Match Point - Hra osudu

• Česko Hra osudu (více)

Muž, který řekl 'Raději bych byl šťastný než dobrý', viděl hluboko do podstaty života. Lidé se bojí čelit faktu, jak ohromná část života závisí na štěstí. Je děsivé vědět, kolik toho je mimo naši kontrolu. V tenisu jsou momenty, kdy míček udeří do okraje sítě a na setinu vteřiny se může překulit dopředu nebo zpátky. S trochou štěstí spadne dopředu a vy vyhrajete. Nebo možná ne a vy prohrajete.

Match Point – Hra osudu je drama o společenském vzestupu mladého muže a děsivých následcích jeho ctižádosti. Hlavní hrdina se nedokáže rozhodnout mezi dvěma ženami a nenachází cestu ven. Uchýlí se tedy k extrémnímu řešení. Děj filmu zasadil režisér Woody Allen do anglické vyšší společnosti. Scarlett Johanssonová zde hraje krásnou americkou dívku, která vstoupí mezi Jonathana Rhys Meyerse a jeho ženu Emily Mortimerovou. Matthew Goode je Emilyn bohatý bratr, který tuto zápletku odstartuje. (oficiální text distributora)

thoosah

Připadalo mi to trošku jako soap-opera.. Snaha zachránit film alespoň nečekaným koncem byla úspěšná - nebudou to 2*, ale 3*.. ()

the.emef

Nenápadná zmínka v úvodu filmu o Dostojevského Zločinu a trestu ukáže svůj význam až v průběhu a zejména na konci snímku. Už dávno se nehraje na pocit viny a ospravedlňování se, všechno je jenom otázka štěstí. Drama vystavěné na jednoduchém příběhu, který se postupně přiostřuje, až jsem si nakonec napětím mohl prsty ukousat. Moc pěkné. ()

waska

Nebýt té brilantní finální tečky na závěr, bylo by mé hodnocení zcela určitě jiné. Tenhle majstrštyk dává filmu úplně jiný nádech a přinutil mě sedět v úžasu ještě dlouho po skončení. Navíc Scarlett Johansson je opravdu krásná mladá slečna... ()

Jarome

There are moments in a match when the ball hits the top of the net, and for a split second, it can either go forward or fall back. With a little luck, it goes forward, and you win. Or maybe it doesn't, and you lose. ()

Primavera

Život je hra, hovoria starí klasici. Kto ho berie príliš vážne, prehráva šťastie. A šťastie je to, čo určuje, koľko slnečných dní oddýchame. Pretože stačí trochu smoly a ... Už to nie sme my, usmiatí do objektívu foťáka, že aha, ako nám je dobre. Tak skvele urobený priamočiary a navyše romantický (konečne si užila sentimentálna ženská dušička) film som už dávno nevidela, cmuk, Woody. ()

Petula009

Ach Woody ! Co si mi to nabídl ? Nad čím si to lámeš hlavu ? I bez Tebe svět přemýšlí o tom, jak je zkažený a jak trochu chytřejšímu člověku dokáže projít i chladnokrevná vražda. Ach Woody, proč ? ()

Lovec prasat

Na Woodyho Allena jde o film, který je točený z překvapivého odstupu, přičemž z mého pohledu to je vcelku plus. Místo autorského projevu tak má větší roli sám silný příběh, který hovoří o obecném problému nesnadných životních voleb, krajních situací a úlohy štěstí, a který je navíc bravurně a dynamicky vyprávěn. Vše podtrhuje skvělá volba herců: Brian Cox opět nezklamal, ale Scarlett Johansson a Jonathan Rhys Meyers přímo září. Celý článek zde. ()

Brinkley

Rozpracovanější téma nevěry a zbavení se nepohodlné milenky nakousnuté již v Zločinech a poklescích. Zde navíc okořeněno prvkem náhody. Marně přemýšlím, která verze (a film) je lepší, ale nedokážu se dobrat rozhřešení. V každém z těchto snímků je toto téma uchopeno jiným způsobem. Čistě srdcem mám radši Match Point, a to pro samotný Londýn. ()

