Reklama

Reklama

Terminátor je dnes již považován za naprostou legendu sci-fi žánru. Vypráví příběh o zabijáckém stroji podobném člověku, který je vyslán z roku 2029 do Los Angeles roku 1984. Jeho úkolem je zabít Sarah Connorovou dřív, než přivede na svět syna, který se má později stát vůdcem lidí ve válce proti strojům. Avšak lidé žijící v budoucnosti do současnosti také vyslali svého muže, který se bude snažit Sarah zachránit. (Pannonia Ent.)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (1 338)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Sarah Connorová? Kladná odpoveď na túto jednoduchú otázku má jediný možný následok - smrť. Takmer nezničiteľný humanoidný cyborg z budúcnosti vyslaný na vražednú misiu do Los Angeles, roku 1984. Cieľ: matka vodcu rebelov, čo vedú patrizánsky boj so strojmi, ktoré prevzali vládu nad Zemou. Žena menom Sarah Connorová musí byť zabitá ešte skôr ako porodí syna. O splnenie tejto dôležitej úlohy sa má postarať "Terminator". Totálna akčná sci-fi klasika z osemdesiatých rokov, ktorej režisérom je geniálny James Cameron. ***** ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

V 80.letech klasika nelegálně kopírovaných videokazet. Film, který chtěl vidět tehdy snad každý filmový nadšenec. Nutno říci, že když bych tuto sci-fi hodnotil tehdejšíma očima, tak je to jasně za 5*. Ale dneska už jsem "přecpaný" spoustou filmů a proto u mě Terminátor malinko spadnul na žebříčku. Přesto se stále jedná o jednu z nejlepších scifáren posledních 20 let minulého století. Arnold Schwarzenegger je totálně záporný, což mu podle mě sedí více, než obrácená role ve dvojce. Také další postavy mají své neodmyslitelné místo v ději a skoro všichni herci je hrají výborně. Atmosféra se podařila Jamesi Cameronovi vybudovat skvěle a také po trikové stránce se nedá skoro nic vytknout. Čili pokud si nechcete u filmu zavařit mozek od neustálého přemýšlení "wo co gou", tak lze tento snímek jen a jen doporučit. ()

Reklama

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Brad Fiedel: 1. The Terminator Theme [4:25] ,2. Terminator Arrival [2:35] ,3. Tunnel Chase [2:49] ,4. Love Scene [1:16] ,5. Future Remembered [2:29] ,6. Factory Chase [3:53] ,7. You Can't Do That - Tahnee Cain/Tryanglz [3:26] ,8. Burnin' in the Third Degree - Tahnee Cain/Tryanglz [3:33] ,9. Pictures of You - Jay Ferguson/16mm [3:58] ,10. Photoplay - Tahnee Cain/Tryanglz [3:33] ,11. Intimacy - Linn Van Hek [3:36], ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

uzasne, jak se na to dívám stále znovu a znovu, moje nadšení se stále zvětšuje.. Taková přímá úměrnost se vyskytuje jen u opravdu výjimečných filmech, takže nemusím ani psát, čím se tento film u mně stal. Naprosto úžasná myšlenka, vyjádřená dokonalou režií, depresivním příběhem a akčními scénami, které nevypadají ani trochu směšně ani po tolika letech. Ve svoji době to muselo vyvolat opravdu poprask. Hlavně mimo ameriku. Arnold zde hraje ještě toho špatného bota a jde z něho hrůza. Kyle Reese se pokouší jak jen může ochránit skvělou Hamilton - Sarah Connot, jejiž postava se dá srovnávat s Ripleyovou, z které vlastně Cameron udělal stejnou akční hrdinku jako v T2 se Sarah. Jak před nezničitelným terminátorem utíkají hrdinové dál a dál a neochrání je před ním absolutně nic, začínáme spolu s nimi pocitovat děs a dno beznaděje a já osobně doufám, že naše historie neskončí až tak velkým fiaskem.. 10/10 Kult ()

Lima 

všechny recenze uživatele

John Cameron po svém debutu Piraňa 2, kde byl spíše loutkou v rukou italského producenta, se v Terminátorovi našel a navzdory nízkému rozpočtu nabídl technicky zdatnou akční pecku, která je dokonalým obrazem vkusu 80.let, s dobovým "hard-bodies" kultem, typickým syntetizátorovým soundem a násilím, které se již v dnešní impotentní době nenosí. ()

Galerie (431)

Zajímavosti (281)

  • Arnold Schwarzenegger si myslel, že film není moc zábavný, proto chtěl v záběru, kdy jde Terminátor kolem ledničky, aby ji otevřel, vyndal z ní pivo, ochutnal a pár vteřin se choval divně. Režisér to ale zatrhl a řekl mu, že Terminátor není lidská bytost, a proto se nemůže opít. (asdfasdf)
  • Podle původního scénáře měl s Kylem Reesem (Michael Biehn) do roku 1984 cestovat ještě jeden voják, ale kvůli chybě stroje času se měl zhmotnit pod chodníkem v zemi a zemřít. (Jan.Kanak)
  • Když se v podzemní garáži v Cadillacu snaží Kyle Reese (Michael Biehn) urazit brokovnicí klíčky u zapalování, tak mu na brokovnici chybí spoušť (jazýček). (Jan.Kanak)

Související novinky

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

Spinoffů, prequelů či přímých pokračování jsme se měli ze Západozemí dočkat už několik. V současnosti je jisté, že se letos v srpnu dočkáme druhé série Rodu draka. Dále pak s určitostí vzniká série A… (více)

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (více)

Terminátor se dočká anime

Terminátor se dočká anime

02.03.2021

Netflix, Skydance a tvůrci anime Duch ve stroji: SAC_2045 uzavřeli novou spolupráci, za účelem převést příběh Terminátora do anime podoby. Scénář k seriálu pak chystá Mattson Tomlin, jenž pomáhal… (více)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Jak je vidno z nedávného obnovení smlouvy na Spider-Mana mezi studii Sony a Disney, duševní vlastnictví je v Hollywoodu jedna z nejdůležitějších věcí vůbec. V podstatě stačí vlastnit práva na… (více)

Reklama

Reklama