Univerzální uklízečka

• Velká Británie Keeping Mum (více)

Patrix000

Boží film!!mohl bych na nej koukat pořad maggie smith tu roly zahrala jako nikdo jiný by to nedokazal! a ktomu to bylo v krasný anglii super film DOPORUČUJU!!!! ()

killerko13

Ajaj...Atkinsonovi to moc nevyšlo. Snažiť sa hrať komicky aj vážne, to nie je preňho. Inak námet dobrý a napriek tomu aký zvláštny, je aj vtipný, najmä vďaka skvelému hereckému výkonu Maggie Smith, ktorej svojský spôsob hrania a humoru je proste vynikajúci, a Patricka Swayzeho, ktorý bol taktiež skvelý... ()

pan Spock

Tož dobré to bylo, dobré. Možná dokonce lepší, než jsem čekal. Černá, suchá, britským způsobem rodinná komedie o maloměstském faráři, jeho dětech a hlavně o jeho nevěrné manželce. Ta je ovšem spíše nespokojená, deprimovaná a možná i znuděná z obyčejného venkovského života. Nevěrná je nakonec díky předchozím důvodům spíš nedopatřením. Naštěstí na scénu vstupuje zkušená, příjemná, rodinné tradice ctící chůva, která za každou cenu bude chtít vše vrátit do normálu. Ovšem to ssebou přináší i rizika, že některá tajemství mohou být odhalena. Když o tom tak přemýšlím, vlastně ani nevím, co jsem čekal. Na hlavních představitelích je vidět, že si své role opravdu užívají (zejména Kristin Scott Thomas byla fakt super). O tom žádná. Humoru není až tolik, jak by člověk čekal. Ale vůbec to nevadí. Slabin film mnoho nemá, ovšem jednu podstatnou jsem našel. Některé scény jsou takřka dokonalé. Moc se jim nedaří skloubit se s ostatními částmi filmu. A to mu podstatně ubírá na atraktivnosti. A je to skoda. Velká škoda. Rozhodně bych ale tuhle komedii doporučil. Zejména fanouškům Rowana Atkinsona. No a taky těm, co si o něm myslí že neumí nic jiného, než pana Beana. ()

len.tilka

Mě to prostě nějak nezaujalo. Rowan Atkinson hrál bezpochyby skvěle, ale já ho stále vidím jako pana Beana, nějakého vtipného a přitroublého. A navíc u Grace je už od začátku jasné, že tam minimálně jednoho člověka zabije. Nějak jsem se nebavila tak, jak jsem předpokládala. ()

kiwi204

Jedinečná britská černá komedie,pro mě jedna z nejlepších! Skvělé obsazení - Maggie Smith /úžasná jako vždy/, Rowan Atkinson, Kristin Scott Thomas a Patrick Swayze také dokonalí. Celá rodina umíme pasáže nazpaměť , prostě vynikající film! 100% ()

benji66

U tohodle filmu se neubráním asociaci s jiným filmem - Šest vražd stačí, maminko. Prostě - každá špatnost musí být potrestána a nemá smysl se zdržovat s jinými tresty než absolutními. Oni by to k nim ti šmejdi stejně dotáhli. JInak skvělá Kristin, nádherně slizký Swayze a Atkinson prostě trošku jinak, ale dobrý. Trošku jsem váhal mezi třemi a čtyřmi, ale scéna z minivanu na začátku filmu to přiklonila ke čtyřce :) ()

Ghedina

Konečně jsem našel ten správný recept na to,co udělat sousedovi,který si neustále vymýšlí další a další argumenty,kterými lživě osočuje našeho mazlíka.Teď už jen najít ten správný smeťák.Né,že by mi to dělalo radost,ale co bych neudělal pro šťastnou rodinu.Nepřipadám si jako úchyl,když očekávám,že se u toho budu tak bavit,jako u té britské komišky?No uvidíme,až ho jednou fuckt přes ten prasečí rypák přetáhnu lopatou :) ()

petra_79

Úžasná anglická komedie, která nemá hluché místo. Herecké hvězdy se ve filmu skvěle doplňují a spolupracují. Pokud si chci odpočinout, ideální film na "blbou" náladu. Dabing se Simonou Stašovou, která namluvila K. S. Thomas je jedinečný. ()

j27

Parádní odpočinkový film. Kdo má jen trochu rád britský humor si film perfektně užije. Lehce černá komedie a roztomilá vyvražďovačka z anglického vidlákova. Určitě musím vyzvednout Rowana Atkinsona jako dobráckého faráře, trochu ňoumu, ale ani v náznaku Mr. Beana. Kristin Scott Thomas mu velice zdatně sekunduje....ostatně stejně jako zbytek osazenstva. Kdo neviděl, ať to urychleně napraví. ()