Mouchal

Film převážně o tom, jaký dopad na naše každodenní životy může mít obyčejné štěstí. Zdejší hlavní hrdina rozhodně není žádný svatoušek a člověk, který prosazuje, že život je fér, bude v tomto filmu zklamaný. Nejen proto, že většinu štěstí si uzurpuje právě mladík, který si nezaslouží ani slevový kupón do Kauflandu, ale také proto, že se svou zvrácenou povahou nabalí takovou kočku jako Scarlett (jaká drzost!). Definovat štěstí, jakožto zásah míčku do okraje sítě v tenisu a jeho následné přeskočení na druhou stranu je rozhodně hravá myšlenka, která tímto filmem doprovází hlavně závěrečnou pasáž filmu. Co mě překvapilo bylo to, že po celý průběh filmu nezaslechneme ani jedinou originální hudbu pro tento film, nýbrž hudba čerpá výhradně jen z oper a právě operní zpěv udává podtón celému filmu. Jestli je to špatně či nikoliv si každý zodpoví sám. Nicméně pro mě (pro operní múzou nepolíbeného člověka) to dost rušilo. Ale oceňuji fakt, že nám tímto troufalým způsobem tvůrci snaží přiblížit anglickou smetánku a daří se jim to dobře. Jonathan je pro takovou roli jako stvořený, protože prostě i on sám vypadá jako hajzl, se kterým nikdy nevíte, jak na tom jste a Scarlett byla správně vyzývavá. Trochu jsem pociťoval zklamání se závěrem, ale i tak mám z Match Pointu pozitivní dojem a pro milovníky milostného trojúhelníku (bacha, ne "trojky", to jste jinde) vřele doporučuji. 75% ()

Railman

Allenovské drama v neatraktivním prostředí londýnské smetánky. Nebýt skvělé dramatické závěrečné části, jednalo by se pouze o průměrný film s dobrými herci. Woodyho vtípky a filozofování pouze minimálnï. První film ve kterém mi nevadila Scarlett. Jako jediný "neallenovský" prvek, který mě překvapil, byly efektní zpomalené záběry. V jeho tvorbě jde spíš o průměr, přesto dávám čtyři, protože mě serou komentáře některých uživatelů. ()

raneczech

Že je Allen nesmírně inteligentní člověk, to jsem samozřejmě věděl. Ale že dokáže po posledních řekněme ve srovnání se současnou produkcí velmi dobrých komediích vytvořit film, který je dle mého naprosto dokonalou ukázkou toho, jak převést divadelní tragédii do podoby filmu, to jsem nečekal. Samozřejmě, Match point nemá divadelní předlohu, ale vůbec bych se nedivil, kdyby ji někdo podle něj napsal. Film skvěle funguje sám o sobě- děj je sice poměrně klasický, ale přesto velmi dobrý, pohrávání si s tématem náhody je brilantní a herecké výkony jsou sice ne dokonalé (s výjimkou vždy perfektního Jamese Nesbitta a mnou stále více ceněnou Emily Mortimer), ale přesto důstojné, a Allenova režie je prostě výborná. Pro mě je ale celý film mimoto Allenovou poctou Čechovovi, a to je něco, čeho jsem se v této době opravdu nenadál dočkat. ()

fojtas

podle meho jeden z nejlepsich filmu roku, perfektni scenar (byt hodne inspirovan ruznymi romany), duveryhodne postavy, herecke vykony byly taktez skvele...ale hlavne, ten film mel takovou stavu, ze jsem ho musel skouknout bez jedine pauzicky, opravdu bravurni film!!! ()

Threepwood

Nejlepší na filmu je to,že člověk na první pohled nepozná,že se jedná o Woodyho Allena.A taky to rozuzlení je osvěžující.Hudba mě mírně iritovala,jelikož opera není můj šálek čaje. ()

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

18.09.2022

Pro fanoušky legendárního herce, scenáristy a režiséra Woodyho Allena přichází smutná zpráva, oblíbený a oceňovaný filmař se totiž po více než sedmdesáti letech u filmu rozhodl pro odchod do důchodu,… (více)

Woody zpívá: „Barcelóóóna!“

Woody zpívá: „Barcelóóóna!“