Skřítek

Podivín O'Grady získá zlato ve kterém je ukryta moc starého skřítka. Skřítek ho však pronásleduje a snaží se své zlato získat zpět. O'Grady zlato ukryje, chytí skřítka a zavře ho do bedny. O 10 let později kupuje O'Gradyho farmu JD otec Tori. Skřítek nešťastnou náhodou uniká a nerovný zápas mezi skřítkem a lidmi začíná... (Multi Home Video)

dubinak

Hodně zábavná volovinka v čele s šíleným Leprechaunem, který podává jednu hlášku za druhou. Občas snímek působí jako parodie a v podstatě mi to přišlo, že to absolutně postrádá jakoukoliv uměleckou hodnotu, ale chtěla jsem si aspoň prvním dílem vyplnit svoje mezery v hororech z devadesátých a udělat si jakousi průpravu, abych se pak mohla těšit na remake. Warwick se do role hodil výborně, asi ani nebudu říkat proč :D A vžil se do ní s velkou vervou a energii. Děj je poněkud absurdní, ale sranda to byla. ()

Anderton

Takýto prvotriedny hororový zloduch by si zaslúžil ako lepší úvodný film, tak aj známejšiu sériu, minimálne ako v prípade Chuckyho. Leprechaun je čisté írske zlo v perfektne vymyslenom kostýme a so skvelou maskou, je však zasadený do totálne tupého scenára. Dej by ušiel, ale dialógy ťahajú za uši, postavy sa chovajú absolútne dementne a bohužiaľ to nikdy nespadne do kategórie guilty pleasure, pretože sa film tiahne aj pri striedmej stopáži. Jediné plusy tak sú ústredný antihrdina a mladá Jennifer Aniston, ktorá tu hrá samozrejme úplne príšerne :). ()

pornogrind

Hledal jsem nějakou oddechovku u který bych mohl vypnou mozek a narazil jsem na Leprechauna o kterým jsem si byl jistej, že jsem ho jako malej šulin 100% viděl. Lautr nic jsem si z něho ale nepamatoval. Ani nevím co k tomu dodat. Nejedná se o žádnou světobornou filmařinu. Je to prostě taková 90ková chujovinka na pobavení. V době kdy je v módě remaky a oprašování všech možných hororů bych klidně uvítal i remake Leprechauna. A jelikož mám celkem bujnou fantazii, vidím to úplně přesně. Výživný, brutální, detailní gore a k tomu malej, zelenej zmrd co sype hlášky a černej humor rychlostí kulometu. Tohle je prostě taková ta klasika, která neurazí. ()

Morholt

Hloupý béčko postavený na tom, že Leprechaun lítá po okolí tu na tříkolce, tu v šlapacím autě, ale nejčastěji pěšky, a bije a kouše každýho, kdo mu nechce říct, kde má zašantročený zlaťáky. U toho se nahlas a debilně směje. Vlastně to ničím pořádně nezaujme, pokud nepočítam mladičkou Jennifer Aniston, která tady ztvárnila totální káču. 10% ()

fishki

Na moje milé prekvapenie celkom zábavná hororová chuťovka. Taká menej hrôzostrašná verzia vraždiacej hračky Chuckyho. Humor a horor 90-tych rokov mám rád, takže som ochotne prehryzol aj šialenosti typu Leprechaun na skateboarde. A navyše Jennifer je celkom kočka. A na to, že išlo o prvú úlohu, tak ju zvládla na jednotku. Možno keby sa neupísala nekonečnej tragédií typu Friends, bola by z nej dnes nadpriemerná herečka. A nie len pekná tvárička do bezduchých romantických výplodov. ()

• První film produkční společnosti Trimark Pictures. (hladass)
  • Podľa slov Warwicka Davisa mal byť tento film pôvodne určený pre detí. Štúdio však rozhodlo, že sa prerobí pre staršie publikum. (beso74)

Leprechaun se možná vrátí

Leprechaun se možná vrátí