Derren Brown: Magie a manipulace mysli

Kamera:

Jono Smith

Účinkují:

Derren Brown, Matt Lucas

Derren dokáže užásné věci s lildskou myslí, dokáže uhádnout co se vám honí hlavou, na co myslíte, dokáže s člověkem manipulovat a dokáže číst lidem myšlenky. Svými kousky udivuje tisíce diváku. Na začátku každé epizody čeká na diváka test. (MsWampir)

Master19

Lidi prostě potřebují věřit, že existuje něco, co nejde logicky vysvětlit... Jsou další lidé, kteří na tom vydělávají, a mě to nevadí, je to zábava. ()

mrx.friend

Psychologie je můj obor, a proto si rozhodně nemyslím, že Derren by byl nějaký kejklíř, ale předvádí nám pouze skutečné, že zmanipulovat a obalamutit nás jde snadno, jenom je potřeba vědět, jak na to, což on ví. Jiní ho zatracují a já ho zkrátka obdivuju... :-) ()

Gerret

Já jsem vždycky tohohle chlápka obdivoval. Kolik dokáže věcí a s nedočkavostí jsem čekal co v příštím dílu zase předvede. Já osobně ho mám raději než Copperfielda. Věřím že to není udělaný jenom na oko myslím že on to opravdu dokáže. Jak dokáže poznat lež atd. Viděl jsem: Všechny díly 2x. Hodnocení 90%. ()

Ichabod

Pochybuju, že je to tak sofistikovaný jako tady píše řada hodnotících. Dle mého je to jen další trapná show stříhaná a domluvená dopředu jako desítky jiných, akorát tahle je made in UK. Dál samozřejmě semtam slavná tvář jen podpoří zdání důvěryhodnosti (až na to, že slavní lidé z TV vydělávají protože jsou v TV, to je ale náhoda!). Derren Brown je další stroj na peníze pro lidi bez talentu, krom jednoho a ten talent je mít tu drzost lhát do kamery a nečervenat se. Kouzelníci neexistují, kouzla neexistují, psychologie může jako kouzlo vypadat, ale určitě se tady nejedná o ten případ. ()

ssfan

Je to velmi zábavný pořad, ale otázkou je, kolik z toho je skutečnost a kolik z toho jsou domluvené triky. ()

ondrech

Tohle je skvělé, o psychiku se hodne zajímám a líbí se mi kouzla... nechápu takové nízké hodnocení. A technicky je tento film skvělý též, ty barvy jsou živé a z přístroje zvaného kamera se zde vytřískává maximum. ()

kisha

tak v první řadě je to hrozně chytrej chlap, v druhej řadě si vymyslel neobvykle zajímavej pořad, v třetí řadě mi vysvětlil, že psychologie je až strašidelně účinná a ve čtvrtej (o nic míň podstatnější) řadě je Derren řekla bych až nemístně charakterní a přitažlivej:) ()

Lavi

No já nevim, ale jestli mám hodnotit kvalitu díla, tak nic moc. Nebudu se vyjadřovat k schopnostem pána černokněžníka, panč jsem neměl tu čest potkat a neznám ho. Pěkné, že se triky občas snaží vysvětlit, to ta jedna hvězdička. Taky přiznávám, že jsem toho neviděl moc a rozhodně už z toho nic neuvidím, takže mi ani vlastně nenáleží to moc komentovat. Ale musím to ze sebe vypsat. Co mě dokáže nakrknout (nevim jestli to je dabingem), je omezená slovní zásoba lidí, které okouzlil. "Geniální, neuvěřitelné, jak to dělá?" Asi jako hrané výlevy emocí v pořadech MTV či jiných show. To mi pak kazí zážitek ze sebenápaditějšího pořadu. Asi jsem moc omezený... ()

NICOX

Nemyslim si, že je to předem pripravený. Je to prostě hrozná manipulace, až mi běhá husí kůže po zádech, když vidim, jak se dá člověk zmanipulovat. Některý kousky jsou fakt hodně povedený. Občas se přistihnu, že na to koukám s otevřenou pusou... Derrena bych chtěla potkat na ulici :) 80 % ()

Paity

Zajímavé bylo hlavně vybrání výhry z tiketu, který ani nevyhrál. Což v podstatě nebyl žádný extra trik, ale Derren Brown opět ukázal, že je také dobrý herec a tak mu to řada lidí baští a já mu to přeju. ()

Marťas

Věřím, že jsou lidé, kteří mají podobné schopnosti a podle mne to nahrané není. I když některé věci se i mě zdají moc. Přesto je pořad zajímavý a mohu jej doporučit. ()

laserr

Derren je prostě parádní psycholog. Některé kusy jsou neuvěřitelné, jiné až úchylně snadné a banální(které se dají zkusit i doma). Tak za ty neuvěřitelné 2*, přestože si myslím, že já bych mu na ty jeho laciné feagle neskočil a že bych mu pořádně zamotal hlavu, když procházel tím bludištěm plným pastí. PS: Trik "Tenhle kůň vyhrál!" sem už párkrát zkoušel, ale nefunguje. ()

Perfo

Kdo si přečte stejnojmenou knihu, tak pochopí koncepty určitých technik a práci s podvědomím - které Derren používá. Srovnání s Copperfield, nebo Angelem je zcestné, protože Derren není ve svém pravém slova smyslu kouzelník, ale spíš velmi obratný manipulátor s neuvěřitelnou schopností si zapamatovávat. ()

Plechpetr

Ano, některé triky jsou spíše "triky" . Ovšem to neznamená, že je to podvodník! Jeho talent se nedá vyjadřit, on žije vskutku bláznivý dvojživot. Bud si řekne, že bude jako ostatní, a nebo vás prohlídne a ví vás vše. Pořad je parádní a upřímně? Sám jsem se naučil pár triků. Né všechny vyjdou hned na poprvé, ale časem ano. 5* ()

Nix

Ani jsem se dál nepídil, jak to ten Derren vlastně dělá, protože mne to už nějak dál nezajímalo. Ale na první dobrou a na zabití času je to zajímavá podívaná, která vám zase chce ukázat, že hranice neexistují a i manipulátoři, telepatici a všemožní mágové existují. Proč ne, mám rád trochu nezvyklý kouzla. ()

tucnak

Mě teda ty jeho věci docela dostávala. A pro ty, co říkají že je podvodník, když "neuhodl co si mysleli"- to bude proto, že to byl českej dabing- ta manipulace, díky který jste měli myslet na věci, který vám určí, funguje i na základě zvuku a třeba i rytmu slov, takže to v češtině víceméně ztrácí smysl. ()