Terminátor

• Československo

Terminátor

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 1984, 107 min

Vzpomínám na zážitek, když jsem na tom byl ještě za minulého režimu (anebo spíš hned poté?) v letním kině ve Zbiroze, oči navrch hlavy, ruce stisknuté v pěst, ani jsem nedýchal. Ve své době to byl přelomový film, který z mála dělá maximum. Je opravdu málo filmů, které z poměrně jednoduché zápletky dokážou vytřískat tolik napětí a husté atmosféry.(2.11.2005)

Fuck you, asshole!- Co se Terminátorské trilogie týče, jdu v jejich stopách úplně divně. Začal jsem druhým dílem a následně viděl třetí pak dlouho nic a nakonec díl první. Pro mnohé by to bylo matoucí (fanoušci teď rozhodně vřískají hrůzou), ale prostě tak nějak se to stalo a vůbec toho nelituju.------ Terminátor- pramáti všech akčních filmů je zkrátka legenda všech legend a ujít si jí by byl hřích, ale i přesto, že film už rozhodně nepatří do "novověku filmu" pořád se v něm najde tolik věcí..... Arnold Schwarzenegger a bicáky (tvůrci měli i tu jeho chloubu dát do titulků) v hlavních rolích jsou prostě nesmrtelní a když pronese I´ll be back. máte sto chtí vytáhnout americké vlajky a brečet :D James Cameron a jeho láska k trikům (nemyslím k oblečení) byla v té době ještě v plínách, takže například ze scény -operace oční bulvy a ručního údu- byla opravdu vidět taková ta sociálnost. Jasně bylo to v době, kdy byla kulma na vlasy výkřikem módy, ale přesto je to až moc okaté. Doufám, že si teď nemyslíte, že tímhle záporem u mě film ztrácí na bodech, to rozhodně ne. Právě tímhle jsem si ho tak zamiloval a ta lacinost už k němu patří jako k Pamele gigantická prsa. Miluju tuhle trilogii (teď už to s konečnou platností můžu říct)... Hambatej Arnold rulez!!(28.7.2008)

Sarah Connorová? Kladná odpoveď na túto jednoduchú otázku má jediný možný následok - smrť. Takmer nezničiteľný humanoidný cyborg z budúcnosti vyslaný na vražednú misiu do Los Angeles, roku 1984. Cieľ: matka vodcu rebelov, čo vedú patrizánsky boj so strojmi, ktoré prevzali vládu nad Zemou. Žena menom Sarah Connorová musí byť zabitá ešte skôr ako porodí syna. O splnenie tejto dôležitej úlohy sa má postarať "Terminator". Totálna akčná sci-fi klasika z osemdesiatých rokov, ktorej režisérom je geniálny James Cameron. *****(3.11.2010)

Neskutočná atmosféra Los Angeles roku 1984, fascinácia i strach z technológií, duniace syntetizátory a najmä bohovský príbeh kombinujúci vzburu strojov a motív cestovania v čase. James Cameron dokonalo spája sci-fi a slasher, kde je Terminátor kovovým Michaelom Myersom cestujúcim v čase a Sarah Connor final girl, ktorá sa v priebehu filmu plne emancipuje na hrdinku. Definičný film a kanón žánru, ktorý dokonalo zachytáva kinematografiu svojej doby.(24.6.2012)

Pri Československej premiére v roku 1990 sme na to boli ako puberťáci v kine, napriek tomu, že sme to už videli na otrepanej VHS -ke. To boli časy, keď sa do kina začali valiť filmy, na ktoré sme dovtedy neboli zvyknutí a zohnať sa dali len na VHS. Bol to zážitok. Odvtedy som to videl ešte niekoľkokrát a potom roky dlhá pauza. Teraz s príchodom blueray a vylepšeného obrazu som si ho vychutnal v najlepšej kvalite a musím znova uznať, že Terminátor je na svoju dobu vzniku neskutočne vyspelý film. Z dnešného pohľadu otrepaný príbeh premenil Cameron na dokonalosť. V nasledujúcom T2 už prepisoval filmové dejiny...Celkom určite Arnoldova životná rola, po ktorej už len stúpal. Blueray obsahuje asi 10 minút vystrihnutých scén, ktoré som doteraz nikdy nevidel. Niektoré boli zaujímavé, ale väčšina z nich bola dosť presvetlená a Cameron ich vystrihol určite z dôvodu, že chcel mať film temný a pesimistický. Urobil dobre. Nadčasový film. 100%.(12.10.2015)

• - Při policejním výslechu u sebe má policista pistoli, u výslechu by ji však mít neměl. (GreatestFan)

• - Ve scéně v budoucnosti, kdy jdou bojovníci do podzemí, je nalevo vidět štáb. (GreatestFan)

• - Policejní auto, ve kterém Terminátor (Arnold Schwarzenegger) jede, má nálepku "Pečovat a ochraňovat", v tunelu má ale najednou nálepku "Oddán ke službě". (GreatestFan)