poster

Přísně tajné prázdniny

 • USA

  If Looks Could Kill

 • slovenský

  Prísne tajné prázdniny

 • slovenský

  Keby sa pohľadom dalo zabiť

Akční / Komedie / Fantasy

USA, 1991, 85 min

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "V Americe mu tak vymyli mozek, že už ani on sám nedokáže proniknout přes svoje krytí." Tak tady by si slavná Central Intelligence Agency měla ze svého názvu vyškrtnout tu inteligenci, neboť dát americkému maturantovi na hraní agentskou výbavu může jen naprostý idiot. Jenže Michael Corben umí náhodně mačkat čudlíky tak, že by lepšího výsledku nedosáhl ani zkušený agent a já se přitom bavil výbušnou milenkou či neustálou výměnou řidičů autobusu, ve kterém se přepravovala Učitelka francouzštiny se svými žoldáky. No dobře, i já vím, že tohle je naprostá hovadina, ale bavil jsem se při ní kdysi a včera jsem si ověřil, že jsem patrně stále ještě nedospěl, neboť mě to zase rozesmálo.(21.6.2016)

 • kingik
  ***

  Akční komedie, která je slepencem všeho možného, nejblíže má k parodii na špionážní filmy typu bondovek, a Richard Grieco definitivně naposledy ve své kariéře zazářil. Film má spád a nedoceněný Grieco je ve své roli dobrý. Ostatní už tak výrazní nejsou a to platí i o jeho partnerce Gabrielle Anwar a být film natočen dnes ani by si neškrtla. Rysy parodie jsou sice patrné, ale jako plnohotnou parodii bych tento zábavný kousek až tolik nebral. Kdyby se netlačilo na zřejmě povinnou humornou pilu, mohl z toho být solidní akční film. Takhle film zůstal někde na půl cesty k akčnímu spektáklu k němuž nemá daleko, přesto mírně rozpolcený, a hlavní je, že se u něj dá bez problémů pobavit. 60%(5.4.2012)

 • Z0oMb3E
  ***

  James Bond pre deti. Linda Hunt ako pravá ruka zloducha, čo chce ovládnuť svet, sa oháňa náhrdelníkom ako Indiana Jones. Film pre detské publikum s vymoženosťami už spomínaného agenta 007. Celý dej je tomu vlastne podobný, ale však dosť umravnený. Nájdeme tu všetko zo základnej špiónskej výbavy: super fáro, vybuchujúce žuvačky, antigravitačné topánky a mnoho ďalších úplne bežných vecí pre špiónov. Ozaj samozrejme nemôžme zabudnúť na menšiu lovestory a záchrannú akciu. Najlepšia scéna inak priemerného televízneho filmu, ktorá mi ostala v hlave, je učiteľka s kravatou a la Rambo s guľometom v ruke, ako kosí ľudí hlava nehlava. Príjemná oddychovka na sledovanie s deťmi.(14.4.2010)

 • Lacike
  ***

  Zabavna teenagerska parodia bondoviek, ktora obsahuje vsetky klasicke bondovske propriety. Sikovny ustredny hrdina (hviezdicka Richard Grieco), sexi bondgirl (mlada Gabrielle Anwar), diabolskí zaporaci, neuveritelne technicke pomocky, blaznive akcne sceny, komicke figurky (vtipna zapletka s ucitelkou). Miestami je to zabavnejsie ako Austin Powers. 6/10.(3.4.2011)

 • petaspur
  ***

  Tajnému agentovi Michaelu Corbenovi leží na bedrech osud Evropy. Pro Evropu to není příliš dobrá zpráva zejména proto, že Corben již tak trochu nežije. Mrtvý Corben tedy na letiště nemůže dorazit, ale podprůměrný americký student se sklonem k frajeřině už vystupuje z letadla. Prostá shoda jmen v tomto případě stačí a nic nechápající Michael Corben je bondovsky seznamován s nástrahami skrytými v jeho oblečení. Pokouší se agentům vysvětlit jejich omyl, ale po seznámení se svým novým červeným sporťákem nadšeně potvrzuje svou identitu a za burácení našlapaného motoru si vyráží pořádně užít života.(27.9.2009)

 • - Vo Veľkej Británii bol film uvedený pod názvom Teen Agent. (m.a.t.o.)

 • - Zlaté mince, ktoré Steranko razil, boli v skutočnosti čokoládové mince zabalené v zlatom obale. (m.a.t.o.)

 • - Sterankových ochrankárov hrali príslušníci špeciálnej policajnej jednotky (SWAT) z Montrealu. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace