Krvavá sklizeň

• USA The Reaping (více)

Po tragické smrti manžela a dcerky víru v Boha ztratila. Nyní Katherine vědeckými postupy vyvrací domnělé boží zázraky po celém světě. Na žádost místního učitele se vydá do městečka Haven, kde se řeka zbarvila do ruda. Místní se obávají, že je to první z biblických deseti morových ran. Katherine se případu ujme, když zjistí, že místní lidé viní z pohromy dvanáctiletou Loren. Brzy se stává svědkem dalších úkazů odpovídajících biblickému proroctví a zoufale hledá racionální vysvětlení, kterým by dívenku zachránila před lynčem. Jenže všechno není takové, jak se jeví a Satan se opět ukáže jako mistr klamu. (TV Nova)

humanbeing

Pomerne dost slusny (v ramci zanru) satanisticky thriller, ktery srazi snad jen lehka neprehlednost ve druhe tretine a jeste neco maleho by se naslo. Slusne herecke vykony, pekne provedeni deseti egyptskych ran a az kingovsky zaver. Tohle se Hopkinsovi povedlo... 7/10 ()

Dannysek4U

Mno, jak to rict a neurazit. Hilary Swankova ma sice takovej zvlastne natvrdlej kukuc, ale i tak je proste radost se na ni koukat (caste klouzani kamerou po jejich krivkach a nenapadne nakuky do vystrihu nelze ocenit jinak nez ovacemi ve stoje). Hopkins si navic vybral tuze pritazlivy, zatim relativne neozvejkany tema. Dokonce se mu na znacne dlouhou dobu podarilo zakrejt mrnavost poskytnutyho rozpoctu. ALE... aby podobnej film, kde nejsou peníze na efekty, slavil uspech, musi mit neprustrelnej scenar. A poté, co uvidíte konec, mi musite dat za pravdu, ze to se tu fakt nekonalo. Skvele rozehrany, na konci fatalne pros###y. A co maji zamenat ty kamerovy svenky, vedouci do hliny nebo do vody? A co postava kneze, ktera spacha vseho vsudy dva telefonaty? A hlavne, co tech poslednich par vterin? Co to bylo za laci? Sám dávám tři jako 50%, ale pochopim kazdyho, kdo da min. NIcmene stejne jako Damiel se primlouvam za AnnuSophii - tady toho sice nenahraje tolik jako v Terabithii, ale i tak pro me zustava nejlepsi detskou hvezdickou soucasnosti. A s Fanningovou sup do kotle! ()

Fallen_One

Originální název je The reaping, takže nechápu proč se tomu dal tak dementní překlad, když se ve filmu nic krvavého nesklízí :-) Ale to je vedlejší. Film má výborný zvuk, kameru, atmosféru, zajímavé rozuzlení a dobré herce, resp. herečky (Swank, Robb). Přesto to není nic převratného ani něco za by se měli tvůrci stydět. Průměr. A to takový že bych dal i čytři hvězdy, kdyby tam nebylo pár hloupých dialogů (posledních cca 10 minut). Jinak paráda co určitě stojí za to vidět. ()

pufina

Krvavá řeka, kobylky, oheň a další biblické pohromy mě s Hilary Swank opravdu bavily! A na závěr jsem opravdu satanský kult nečekala, stejně jako to, že Hilary zachrání to bloňďáté ďábelské dítě (a věřím, že ďábelské vážně bylo)... z obětí se zrodí dokonalé dítě.. Závěrečná scéna v autě byla skvělá! ()

3n3my

Horor založený na oskarovej Hilary Swank, slušnom a zaujímavom príbehu (aj keď som si to spočiatku nemyslel), ľakačkách a vizuálnych hračkách. Teoreticky to mohlo stačiť, no podľa mňa sa tak nestalo. Film doplatil na nudnú vysvetľovaciu prvú polovicu, u mňa aj na scestných ľakačkách (ktoré ma slušne rozčulovali, lebo ich bolo dosť), no a celkovo sa mi spracovanie zdalo zmätočné. A keďže je Hilary Swank medzi mojimi obľúbenými herečkami, nedostane film hviezdu naviac, práve naopak. A dúfam že sa začne obzerať po lepších scenároch, pretože podobné Béčka jej v kariére určite nepomôžu. ()

Nivenx

Docela pěkný horor u kterého jsem dodnes nerozdýchal inteligentní český název Krvavá sklizeň. Jinak film má skvělý nápad, příběh a děj, ale chtělo to natočit přeci jen lépe. Za mě 55% ()

