Jaro 1943: Ze sovětského vojenského letiště ve frontovém pásmu odlétá tříčlená skupina odbojářů, která má na okupovaném území navázat kontakty s ilegálním komunistickým centrem, které bylo přerušeno za heydrichiády... Natáčení filmu se protáhlo na víc než tři roky a došlo k zásadnímu přepracování scénáře. Na kvalitě filmu se to kladně neprojevilo. (oficiální text distributora)

Winster

Drama plné napětí a stísněnosti...Nikdy nevíte komu můžete v protektorátní praze věřit. Staří přátele žijící už tolik let ve strachu se bojí a nebo jsou mrtví a zavření na gestapu. Kdo mi pomůže? Můžu mu věřit, nebo mě taky zradí? Ač epizodní role, vyzvednul bych výkon Miroslava Macháčka. ()

redfoxik

Vynikající film, který velice dobře vystihl různé charaktery českého obyvatelstva protektorátu. Film byl inspirován skutečnými osudy parašutisty a komunistického funkcionáře Rudolfa Vetišky, jehož stejnojmenné vzpomínky vyšly o několik let později, než byl dokončen samotný film. ()

Pepi74

Hodně lidí se tady pozastavuje nad tím, že to byli výsadkáři vyslaní "Moskvou". Rád bych podotkl, že ze SSSR u nás, čili v Československu, seskočilo na 500 parašutistů, kteří měli v předválečné občance napsáno ČSR. To je o nulu víc, než těch co seskočilo z "Londýna". Občas se píše o tom, jak některý ze západních výsadků seskočil o pár kilometrů mimo. To rusové se s tím nepárali a házeli naše k Varšavě nebo do Maďarska. Bohužel v dnešní době je to všude samý Gabčík a Kubiš a na tyto hochy si nikdo nevzpomene. ()

Peabody

Vladislav Delong toho moc nenatočil a toto je ve 36 letech jeho poslední film, takové hodně noir drama z protektorátu.  Oficiální text distributora je blábol (VB do toho promítal příliš své osobní postoje). Nepříliš vytrénovaní parašutisté jsou vysazeni ve velmi složité době po heydrichiádě, jeden propadne peklu poměrně rychle, druzí dva se snaží navázat spojení déle. Nejsou zde všemocné odbojové organizace jako v jiných filmech-  Pěkná je hudba pana Havelky, výborná kamera Jana Kališe. Ano, londýnský odboj chybí, ale ony po rozbití za heydrichiády odbojové skupiny asi moc nekooperovaly a spíše přežívaly hodně hluboko.  Pěkné herecké výkony nejen matadorů jako byli Voska, Růžek, Macháček, ale i J Mareše. Představa poctivých českých lidí  rozhodně není vykreslena nijak jednoznačně, pro mne je to milé překvapení. ()

premeny

Bez veľkých omáčiek okolo. Výborný scenár, vynikajúci herci , atmosféra doby. Veĺmi rád sa k nemu znovu vrátim. ()

Beryman

Na soudobý Atentát to nemá, i tak ale určitě stojí za zhlédnutí. Hezky vylíčená paranoia parašutistů a odevzdanost většiny obyvatel v okupované Praze. Tohle mi třeba hrozně chybělo v novějším Anthropoidu. Za mě poctivé 4* ()