Derren Brown: Magie a manipulace mysli

Kamera:

Jono Smith

Účinkují:

Derren Brown, Matt Lucas

Derren dokáže užásné věci s lildskou myslí, dokáže uhádnout co se vám honí hlavou, na co myslíte, dokáže s člověkem manipulovat a dokáže číst lidem myšlenky. Svými kousky udivuje tisíce diváku. Na začátku každé epizody čeká na diváka test. (MsWampir)

honajz

Čím více dílů, tím větší nuda. Ze začátku jsem na to taky koukal jako puk s vykulenýma očima, ale to jsem koukal i na Copperfielda. Všechny triky kouzelníků s tím počítají, že se podvědomě chceme nechat obalamutit, že podvědomě nechceme vědět, jak se to povedlo, ale být ohromeni. Časem ale to prvotní okouzlení odezní a ani se člověk nemusí moc pídit, aby zjistil, jak se které triky dělaly. A ak vypovídá mnoho Derrenových fanoušků, často to není o nějaké hypnóze, ale o tom, že když si je vybere pro svoji show, berou to jako poctu a v podstatě je jim jasné, že musejí hrát svou roli. A tak hrají, ač jsou neherci. Derren to ostatně vysvětluje i ve své knize, že lidé prostě vidí a dělají to, co podvědomě vlastně vidět a dělat chtějí, a on je k tomu jen navede. Hra s asociacemi, pokud o ní víme, pak už také tolik nefunguje. K tomu si přidejme prohlášení policistů a televizních pracovníků, kteří Derrenovi pomáhali s různými spíše počítačovými televizními triky, a také našlapaným střihem nepovedeného materiálu, a máme zde entertainera, který se umí prodat, ale motá se pořád v jednom kruhu a nemá už čím překvapit. ()

anderson

Tie 4* sú za to, že som sa bavil. :-) No ale inak ? Preboha snáď len neuveríte tomu, že nejaký chlapík dokáže nás ostatných prinútiť robiť veci, ktoré sú iracionálne a dokonca prečíta Vaše myšlienky. Veď toto už skúšal aj legendárny HANUSSEN. No ale ak veríte na duchov, "mimoušov" či veštkyňu TEODORU :-) tak potom je BROWN Váš boh. Ja tiež, verím v Boha ale nemá meno D. Brown. :-) Každopádne ak raz tento chlapík navštívi aj moju haciendu, rád si jeho schopnosti overím :-) to viete TOMÁŠ je TOMÁŠ. (21.7.2006) ()

fleker

derren braun je machr...jasně, na flekera by si nepřišel, protože ten by se nenechal naivně ukecat nějakejma kravinama, a předmět v místnosti by si zvolil podle jasně danýho vzorce a držel by se ho jako klíště... beztak mi ale není úplně jasný, jak vybral ten nevýherní tiket,,,sázkovky je maj totiž obvykle vočíslovaný,,,do počítače se naťuká čislo tiketu, a von vám pak řekne, jestli se má něco vyplatit nebo ne...ale jinak mě ty triky fakt zaujaly...já sám se už vod děctví pokouším vkládat lidem do hlavy myšlenky a zkoumat jejich způsob uvažování....vim že když sem byl malej, a brácha mě něčím nasral, velmi brzo sem přišel na to že se stači robulet, ukázat na něho prstem a voni už si ho ty velký srovnaj,,,když sem o torochu povyrost a do módy přišly mobily, občas sem prostě přijal hovor a jen bezeslov poslouchal: "haló.....haló... seš tam?......slyšíš mě?...haló...héj....." teď když si na to vzpomenu, musím se tomu smát... rekordní jednostranej telefonát trval kolem osmi minut....další pokus, kterej sem aplikoval, bylo již zmíněné pětikilo v hovně,,,díky němuž sem měl tu čest sledovat, jak se z původně seriózního důchodce stává mamonem posedlý koprofil..potom přišlo na řadu období brigád a moje oblíbená "směnárna", kdy po každodením odchodu z práce domů, mě zaujal stůl jedné administrativní pracovnice, na jehož rohu měla neustále připravenou papírovou padesátikorunu... furt jednu a tu samou,,,den za dnem tam ležela bez povšimnutí,,,proč ji neměla v peněžěnce?.. ..netuším...byla to taková veselá paní, až do toho deštivýho dne, kdy mě z nudy napadla taková věc...nikdy byste nevěřili, co všechno se může s člověkem stát, když mu vyměníte papírovou padesátikorunu za kovovou...začala se jí měnit povaha..ale brutálním způsobem... začala bejt nepříjemná na lidi, neustále prošlapovala po kanclu, věděla že je něco špatně ale nemohla zaboha přijít na to co....potom přišla doba zběsilých úprků,,,,zběsilý úprk sem vymyslel asi před pěti rokama a vod tý doby ho provádím pravidelně každý rok na konci léta,, o půl noci se vyjde do ulic a hledá se policejní auto...mezi druhou a třetí hodinou se jićh dá najít celkem dost, když víte kde hledat,,,poprvý sme to provedli ve dvou, ale nemělo to takovej efekt,proto už teď chodím výhradně sólo..když najdu volně stojící policejní auto, obvykle je jeden polda uvnitř a druhej stojí vopřenej venku a ve tmě kouří,,,když sem tak padesát metrů vod něj a von mě zmerčí, náhle se zastavím a stojím chvíli na místě..... teď jde hlavně vo to to neuspěchat....ten policajt většinou zpozorní a kouká co se bude dít.... já stojím, stojím a čekám až mě vosloví...někdy to udělá hned, jindy to trvá pár minut, to je různý, ale jakmile na mě zavolá, to už je jedno co, ať řekne cokoliv, prostě se otočím a začnu zběsile utíkat....dřív, když sem eště neměl zmrzačnou nohu a plíce byly v dobrý kondici, sem tam sem eště vyděšeně zařval nějakou tu hovadinu typu TO BYLA PŘECE NEHODA, JA TO NEBYL nebo něco podobnýho...to už teď ale nedělám, čím sem starší, tím sem totiž pomalejší a dneska už to bylo opravdu jentaktak...všechny tydle pokusy pro mě byly zajímavou zkušeností a super způsob jak se vodrágovat ve chvílích nudy, ale zlatým hřebem pro mě je a vždycky bude má oblíbená KULEČNÍKOVÁ KOULE, protože ať si derren brown říká co chce, stále sem já ten jediný člověk, kterýmu se podařilo pouhou myšlenkou rozbít někomu hlavu...."kulečníková koule" je v zásadě optický klam..... představte si že ste na nějaké oslavě a máte u sebe kulečníkovou kouli,,,máte taky pingpongový míček,ale o tom nikdo nesmí vědět,,,vytáhnete z kapsy kulečníkovou kouli a půl hodiny si s ní jen tak házíte...občas ji necháte projet po dřevěném stole, aby byl slyšet ten zvuk a lidi viděli, že má vopravdu váhu, můžete ji takvy na chvíli někomu přihrát, nejlíp potencionální oběti,,, když vám ji vrátí,,opět si s ní házíte, házíte a házíte...zatím co ostatní mezi sebou konverzují, vy si hazíte,,,když ruce začnou bolet, vyberete si osobu, nejlíp někoho kdo se právě houpe na židli (jako sem to tenkrát uďál já)...zavoláte na toho člověka HÉEEJ, ukážete mu naposledy kulečníkovou kouli...řeknete CHYTEJ a pak po něm co nejprudčejc hodíte pinpongovej míček...zjistil sem, že v tý rychlosti mozek prostě nedokáže rozeznat rozdíl mezi čtvrtkilovou koulí a dva a půl gramu vážícím pingpongáčem,,,a to ačkoliv je koule skoro dvakrát větší.........................chlapi vždycky nadávaj nebo padaj na zem...ženský ječej, máchaj rukama v prostoru,,,a jedna se mi dokonce i rozbrečela.. ,,,,,tak co derrene, aha? ..ale stříbrná je taky dobrá () (méně) (více)

