poster

Screamers - Hlasy z podzemí

 • český

  Vřískouni

 • Kanada

  Screamers

 • japonský

  スクリーマーズ

 • slovenský

  Screamers: Hlasy z podzemia

Horor / Sci-Fi

Kanada / USA / Japonsko, 1995, 104 min

Předloha:

Philip K. Dick (povídka)

Kamera:

Rodney Gibbons

Střih:

Yves Langlois

Scénografie:

Perri Gorrara
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • klerik
  **

  Musím sa pripojiť k tomu, že Dickova fantastická predloha vážne dostala na frak. Občas tam sice je zaujímavá atmosféra (hlavne útek), ale zlé triky a odporné dopletené kung-fu finále by pokazilo aj oveľa lepší film. Námet z poviedky Druhá séria (Second variety) oveľa lepšie využili v seriály aj filme Battlestar Galactica...(15.5.2006)

 • Anderton
  ***

  Kedysi, pred pár rokmi som čítal predlohu a vravel si pri nej, aká skvelá filmová adaptácia by sa z toho dala natočiť. Takže som sa na ňu tešil, zároveň som mal aj obavy, pretože som o filme nič predtým nepočul. Tie obavy boli oprávnené. Jedná sa o ťažké kanadské béčko s malým rozpočtom, ktoré nemôže z týchto dôvodov kvalitnej predlohe dostáť. Stroje sú počítačovo odfláknuté, čo je škoda, pretože tie mali byť hlavným triumfom filmu. Ako guilty pleasure sa to dá ale hodnotiť kladne.(26.6.2012)

 • Jino
  ****

  Hodně se mi to líbilo. Možná to bude tím, že jsem od tohoto filmu moc nečekal... Ale chtěl jsem to vidět hlavně kvůli Peter "Robocopovi" Wellerovi a rozhodně se bylo na co dívat. I když je docela škoda, že triky jsou někdy laciné a v konfrontaci s těmi lépe provedenými vystupují na povrch víc než je zdrávo... bohužel. Jinak je tomu u vcelku odsýpajícího děje - hlavní hrdinové se prakticky pořád někam přesouvají, takže na myšlenku, že bych si šel raději zapálit, nebyl ani čas. K tomu samozřejmě patří i pěkný vzhled planety a hudba. Prostě a jednoduše 80%.(15.5.2009)

 • Shit
  ***

  Docela dobrý postapokalyptický béčko, který mě sice zprvu moc nebavilo, jelikož se furt moc kecá a žádná akce, navíc hrdinové nejsou moc velký borci a příběh postrádá nějakej větší smysl, zápletku i zásadnějšího záporáka, ale postupem času se to fakt rozjede, začne to trochu připomínat terminátorovskej námět z budoucnosti, kde se roboti snaží dostat k lidem a vykuchat je a pak už to je dobrá akční béčková zábava(28.2.2010)

 • killjezor
  ***

  Po dlohé době nějaká dickovina,která se docela věrně drží předlohy.Bohužel vlastní intervence scénaristy jsou hodně špatné.To,co vypustili mohli nechat a to,co přidali vyznívá až moc směšně,včetně *spoiler* až zbytečného happy-endu (kdo četl,pochopí)*spoiler*. Taky dost dobře nechápu přesun ze Země na bezvýznamnou planetu Sírius 6B. Neznalci předlohy si přidají hvězdičku.(23.2.2009)

 • - V povídce Philipa K. Dicka „Second Variety“ („Druhá série“; 2002) se děj odehrává na Zemi a Měsíci. Vřískači jsou navrženi americkými vojáky, kteří se poté, co Sovětský svaz zničí Spojené státy americké, ukrývají právě na Měsíci. (Caaslav)

 • - Spoiler: V povídce Phillipa K. Dicka je závěr poněkud odlišný. Do modulu se nakonec nedostane Hendricksson ( Peter Weller), ale jedna z čepelí druhé série, která tímto způsobem odlétá ze Země směrem k Měsíci, kde je evakuován zbytek lidstva, který chce vyhladit. (KillHurt)

 • - Natočeno na motivy povídky P.K. Dicka Druhá série (kukentipla)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace