Dům u jezera

• USA The Lake House (více)

Doktorka Kate Forsterová se rozhodne přijmout místo v chicagské nemocnici. Opouští svůj krásný dům na břehu jezera a nechává ve schránce vzkaz jeho novému nájemci. Píše o psích stopách v betonu před domem a krabici věcí po původním majiteli na půdě. Alex Wyler, talentovaný architekt, ale nalézá dům v žalostném stavu. Po otiscích psa ani stopy. Vzkazu od Kate proto nevěnuje žádnou pozornost až do doby, kdy mu při betonování chodníku před domem přes něj proběhne zaběhnutý pes, zanechávaje otisky přesně tam, kde to Kate popsala. Proto Kate odepíše a vzkaz opět nechá ve schránce. Kate a Alex zjišťují, jakkoli je to neuvěřitelné, že je dělí nejen vzdálenost, ale i čas. Kate žije v roce 2006, zatímco Alex v roce 2004. Skrze své dopisy se do sebe postupně zamilují. Dokáže jejich láska překonat i tuto překážku? (TV Nova)

Loki_Six

Life is not a book, Alex. And it can be over in a second. I was having lunch with my mother at Daley Plaza and a man was killed right in front of me. He died in my arms. And I thought, "It can't end just like that on Valentine's Day." And I thought about all the people who love him, waiting at home, who will never see him again. And then I thought, "What if there is no one? What if you live your whole life and no one is waiting?" ()

Vajonek

K tomuhle filmu jsem se dostala úplnou náhodou poté, co jsem slyšela píseň This Never Happened Before, která mi úplně učarovala a chtěla jsem zjistit, jak mi bude znít v kontextu snímku, v němž byla použita. A samozřejmě, scéna, kde Keanu Reeves a Sandra Bullock na tuhle kouzelnou písničku tancují, je krásná, text písně naprosto skvěle vyjadřuje, co se jim v tom filmu děje. A celkově se podle mého hudba k tomuto filmu velmi povedla. Jinak má film určitě také zajímavý nápad/zápletku, velmi dobré herecké výkony. Keanu Reevesovi a Sandře Bullock to dohromady prostě jde skvěle, to jsem si všimla už dříve. No a v tom to vlastně částečně je - asi bych ty dva chtěla vidět v tom filmu víc dohromady. Chápu, že vzhledem k zápletce to tak úplně nešlo. Ale stejně, pořád jsem si prostě říkala, jak by bylo fajn, kdyby jejich společných scén bylo víc. Další věc, která mi trochu kazila dojem, byla vlastně samotná zápletka, respektive její důsledky. Sám o sobě byl nápad spojení dvou časoprostorů jistě zajímavý, viděla jsem i jiné filmy na podobné téma, které se mi v tomto směru sledovaly snáze, ale při sledování Domu u jezera jsem si nemohla pomoci a pořád jsem prostě, namísto abych řádně "nasávala" tu romantiku, měla v hlavě "technikálie" okolo těch časových smyček (jak to přesně dělají, proč je ta či ona věc tehdy a tehdy tam či tam, dává to a ono smysl, proč to či ono neudělají jinak, když se to úplně nabízí, jak to vymyslí, aby se konečně mohli opravdu potkat atd.). A ani po dalším dlouhém přemýšlení po skončení filmu si stále nejsem jistá, že jsem některé věci pochopila správně (a že se mohly, přistoupíme-li na časovou smyčku jako takovou, v rámci ní odehrát tak, jak nám to bylo prezentováno). Ale možná byl můj mozek pouze otupen horkem, co teď panuje a kdybych se dívala jindy v jiném rozpoložení, popsané "problémy" bych neměla. Asi se budu muset někdy podívat znovu a zjistit to. A asi to nakonec udělám docela ráda, když nic, tak kvůli již výše chváleným hereckým výkonům a hudbě. Což jsou spolu s faktem, že aktuální hodnocení 67 % si tenhle  film podle mě nezaslouží, protože své kvality určitě má, hlavní důvody, proč jsem se nakonec rozhodla dát čtyři hvězdičky (ač jsou trochu slabší, než některé mé jiné udělené). 70 až 75 %. ()

joshula

Od zacatku do konce se vyplati sledovat, pak zjistite jak veci do sebe zapadaji... Jednoduse navrzena komedie o tom jak se da lehce zamilovat do cloveka, ktereho jste doposud nevideli. ()

dopita

Dva si píšou a přitom jsou každej v jiným roce. Zápletka je celkem OK, výslednej film není žádnej zázrak, ale průšvih taky ne. Závěr kupodivu celkem dává smysl. Po dlouhý době můžu říct, že mě Sandra Bullocková neštvala, ale naopak příjemně překvapila. Keanu Reeves je tradiční. Ostatní postavy jsou tam jen do počtu a co se mě týče, jsou zbytečný. ()

