Veronice je 18, má po maturitě a odmalička má pocit, že osud je proti ní. Aby nad osudem vyhrála, dělá "nečekané věci". Pod tlakem okolností odchází z Prahy. A vydává se hledat "dobré lidi". Hrdinka prochází situacemi, které se vyvíjejí proti její vůli mnohdy díky vlastním úvahám a rozhodnutím jejího věku, ale přesto je silnou a zajímavou osobností. Bezstarostná letní atmosféra kontrastuje s někdy drsnými situacemi, do kterých se Veronika dostává. A její cesta je plná setkání s nejrůznějšími lidmi. Od vymahače dluhů s vybraným slovníkem přes ekoteroristy, kteří chrání nepravý strom, po opilou nevěstu, kterou unesli a nechali v hospodě. Veronika projde svou cestu až na konec. (oficiální text distributora)

andy60

Vůbec ne tak špatné, jak se tady píše. Mnozí možná netuší, co je road movie. Film si na nic nehraje a Agáta je ku podivu ve své roli uvěřitelná. Ve srovnání třeba s L. Vondráčkovou má jako herečka jasně navrch. I ta hudba se k tomu docela hodila. ()

999.9 odpad!

Intelektuálka a mistryně devatera řemesel Agáta se zde rozhodla naplnit pomyslnou dekádu a ovládnou řemeslo herecké. Výsledek bohužel nepatrně pokulhává za očekáváním. Neustálé detailní záběry na výstavní figuru nestačí zakrýt nedostatky, jichž má slečna Hanychová na rozdávání. Divák je brzy umořen epochálními moudry, jimiž ústřední protagonistka komentuje dění kolem sebe a zcela jistě odmítá uvěřit, že je to právě Agáta, která plive dějiny a ovlivňuje rotaci planety kolem její osy. Nepovedlo se, což jsme ostatně tak nějak tušili předem. ()