naštěstí to tak hrozné není - už to, že při nemoci dokáže komedie udržet pozornost a sem tam se člověk usměje je přesně to, čemu říkám průměr. Scénář opravdu trochu skřípe, ale když nad tím člověk nepřemýšlí, tak se to opravdu dá... ()

sonoluca

Z toho člověka režisér ani scénárista nikdy nebude. Jediným pozitivem filmu, dáli se to tak nazvat, je Viktor Preiss - ten z tohoto "výplodu" vybruslil jako jediný s čistým štítem. Radši dort od pejska s kočičkou než další nášup od Kotíka! Jo, jo... Vy nám taky, pane Kotík! ()

Anayka

Naprosto předvídatelný děj. A trapný, až to bolí. Nechápu, jak se tohohle mohla zúčastnit hvězda Preissova formátu. ()

hlína

Viktor Preiss je pan herec a táhne celý film nahoru svým charismatickým výkonem a Dolanský mu obstojně sekunduje. Trošku blbá je větev příběhu s dementní tetičkou ale jinak je to zábavná oddychová komedie... ()

Banehallow

Zvlaštní film, ze kterého se asi dalo vymáčknout trochu víc, ale i tak rozhodně není úplný propadák. Viktor Preiss je vpravdě skvělý, zbytek herců, včetně Jana Dolanského, však působí hodně mdle. Nebýt zbytečného moralizování ve druhé polovině filmu, šel bych klidně na tři. ()

Ceberus

Vůbec nechápu, co se se mnou stalo. :-) Česká sociální komedie, kde se toho zase tak moc neděje, a ono mě to naprosto nadchlo. Ale ne, má to svoje důvody - především inteligentně dávkovaný humor, u něhož bylo nanejvýš důležité, že byl cimrmanovsky jemný. Kdyby to byla nějaká pubertálně estrádní novácko-troškovská odnož, poslal bych to ke dnu odpadem. Vše podtrhují výborně zahrané party, kterým vévodí nejen Preiss, ale také mně zcela neznámý Dolanský, který dokázal taxikáře podat přesně tak, abyste si toho sukničkáře nakonec oblíbili. Mimochodem taková silná chemie mezi taxikářem a zákazníkem mi nemohla nepřipomenout vážnější a akční Collateral. ()

tucnak

Byla jsem připravena na nejhorší, ale nakonec, i díky nulovému očekávání, jsem byla docela příjemně přkvapená. ()

danielwanderer

Včera večer nebol až taký prázdny deń akoby sa zdalo :). Zapol som ČTčko a čože to tam šlo? Zvolanie Všechno nejlepší! Na začiatku vlezieme do taxíka niekde v Prahe a užijeme si cestu s Jardom, ktorý má narodeniny a všetko sa začína úplne krásne... Žena, nový taxík, milenka, prachy... jáj... Až kým ťukne... A tým to začne, dostane zákazníka, ktorý ho začne systematicky ničiť. Začne sa všetko rúcať, tak ako bolo všetko idylické, tak sa vsetko razom zniči a ešte dokonca čím ďalej tým viac podrýváť, až kým... Sa všade neukáže pravda a svet sa začne znova stavať na nohy :). Milá a veľmi veselá historka o tom, čo si máme vážiť, čo nemáme robiť s Dolanským v hlavnej a veľmi dobre zahranej úlohe. ()

rumajzlik

Film to byl koukatelný a docela vtipný, s nečekanou pointou. Pánskou jízdu jsem neviděla, tudíž nemám s čím srovnávat. Dvojice Dolanský - Preiss byla výborná, skvěle sehraná. Jasně, že by se dalo škrtat poměrně výrazně (celá tetiččina role, vč. výstupu s chroustem, Bendová, neustálý vnucování Evropy 2 apod.), nicméně nečekajíc žádný velký intelektuálno, byla jsem mile překvapena. ()