Lasllye

Vidět Rowana jinde než v Mr. Bean je zvláštní, ale film je originální, vtipný a má spád. Patrick dodává filmu šmrnc. Doporučuji... ()

andy60

Do černého humoru laděná komedie, ve které nehraje prim Rowan Atkinson, jak by se dalo čekat, ale jeho filmová manželka. Roli nespokojené a přehlížené manželky zvládla skvěle a je to právě ona, kdo se stará o nejvíce humorných situací. Těch mohlo být, podle mého názoru, ve filmu mnohem víc. ()

mad.dog

Britská černohumorná komedie a pro mě osobně absolutní klasika, když nemám co dělat a mám chuť se zachechtat. Atkinson, Scott Thomas, ale především Maggie Smith dávají filmu tu jiskru a noblesu k místy příjemně morbidním gagům. Nádherný film. ()

Trucker odpad!

Nudná kravina plná debilních dialogů a ještě blbějších pokusů o vtipy. Patrick Swayze zde působí tak, jako kdyby se pokoušel využít svou poslední šanci si po 50 letech od natočení "Hříšňáku" zahrát svůdce a drsňáka, což je dáno najevo přítomností žvejkačky v jeho americkým prasečím způsobem přežvykující mlaskající tlamě. ()

Rathe

Strašně dlouho jsem uvažoval, jestli mám tuto komedii hodnotit 4* nebo 5*. Pro plný počet jsem se nakonec rozhodl z toho důvodu, že jsem si nemohl vybavit, jak dlouho jsem neviděl tak vtipnou a černou komedii. A popravdě velký vliv na celkový výsledek tohoto filmu mají i herci. Maggie Smith odvedla vynikající práci. A Kristin Scott Thomas s Rowanem Atkinsonem taky. Ono je vlastně strašně těžký představit si Rowana Atkinsona někde jinde než v Mr. Beanovi. ()

kacenka.r5

Tak tento film som si užila, čo na tom že podobných je hromada.... Maggie je prosto úžasná, vyzerá tak nevinne pri vraždení až jej to človek ochotne odpustí. A Kristin neostáva svojej filmovej matke nič dlžná, a pri svojich prvých vraždách je rovnako nevinná.... Za mňa isto mocno pozerateľný film. ()

PanIncognito

Rozkošné! Britský humor a krajina jako z pohlednice dobře a důvěrně funguje. Stejně tak jsou na tom role. Dokonale nádherný je výkon Maggie Smithové. Univerzální uklízečka je bystré, přirozené, půvabné a stylové rozptýlení. :) (viděno s 1. dabingem a 2. dabingem) ()

Alagaesie

Spousta supr herců a ROWAN - to nezní špatně. ‚Karkulko, co to máš v kufříčku?‘ Tyvole asi VIŠŇOVOU MARMELÁDU, babo! Vzala jsem jí nějak moc... Fox byla vtipná. Sorry, vikář je prostě magor. Holly hezky a bylo „hůř“. Psoused dobrej. Maggie! Walter má Davida asi hodně rád... Ale vidět hrát pospolu Atkinsona a Smith je něco úžasnýho. Co to je ten amant? Tramsin Egerton je kůže! Špatnej telefon. ‘I´d love to met her.´Vtip v kostele dobrej. Amant „zabodoval". Vpravdě boží byly vtipy z netu. Kdo jinýmu jámu jámu, sám do ní sám. Jó, holt změna je život. Au. Fabulace? Luxusní reveal. Skvělá logika. Výbornej kus! ()

Jurys

Suchý britský humor ve své největší kráse. Tato černá komedie mě sice neobdařila výbuchy smíchu, ale během 103 minut jsem se ani chvíli nenudil. Protiklad poklidného venkova a vraždící uklízečky rozvíjí zajímavý příběh, který sice nijak neoslní, ale herecké výkony tria Atkinson, Smithová a Scott Thomasová dělají s obyčejného příběhu neobyčejný film. I slizký Swayze mi díky tomu tolik nevadil. Zvláště Maggie Smithová svou roli hraje naprosto bezchybně a svou milou tváří dodává filmu třešničku na dort. ()