V posledních měsících I. světové války je anglický voják Plumpick poslán do francouzského městečka, aby objevil a zneškodnil výbušniny, které tam nainstalovali Němci. Obyvatelé utekli a ve městě zbyli jen chovanci blázince a zvířata v místní zoo. Blázni projdou bránou a celé město jim patří. Každý z nich najde svůj svobodný prostor ve městě. Nic jim nebrání, aby se stali právě tou postavou, o které sní. A toho krásného anglického vojáka pasují na svého krále, Plumpick se tak nechtíc stává Srdcovým králem. Všemi obdivován, uprostřed panoptika šťastných postav, nepřestává pátrát po výbušnininách a především mechanismu, který má tyto nálože odpálit. Ale Angličané, stejně jako Němci, už jsou pěkně nervózní. (oficiální text distributora)

wosho

Opravdu bláznivé a šílené dílo de Broci. Ale ani nejniternější přání autorů se tady míjí účinkem. Film jsem sice neviděl od začátku a ani to nevadilo, protože děj v tomto případě nehraje žádnou roli,anarchistické pojetí filmu silně ničí zaklad filmu a to jeho kostru příběhu. Režiser pevně neuchopil to málo co měl (pravé šílenství ve válečném šílenství a to vše vmixované v komedii) a plýtvá nápady jak na běžícím pásu až se v tom divák ztrácí. To co může být zábavné 20 minut, je skoro na dvouhodinovém filmu děsně ubíjející. A navíc větčina herců se utápí v přehrávání a větčinou lezou na nervy (hlavně ten co hrál biskupa). Kdo si doopravdu chce vychutnat zábavný anarchistický film, tak ať se raději podívá na Kouzelného Kristiána s Peterem Sellersem. ()

ddf76

Zub casu se na tomto filmu podepsal, co bylo vtipne v 60. letech uz dnes neni. Scenarista si s nametem evidetne nevedel rady a reziser taky. Podani blaznu je v teto dobe hodne nerealisticke. ()

ilclassico

Pohlazení na duši. Krásně bizarní film. Svou atmosférou mi připomíná filmy Bořivoje Zemana. Tohle jsem od de Broca vážně nečekal. Jsou všichni blázni opravdu za mřížemi? Jsou všichni lidé, pobíhající po svobodě, opravdu normální? ..."To jsou divný lidé"... Bez rozdílu žánrů za 5. ()

mire.k

Absurdní a bláznivé. Hlavní hrdina voják a jeho velký pták i to, že nejlepší cesty jsou ty, na které hledíme z okna. ()