poster

Terminátor

 • USA

  The Terminator

 • Československo

  Terminátor

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 1984, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  *****

  Ultimátní night runaway romance. Nástup v Adamově rouše, úsečné hlášky, divákovo postupné zjišťování, že ten urostlý chlápek je jaksi silnější a neprůstřelnější, než je běžné, operace ruky a oka, vystřílení policejní stanice, závěrečné vynoření z ohně a rozmašírování v lisu - Cameron fakt věděl, jak působivě představit své neprůstřelné filmové monstrum se sexy designem Stana Winstona (porovnej s krabicovitými roboty v Crichtonově Útěku robotů z téhož roku!) a přitom si i přes klihovitě hustou apokalyptickou atmosféru noční můry zachovat nadhled (cyničtí policajti, název klubu Tech Noir nebo Sářina hláška "Aspoň budu vědět, jak ho pojmenovat.") a vpravit tam dojemnou romantiku. A ta hudba! "Říká, že se blíží bouře." - "Já vím."(6.9.2010)

 • novoten
  *****

  Dusivá i adrenalinová sci-fi, kterou zub času ne a ne ohlodat. Arnold asi už nikdy nebudil tolik respektu a strachu. Navíc časové paradoxy i celý vědeckofantastický žánr by bez téhle série dnes byly úplně jinde. Nápady jako ten o robotovi, který má změnit minulost, aby změnil budoucnost, totiž občas přijdou, ale dosadit je do správného scénáře, to už je filmové umění.(2.4.2006)

 • Morien
  ****

  (1001) Aha, tak jsem zjistila, že jsem ten film poprvé viděla až v roce 2014, tomu říkám ostuda. Jinak je docela děsivé vidět ty osmdesátkové lidi dělat osmdesátkové věci. Ale plakala jsem jako miminko, obrazy budoucnosti jsou dost působivé (sestry, které sledují v rozbité televizi hořící plamen!), Michael s Lindou jsou spolu krásní a Arnold je drahouškový. (A ještě je třeba dodat, že málokdo mě přesvědčil, že syntetizátory jsou skvělé, tak rychle (a že vůbec) jako Brad Fiedel.)(27.7.2014)

 • genetique
  ****

  Tento film sa u nás premietal ešte keď sa moji rodičia ani len nepoznali, preto som ho mal tú možnosť zhliadnuť až ako desaťročný v roku ´97 a to už bol film prešpikovaný inými sci-fi a tak mi tento Terminátor nič nehovoril a nepáčil sa mi hlavne preto, že som ako 10-ročný nechápal, že Schwarzenegger hrá v zápornej roli a na konci z neho spravia franforce. No po uvedomení si vývinu filmovej tvorby, klobúk dole pred Cameronom a jeho efektami na tú dobu! Skvelá sci-fi séria tisícročia! 80%.(17.5.2006)

 • petaspur
  *****

  Plechovka vyráběná pod názvem T-800 se právě přenesla v čase do roku 1984, vzala na sebe podobu rakouského kulturisty - guvernéra a dle telefonního seznamu začala likvidovat vše, co po Los Angeles pobíhá pod typovým označením Sarah Connorová. Nezná totiž přesné výrobní číslo oběti a tak musí zabít všechny. Jenže hledaná budoucí mrtvola už z televizních zpráv vytušila, že na ní také dojde řada a navíc ji nenechává klidnou podivný vágus, který se za ní potuluje v dlouhém kabátě. Má-li si však v rozhodující chvíli vybrat, zda svěří svůj život do rukou naprogramovaného stroje nebo partyzána z budoucnosti, tak je pro ni volba živého organismu snadná. Bojovník se jmenuje Kyle a Sarah si už v hlavě pomalu srovnává jeho historku o tom, že její dosud nenarozený syn John ho poslal z budoucnosti, aby zachránil lidskou rasu. Sarah mu sice moc nevěří, ale likvidaci kovového svalovce také považuje za nezbytnou.(5.9.2009)

 • - Spoiler: Kamion, který v závěru filmu vybuchne, byl pouze model. (DEXTER099)

 • - Když se v klubu Technoir blíží Terminátor k Sářině stolu, tak si ho všímá a natáčí k němu hlavu. Z pohledu Kylea, který vytahuje zbraň je vidět, že kouká stále před sebe. (Fenk)

 • - Arnold Schwarzenegger (Terminátor) trénoval rozoberanie a skladanie zbraní so zaviazanými očami. Trávil celé hodiny na strelnici a pri strieľaní sa snažil, aby nemihol okom. (gogo76)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace