Černé zrcadlo - Série 4 (2017) (série)

Železná vůle (S04E05)

(epizoda)
  • Velká Británie Metalhead

Parta lidí se vydává hledat zásoby do opuštěného skladu. Když narazí na nelítostného nepřítele, jsou nuceni pustit se na úprk bezútěšnou pustinou. Jde jim totiž o život. (Netflix)

Ziriath

Nezlobila bych se, kdyby těch dvacet minut co tomu chybělo oproti ostatním dílům, bylo využito na uvedení do toho světa - proč se to stalo a jak. Ale drží si to atmosféru, pes je správnej zlej sráč s kudlou - jak z nějakého snu, kdy před něčím prcháte, je tam oktávka, skvělá písníčka (Pokud chcete vědět: The Stranglers - Golden Brown), jen závěrečné odhalení je vyloženě debilní a chování hlavní aktérky místy poněkud nelogické ()

jackalsc

Taky absolutně nechápu zdejší komentáře. Bylo to kratší, než obyčejná epizoda, ale za to nadupanější. A to není vůbec zlé. Zajímavý nápad, dobré provedení, černobílost vhodně zvolena, napětí gradující. Ti co píšou, že bez pointy, tak bych možná příště věnoval zvýšenou pozornost v označeních jednotlivých epizod. V závěru si jednu chvílí říkáte proč, a o chvíli později už víte proč :D Nemám proti tomuto žádných výtek. Byla to jízda. ()

StrixCZ

Stylově natočená "temnota pro temnotu", která se bohužel neobejde bez klasického klišé, kdy záporák na začátku předvede schopnosti, proti kterým by hlavní hrdinové neměli sebemenší šanci, ale v průběhu epizody je nahodile "zapomíná", respektive nevyužívá dostatečně efektivně (nebo naopak "ožije" v situaci, kdy to nedává žádný smysl), aby bylo možné odvyprávět nedomyšlený děj... Bez těchto scénáristických berliček by tento díl skončil po prvních deseti minutách (a možná by to tak bylo lepší). ()

Kyrgyzstanec

Pointu jsem pochopil tak, že lidstvo zavedlo univerzální klíč a někdo ho hacknul a vytvořil neporazitelné roboty. Jen mě tyhle čisté depky nebaví. ()

10doktor10

Nechápu zdejší nízké hodnocení... Seriál je o vlivu stále se rozvíjejících moderních technologií v blízké budoucnosti a zde je díl na téma: "co kdyby se jedna z nich zvrhla a zaútočila na nás..." Bylo to napínavé, graficky zajímavé a závěr drtivý ()

collector

Tento krát je to pre mňa od tvorcov BM sklamanie. Myslel som si, že epizóda ma nebude baviť už len kvôli čiernobielemu filtru ale koniec koncov to bol pre mňa ten úplne najmenší problém. Dej síce nebol zlý no chýbalo mu to poučenie, vysvetlenie(aj keď nie vždy tak úplne priame) a ten nádych Black Mirror. Nemáte vlastne ani poňatie o čo tu ide. Predpokladám, že koniec mal byť smutný no ani to v mojom prípade nezabralo a k vyššiemu zisku hviezdičiek to nepomohlo. Nevadilo by mi ak by bol tento seriál o týchto 40 minút kratší. Bohužiaľ zatiaľ najslabšia epizóda spomedzi všetkých sérií. ()

Gelaos

Epizoda zcela postrádající jakýkoliv alespoň trochu zajímavý námět, myšlenku i pointu. Obsahově jde o přímočarou post-apokalyptickou naháněčku stylově mísící Terminátora a Cestu. To je vše. Naštěstí akce, vizuál i režie jsou velmi dobré, bez nich by Metalhead nestál vůbec za nic. P.S. Škoda Octavia koukám přežije i apokalypsu :) ()

Mistr119

Apokalypsa.. Nejsem si úplně jistý, co chtěl říct poslední záběr, ale oukej, budiž to na divákovi. Rozhodně název vystihuje obsah, díl je o ohromné vůli z dvojí strany, nicméně trošku jiný žánr než obyčejně. :) ()

Teri123

Nechápu špatné hodnocení tohoto dílu. Já jsem celou dobu seděla s otevřenou pusou a čekala, co se stane. Dějově to možná není tak propracované, jako jiné díly black mirror ale v jednoduchosti je krása. Celý díl se táhl v napínavé atmosféře a já nedočkavě čekala, kam to vyústí, protože jak známe black mirror, konce většinou nebývají šťastné. Herecky opět super výkon a black mirror opět nezklamal. ()