Screamers - Hlasy z podzemí

Rodney Gibbons

Yves Langlois

Scénografie:

Perri Gorrara

"It's a fucking toaster." A kupodivu to není Cylon, ani Terminátor. Je to Screamer, další druh mechanické potvory snažící se pozabíjet všechny členy malé skupinky přeživších. Tak okatě béčkový (od hereckých výkonů, přes divný střih až po efekty), ale přesto solidní film, jsem už delší dobu neviděl. Prostředí je atmosférické a mechanické potvory působí dostatečně děsivě. Tak nějak celkově to není moc dobrý film, ale přesto mi docela sedl.(2.8.2016)

Ono drobné problémy s logikou má už povídka Druhá série, tady je to znásobeno vsazením romantické linky. Např. - spoiler - na co vlastně dva Screamers v bunkru s jedním člověkem čekali než přišel Hendricksson - konec spoileru. Přesto docela syrová atmosféra nechybí a místy je to i napínavé. Navíc hlavní hrdina je docela sympaťák.(30.3.2009)

Tak za prvé Duguay je skvělej řemlsník, točí sice dá se říct okrajově a jeho filmy nejsou nijak extra známé, ale jde vidět že se stará o všechno. O příběh, atmosféru a herce. Umí to parádně. Screamers není vyjímkou. Peter Weller je sympaťák každým coulem, i když povídka jde více do hloubky tak film vytřískal vše co šlo. Mě se tenhle film líbil třeba více než třeba Blade runner. Atmosféra postapokalypstického světa je dokonalá, stejně tak jako samotní Vřískouni. Jen škoda pár efektů které film celkem kazí. Nicméně film je skvělá jednohubka a zabavý.(6.4.2011)

Docela milé překvapení z oblasti "postapokalyptických dramat" ... Moc tyhle filmy nemusím, ale tohle mne bavilo od začátku do konce. Akční drama z ne příliš optimistické budoucnosti, které si v klidu ubíhá svým tempem, ale stále něčím baví a má čím zaujmout. Myšlenkou to sice není kdo ví co, ale prostě mne to bavilo a byl mi sympatický hlavní hrdina, právě protože jsem mu hodně dlouho vůbec nevěřil, že to jen ten největší klaďas ...(27.2.2010)

• ropufo

Tento film byl pro mě obrovským zklamáním. Povídka Second variety od Philipa K. Dicka patří mezi mé nejoblíbenější a byl jsem moc zvědavý na filmové zpracování, protože potenciál tady rozhodně byl. Možná právě mé velké očekávání způsobilo mé zklámání, protože znám dost lidí, kterým se tento snímek líbil.(16.5.2007)

• - Natočeno na motivy povídky P.K. Dicka Druhá série (kukentipla)

• - V povídce Philipa K. Dicka „Second Variety“ („Druhá série“; 2002) se děj odehrává na Zemi a Měsíci. Vřískači jsou navrženi americkými vojáky, kteří se poté, co Sovětský svaz zničí Spojené státy americké, ukrývají právě na Měsíci. (Caaslav)

• - Vo filme sa objavilo celkovo 5 verzií robotov zvaných Screamers (základná "piesočná" verzia, prvá variácia "dvojnohá", druhá variácia "bear", tretia variácia "dieťa" a štvrtá variácia "človek"). (fefee)