Michaela Kuklová a Jitka Schneiderová v televizním filmu režisérky Jitky Němcové milovaly jednoho muže a osudově si tím zkomplikovaly život.  Původní scénář debutující autorky Lucie Konečné vypráví příběh dvou kamarádek, do jejichž přátelství zasáhla osudová náhoda podnícená normální dívčí žárlivostí... Čerstvé vysokoškolačky Ruth a Magda prožívají v Liberci v nedávné totalitní době docela běžné holčičí přátelství. Obě ale milují jednoho kluka Adama. Ruth je jaksi oficiální Adamovou partnerkou, v Magdě se lomí cit k Adamovi a přátelství k Ruth. Adam získá v té době vysněnou stáž v západní Evropě a odjíždí do Rakouska. Ruth zatají, že s ním čeká dítě a když se jí Adama nepodaří přesvědčit, aby zůstal, odmítne odjet s ním. Nedovede si představit, jak by se s dítětem a studiem protloukala neznámým světem. Za čas Ruth přemluví Magdu, aby se rozjela za Adamem a pokusila se ho přimět k návratu. Ale Magda situaci zneužije... Reálně se příběh Magdy a Ruth začíná odvíjet po osmnácti letech, kdy Magdina dcera Bohunka slaví patnácté narozeniny. Tento zlom mezi dětstvím a dospělostí jí má přinést mnohá poznání, zklamání ale i naděje do budoucnosti. A nejen jí, ale i její matce Ruth a nakonec i Magdě, která se po mnoha letech vrací do rodného Liberce. Dávná historie se tak po letech uzavře... Příběh o starých křivdách, které je třeba umět odpouštět, protože život je příliš krátký na to, abychom se utápěli v nenávisti je napsaný moderně s citem pro paradox v dramatických zvratech. I když vypovídá o vážných životních situacích, vidí je z odstupu a se sympatickým humorným odlehčením. (oficiální text distributora)

dogma97

Už koncept jako takový mě celou dobu dráždil - hudba pod všemi dialogy, primitivní barevná stylizace a filtry, upachtěný symbolizmus (šedivý lidé v tramvaji), schovávání pod stoly a postelemi. Sorry Jitko, ani za tvá pěkná ňadra to nebude hvězda navíc... ()

ostravak30

Tak to je bohužel hodně špatný film. Už na začátku zaujme, jak tvůrci zvýrazňují červené barvy na pozadí pohledu do předrevoluční minulosti obou hrdinek. Je to trochu zvláštní přístup neboť není jasné, co nám to má říct. Pak je dlouho nejasné, co se vlastně mezi děvčaty stalo. Přičemž obě se místy chovají přinejmenším zvláštně někdy až dětinsky. A to vše je vedeno velice nezáživnou formou. Vůbec nevím, zda je příběh vyprávěn tak, že vidí situace z odstupu...tím bych si rozhodně jistý nebyl. A sympatické humorné odlehčení jsem také postrádal. Těžko pak vyčítat hercům mdlé výkony, když jak dialogy tak scénář nenabízel cokoli hrát. ()

Tominni

I na televizní film je to málo nápadité. Dvě kamarádky, červené šaty, závist, strach, láska. Ale vše tak trochu z povzdálí. Ani Michaela Kuklová s Jitkou Schneiderovou to nezachrání. Mírné plus je prostředí Liberce. ()

jakoby

Dve siamske dvojcata / kamaradky se vztahem skoro lesbickym, jeden kluk a neustale prolinani deje z minulosti do pritomnosti.Z jedne z nich se stane Psycho matka a jeji priserny spratek- dcera bez otce/ herecka bez talentu. . Koho tento film potesi ? ()

ALchemik

Se svou ženou jsme se snažili vysvětlit si dva různé pohledy na smysl děje tohoto filmu...Po nějaké době už mi to bylo vlastně úplně jedno a to je známka, že film nestojí za moji pozornost.... ()

Kozlowski8

Úplný opak filmu, o kterém člověk řekne, že "to bylo ze života". Toto dílo bylo tak neživé, vykonstruované, nevěrohodné a stupidně laciné, až působilo směšně. K tomu příšerně otravná hudba a nenápaditá kamera se spoustou absolutně zbytečných záběrů. Jediné, na co se dalo koukat, byla odhalená těla dvou hlavních představitelek. Ani sám nevím, za co dávám tu jednu hvězdičku. 10%. ()

L_Into

Nevybavuje se mi snad ani jedna scéna, na které by mě něco neiritovalo. Špatné herecké výkony, příšerný zvuk, nevyužitý potenciál scénáře. Vážně je dobře, že tenhle film nedošel do kin. Mimochodem nevím, kde vyhrabali slečnu Haškovou, ale doufám, že už ji nikdy na plátně/obrazovce neuvidím. ()

migr

Začatek vypadá přiměřeně slibně, pak se začína projevovat naprostá sexuální psychoza hlavních tří představitelek (dramaturga?), a film je jen o tom(děs). Slabích 28% za Janu Hlaváčovou. ()

v.pohode

Dávám tři hvězdy za lokace - páč Liberec a za to jak to holkám sluší. Ale jinak je to do nebe volající megapíčovina ()

zuzam

Neuvěřitelně klišoidní, stylizované, prázdné a unylé. Z TV filmů Jitky Němcové jsem většinou v rozpacích a tenhle není výjimkou. ()