poster

Přísně tajné prázdniny

 • USA

  If Looks Could Kill

 • slovenský

  Prísne tajné prázdniny

 • slovenský

  Keby sa pohľadom dalo zabiť

Akční / Komedie / Fantasy

USA, 1991, 85 min

 • blackJag
  ***

  Osumdesátková pseudo hvězda a uměle vyhoněný sexsymbol Richard Grieco natočil svůj pravděpodobně nejlepší film hned na začátku své "kariéry" a je jím tato odpověď na dobrodružství agenta jejího veličenstva Jamese Bonda, která se nebere moc vážně, ale zároveň nepůsobí parodicky (a pokud ano, tak jen v náznacích). Dnes je film díky odpudivému soundu a mládežnické módě předčasně zestárlý, ale pobavit ještě dokáže. Hudba: David Foster. 60%(17.8.2009)

 • corpsy
  *****

  Áno, 5*! Prečo? Lebo je to skvelý, čo skvelý, VYNIKAJÚCI mix dobrodružnej komédie a špionážnych snímkov. Ultra zábavný a v intenzite vôbec nepoľavujúci. Škoda toho komerčného fiaska. Určite by som sa dočkal nejakého toho pokračovania. Grieco a jeho ostatný herecký ansámbel ( a hlavne učiteľka francúzštiny ) by si ho celkom isto zaslúžili.(6.2.2011)

 • petaspur
  ***

  Tajnému agentovi Michaelu Corbenovi leží na bedrech osud Evropy. Pro Evropu to není příliš dobrá zpráva zejména proto, že Corben již tak trochu nežije. Mrtvý Corben tedy na letiště nemůže dorazit, ale podprůměrný americký student se sklonem k frajeřině už vystupuje z letadla. Prostá shoda jmen v tomto případě stačí a nic nechápající Michael Corben je bondovsky seznamován s nástrahami skrytými v jeho oblečení. Pokouší se agentům vysvětlit jejich omyl, ale po seznámení se svým novým červeným sporťákem nadšeně potvrzuje svou identitu a za burácení našlapaného motoru si vyráží pořádně užít života.(27.9.2009)

 • type_B
  ****

  Z tohoto snímku čiší esence čisté béčkovosti. Děj je lehce absurdní, dialogy plánovitě přihlouplé, a tedy i vtipné. Hlavní hrdina vypadá trochu jako gay, a na to, že má být žákem americké střední školy, by musel nejméně pětkrát propadnout, poněvadž má takový outfit jako lehce zestárlý Michael Jackson. Inu osmdesátá léta jako vyšitá - podle IMDB však vzniknul o deset let později, no to odpovídá asi i víc. Auto se zabudovanými raketkami, zloduch s kovovou rukou a káď rozžhaveného zlata jsou proprietky, které nechybí ani zde. Takže, sundejte si trenýrky a kalhotky a vzhůru na Přísně tajné prázdniny! Jo, a použijte gel, pro svou vlastní bezpečnost. Michael Korben je tajný agent, který se dostane všude...(15.8.2009)

 • kingik
  ***

  Akční komedie, která je slepencem všeho možného, nejblíže má k parodii na špionážní filmy typu bondovek, a Richard Grieco definitivně naposledy ve své kariéře zazářil. Film má spád a nedoceněný Grieco je ve své roli dobrý. Ostatní už tak výrazní nejsou a to platí i o jeho partnerce Gabrielle Anwar a být film natočen dnes ani by si neškrtla. Rysy parodie jsou sice patrné, ale jako plnohotnou parodii bych tento zábavný kousek až tolik nebral. Kdyby se netlačilo na zřejmě povinnou humornou pilu, mohl z toho být solidní akční film. Takhle film zůstal někde na půl cesty k akčnímu spektáklu k němuž nemá daleko, přesto mírně rozpolcený, a hlavní je, že se u něj dá bez problémů pobavit. 60%(5.4.2012)

 • - Sterankových ochrankárov hrali príslušníci špeciálnej policajnej jednotky (SWAT) z Montrealu. (m.a.t.o.)

 • - Zlaté mince, ktoré Steranko razil, boli v skutočnosti čokoládové mince zabalené v zlatom obale. (m.a.t.o.)

 • - Vo Veľkej Británii bol film uvedený pod názvom Teen Agent. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace