poster

Screamers - Hlasy z podzemí

 • český

  Vřískouni

 • Kanada

  Screamers

 • japonský

  スクリーマーズ

 • slovenský

  Screamers: Hlasy z podzemia

Horor / Sci-Fi

Kanada / USA / Japonsko, 1995, 104 min

Předloha:

Philip K. Dick (povídka)

Kamera:

Rodney Gibbons

Střih:

Yves Langlois

Scénografie:

Perri Gorrara
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ropufo
  **

  Tento film byl pro mě obrovským zklamáním. Povídka Second variety od Philipa K. Dicka patří mezi mé nejoblíbenější a byl jsem moc zvědavý na filmové zpracování, protože potenciál tady rozhodně byl. Možná právě mé velké očekávání způsobilo mé zklámání, protože znám dost lidí, kterým se tento snímek líbil.(16.5.2007)

 • GodComplex
  ***

  Nejsem vasnivy ctenar, takze jsem predlohu necetl, nicmene to vypada, ze Philip K. Dick bude pretty cool guy. Kdykoliv se natoci film podle jeho knihy, je to mazec, Blade Runner, Minority Report, Total Recall atd. vsechno vytecne kousky. K nim maji Screamers hodne daleko, nicmene velice kvalitni predloha se v nich stejne nezapre. Problem je v tom, ze je to cele pojato prilis bckove a ze se toho nechopil schopnejsi reziser, nez Duguay loser, natocene je to az prilis prumerne. Potencial to rozhodne melo, je tady vzdalena podoba s Total Recall, skoda ze se Verhoeven nezhostil i Screamers, mohlo to byt mnohem lepsi. Takhle je to ve vysledku prumerne sci-fi. 5/10(26.4.2008)

 • 3DD!3
  ****

  Víc než solidní béčko podle méně známe povídky od Dicka. Ta má lepší konec a odehrává se na Zemi, to jen tak mimochodem. Planeta vypadá pěkně ošumtěle, sníh na poušti je parádní nápad, stejně jako dva měsíčky... i za málo peněz jde vypadat světove. :D Peter Weller je drsný sympaťák ze staré školy, zbytek osazenstva nějak nevybočuje. Hlavní je perfektní atmosféra. Za tu snahu jednu klidně přihodím. Mám z toho stejně dobrý pocit jako z Černočerné tmy. - Je toho spousta co můžeš dělat. - Jasně, platit daně.(24.9.2013)

 • Jino
  ****

  Hodně se mi to líbilo. Možná to bude tím, že jsem od tohoto filmu moc nečekal... Ale chtěl jsem to vidět hlavně kvůli Peter "Robocopovi" Wellerovi a rozhodně se bylo na co dívat. I když je docela škoda, že triky jsou někdy laciné a v konfrontaci s těmi lépe provedenými vystupují na povrch víc než je zdrávo... bohužel. Jinak je tomu u vcelku odsýpajícího děje - hlavní hrdinové se prakticky pořád někam přesouvají, takže na myšlenku, že bych si šel raději zapálit, nebyl ani čas. K tomu samozřejmě patří i pěkný vzhled planety a hudba. Prostě a jednoduše 80%.(15.5.2009)

 • tron
  **

  „Kde sú všetci?“ – „Koľko vás bolo?“ – „38, vrátane mňa.“ – „Tak prežil jeden. Vrátane teba.“ Zvláštny mix. Začalo sa to ako „kovové Tremors“, potom sa to zvrtlo k Terminátorom, post-apokalyptickým trilerom a vrcholilo to ako Vec vs. Leviathan. Rozpočet bol evidentne malý a úroveň niektorých trikov je povážlivá (až úsmevná). No aj tak sa zručnému režisérovi podarilo vytvoriť solídnu atmosféru, dať dokopy i za malý peniaz uchádzajúcu výpravu a ani samotní „vrieskači“ nevyzerajú zle. No scenár je dosť slabý (čo prekvapí o to viac, že ho podľa poviedky P.K. Dicka písal autor Votrelca), nad logickými nedorozumeniami som sa radšej ani nezamýšľal a keď som po trištvrte hodine zistil, že ma čaká ešte raz toľko, začal som sa drsne nudiť. Ale neviem si pomôcť - mám rád Petra Wellera :-)))(9.8.2010)

 • - Spoiler: V povídce Phillipa K. Dicka je závěr poněkud odlišný. Do modulu se nakonec nedostane Hendricksson ( Peter Weller), ale jedna z čepelí druhé série, která tímto způsobem odlétá ze Země směrem k Měsíci, kde je evakuován zbytek lidstva, který chce vyhladit. (KillHurt)

 • - Podivná šachovnice v úvodní scéně filmu je ze starověké mezopotámské hry Ur, která se dodnes na Blízkém východě hraje. (Caaslav)

 • - V povídce Philipa K. Dicka „Second Variety“ („Druhá série“; 2002) se děj odehrává na Zemi a Měsíci. Vřískači jsou navrženi americkými vojáky, kteří se poté, co Sovětský svaz zničí Spojené státy americké, ukrývají právě na Měsíci. (Caaslav)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace