Screamers - Hlasy z podzemí

Scénografie:

Perri Gorrara

Kostýmy:

Trixi Rittenhouse

Moc nadějí jsem do toho nevkládal, ale nakonec mě to příjemně překvapilo. Celkem slušná béčková scifárna se zajímavým dějem a sympatickými postavami (akorát moje nejoblíbenější zase zemřela, na kterou se dost dobře dívá a i přes trochu zbytečnou délku dvou hodin to utíká svižně a dokonce to ani nenudí. I ten svět to má překvapivě propracovaný. Fakt, moc příjemná scifárna, na kterou bych klidně koukl znova. 4*(21.2.2020)

Docela milé překvapení z oblasti "postapokalyptických dramat" ... Moc tyhle filmy nemusím, ale tohle mne bavilo od začátku do konce. Akční drama z ne příliš optimistické budoucnosti, které si v klidu ubíhá svým tempem, ale stále něčím baví a má čím zaujmout. Myšlenkou to sice není kdo ví co, ale prostě mne to bavilo a byl mi sympatický hlavní hrdina, právě protože jsem mu hodně dlouho vůbec nevěřil, že to jen ten největší klaďas ...(27.2.2010)

Predloha Philip K. Dick (Total Recall, Blade Runner) a scenár Dan O'Bannon (Alien) ? To je kombinácia, ktorú proste musím vidieť. To som si povedal hneď ako som o tento film zakopol. Príbeh je dobrý, bavil ma, zaujme aj výtvarná stránka filmu, ktorá rozhodne nie je špičková ako napríklad u takého legendárneho Votrelca, ale kulisy vyzerajú dobre. Príšerám sa tiež podaril vtisknúť originálny nádych no škoda slabších efektov, no s prižmúrením okom na rok výroby je to dobre. A aj ten Peter RoboCop Weller je spoľahlivý v tomto filme a výborne zapasuje. Sklamal ma hlavne záver, ktorý trošku stráca na napätí a atmosfére. Inak rozhodne dobré sci-fi, ktorých už nebýva tak veľa. 75% - 4*(16.1.2019)

Víc než solidní béčko podle méně známe povídky od Dicka. Ta má lepší konec a odehrává se na Zemi, to jen tak mimochodem. Planeta vypadá pěkně ošumtěle, sníh na poušti je parádní nápad, stejně jako dva měsíčky... i za málo peněz jde vypadat světove. :D Peter Weller je drsný sympaťák ze staré školy, zbytek osazenstva nějak nevybočuje. Hlavní je perfektní atmosféra. Za tu snahu jednu klidně přihodím. Mám z toho stejně dobrý pocit jako z Černočerné tmy. - Je toho spousta co můžeš dělat. - Jasně, platit daně.(24.9.2013)

Tyhle scifi/horory mám rád. Pokaždý náká vzdálená vize světa a vojáci , co se snaží někam dostat. Tady zuří válka a tak si vojáci vymyslí stroj "vřískoun", který je velice inteligentní a nebezpečný, musí nosit vojáci před ním náramek, aby nepoznal puls. Opět tu máme krásný příklad toho, jak se zbraň obrátí proti těm kdo ji vymyslí. Jenže stane se ještě něco mnohem horšího, Ta zbraň či tvor začně sám myslet a začně se sám vyvíjet čímž se stává téměř nezničitelný. Film má spoustu zvratů a hlavně se člověk mnohdy nestačí divit kdo, je kdo. Triky jsou pěkné a akce a napětí rovněž.(23.2.2009)

• - Spoiler: V povídce Phillipa K. Dicka je závěr poněkud odlišný. Do modulu se nakonec nedostane Hendricksson ( Peter Weller), ale jedna z čepelí druhé série, která tímto způsobem odlétá ze Země směrem k Měsíci, kde je evakuován zbytek lidstva, který chce vyhladit. (KillHurt)

• - Oproti povídce, kde je vzájemné zabíjení se robotů mezi sebou vysvětleno odlišnými typy z odlišných továren, toto ve filmu vysvětleno není, protože v tom je jenom jedna továrna. (Nathaniell)

• - Vo filme sa objavilo celkovo 5 verzií robotov zvaných Screamers (základná "piesočná" verzia, prvá variácia "dvojnohá", druhá variácia "bear", tretia variácia "dieťa" a štvrtá variácia "človek"). (fefee)