Screamers - Hlasy z podzemí

• Česko Vřískouni (více)
Trailer

V roce 2078 planetu Sírius 6B pustoší dlouhotrvající válka. Vědci vymyslí perfektní zbraň, speciální roboty Screamers, vytvořené pro jediný cíl - zničit všechny nepřátelské formy života. Plán se však zvrtne a "zbraně" ničí vše živé. Podaří se znepřáteleným lidem zvítězit nad stroji? (MIDO FILM)

Trailer

blackJag

Obstojné sci-fi béčko, jaké se dnes už netočí. Místy slabé digitální efekty (většinou při útočících vřískounech prvního typu) vynahrazuje dobrá výprava a povedeným způsobem dokreslené prostředí. Herci se docela snaží, žádný z výkonů nedráždí žaludek ani po letech a sem tam se podaří utrousit i vtipnou hlášku. Škoda, že divák zůstane "ušetřen" útoku vřískounů v základnách NEB i Aliance, které mohli příběh ještě zatraktivnit. 60% ()

Wacoslav1

Tak nevím kdysi mě ten film asi bavil, ale teď na repete jsem z něj už moc nadšenej nebyl a nemůžu se zbavit dojmu, že vzhledem k režisérovi, scénaristovi, představiteli hlavní role a neotřelému námětu to mělo o dost větší potenciál dopadnout to líp než dopadlo. Nejlepší je úvodní scéna pak už to jde kvalitativně dolů. Za aspoň relativně poctivé devadesátkové dílo a ucházející triky to průměrné hodnocení nakonec dám, ale Weller i Duguay určitě mají na kontě i lepší kousky.50% ()

Dubro

Bacha, béčko! Pôvodne som na to zízal asi z kilometra, tak som to nevedel s istotou posúdiť, no akonáhle som sa dotrepal k tomu o kúsok bližšie, zistil som, že je to lacný béčkový sci-fi film motivovaný perom Phila K. Dicka. Aj keď nikto z partie okolo tohto filmu neprekročil svoj vlastný tieň, dielko neurazí a aký-taký zážitok prinesie hlavne neznalcom predlohy. ()

killjezor

Po dlohé době nějaká dickovina,která se docela věrně drží předlohy.Bohužel vlastní intervence scénaristy jsou hodně špatné.To,co vypustili mohli nechat a to,co přidali vyznívá až moc směšně,včetně *spoiler* až zbytečného happy-endu (kdo četl,pochopí)*spoiler*. Taky dost dobře nechápu přesun ze Země na bezvýznamnou planetu Sírius 6B. Neznalci předlohy si přidají hvězdičku. ()

honajz2

Moc nadějí jsem do toho nevkládal, ale nakonec mě to příjemně překvapilo. Celkem slušná béčková scifárna se zajímavým dějem a sympatickými postavami (akorát moje nejoblíbenější zase zemřela, na kterou se dost dobře dívá a i přes trochu zbytečnou délku dvou hodin to utíká svižně a dokonce to ani nenudí. I ten svět to má překvapivě propracovaný. Fakt, moc příjemná scifárna, na kterou bych klidně koukl znova. 4* ()

• Podivná šachovnice v úvodní scéně filmu je ze starověké mezopotámské hry Ur, která se dodnes na Blízkém východě hraje. (Caaslav)
  • Vo filme sa objavilo celkovo 5 verzií robotov zvaných Screamers (základná "piesočná" verzia, prvá variácia "dvojnohá", druhá variácia "bear", tretia variácia "dieťa" a štvrtá variácia "človek"). (fefee)
  • Prvé pracovné verzie scenára sa objavili pod názvom "Claw" (Čeľusť), ako odkaz na zlých robotov, ktorí sa v Dickovej poviedke "Druhá séria" nevolali Screamers, ale Claws. (beso74)