Screamers - Hlasy z podzemí

Yves Langlois

Scénografie:

Perri Gorrara
  • klerik

Musím sa pripojiť k tomu, že Dickova fantastická predloha vážne dostala na frak. Občas tam sice je zaujímavá atmosféra (hlavne útek), ale zlé triky a odporné dopletené kung-fu finále by pokazilo aj oveľa lepší film. Námet z poviedky Druhá séria (Second variety) oveľa lepšie využili v seriály aj filme Battlestar Galactica...(15.5.2006)

Kedysi, pred pár rokmi som čítal predlohu a vravel si pri nej, aká skvelá filmová adaptácia by sa z toho dala natočiť. Takže som sa na ňu tešil, zároveň som mal aj obavy, pretože som o filme nič predtým nepočul. Tie obavy boli oprávnené. Jedná sa o ťažké kanadské béčko s malým rozpočtom, ktoré nemôže z týchto dôvodov kvalitnej predlohe dostáť. Stroje sú počítačovo odfláknuté, čo je škoda, pretože tie mali byť hlavným triumfom filmu. Ako guilty pleasure sa to dá ale hodnotiť kladne.(26.6.2012)

Hodně se mi to líbilo. Možná to bude tím, že jsem od tohoto filmu moc nečekal... Ale chtěl jsem to vidět hlavně kvůli Peter "Robocopovi" Wellerovi a rozhodně se bylo na co dívat. I když je docela škoda, že triky jsou někdy laciné a v konfrontaci s těmi lépe provedenými vystupují na povrch víc než je zdrávo... bohužel. Jinak je tomu u vcelku odsýpajícího děje - hlavní hrdinové se prakticky pořád někam přesouvají, takže na myšlenku, že bych si šel raději zapálit, nebyl ani čas. K tomu samozřejmě patří i pěkný vzhled planety a hudba. Prostě a jednoduše 80%.(15.5.2009)

Docela dobrý postapokalyptický béčko, který mě sice zprvu moc nebavilo, jelikož se furt moc kecá a žádná akce, navíc hrdinové nejsou moc velký borci a příběh postrádá nějakej větší smysl, zápletku i zásadnějšího záporáka, ale postupem času se to fakt rozjede, začne to trochu připomínat terminátorovskej námět z budoucnosti, kde se roboti snaží dostat k lidem a vykuchat je a pak už to je dobrá akční béčková zábava(28.2.2010)

Po dlohé době nějaká dickovina,která se docela věrně drží předlohy.Bohužel vlastní intervence scénaristy jsou hodně špatné.To,co vypustili mohli nechat a to,co přidali vyznívá až moc směšně,včetně *spoiler* až zbytečného happy-endu (kdo četl,pochopí)*spoiler*. Taky dost dobře nechápu přesun ze Země na bezvýznamnou planetu Sírius 6B. Neznalci předlohy si přidají hvězdičku.(23.2.2009)

• - V povídce Philipa K. Dicka „Second Variety“ („Druhá série“; 2002) se děj odehrává na Zemi a Měsíci. Vřískači jsou navrženi americkými vojáky, kteří se poté, co Sovětský svaz zničí Spojené státy americké, ukrývají právě na Měsíci. (Caaslav)

• - Spoiler: V povídce Phillipa K. Dicka je závěr poněkud odlišný. Do modulu se nakonec nedostane Hendricksson ( Peter Weller), ale jedna z čepelí druhé série, která tímto způsobem odlétá ze Země směrem k Měsíci, kde je evakuován zbytek lidstva, který chce vyhladit. (KillHurt)

• - Natočeno na motivy povídky P.K. Dicka Druhá série (kukentipla)