Screamers - Hlasy z podzemí

Yves Langlois

Scénografie:

Perri Gorrara
  • Corpsegrinder

Film bohužel trpí syndromem nudy. Nabízí toho málo, a na poli skoro dvou hodin jsou skoro tři čtvrtiny toho jen pochodování hlavních postav někam. Na to že jim hrozí útok prakticky na každým kroku, tak toho scénář v podstatě nevyužije skoro vůbec, a tak se o ně nakonec přestanete bát jelikož je jim to prostě u prdele, jako by i oni věděli že scénáristi na ně nikoho nepošlou. Trochu mě zklamalo odhalení hned na začátku že screamery vyrobili lidi, chápu že to má mít nějakej přesah o tom kdy se zbraně vyrobený lidma obrátí proti nim atd atd ale trochu to užíralo z tajemný atmosféry kterou to mohlo mít. Efekty na tom nejsou moc dobře, ty praktický ještě ujdou, ale ty speciální vypadaj strašně, skoro až komicky. Za co si však film zaslouží chválu je soundtrack kterej je na tohle béčko až překvapivě dobrej. Ve scénách jako třeba když ten malej kluk škemrá dělá soundtrack nejvíc práce ze všech. No a to je tak vše. Po efektním rozřezání na začátku filmu už se gore nedočkáte protože kromě asi dvou postav všichni umřou mimo záběr nebo tam prostě nejsou vůbec vidět. Za mě celkem zklamání. Zkrátit tak o 30 minut a udělat to svižnější.(25.5.2018)

Bacha, béčko! Pôvodne som na to zízal asi z kilometra, tak som to nevedel s istotou posúdiť, no akonáhle som sa dotrepal k tomu o kúsok bližšie, zistil som, že je to lacný béčkový sci-fi film motivovaný perom Phila K. Dicka. Aj keď nikto z partie okolo tohto filmu neprekročil svoj vlastný tieň, dielko neurazí a aký-taký zážitok prinesie hlavne neznalcom predlohy.(2.2.2009)

Docela dobrý postapokalyptický béčko, který mě sice zprvu moc nebavilo, jelikož se furt moc kecá a žádná akce, navíc hrdinové nejsou moc velký borci a příběh postrádá nějakej větší smysl, zápletku i zásadnějšího záporáka, ale postupem času se to fakt rozjede, začne to trochu připomínat terminátorovskej námět z budoucnosti, kde se roboti snaží dostat k lidem a vykuchat je a pak už to je dobrá akční béčková zábava(28.2.2010)

• klerik

Musím sa pripojiť k tomu, že Dickova fantastická predloha vážne dostala na frak. Občas tam sice je zaujímavá atmosféra (hlavne útek), ale zlé triky a odporné dopletené kung-fu finále by pokazilo aj oveľa lepší film. Námet z poviedky Druhá séria (Second variety) oveľa lepšie využili v seriály aj filme Battlestar Galactica...(15.5.2006)

Béčková záležitost s výbornou atmosférou a příběhem, který je tak jednoduchý, ale přesto účinný. Každého fanouška sci-fi potěší vypracovaný svět, jenž poznáme jen z vyprávění při procházení zpustošenou planetou. Inspirace tu je odevšad trochu a proto je výsledek příjemným překvapením, které jsem viděl už několikrát a stále si opakuji, kdy vznikne druhý díl, který konečně odhalí pravdu okolo vřískounů. Kdo se nebojí béčkových efektů a nápadů, nechť vstoupí do světa vřískounů... PS: taková perlička, film vznikl podle povídky PK Dicka s názvem "Second Variety" a příběh je s povídkou na 99% identický (takže jde o jednu z nejvěrohodnějších adaptací Dicka). Jediný rozdíl je "svět" v kterém se příběh odehrává (a trochu jiný konec). Kniha funguje jako jedna velká obava z blížící se Studené války (napsáno rok 53), ale Dan O'Bannon a studio pochopili, že takhle by to už nešlo a vřískouny poslali do budoucnosti roku 2078 na planetu Sírius 6B. Výborný tah.(24.7.2008)

• - Spoiler: V povídce Phillipa K. Dicka je závěr poněkud odlišný. Do modulu se nakonec nedostane Hendricksson ( Peter Weller), ale jedna z čepelí druhé série, která tímto způsobem odlétá ze Země směrem k Měsíci, kde je evakuován zbytek lidstva, který chce vyhladit. (KillHurt)

• - Natočeno na motivy povídky P.K. Dicka Druhá série (kukentipla)

• - Vo filme sa objavilo celkovo 5 verzií robotov zvaných Screamers (základná "piesočná" verzia, prvá variácia "dvojnohá", druhá variácia "bear", tretia variácia "dieťa" a štvrtá variácia "človek"). (fefee)