Waldo je modrý medvěd z dětské vzdělávací televizní show, která děti učí poznávat svět prostřednictvím rozhovorů s politiky a důležitými lidmi. Doopravdy je však Waldo anarchistická animovaná postava v satirické noční komediální show, která - když se jí podaří nalákat někoho do studia - chrlí ze sebe sérii vtipných narážek, sarkasmu a dětinské jedovatosti. V zákulisí za Waldem stojí a jeho ústy mluví neúspěšný komik Jamie Salter. Waldův úspěch kontrastuje s Jamieho nepříliš šťastným osobním životem. Když se televizní stanice rozhodne dát Waldovi vlastní pořad, produkční společnost přijde s nápadem, že by Waldo mohl kandidovat proti jedné ze svých obětí, konzervativci Liamu Monroeovi, jenž byl vybrán, aby vyhrál v doplňovacích volbách. Jamie má ze světa politiky obavy, ale nakonec se nechá od Jacka Napiera, šéfa produkční společnosti přesvědčit. Během předvolební kampaně se Jamie seznámí a zamiluje do kandidátky liberálů Gwendolyn Harrisové, jež je ve své straně vycházející hvězdou. Když Gwendolyn vycouvá, poté co ji před Jamiem varuje manažer její kampaně, má Jamie problém ovládnout své pohrdání kariérními politiky. Waldo, nezávislý na nedůvěřivé veřejnosti, si přestává brát servítky. Může tenhle modrý medvěd skutečně vyhrát volby? Nebo se hraje o něco většího? (HBO Europe)

majec4

Trochu som sa bal tejto casti, lebo hodnotenie to ma poslabsie, no nakoniec ma to velmi bavilo. Mam rad taketo politicke natahovacky a tu to bolo okorenene samotnym Waldom, ktory toho fakt vela neponuka, no zaujme. Necudujem sa naslednemu vysledku, ktory nasledoval. Keby je v sucasnosti nieco taketo mozne, tak verim tomu, ze to dopadne podobne. Jedine negativum, ak sa to tak da nazvat, je podla mna len jedna vec a to ta, ze neviem koho si tvorcovia brali na musku tento krat - politikov a ich pochybne potreby, alebo volicov a ich ignoranstvo? ()

IvcaSammet

Rozhodně to není plných pět hvězdiček, ale v žádném případě to není tak strašné, jak většina uživatelů hodnotila. Paradoxně The Waldo Moment je pro mě jedna z nejlepších epizod, námět je skvělý a ve finále bych byla schopná uvěřit tomu, že i něco takového by se mohlo v dnešní době stát. Jen ten závěr mi teda přišel trochu odfláklý, a hlavně ta závěrečná scéna mě přišla už trochu přes čáru, vynucené dramatické konce mě nikdy nebraly ... Čtyři a půl hvězdičky. ()

xxxvodnikxxx

Díl postavený trochu jiným systémem, než všechny ostatní, tento vlastně nevyužívá žádných extrémě přehnaných vyspělých technologií, a vlastně díky tomu daleko víc ukazuje na možnou realitu. Aneb- máte možnost celkem anonymně rýpat do soukromí důležitých lidí, v podstatě můžete řídit jejich osud, co když ale oni začnou dělat totéž vám? Budete mít stále tu moc, kterou máte nyní? ()

Everyone

Nízké hodnocení? Ano, je to nechutné a přízemní, ale právě toto (dle většinového vkusu) definuje zájem mainstreamu. Prázdný, hrubý a hlučný populismus nemůže nikdy oslovit člověka, který si umí spočítat 5 a 5. Volič je odrazem pomyslného zrcadla společnosti, která je navzdory vzdělání a noblesním hodnotám uvězněna ve svých pudech více než by kdekdo očekával. V modelu přímé demokracie obzvlášť, v nepřímé existuje vždy filtr, který spíše propustí někoho názorově neostrého. A je to právě střední proud, který se často veze na módní vlně a jenž politika dostane do popředí - s ním rozhodně nezchudne. Medvěd Waldo je symbolem protestních hlasů nespokojených voličů - ať už anarchistů, separatistů, komunistů, neonacistů, sociální spodiny, nekompromisních idealistů, zarytých nacionalistů, chtivých podnikatelů, recesistů a jiných. ___ Pokud člověk není natolik eticky zčernalý, tak soustavně trávit společnost, podrývat ideály, desintegrovat morálku, vytrhávat kořeny nevydrží a resignuje. Toto rozhodnutí je pro něj win-win situace, kdežto pro šedé emince, vlastníka licence pohroma. ____ Hodnotit tento díl je jako známkovat politiku. Ten negativní pocit z reality nelze vědomě vytěsnit. Nezbývá než přijmout naočkovanost a nad zdeformovaným hodnocením přimhouřit oko. ()

gumbo

Vkrádá se do mě pocit, že tohle byla nejlepší nezamýšlená předpověď příchodu Donalda Trumpa ever. Pokaždé když vidím Trumpův další tweet, hned mě napadá Waldo a říkám si kdo to tam v pozadí asi píše. ()

