Reklama

Reklama

Terminátor

  • Československo Terminátor (více)
Trailer 1

Terminátor je dnes již považován za naprostou legendu sci-fi žánru. Vypráví příběh o zabijáckém stroji podobném člověku, který je vyslán z roku 2029 do Los Angeles roku 1984. Jeho úkolem je zabít Sarah Connorovou dřív, než přivede na svět syna, který se má později stát vůdcem lidí ve válce proti strojům. Avšak lidé žijící v budoucnosti do současnosti také vyslali svého muže, který se bude snažit Sarah zachránit. (Pannonia Ent.)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (1 340)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Já mám jasno. Toto je vrchol veškeré tvorby a pro mě nejlepší film všech dob! Arnold jako zlej terminátor je nepřekonatelnej, Cameron už se taky dál neposune a tak geniální scénu jako masakr na stanici už nikdo nenatočí. Jo a mimochodem mnohem radši než já se vrátím mám hlášku : tohle nemůžete!! OMYL!!!100% ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

„Come with me if you want to live.“ Úderným "theme" Brad Fiedela orámovaný trénink Camerona na Den zúčtování a taky začátek kultovní série, ve které je Schwarzenegger poprvé a naposledy ve své kariéře pro své neherectví paradoxně přínosem pro film. Atmosférické, temné, syrové - kdyby to v té době natočil Michael Mann, asi bych si cvrnkl do kalhot. Při hodnocení triků mějte prosím na paměti rok výroby tohoto snímku. Při hodnocení tohoto snímku mějte na paměti, že je vaše jméno v telefonním seznamu a T-800 má hodně citlivý prst na spoušti.. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Hovorí, že sa blíži búrka." - "Ja viem."“ Legendárne akčný sci-fi s hororovým fílingom, v ktorom vás naprieč temnou nocou prenasleduje niečo psychopatické, chce vás to brutálne zavraždiť a neprestane, kým nedostane to, čo chce (alebo kým to nezlikvidujete, ale šanca, že sa vám to skutočne podarí, je mizivá). Čertovsky originálny príbeh o boji o budúcnosť... v minulosti. Strhujúce, energické tempo si razí cestu počas jednej jedinej noci, kedy stihne zdemolovať komplet policajnú stanicu (čo v tých dobách bolo v móde: Stopár, Maniac Cop, Prepadnutie 13. okrsku), predstaviť divákom začínajúceho rakúskeho herca (a majstra v kulturistike) a postaviť proti nemu slabučkú čašníčku Lindu Hamilton a atletického, ale oproti Schwarzeneggerovi neduživo pôsobiaceho šviháka. K tomu „ksichty“ v podporných rolách. Prekvapivo veľmi veľa tomu dáva sympatická policajná buddy dvojka Lance Henriksen (!) a Paul Winfield (!!), ktorá by si zaslúžila vlastný rip-off ("Tá káva je tu už dve hodiny." - "Nevadí." - "A týpol som si do nej cigaretu." - "Hm."). K tomu výnimočné triky Stana Winstona, plno kultových scén (nákup zbraní, továreň, Bill Paxton, samooperácia, sex) a skvelá vízia odporne temnej budúcnosti. Cameron nemal obrovský rozpočet (to mal až v dvojke) a tak niektoré efekty jemne zostarli. Ale Kanaďan to bohato a šikovne vykompenzoval hudbou a mimoriadne svižným tempom. V podstate stále sa niečo deje, prestávok na oddych je ozaj len povinné minimum; dá sa povedať, že je to nonstop akčná scéna. Drsné, brutálne. Bezútešné. Temné. Keď som to prvý raz videl ako malý na videu, pamätám si, ako ma úplne odrovnali všetky scény s Terminátorom+ tak desivé a neľútostivé monštrum sa v rámci svetovej kinematografie skutočne zjavilo len málokedy. Rozpočet cca 6 miliónov dolárov, celosvetová tržba fajnových 40. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Nelítostný čas si vzal "Terminátora" tvrdě do prádla a zvláště na efektech nenechal nitku suchou, přesto mám pro tento film značnou slabost a musím dát 5*, ikdyž nejsem slepá (teda ne úplně:-)). Tady jsem se poprvé setkala s Arnoldem: bylo mi 13 let, krátce po revoluci, svět okolo byl plný změn a euforie, a já jsem se starší ségrou vyrazila do kina. (Bacha, SPOILER!) Byla jsem uchvácena, přestože hrdina, kterému jsem úporně držela palce, nepřežil až do závěrečných titulků... a ne, tehdy to ještě nebyl Kyle Reese:-). Po skončení jsem navíc mohla cítit převahu nad starším sourozencem, ten slavný kulturista se jí nezdál až tak svalnatý - vždyť ten druhý chlap, ten co hrál kyborga, byl mnohem namakanější :-). Při druhém sledování o pár let později už mě pan guvernér tolik nefascinoval, vkus se překulil ve prospěch Michaela Biehna. Ale to je tak jediné, co se na mém vztahu k "Terminátorovi" změnilo. Zavrtal se mi v srdeční komoře a nemyslím, že ji někdy opustí. Mám jen jedno přání: aby se McG i se všemi svými scénáristy utopil ve fekálním voze a nemohl "Terminátora" dále prznit. 90% ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

uzasne, jak se na to dívám stále znovu a znovu, moje nadšení se stále zvětšuje.. Taková přímá úměrnost se vyskytuje jen u opravdu výjimečných filmech, takže nemusím ani psát, čím se tento film u mně stal. Naprosto úžasná myšlenka, vyjádřená dokonalou režií, depresivním příběhem a akčními scénami, které nevypadají ani trochu směšně ani po tolika letech. Ve svoji době to muselo vyvolat opravdu poprask. Hlavně mimo ameriku. Arnold zde hraje ještě toho špatného bota a jde z něho hrůza. Kyle Reese se pokouší jak jen může ochránit skvělou Hamilton - Sarah Connot, jejiž postava se dá srovnávat s Ripleyovou, z které vlastně Cameron udělal stejnou akční hrdinku jako v T2 se Sarah. Jak před nezničitelným terminátorem utíkají hrdinové dál a dál a neochrání je před ním absolutně nic, začínáme spolu s nimi pocitovat děs a dno beznaděje a já osobně doufám, že naše historie neskončí až tak velkým fiaskem.. 10/10 Kult ()

Galerie (434)

Zajímavosti (281)

  • Když se James Cameron pokoušel získat pro film investora, požádal před schůzkou ve společnosti Hemdale Pictures o pomoc Lance Henriksena, s nímž si rozuměl při natáčení Piraňi II: Létajících zabijáků (1982) a který byl v této době největším (resp. jediným) kandidátem na titulní roli. Henriksen tedy přišel do budovy Hemdale ještě před Cameronem, a to rovnou v zamýšleném kostýmu - s koženou bundou a roztrhaným tričkem, ve vysokých kanadách, s nakreslenými šrámy na obličeji a se staniolem z cigaret v ústech. Doslova rozkopl dveře, takže recepční s vyděšeným jekotem vyskočila ze židle. Příští čtvrhodinu na zaměstnance jen strnule a mrazivě zíral. Pak dorazil sám Cameron a jeho prezentace, společně s oním působivým kouskem, který si vymyslel, přesvědčila investory, že má jasnou vizi. (NIRO)
  • Na začátku filmu ukradne Kyle Reese (Michael Biehn) v obchodě tenisky. Jednalo se o Nike Vandal High v černo-stříbrné barevné kombinaci. Stejná reedice se poté objevila i v Terminator Genisys (2015). (Eldrick)

Související novinky

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Spinoffů, prequelů či přímých pokračování jsme se měli ze Západozemí dočkat už několik. V současnosti je jisté, že se letos v srpnu dočkáme druhé série Rodu draka. Dále pak s určitostí vzniká série A… (více)

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (více)

Terminátor se dočká anime

Terminátor se dočká anime

02.03.2021

Netflix, Skydance a tvůrci anime Duch ve stroji: SAC_2045 uzavřeli novou spolupráci, za účelem převést příběh Terminátora do anime podoby. Scénář k seriálu pak chystá Mattson Tomlin, jenž pomáhal… (více)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Jak je vidno z nedávného obnovení smlouvy na Spider-Mana mezi studii Sony a Disney, duševní vlastnictví je v Hollywoodu jedna z nejdůležitějších věcí vůbec. V podstatě stačí vlastnit práva na… (více)

Reklama

Reklama