Cedr

Pokud nečekáte revoluční kultovní dílo a máte se chuť jen pobavit nadprůměrným hororo-thrillerem tak The Reaping rozhodně doporučuju. Pár solidně zákeřných lekaček. Dobré efekty a velice "koukatelná" Hilary Swank. Dal bych plný počet hvězd, ale mám jako ateista trochu averzi k těmhle biblickým, satanistickým nebo já nevím náboženským tématům. Hlavní hrdinka ale většinu filmu vystupuje jako zklamaná misionářka => zapřísáhlá ateistka, takže to není tak zlý. Jako další nevýhodu vidím možná přílišnou uspěchanost, protože jisté pasáže se daly trochu natáhnout. Přišlo mi to takové... zběsilé a časově nahuštěné. Z reakcí ostatních je na druhou stranu cítit radost, že to tak rychle uteklo... Zvláštní... Mám asi opravdu jiný vkus. ()

hans500

V době kdy se neustále natáčejí další a další díly průměrných horrorových sérií, případně špatné remaky, je tento film přijemnou změnou. Nejedná se sice o žádné veledílo a je to béčko jak vyšité, ale odrežíroval ho Stephen Hopkins slušně, navíc s velmi nadprůměrným obsazením. Hilary Swank opět výborná a AnnaSophia Robb je zdá se velice talentovaná. Mužští představitelé také hráli dost dobře. Zajímavý biblický námět (nic originálního, ale dobře zpracované) a poměrně dobré rozuzlení. Solidní kamera a střih + svižné tempo a dokonale zvolená stopáž (příjemných 96 minut). Celkově tedy slabší 4*. ()

st.verka

Horory miluju a pokud mě alespoň jednou vyděsí, tak dávám hvězdičku navíc. Určitě je film dobře zpracovaný bez trapných scén a efektů, kterými se horory často hemží. Mělu to děj, záběry v přírodě byly také skvělé, hercům nemůžu nic vytknout. Celé to bylo hezky barevné a i mě to bavilo. ()

DJ Rocco iNc

Vyvíjalo sa to celkom sľubne, no postupne, keď vychádzali na povrch udalosti, ktoré viedli k tomu, že sa jedná o sektu, strácalo to na zaujímavosti. A koniec? Treťotriedny, spolu aj s efektami poslednej božej rany. Aké poučenie z toho vyplýva??? Nikdy nechľajstajte s prvorodeným, pretože vás pretiahne a urobí vám malého satana :D ()

TO

Tak Hilary Swank mě po dlouhé době vytáhla do kina a zklamaný jsem se rozhodně nevracel. Pěkný horor, voda proměněná v krev, dobytek zachvácený morem a lid vředy, na zem se snesly roje kobylek, z blesků šlehal oheň a já se nenudil, sledoval jsem, jak se tahle sympatická bojovnice se vším vypořádává a jak příběh i přes drobné nedostatky a přílišné plácání se ve snech a vidinách dospěl k celkem zajímavému závěru. Mě se to líbilo a v noci jsem z toho měl zlé sny. ()

Jazzzz

Řekl bych průměrný horor s některými nadějnými scénami s některými bohužel méně nadějnými. Až moc lekavých momentů způsobí, že se skoro přestanete lekat a na místech kdyby ste se pak měli lekat se pak vůbec nelekáte... Dal bych cenu za plakát, který je fakt super. A po kině na něj byla fronta... (což je co říct, když bylo v kině 10 lidí a plakát jen jeden...) ()

lennyd

Katherine Winter (Hilary Swank) byla hodně věřící, a se svojí rodinou obětovala svůj čas pomocí lidem v rozvojových oblastech. Po tragédii, kdy byla její rodina brutálně umučena, se od boha odvrátila, a naopak se zabývá vědeckým vysvětlováním náboženských zázraků. Brzy ji kontaktuje učitel z malého městečka Heaven, s tím, že se místní řeka zbarvila do ruda - což je první z deseti ran apokalypsy. Ač se Katherine snaží, není pro tuto, ani pro další z ran apokalypsy žádné vědecké vysvětlení - a Katherine se musí vrátit zpět k bohu, aby se mohla postavit temným silám ... Tak moc mne Krvavá sklizeň zklamala. Ne že by to bylo nějaké stupidní béčko nebo film o ničem, ale čekal jsem (dle obsahu distributora) mnohem víc. Mysticismus a záhady ve filmu můžu, tařka v jakémkoliv množství, takže jsem se na tento film těšil, zvlášť když v hlavních rolí je Hilary Swank a AnnaSophia Robb (známá např. z Mostu do země Terabithia). Dokonce jsem zhruba do půlky filmu uvažoval o plném hodnocení - perfektně stupňované napětí + dokonale zvolené "lekačky", ale pak se najednou něco změnilo a šlus. Konec se pak už Hopkinsovi vyloženě nepovedl... škoda... ()

Danny F.

Zajímavé podání deseti biblických událostí. Příběh něco postrádal. Něco mu chybělo k dokonalosti. Jinak koukatelný. 60% ()

zdenny

Nějak mi to připadalo, že se běhá jen z místa na místo. Všechno bylo vtěsnáno do krátkého časového úseku, což ale možná přidalo na dynamice. Námět nebyl špatný, ale čekal jsem víc. Lekačky, které se daly předpokládat přesně v místech, ve kterých skutečně byly. Snad nejlepš byla audiovizualizace krvavé řeky. Když na ni byl první záběr i s těmi mrtvými rybami, bylo to opravdu působivé. Jinak vesnice, která si utvořila vlastní život a pravidla. Dost se to podobalo filmu Znamení s N. Cagem. Zmíněný film mne také neoslnil. A co se týče filosofické podstaty snímku: Fakt, že se dá zázrak vysvětlit vědecky, přece nevyvrací skutečnost, že se zázrak stal. ()