AloeB

Podobně jako jiní se zde překvapeně pozastavím nad tím, proč je The Waldo Moment tak špatně hodnocenou epizodou. Protože za mě je perfektní a užíval jsem si každý její moment. A to ze stejně prostého důvodu, jako tomu někteří dávají ony odpady. Tato epizoda je totiž fan fikce. Jestliže je totiž fan fikce příběh, v němž reflektujeme svoje tužby o tom, aby se nějaké dílo událo jinak, tak Waldo reflektuje naše tužby po absurditě a chaosu, k nimž se uchylujeme před zvráceně složitým komplexem společnosti reprezentované neuchopitelnou politikou. Pevně věřím, že si všichni uvědomujeme důležitost nějaké vyšší moci (se všemi jejími problémy), nicméně možná proto právě ti, kteří si ji uvědomují nejvíce, by si v duchu přáli, aby ty nepříjemné lidi na vyšších pozicích napadl nějaký dětinský medvídek vyžívající se v prasárničkách a dickjokes. Jistě že je děj jen hrubým nedokresleným nápadem, který se soustředí jen na jednoho konzervativce, ale širším chápání jde prostě jen o zdivočelý chaos bojující proti klidnému řádu. A my tak nějak tušíme, ke kterému z těchto dvou extrémů se v dnešní době relativní pohody uchylujeme... ()

Mngwa

Mě se tento díl docela líbil a bylo to i vlastně ze života. V komentářích tady někteří píšou, že děj je přitažený za vlasy .. neřekla bych. Když může cca třetina voličstva ČR zvolit opakovaně někoho jako je Bureš tak to už je možné skutečně cokoli. Ano, prostý lid je skutečně tak blbý, jak je ukázáno v tomto díle. ()

fallanga

Tento díl, ač je o kreslené postavičce, je ve skutečnosti velmi podobný úplně prvnímu dílu seriálu. Kreslená postavička, kterou ovládá parta stupidních komiků se stane nejpopulárnějším politikem v Británii? Jo, vidím tady tu, svým způsobem zvrácenou, alegorii s dnešní společností. ()

Mr.Yedla

Jsou tři dny po volbách do poslanecké sněmovny České republiky. Aktuálnost tohoto dílu je naprosto zřejmá. Jednoduchost, primitivnost a bezhlavá, sprostá kritika ostatních vítězí. ()

maoc

POZOR SPOILERY! Rozporuplný díl. Na jednu stranu dobrý v tom, že varuje před huxleyovskou dystopií, která je stále reálněji nastolitelná. Obzvláště v závěrečných titulcích, kdy extrapoluje, kam až může dojít politika líbivých avatarů, kteří dokáží efektivně maskovat zrůdnost politiky, která za nimi stojí. Na stranu druhou začátek je přepálený. V takových sračkách ještě severoatlanstká společnost není, aby dokázala zvolit za svého zástupce vulgárního až nechutného medvěda. Macron a další paňáci bohatě stačí a provázky k jejich končetinám přece jen nejsou tak okaté a playback z jejich úst se přece jen dá tupým masám podat jako něco podobného pravdě. Na co si tedy vlastně stěžuji? Ani nevím. Waldo Moment byl podnětný, ale přišel pozdě na to aby něco podstatného změnil a tématicky mne neoslovil tolik jako jiné díly BM. A bylo v něm několik WTF věcí - mimo jiné i rádodajnost aspirantky na poslankyni a výběrové řízení. To asi měla být satirická nadsázka, ale prostě to na mě nezafungovalo. ()

MartinTerran

Tady si ani nejsem jistý jestli je hlavní motiv Méďa a volby nebo komik který mu dává hlas. Nejsem expert na Britskou politiku, ale u nás by kandidovat nemohl (není občan), ale jako troling dobrý. ()

DanielaE

Přikládám menší počet "hvězdiček" tomu, že už to žijem. Už to není sci-fi. Jinak opět plnou parou na solar. ()