Jakubisko

Nemám důvod si myslet, že to je podvod. Psychologie je neskutečně silná věc. A když je v ní D. Brown nejlepší na světě, tak proč by tohle všechno nedokázal? ()

ladko

Niektoré veci veľmi zaujímavé, niektoré ale tak nudné, že pri tom aj 6 hodinový cyklistický závod Tour de France vyzerá strhujúco...Prvou sériou som sa ešte ako tak bavil, v druhej som to vzdal, prišlo mi to všetko už na jedno kopyto... ()

JJ.Gibson

Kouzla, čáry, magii to beru! A David Copperfield je největší borec v tomto oboru. Je to mistr iluze, sice nevíte jak to dělá, ale víte, že je to trik a jde jenom o to, na to přijít. Když to Derren Brown, no podle mě je to nahraný, protože nic nesvědčí o tom, že by nebylo. Protože některým věcím se proste uvěřit nedá. Třeba se pletu, ale (teď neudržíš 55KG holku, no promiňte). ()

Petroff

Magie a manipulace mysli? Ne, ne, ne... jen a pouze manipulace mysli. A k tomu s nejvyšší pravděpodobností s pořádnou pomocí kamer a střihů... ()

Carlossss odpad!

Proč já mu to jenom nevěřím???... Že by proto, že jsem obyčejný, nudný patron? Asi... navíc to byla strašná hovadina, takže jasná sračka:-D ()

ilemas

Nechte se unášet na vlně neznalosti, jinak vás ty triky po jejich vyzrazení nebudou bavit! Vše je dnes už vyzrazeno, znám téměř všechny triky a moc toho lituji. Odteď už nechci nic vědět, pak sledování těchhle pořadů ztrácí veškerý smysl. ()

Trainspotter

Derren Brown je pozoruhodná osobnost, kolik lidí na světě dokáže tak efektivně pracovat s pamětí a dokonale zná řeč lidského těla a jěště ke všemu to vše dokáže bleskurychle analyzovat. Tohle nejsou žádná kouzla, ale tvrdá realita. Jistě, některé jeho kousky jsou stěží uvěřitelné racionálně uvažujícím lidem, kteří jej odosuzují, ale je to jen televizní show a je jen na divákovi, jak to vše bude vnímat. ()

Splasher

Aha, takže Trick of the Mind se do češtiny přeloží jako Magie a manipulace mysli. Hmmm, co všechno neudělat pro zvednutí sledovanosti. Derren je určitě zběhlý sugestivní psycholog, který zná pochody lidského myšlení a metody rozhodování. Ovšem ty scénky z ulice mu asi nikdo nežere. ()