Perry-

Originál jsem neviděl a možná proto se mi film docela líbil. Pravda, časové paradoxy jsou tu řešeny tak nějak pochybně, ale není to Návrat do budoucnosti :), takže se to v rámci filmu dá pochopit (hlavně se v tom člověk nesmí moc "vrtat") 3,5* ()

XdanteX

je to možná tím, že mám teďka nějaký divný, podzimní, sladký období.....ale já prostě mám rád tyhle hrátky s časem a Sandru...Není to řadový slaďák. Proto 4* :) ()

Shakeus

Sladké až běda. Navíc mě zápletka nijak neoslovila. Taková kravinka vymyšlená pro zvýšení romantiky. Anonymní láska překonává prostor a čas :) ()

ti88na

Na americké pomery je tento film romantickým klenotom. Krásny príbeh dvoch spriaznených duší, ktoré oddeľuje čas v podaní dvoch mimoriadne sympatických hercov, ktorých mám rada už od Nebezpečnej rýchlosti a spolu im to teda veľmi sekne. Je to pekné, priamočiare, dospelé s výborne dávkovanou porciou romantiky a klišé, ktoré v tomto prípade vôbec neprekážalo. Oceňujem absenciu humoru, ktorý si amíci vo svojich romantikách málo kedy odpustia a tlačia ho tam nasilu nie so šarmom ako napríklad Briti. ()

kwoky

Mile, vkusne, citlive a lidsky privetive... Velmi zajimavy namet, zajimave zpracovani a perfektne vypointovany zaver, na ktery jsem koukal se slzou v oku a ze srdce jsem jim to pral... Krome toho uchvatny soundtrack a par momentu, kde je i otevrena pusa divakova zcela na miste. Jeden z nejlepsich filmu, co mi sestra kdy doporucila. Diky ()

BuddyO

Nevím, jestli stárnu, nebo jestli je to nedostatkem čerstvého vzduchu, který mě při sledování filmu ničil, ale jsem z Domu u jezera nadšený. :) Jedná se o velice krásný romantický film. Zážitek z něho ještě umocňuje jako vždy krásná a skvěle hrající Sandra Bullock a neméně dobrý Keanu Reeves. 5* - 95% ()

mirkaaa

Romantický film, který se mi líbil, přestože je trochu mysteriózní. Hlavní představitelé se do sebe zamilují, ale potom zjistí, že každý žije v jiném roce. Jediné co je spojuje je dům u jezera a jejich prostředníkem se stává poštovní schránka. Je to příběh o lásce, která překoná i čas. Sandra Bullock je moje oblíbená herečka a s Keanu Reevesem dokázali už v Nebezpečné rychlosti, že se k sobě báječně hodí. ()

jasiska

Nie najhorší film s celkom zaujímavou myšlienkou ale nijak výnimočným aj keď inteligentným a sympatickým prevedením. ()

Bety88

Upřímně jsem byla příjemně překvapená tím pozitivním koncem.( No jo,někdo odhalil neznámou mrtvolu pod autobusem už na začátku). ()

santiamén

55% ... Podruhé si Dům u jezera jistě nepustím. Hektolitry patosu. Teď jen lituju, že jsem nevěděla o korejském originále dřív. ()

Prochy38

Neznám korojeský originál, ale nepřijde mi to důležité. S. Bullock a K. Reeves jsou moc fajn a sluší jim to. Film nádherná romantická záležitost. Příjemné, bohužel ne originální, ale pak tedy klobouk dolů před východními tvůrci. Opravdu krásný nápad a fakt je z toho ta síla cítit. Moc se mi to líbilo. Škoda na takové filmy koukat sám... ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Netradiční cestování v čase

Netradiční cestování v čase

21.06.2008

Sci-fi jsme tento týden rozhodně neopomíjeli, ale když padnou jména James Mangold a Spike Lee, je jasné, že dnes se na žánr podíváme trochu jinak. Mangold byl naposled spojován s adaptací… (více)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?