Přísně tajné prázdniny

If Looks Could Kill

• slovenský

Prísne tajné prázdniny

• slovenský

Keby sa pohľadom dalo zabiť

Akční / Komedie / Fantasy

USA, 1991, 85 min

Zabavna teenagerska parodia bondoviek, ktora obsahuje vsetky klasicke bondovske propriety. Sikovny ustredny hrdina (hviezdicka Richard Grieco), sexi bondgirl (mlada Gabrielle Anwar), diabolskí zaporaci, neuveritelne technicke pomocky, blaznive akcne sceny, komicke figurky (vtipna zapletka s ucitelkou). Miestami je to zabavnejsie ako Austin Powers. 6/10.(3.4.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $7,788,597Tržby Celosvetovo $-║ Keď som to videl ako sopľavý chalan moc to bavilo, dnes mi to vyznie až moc televízne ale do úvahy beriem práve tu zábavnosť z prvého pozretia tak preto dávam priemer. /60%/(9.8.2005)

Akční komedie, která je slepencem všeho možného, nejblíže má k parodii na špionážní filmy typu bondovek, a Richard Grieco definitivně naposledy ve své kariéře zazářil. Film má spád a nedoceněný Grieco je ve své roli dobrý. Ostatní už tak výrazní nejsou a to platí i o jeho partnerce Gabrielle Anwar a být film natočen dnes ani by si neškrtla. Rysy parodie jsou sice patrné, ale jako plnohotnou parodii bych tento zábavný kousek až tolik nebral. Kdyby se netlačilo na zřejmě povinnou humornou pilu, mohl z toho být solidní akční film. Takhle film zůstal někde na půl cesty k akčnímu spektáklu k němuž nemá daleko, přesto mírně rozpolcený, a hlavní je, že se u něj dá bez problémů pobavit. 60%(5.4.2012)

James Bond pre deti. Linda Hunt ako pravá ruka zloducha, čo chce ovládnuť svet, sa oháňa náhrdelníkom ako Indiana Jones. Film pre detské publikum s vymoženosťami už spomínaného agenta 007. Celý dej je tomu vlastne podobný, ale však dosť umravnený. Nájdeme tu všetko zo základnej špiónskej výbavy: super fáro, vybuchujúce žuvačky, antigravitačné topánky a mnoho ďalších úplne bežných vecí pre špiónov. Ozaj samozrejme nemôžme zabudnúť na menšiu lovestory a záchrannú akciu. Najlepšia scéna inak priemerného televízneho filmu, ktorá mi ostala v hlave, je učiteľka s kravatou a la Rambo s guľometom v ruke, ako kosí ľudí hlava nehlava. Príjemná oddychovka na sledovanie s deťmi.(14.4.2010)

Povedená zábavná parodie na bondovky. Film je klukovi, který propadá ve škole z francouštiny a letí na výlet do Francie, kde ho učitelka má trápit z francouštinou. Ale na letišti je muž ze stejným jménem,ten bude zabit a dojde k omylu a kluk se najednou stane agentem. Všichni se ho budou chtít zbavit a o jeho třídě a učitelce si budou myslet, že je to banda žoldáku vedená dávným agentem :D ...mírně mi to připomínalo Austina Powerse :)(15.8.2009)

• - Vo Veľkej Británii bol film uvedený pod názvom Teen Agent. (m.a.t.o.)

• - Zlaté mince, ktoré Steranko razil, boli v skutočnosti čokoládové mince zabalené v zlatom obale. (m.a.t.o.)

• - Richard Grieco (Michael Corben) Prísne tajnými prázdninami debutoval na poli celovečerných filmov. Predtým hrával iba v televíznych seriáloch. (m.a.t.o.)