Reklama

Reklama

Terminátor je dnes již považován za naprostou legendu sci-fi žánru. Vypráví příběh o zabijáckém stroji podobném člověku, který je vyslán z roku 2029 do Los Angeles roku 1984. Jeho úkolem je zabít Sarah Connorovou dřív, než přivede na svět syna, který se má později stát vůdcem lidí ve válce proti strojům. Avšak lidé žijící v budoucnosti do současnosti také vyslali svého muže, který se bude snažit Sarah zachránit. (Pannonia Ent.)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (1 324)

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Geniální sci-fi Jamese Camerona je dnes již klasikou žánru. Bitva budoucnosti, který je vybojována dnes a Arnold Schwarzenegger ve své nejlepší roli. Skvělá atmosféra prosakuje každým filmovým políčkem a napětí by se dalo krájet. Ikonických momentů je tady požehnaně a Cameronův smysl pro detail je také neuvěřitelný (drobný fórek s cigaretami nebo detailní záběr na rozjetý náklaďáček). Scénář je bezchybný a uvěřitelný v tom smyslu, že neobsahuje nic zase tak nereálného. Triky byly ve své době vynikající a herci v čele již zmíněným Arnoldem hrají bezvadně. Ještě k tomu nejlepší hudební motiv všech dob a máme tu jedinečný filmový zážitek. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

„Come with me if you want to live.“ Úderným "theme" Brad Fiedela orámovaný trénink Camerona na Den zúčtování a taky začátek kultovní série, ve které je Schwarzenegger poprvé a naposledy ve své kariéře pro své neherectví paradoxně přínosem pro film. Atmosférické, temné, syrové - kdyby to v té době natočil Michael Mann, asi bych si cvrnkl do kalhot. Při hodnocení triků mějte prosím na paměti rok výroby tohoto snímku. Při hodnocení tohoto snímku mějte na paměti, že je vaše jméno v telefonním seznamu a T-800 má hodně citlivý prst na spoušti.. ()

Reklama

Shakers 

všechny recenze uživatele

Pojď se mnou jestli chceš žít. Prvý film Jamesa Camerona a tak dokonalé prepracovaný a strhujúci (piraňu 2 nerátam pretože až toto je jeho prvý samostatný film). Pôvodne mal rolu Terminatora hrať Lance Henriksen. Tento krát to nevyšlo, no v ďalšom Cameronovom filme si už toho robota naozaj zahral, keď stvárnil rolu androida Bishopa. Bol to Arnold, kto navrhol Jimovi, že by bolo lepšie keby hral namiesto Kylea Reesea Terminatora a tak vznikla perfektná a dnes už aj legendárna postava. Arnoldové drevené herectvo, kamenný výraz a jeho prízvuk tiež k tomu dopomoholi. Cameron dokázal napísať nie len perfektný príbeh plný detailov o budúcnosti, ale aj uveriteľné ľudské postavy. Michael Biehn a Linda Hamilton hrajú presvedčivo, chémia tam je a aj vďaka im dvom ma film jedinečnú atmosféru beznádeje a strachu. Čo sa týka hudby, tak James Cameron mal na Brada Fiedela špeciálnu požiadavku a tou bolo, aby hudba nemala žiadne hrdinské tony, a aby soundtrack bol pochmúrený, temný a kovový ako Terminator. Na samotný posluch sa tu nájdu asi tak dve skladby, ale podstatné je, že film aj s tou kovovou hudbou funguje a predovšetkým vytvára atmosféru temnej budúcnosti. Film stál iba 6,4 miliona dolárov, ale aj tak s tohoto filmu Cameron a majster špeciálnych efektov Stan Winston spolu s hercami spravili kult! Obľúbený soundtrack : Theme from the Terminator, Conversation By The Window/ Love Scene. Já se vrátím. 100% - 5* ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Nelítostný čas si vzal "Terminátora" tvrdě do prádla a zvláště na efektech nenechal nitku suchou, přesto mám pro tento film značnou slabost a musím dát 5*, ikdyž nejsem slepá (teda ne úplně:-)). Tady jsem se poprvé setkala s Arnoldem: bylo mi 13 let, krátce po revoluci, svět okolo byl plný změn a euforie, a já jsem se starší ségrou vyrazila do kina. (Bacha, SPOILER!) Byla jsem uchvácena, přestože hrdina, kterému jsem úporně držela palce, nepřežil až do závěrečných titulků... a ne, tehdy to ještě nebyl Kyle Reese:-). Po skončení jsem navíc mohla cítit převahu nad starším sourozencem, ten slavný kulturista se jí nezdál až tak svalnatý - vždyť ten druhý chlap, ten co hrál kyborga, byl mnohem namakanější :-). Při druhém sledování o pár let později už mě pan guvernér tolik nefascinoval, vkus se překulil ve prospěch Michaela Biehna. Ale to je tak jediné, co se na mém vztahu k "Terminátorovi" změnilo. Zavrtal se mi v srdeční komoře a nemyslím, že ji někdy opustí. Mám jen jedno přání: aby se McG i se všemi svými scénáristy utopil ve fekálním voze a nemohl "Terminátora" dále prznit. 90% ()

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Jedním slovem : dokonalé. Tímto filmem si u mě Arnold vydobyl čestné místo mezi největšími filmovými tvrďáky. Šílený zdroj strachu, smrti, naprosto nezastavitelná mašina, robozabiják bez citů či emocí... výborný scénář. Miluju skvěle budovaný pocit bezmocnosti, který cítí Sára, když si uvědomí, že Terminátor se nikdy nezastaví, nikdo a nic ho nemůže zastavit, dokuď jí nezabije. Poprvé jsem to viděl na VHS s českým dabingem, teď podruhé (3.6.2008) jsem si to vychutnal jako Special Edition i s Arnieho super přízvukem. Jo a ještě musím zmínit skvělý ústřední hudební motiv od Brada Fiedela a celkově bombasticky Osmdesátkovou hudbu:) Téměř nepřekonatelné. 95% ()

Galerie (401)

Zajímavosti (257)

  • Během psaní scénáře k Terminátorovi byl James Cameron bezdomovec. Práva prodal za jeden americký dolar producentce Gale Anne Hurd s podmínkou, že bude moci snímek režírovat. (Duoscop)
  • Terminátor (Arnold Schwarzenegger) byl Americkým filmovým institutem v roce 2003 zařazen na 22. příčku žebříčku nejzápornějších postav v dějinách amerického filmu. (TheDude)

Související novinky

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (více)

Terminátor se dočká anime

Terminátor se dočká anime

02.03.2021

Netflix, Skydance a tvůrci anime Duch ve stroji: SAC_2045 uzavřeli novou spolupráci, za účelem převést příběh Terminátora do anime podoby. Scénář k seriálu pak chystá Mattson Tomlin, jenž pomáhal… (více)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Jak je vidno z nedávného obnovení smlouvy na Spider-Mana mezi studii Sony a Disney, duševní vlastnictví je v Hollywoodu jedna z nejdůležitějších věcí vůbec. V podstatě stačí vlastnit práva na… (více)

Nový Terminátor jako začátek trilogie?

Nový Terminátor jako začátek trilogie?

02.09.2019

O tom, že by studio Paramount Pictures rádo vytěžilo ze značky Terminátora co nejvíc nových a úspěšných filmů, není pochyb. Nyní se ale na téma pokračování a nové trilogie rozpovídal také autor… (více)

Reklama

Reklama