Screamers - Hlasy z podzemí

Rodney Gibbons

Yves Langlois

Scénografie:

Perri Gorrara

Príjemné prekvapenie. Nie celkom béčkový sci-fi-horor s charizmatickým Wellerom, ktorý svojím zasadením a kvalitnými efektami pookreje dušu vedeckofantastického fanúšika. Až sa človek diví, že niečo takéto vyšlo ešte v roku 95. Je trocha na škodu, že ostatní herci sú skôr do počtu, dej je mierne predvídateľný a nevyhneme sa ani pár logickým lapsusom. Inak komfortný snímok, ktorý by si zaslúžil pokračovanie.(8.7.2015)

Screamers jsou ukázkovým příkladem toho, jak to dopadne, když fanoušek natočí za pár babek svou oblíbenou knižní předlohu. Jde o adaptaci jedný z nejlepších ranných povídek od PKD, česky vydanou pod názvem Typ číslo dva. V tomhle béčku je víc Dicka než v Minority Report, Total Recall, Impostorovi a Výplatě dohromady. Film má skvělou atmosféru a špatní herci ani mizerné triky mi tentokrát vůbec nevadily. Napětí Dickovy povídky, které nedokázali herci svými výkony a částečně i vinou scénáře přenést do filmu jsem si tentokrát prostě nějak domyslel.(11.4.2009)

• ropufo

Tento film byl pro mě obrovským zklamáním. Povídka Second variety od Philipa K. Dicka patří mezi mé nejoblíbenější a byl jsem moc zvědavý na filmové zpracování, protože potenciál tady rozhodně byl. Možná právě mé velké očekávání způsobilo mé zklámání, protože znám dost lidí, kterým se tento snímek líbil.(16.5.2007)

Obstojné sci-fi béčko, jaké se dnes už netočí. Místy slabé digitální efekty (většinou při útočících vřískounech prvního typu) vynahrazuje dobrá výprava a povedeným způsobem dokreslené prostředí. Herci se docela snaží, žádný z výkonů nedráždí žaludek ani po letech a sem tam se podaří utrousit i vtipnou hlášku. Škoda, že divák zůstane "ušetřen" útoku vřískounů v základnách NEB i Aliance, které mohli příběh ještě zatraktivnit. Hudba: Normand Corbeil. 65%(20.8.2009)

Docela dobrý postapokalyptický béčko, který mě sice zprvu moc nebavilo, jelikož se furt moc kecá a žádná akce, navíc hrdinové nejsou moc velký borci a příběh postrádá nějakej větší smysl, zápletku i zásadnějšího záporáka, ale postupem času se to fakt rozjede, začne to trochu připomínat terminátorovskej námět z budoucnosti, kde se roboti snaží dostat k lidem a vykuchat je a pak už to je dobrá akční béčková zábava(28.2.2010)

• - V povídce Philipa K. Dicka „Second Variety“ („Druhá série“; 2002) se děj odehrává na Zemi a Měsíci. Vřískači jsou navrženi americkými vojáky, kteří se poté, co Sovětský svaz zničí Spojené státy americké, ukrývají právě na Měsíci. (Caaslav)

• - Podivná šachovnice v úvodní scéně filmu je ze starověké mezopotámské hry Ur, která se dodnes na Blízkém východě hraje. (Caaslav)

• - Natočeno na motivy povídky P.K. Dicka Druhá série (kukentipla)