Král videoher

Grandma's Boy

Kráľ videohier

Komedie

USA, 2006, 94 min

Velké překvapení ! Konečně nějaká opravdu koukatelná teen komedie, s minimálním množstvím fekálností a naopak plná neokoukaných ftípků a zajímavých postaviček... Jasně, že to není žádné umění a vcelku je to film na pár podívání,takže sou to spíš 3 hvězdičky, ale když to porovnám s podobně laděnými příšernostmi jako kdo hulí ten umí nebo klub sráčů, tak musím minimálně o stupeň zvednout hodnocení....(2.9.2007)

Viz předchozí komenty - už tu byly filmy o fotbalistech, hokejistech, tanečnících, ukízečkách nebo třeba o klukách snažících se "zasunout". Konečně se svého stříbrného plátna dočkaly i počítačové hry (leč je v popředí xBox od mrkvo$oftu). A dokonce je to i vtipné :-) Zkrátka asi někdo konečně zfilmoval mou vysněnou práci :D(16.8.2007)

Čekal jsem klasickou americkou mainstreamovou komedii. A Grandma's Boy mě nezklamal a navíc mile překvapil. Z 90 minut (nepočítám titulky...) jsem se všech 90 minut bavil. Populární témata, hry, hulení, pařby, šílenosti a další skvěle smíchané dohromady a se skvělým spádem. V kategorii těchto komedií zaručeně kvalitní zboží.(9.9.2006)

Tak jsem předpokládala, že se chystám shlédnout totální slátaninu, kterou možná ani nedokoukám do konce a ještě jí tu sepsu, abych sama sebe překvapila solidní komedií, která na jednu stranu opravdu není žádný zázrak, ale na druhou stranu slušně pobaví, několikrát mile překvapí a vůbec dodá takovou tu pohodovou náladičku. A že to nebude tak úplně jen o videohrách mi z originálního názvu došlo taky celkem rychle, čímž se mi větší zklamání vyhnulo. Otestovala jsem a nemám větších výtek. Teda až na ten závěr, celej film žiju v domění, že Alex není žádnej blbec, aby v posledních dvaceti minutách naletěl na ten nejčitelnější podraz a tvůrci na to konto mohli udělat great happy end. To bylo chabé i na průměrnou taškařici...(10.5.2011)

Jak je zvykem, český název je trochu dost mimo a hlavně docela zavádějící (na rozdíl od výstižnějšího originálního). Naláká totiž na něco, co člověk nakonec nedostane, v mém případě však musím říct, že nastěští. o hrách to zase až tak moc není. Přesto docela přiměřeně zábavné, místy až hodně zábavné. Docela mě překvapil Nick Swardson v "normální" roli. 3,5*(6.4.2015)

• - Postavy Danteho (Peter Dante ) a doktora Shakalu (Abdoulaye NGom) se objevily také později ve filmu Můj otec je šílenec (2012). (Žralok)

• - Videohra Demonik, ktorá sa objaví vo filme, mala byť vydaná aj v skutočnosti pre hernú konzolu Xbox 360. Projekt však stroskotal, keď sa jej výrobca Majesco Entertainment dostal do finančných ťažkostí. (m.a.t.o.)

• - Při televizní relaci "ohodnocování starožitností" si lze všimnout džbánu s českou značkou Gambrinus. (Pacek)