Terminátor

• Československo

Terminátor

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 1984, 107 min

Rozpočet $6,4miliónaTržby USA $38,371,200Tržby Celosvetovo $78,371,200Tržby za predaj Blu-ray v USA $751,119 //počet predaných kusov 45,336Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov James Cameron stvoril neskutočný kult! Film čo svojím nosným obsahom dozrieva každým rokom a aj dnes zatieňuje svojím príbehom a prevedeným čokoľvek čo vzniká dnes. Za minimálny rozpočet Cameron stvoril monštrozitu, ktorá je trikovo fascinujúca, doplnená silnou hudobnou melódiou, skvelým obsadeným, .... proste dokonalosť sama. /100%/(18.5.2005)

Počátky veškerých akčních víkendových večerů u televize v mých dětských letech a jeden z prvních filmů, co jsem s Arnoldem viděl a dost jsem se ho bál. I proto mám radši druhý díl. Každopádně ani na jedničku nedám dopustit. To jen pro informaci, abyste si nemysleli, že jsem nějakej ten akční ignorant :)(30.11.2014)

Obsahuje spoilery: "Stroje se pozvedly z popela nukleární katastrofy. Jejich válka, která měla vyhladit lidstvo, trvala celá deseti letí. Rozhodující bitva však nebude vybojovaná v současnosti, bude vybojovaná zde, v naši současnosti." Schwarzenegger jako záporňák! Robot, který zabijí ženy podle telefonního seznamu. Robot, který vystřílí celé policejní oddělení. James Cameron vytvořil kultovní záležitost bez počítačových efektů. Vytvořil nezapomenutelný film s nezapomenutelný soundtrackem. Pořád vidím Arnolda, který si opravuje poškozené oko či vyděšenou Connorovou, která se svěřuje psychiatrovi. Je to temné a fantastické zároveň. "Já se vrátím." - 100%.(11.1.2019)

„Come with me if you want to live.“ Úderným "theme" Brad Fiedela orámovaný trénink Camerona na Den zúčtování a taky začátek kultovní série, ve které je Schwarzenegger poprvé a naposledy ve své kariéře pro své neherectví paradoxně přínosem pro film. Atmosférické, temné, syrové - kdyby to v té době natočil Michael Mann, asi bych si cvrnkl do kalhot. Při hodnocení triků mějte prosím na paměti rok výroby tohoto snímku. Při hodnocení tohoto snímku mějte na paměti, že je vaše jméno v telefonním seznamu a T-800 má hodně citlivý prst na spoušti..(2.9.2008)

I když jsem vždycky upřednostňovala dvojku (spratek John v podání Edwarda Furlonga byl mým hrdinou:-)), čím jsem starší, tím víc se mi líbí jednička. Tahle kultovní sci-fina mě nepřestává ohromovat, obzvlášť zbožňuju milostnou scénu mezi Sarah a Kylem - považuju ji za nejněžnější vůbec. A navíc je tu fešný Michael Biehn opravdu k sežrání, nemyslíte, dámy?;-)(20.10.2003)

• - Když Terminátor (Arnold Schwarzenegger) sedí na posteli v motelu a čte si, je možné si při záběru na jeho mechanickou figurínu povšimnout, že má na čele přilepenou mouchu, která se po střihu ztrácí a znova objevuje. (HolyKeeper)

• - Když Terminátor (Arnold Schwarzenegger) střílí z brokovnice u policejní stanice, jeho brokovnice zní jako útočná puška. (GreatestFan)

• - Terminátor (Arnold Schwarzenegger) videl v infračervenej frekvencii, ktorá sa mu zobrazovala na 40 000 bitovom digitalizovanom displeji a mohol využiť aj zoom s 15-násobným zväčšením. V prevádzke na plný výkon mohol byť 24 hodín denne po dobu 1095 dní. Vážil približne 91 kg a meral 188 cm. (Raccoon.city)