Screamers - Hlasy z podzemí

Scénografie:

Perri Gorrara

Kostýmy:

Trixi Rittenhouse

Tyhle scifi/horory mám rád. Pokaždý náká vzdálená vize světa a vojáci , co se snaží někam dostat. Tady zuří válka a tak si vojáci vymyslí stroj "vřískoun", který je velice inteligentní a nebezpečný, musí nosit vojáci před ním náramek, aby nepoznal puls. Opět tu máme krásný příklad toho, jak se zbraň obrátí proti těm kdo ji vymyslí. Jenže stane se ještě něco mnohem horšího, Ta zbraň či tvor začně sám myslet a začně se sám vyvíjet čímž se stává téměř nezničitelný. Film má spoustu zvratů a hlavně se člověk mnohdy nestačí divit kdo, je kdo. Triky jsou pěkné a akce a napětí rovněž.(23.2.2009)

Plochý a tak trochu ďeravý scénar nič nemení na fakte, že ide o sci-fi horor klasiku vinikajúcich béčkových kvalít. Roy Dumpkins s vytetovanou slzou pod okom je neodolatelne cool aj teraz a už priam legendárna úvodná scéna patrí medzi to naj čo som v tomto žánri videl. V mojom osobnom rebríčku je tento kúsok v tesnom závese za takými klasikami ako sú Predátor, Votrelci, či Terminátor. (8.5/10)(5.5.2009)

Obstojné sci-fi béčko, jaké se dnes už netočí. Místy slabé digitální efekty (většinou při útočících vřískounech prvního typu) vynahrazuje dobrá výprava a povedeným způsobem dokreslené prostředí. Herci se docela snaží, žádný z výkonů nedráždí žaludek ani po letech a sem tam se podaří utrousit i vtipnou hlášku. Škoda, že divák zůstane "ušetřen" útoku vřískounů v základnách NEB i Aliance, které mohli příběh ještě zatraktivnit. Hudba: Normand Corbeil. 65%(20.8.2009)

Po dlohé době nějaká dickovina,která se docela věrně drží předlohy.Bohužel vlastní intervence scénaristy jsou hodně špatné.To,co vypustili mohli nechat a to,co přidali vyznívá až moc směšně,včetně *spoiler* až zbytečného happy-endu (kdo četl,pochopí)*spoiler*. Taky dost dobře nechápu přesun ze Země na bezvýznamnou planetu Sírius 6B. Neznalci předlohy si přidají hvězdičku.(23.2.2009)

• Anderas

Když jsem kdysi dávno v transcendentním úžasu odkládal čerstvě dočtenou povídku Second Variety, vydralo se z mých vnitřních úst (brzy) legendární: "Ty vole, tak tohle musím zfilmovat". Pak jsem ale zjistil, že to nějaký vykuk stihnul dřív než já a nedalo velkou námahu zjistit že to byl právě on, Christian Duguay. Je mi jedno, kdo to je, nebo jak vypadá, ale jisté je, že ho od teď až do soudného dne budu strašit v jeho nočních můrách. Odpouštím mu děsné efekty, asi bych je podělal ještě hůř, přehlédnu i odporné herce a cosi co se obvykle nazývá herectví a zapomínám i na to, že filmy mají leckdy nějaký ten scénář. Co mu ale neodpustím, že nejen že mi vzal prvenství, ale že ho naprosto hanebně zneužil pro zmrzačení tak dokonalé a geniální povídky, jakou Dick ve svém schizofrenním záchvatu stvořil. Ani jedno škaredé slůvko bych nevypustil, kdyby nebyl vykraden přavě můj oblíbený kus, takhle ale nemůžu jinak. Obrovský...gigantický... monumentální...monstrózní potenciál a ten člověk to takhle zk****ý.(19.3.2006)

• - Vo filme sa objavilo celkovo 5 verzií robotov zvaných Screamers (základná "piesočná" verzia, prvá variácia "dvojnohá", druhá variácia "bear", tretia variácia "dieťa" a štvrtá variácia "človek"). (fefee)

• - Podivná šachovnice v úvodní scéně filmu je ze starověké mezopotámské hry Ur, která se dodnes na Blízkém východě hraje. (Caaslav)

• - Prvé pracovné verzie scenára sa objavili pod názvom "Claw" (Čeľusť), ako odkaz na zlých robotov, ktorí sa v Dickovej poviedke "Druhá séria" nevolali Screamers, ale Claws. (beso74)