Terminátor

• Československo

Terminátor

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 1984, 107 min

Jedno jediné se mi na T2 líbilo méně. A to, že Arnold v kladném podání na mě působil spíš úsměvně, místy až jakoby parodoval sám sebe (pokud tedy zrovna nebojoval). Tenhle jeho záporák z T1 prostě nemá chybu a já trochu lituju, že další podobně zápornou roli si už nestřihl. Ale pro volební úspěch to byla určitě vhodně budovaná image.(27.3.2006)

Dusivá i adrenalinová sci-fi, kterou zub času ne a ne ohlodat. Arnold asi už nikdy nebudil tolik respektu a strachu. Navíc časové paradoxy i celý vědeckofantastický žánr by bez téhle série dnes byly úplně jinde. Nápady jako ten o robotovi, který má změnit minulost, aby změnil budoucnost, totiž občas přijdou, ale dosadit je do správného scénáře, to už je filmové umění.(2.4.2006)

Soundtrack Brad Fiedel: 1. The Terminator Theme [4:25] ,2. Terminator Arrival [2:35] ,3. Tunnel Chase [2:49] ,4. Love Scene [1:16] ,5. Future Remembered [2:29] ,6. Factory Chase [3:53] ,7. You Can't Do That - Tahnee Cain/Tryanglz [3:26] ,8. Burnin' in the Third Degree - Tahnee Cain/Tryanglz [3:33] ,9. Pictures of You - Jay Ferguson/16mm [3:58] ,10. Photoplay - Tahnee Cain/Tryanglz [3:33] ,11. Intimacy - Linn Van Hek [3:36],(13.5.2011)

James Cameron se tímto hitem vyhoupl mezi režisérská esa, což potvrzuje dodnes. Drsný Arnold Schwarzenegger, který je pro takovéhle role jako stvořený. Skvělý první díl, ale dvojka se mi líbila přece jenom více. Navíc v tomhle díle je Arnold ten zlý, kdežto jako klaďas ve dvojce na mne zapůsobil více, ale i tak prostě musím dát pět hvězdiček.(30.10.2007)

Fuck you, asshole!- Co se Terminátorské trilogie týče, jdu v jejich stopách úplně divně. Začal jsem druhým dílem a následně viděl třetí pak dlouho nic a nakonec díl první. Pro mnohé by to bylo matoucí (fanoušci teď rozhodně vřískají hrůzou), ale prostě tak nějak se to stalo a vůbec toho nelituju.------ Terminátor- pramáti všech akčních filmů je zkrátka legenda všech legend a ujít si jí by byl hřích, ale i přesto, že film už rozhodně nepatří do "novověku filmu" pořád se v něm najde tolik věcí..... Arnold Schwarzenegger a bicáky (tvůrci měli i tu jeho chloubu dát do titulků) v hlavních rolích jsou prostě nesmrtelní a když pronese I´ll be back. máte sto chtí vytáhnout americké vlajky a brečet :D James Cameron a jeho láska k trikům (nemyslím k oblečení) byla v té době ještě v plínách, takže například ze scény -operace oční bulvy a ručního údu- byla opravdu vidět taková ta sociálnost. Jasně bylo to v době, kdy byla kulma na vlasy výkřikem módy, ale přesto je to až moc okaté. Doufám, že si teď nemyslíte, že tímhle záporem u mě film ztrácí na bodech, to rozhodně ne. Právě tímhle jsem si ho tak zamiloval a ta lacinost už k němu patří jako k Pamele gigantická prsa. Miluju tuhle trilogii (teď už to s konečnou platností můžu říct)... Hambatej Arnold rulez!!(28.7.2008)

• - Agent Arnolda Schwarzeneggera bol skeptický. Bol presvedčený, že záporná úloha Terminátora sa rovná politickej samovražde. (gogo76)

• - Arnold Schwarzenegger (Terminátor) trénoval rozoberanie a skladanie zbraní so zaviazanými očami. Trávil celé hodiny na strelnici a pri strieľaní sa snažil, aby nemihol okom. (gogo76)

• - Když Terminátor pronásleduje Sáru a Kyla v policejním autě a má z auta vyndanou celou ruku z okýnka a v ní má brokovnici, je tam několikavteřinový prostřih, kdy ji venku nemá a poté po střihu jí má opět venku i s celou rukou. (Dejvid17)