Jakobova sestra Julie zemřela během svatební noci. A vše nasvědčuje tomu, že to udělala vlastní rukou. Její bratr se však nechce smířit s pouhým konstatováním smrti. Chce zjistit, proč se ta tragédie musela stát. A zjištění je možná ještě hrůznější než samotný čin. Pravda se skrývá v městečku Morke… (oficiální text distributora)

kareen

Není to špatný film, ale v některých momentech mě mírně rozčilovalo chování hlavního hrdiny, který nebyl schopen podat prosté vysvětlení svých podezření a místo toho se choval občas dost nelogicky. Navíc Nikolaj Lie Kaas mě svým výkonem také zrovna dvakrát nenadchnul. Na druhou stranu je tu celkem slušná mrazivá atmosféra a třeba scéna na chodbě v hospodě, kde byl Jakob ubytovaný byla docela strašidelná. Konec pak byl dost předvídatelný, což je další mínus pro tento severský snímek, takže víc jak za tři zkrátka dát nemohu. ()

pevico

Scénář má na svědomí Jannik Johansen spolu s Andersem Thomasem Jensenem..důkaz toho, že dánští tvůrci snad nikdy nezklamou..a to nemluvím o výjimečných výkonech Nikolaje Lie Kaase a Nicolase Broa..zkrátka samá chvála! ()

slord

Mrazivý thriller, ktorý sa vie dostať pod kožu svojou atmosférou aj príbehom. Nikolaj Lie Kaas to tiahne veľmi dobre a musím uznať, že ma tu bavil. Celé to plynie trošku pomalšie a zbytočne to nedáva nohu na plyn čo tomu filmu len pridáva. ()

Duotone28

Všade dobre, na severe najlepšie, aspoň čo sa týka veľkej pravdepodobnosti, že práve tu človek zhliadne dobrý alternatívny kúsok:-). Temnotka, odporúčam pozerať s čapicou na hlave, nazdar ()

sofiapetra

Sice strašlivá depka, ale pomerne originální. A jen tak na okraj, jestli nejsou scénáriste dealeři kokocina, tak sním svůj ovladač na televizi. ()

BoredSeal

Zajímavé krimi, které dojíždí na své datum vzniku - u některých scén si zkušení diváci nebo čtenáři detektivek hned tipnou, co bude následovat - modus operandi, poruchy, nevysvětlitelná důvěra k lidem servírujícím nápoje na zahřátí. Problém je, že na potvrzení vašeho správného odhadu čekáte 10-15 minut a tak vás tato depresivní dvouhodinovka začne trochu mučit. V závěru bych paradoxně po plýtvání stopáží čekal něco jako kompletní odhalení případu, ale vezme se to najednou zkrátka. ()

M.i.k.e

jako jo,atmosféru to má a dokáže to udržet pozornost až do konce i přesto,že vývoj kam bude směřovat je zhruba od poloviny celkem odhadnutelný,ale jako celek to na mě ani zdaleka nezafungovalo tak jak by mělo.Nikolaj Lie Kaas se svým protistátním ksichtem prostě asi nemůže hrát vyloženě kladné hrdiny...60% ()

Vyhy

Silné téma, k tomu severská atmosféra a pomalé tempo, které ale nenudí a vy se snažíte s hlavním hrdinou tomu přijít na kloup. Opět to vyzdvihuje skutečnost, že Lie Kaas má z dětství obdobnou nepříjemnou zkušenost. Klobouk dolů, že do tohoto tématu šel. S koncem mám možná lehké problémy, ale celkově se to povedlo. ()

Lindiště

Temný film, korespondující se svým názvem. Tíživá atmosféra vás pohltí a do poslední chvíle netušíte, jak to dopadne. Kdo nese odpovědnost za smrt Jakobovy sestry a jaké jsou jeho (jejich) pohnutky? Variant je zde několik a v úvahu připadá každou chvíli nějaká jiná. Dobrovolný odchod, vražda nebo snad jen paranoia způsobená ztrátou... ()

zette

Asi ne uplne verohodne, ale velmi zabavne a napinave to je. Vyborny namet a vyber postav v nehostinnem prostredi. Dalsi z rady vybornych danskych filmu. ()

flyboyeda

Intenzivni severska depka na tema sebe-vrazdeni. Stisnujici atmosfera a imho velmi dobre zahrano. Nicolas Bro je pak totalni demon, v monterkach s temer nehybnym, permanentne litostivym a az paradoxne nevinne pusobicim vyrazem, kdy proste tusite, ze neco neni v poradku. Hezke. ()

