Intacto

Každý má svůj osud. On jediný je nedotknutelný. Dokud se štěstí nestane příčinou jeho pádu. Mají dar okrádat jiné o štěstí a ještě na tom vydělat. Tomas přežil leteckou katastrofu, Federico zemětřesení, Sam vojnu a Monica dopravní nehodu. Tomas se živí zlodějinou, Federico je pojišťovací agent, Monica pracuje na policii a Sam pátrá po lidech, kteří mají tentýž dar jako on - štěstí. Svůj osud pak pokouší ve hře na život a na smrt. (oficiální text distributora)

xmy

Tentokrát i docela souhlasím s ostatními zdejšími komentáři, že myšlenka dobrá, provedení už horší. Po vizuální stránce povedené, některé scénky také, zbytek filmu nic moc. Kdyby měl Intacto lepší herce a režii, mohlo to dopadnout opravdu parádně. Takto jen průměr. ()

galiyosha

INTACTO je sklamanie. Zaujímavý námet, z ktorého sa nakoniec vykľul nudný a plytký film bez vnútornej logiky a akéhokoľvek vývoja. Dobrý mystický thriller hľadajte niekde inde. ()

plagjoklas

Neviem ako ostatným, ale mne sa to velmi pácilo. Bol to film aký som uz dlho nevidel a atmosfera ma pohltila dokonale. Videl som to viackrat a stale ma to bavilo rovnako. Ved takuto rusku ruletu nevidite kazdy den :) ()

darkreider

Mne sa teda tento kúsok páčil viac než dosť. Veľmi zaujímavé a iné. Toto mi sadlo a všetci, čo kritizujú hollywood(ja medzi nich nepatrím:) ) musia vidieť. ()

foundation

z tohoto sa dal urobit neskutocne genialny film keby to chytil do ruky taky Nolan..skoooda velka skoda ze to dopadlo takto..ten koniec nie je zly ale kym sa k nemu clovek dopracuje ziadna slava ()

BDMarty007

Hodně zajímavá ústřední myšlenka a počátek celého příběhu naznačují potenciál, který je ale nakonec nevyužit a nedotažen. Při prvním zhlédnutí silněji působí mysteriózní atmosféra a pár silných scén (běh lesem, jizva na hrudi policistky…), ale při druhém zhlédnutí je najednou vidět spousta nedostatků. Nezkušený režisér to prostě neutáhl. I tak je to ale film, který má tak zajímavou myšlenku a má několik tak silných scén, že jsem si jej pamatoval mnoho let a myslím, že nakonec stojí za vidění. ()

rivah

Parádní mysteriózní debut. Příběh muže, který měl ve všech sázkách štěstí, i v těch nejpodivnějších, kdy šlo o život. Svět, kde může být štěstí předáno dotykem šťastné osoby, malá skupina šťastných soutěží, kdo je ještě šťastnější. ()

Mocoft

Intacto v žádném případě nebylo nudné. Váhal jsem s plným hodnocením, ale musím režisérovi vytknout občasnou nesrozumitelnost díla, která dost mátla. A mám pěknou příhodu: několik minut poté co jsem film začal včera v noci sledovat se ozvala před naším domem obrovská rána, zablesklo se a začala hořet trafostanice. Zavolal jsem hasiče a zjistil jsem, že z elektriky nefunguje vúbec nic (celý dům), jen PC na kterém jsem Intacto sledoval a světlo na chodbě, takže jsem mohl sejít po schodech před dům. Že bych měl štěstí? ()

jafuska

bohužel nemusím moc Evropské filmý a zrovna tento film není tím pravým, jak by mě měl zaujmout, což je velká škoda, potenciál film měl, ale chvílemi byli pasáže tak zdlouhavé, že se mě nechtělo se dodívat až do konce, vydržela jsem, ale žádný zázrak to prostě není, ano, jak tady kdosi psal štěstí je krásná a přepychová věc, k tomuto asi není už co dodat, mít štěstí ve hře, ale pak zlom, kde by to člověk neočekával. ()

Davis I

Zajímavý a originální španělský thriller s vynikajícím Leonardem Sbaragliou. Pomalu plynoucí děj bych se nebál navléknout i do černobílého vizuálu. Určitě by slušel... :) vynikla by ta noirová atmosféra daleko lépe. ()

Pitryx odpad!

Vizuálně pod psa. Chtěl jsem dát alespoň něco za téma, které mne zaujalo, ale pro spousty hluchoty a nudy nedávám nic. Netvrdím, že je to naprosto špatný film, to není, ale prostě mne nezaujal a nerad bych si ho omylem někdy pustil znovu. Hudba je dobrá, ale je jí zbytečně moc. Také stopáž mohla být o hodně kratší. 2015022610045/10406 ()

srolyma

Španělský film zpracovává teorii, že pokud má někdo v životě štěstí, ale jako fakt z prdele kliku, jako že přežije autonehodu nebo vyhraje třikrát za sebou jackpot, ne štěstí typu, že si dáte deset kousků, do toho pár rumíků a máte „štěstí“, že jste se nepoblili, tak tihle šťastlivci jsou vyvolení a to svoje štěstí získávají dotykem od těch ostatních, méně šťastných. Těm se pak většinou stávají nějaké bizarní nehody. No a ve Španělsku je tahle teorie asi hodně populární, protože se tam ti klikaři různě sdružují a soutěží mezi sebou v roztodivných disciplínách. Např. si pomažou hlavu nějakým svinstvem, zhasnou, vypustí jakýsi obří bzučivý hmyz a na koho si ta přerostlá vážka sedne, ten vyhrává. Nebo si zavážou oči a sprintují hlubokým lesem. Kdo si jako poslední nerozmlátí hlavu, vyhrává. A že se nehraje o pár drobných. Sází se domy, auta i milenky. No a vrcholem jejich snažení je zahrát si ruskou ruletu s Židem, který přežil koncentrák. Těžko říct, proč o to tolik usilují, když Žid už 30 let s nikým neprohrál. A to vždycky střílí až jako druhý. Prostě štístko. Zajímavé téma, vcelku solidní zpracování, slušně zahrané. ()

wonka

Dívat se na to dalo, Max von Sydow byl zajímavý, ale jinak to bylo zbytečně překombinované, spousta postav a po pár dnech si z toho už moc nepamatuju... ()

Hledá se režisér!

Hledá se režisér!