octopuska

Jensen mě se svými šílenými, ale naprosto dokonalými scénáři nemůže zklamat . Na tohle jsem se hodně těšila, hlavně kvůli Nikolajovi, který má role od Jensena napsaný na míru. Zase takovej uzavřenej, na slovo skoupej podivín, který zkrátka jede sám za sebe a neohlíží se moc na okolí. No budoucí role Carla Morcka se rýsuje, už tady. Začne to tak nenápadně a v určité chvíli se to změní v docela slušný psycho. Nicolas Bro je tady fakt pekelnej a běhal mi z něho v určitých chvílích mráz po zádech. Toho psychotika si užil. Dáni jsou v tomhle žánru jedničky. Budování atmosféry, stísněnosti, napětí a hlavně herecké výkony. Na to kladou opravdu velký důraz. A vyplácí se to. Já jsem velmi spokojená a už si brousím drápy na Nebezpečně výbušnou trhavinu. ()

jedna_vrana

Ak sa niekto z vašich blízkych pokúsi spáchať samovraždu – bežnou reakciou je byť zaskočený. Hoci, na prvý pohľad, mohol mať na to dôvod. Začnete premýšľať, čo ste zanedbali a tiež popierať. Naozaj sa o to pokúsil? To nemôže byť pravda... Niečo musí byť zle. Anker - javí sa ako krotký tlsťoch, ktorého zmyslom života sa zdá byť rodina, no ďalšia známosť ukazuje na znepokojujúceho človeka, ktorý za milou tvárou skrýva temnú stránku. ()

Tosi

Další z řady strhujících dánských thrillerů s mrazivou zápletkou podpořenou skvělým Nikolajem Lie Kaasem a potažmo i tlouštíkem Nicolasem Bro. Dokonce mě u filmu napadlo, že nebýt typického severského venkovského prostředí, myslel bych si, že film natočili španělé, což jsou mistři v podobně vystavěných zápletkách. Moc jsem to Jakobovi nezáviděl, přijet na vlastní pěst vyšetřovat smrt sestry do takového zapadákova, kde místním neuteče ani myš. No ale zvládl to i se závěrečnou společnou koupelí s tlouštíkem, takže u mě silné čtyři pecky. ()

šerminator

Lepší než 'Žena v kleci' kde hrál také Nikolaj Lie Kaas. Opět seversky temné, detektivní drama se zajímavým příběhem. Nejdříve film plyne přímočaře a vše vede k jasnému konci, ale ve 3/4 filmu se to krásně zkomplikuje, tak že mi to zamotalo hlavu. Výborné herecké výkony, detektivní, temná atmosféra, napínavé. ()

Tejkina

Komentář obsahuje spoilery: Tak tohle bylo silné.. Temné, mrazivé, napínavé od začátku až do konce. Skandinávské filmy miluji a málokdy mě nějaký zklame, ale tenhle mě vážně dostal. Sympatický hlavní hrdina, téma sebevraždy a vyrovnávání se s ní, jeden muž, který si myslí, že má poselství a přitom je vrah. Myslím, že u člověka, který se někdy chtěl zabít, nebo se o sebevraždu dokonce pokusil, by se vážně tohle dalo zneužít, kdyby se ho někdo chtěl zbavit a zakrýt tak vraždu sebevraždou.. S tím, že byl konec hollywoodský a předvídatelný nesouhlasím, já se o Jakoba bála do poslední minuty a vůbec jsem si nebyla jistá, jak to dopadne. Vždyť jsou to přeci seveřané. ()

bari68

Tajomné, napínavé a mrazivé ako táto krásna severská krajina.A znovu a znovu skvelé,scenáristicky nápadité a typické pre škandinávsku filmografiu. ()

klukluka

Tak nesympaticky stylizovaného hlavního hrdinu jsem neviděl už hodně, hodně dlouho. A jsem tomu opravdu velmi rád. Ta jeho tupost, kterou měl v podobě té věčně pootevřené chlebárny vepsanou ve tváři, mě neskutečně iritovala. Novinář/ spisovatel? To jako že fakt? To se toho musí čtenáři dozvědět- od chlápka, kterej se nebyl schopen vyžvejknout. Jinak všechno ok, ale Jacib mi byl těžce proti srsti. ()