Britská Kolumbie. Lesnická společnost zasahuje do genetické skladby stromů, aby měla co největší těžební výsledky. Jejich ilegální pokusy vedou k mimo-řádně hrůzným následkům. Místo stromů se počínají měnit v hladové zombie zaměstnanci a ekologičtí aktivisté, kteří les brání. (oficiální text distributora)

petero

Ultranízkoropčtovosť snímku bije po celý čas do očí a veľmi k tomu nepomáha ani kameraman s triaškou. Brutalita snímku je až zarážajúca. Postavy dosraté strachom sa priam vyžívajú v tom ako zombíkom môžu donekonečna rozmlátiť hlavu ktovie na akú kašu. Táto brutalita sa vždy odohráva mimo záber, takže všetko čo vidieť, je iba krv špliechajúca navôkol. Zombíci sú v masových scénach doslova nerozoznateľný od iných ľudí. Proste majú na tvári nakreslené žili a to je všetko. Postavy sú charakterizované asi takto: syn šéfa drevorubárskej spoločnosti, drevorúbači a ekológovia. Toť vsjo. ()

Gilmour93

Noc oživlých drvoštěpů aneb zářný příklad toho, že zatímco kůrovec ekologické aktivisty a dřevaře rozděluje, krvelačné zombie je spojují.. Vcelku obstojná atmosféra hlubokých lesů zavražděná dějovou bezradností a kameramanem, kterému i přes tuhou zimu nebyla dopřána deka (na zahřátí). Abych dovršil trilogii filmů sponzorovaných Lesy ČR (zatím Stmívání a todlencto), zůstává mi ke zhlédnutí 3,5 hodiny trvající Opus Magnum Terrence Malicka, jenž pojednává o bývalém premiérovi objímajícím po celou dobu stopáže vzrostlý dub někde na Vysočině (distribuční název: Strom prognostika). Nejsem si však jist, jestli k tomu najdu někdy odvahu.. ()

tron

„Neodpovedajú nám, tak tam pôjdeš a zistíš, čo sa stalo.“ Toto ak zaznie v nejakom horore, minimálne od dôb VOTRELCOV je zrejmé, že s daným miestom je amen tma a je lepšie tam nikdy nechodiť. Tento nesympatický mladík ale nevidel nikdy v živote žiadny horor a tak poslúchne radu svojho namysleného otca a sám (!) odchádza do lesov fantastickej Britskej Kolumbie, kde sa odmlčala otcova drevospracujúca firma. Ako sa ukáže priamo na mrazivo mlčanlivom mieste, z pilčíkov sa stali krvilační, utekajúci zombíci. Našťastie mladík uprostred krásnych lesov okrem „živých mŕtvych“ nájde aj normálnych „nenakazených“ (zbabelec, pekná baba, s ktorou bude mať na konci sex, odvážny Afroameričan). S nimi sa dá na útek naprieč nekonečnými lesmi. Roztrasená „dokumentárna“ kamera fajn, výprava môže byť, herci byť rozhodne nemôžu, ale dajú sa pri troške trpezlivosti vydržať. Určite slabší príspevok do Novej zombíckej vlny (odštartovanej 2002 hitmi RESIDENT EVIL a O 28 DNÍ...), ale nie je to také strašné, ako som si myslel, že bude. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/150235/Tiene-z-lesa-40.html ()

obitus

Pomineme-li zápletku a vysvětlení původu zombie, vedle kterého je jakýkoli meteorit nesoucí nebezpečný virus dokonalým vědeckým vysvětlením, je Severed překvapivě živoucí zářez do oblíbeného subžánru. Postavy jsou příjemně reálné a jejich chování, stejně jako vzhled a žravost zombie, v sobě mají lecos z Romera. Gore je slušně oldschoolové, bohužel se uatoři snažily nízký rozpočet schovat za kameramanovu třesavku, která sráží hodnocení někam na průměr. Tak jako tak jsem byl příjemně překvapený, v rámci poloamatérských zombiáren je Severed rozhodně tím lepším. ()

juta

Tak neuvěřitelně pitomý film jsem už dlouho neviděl. Zombíci - směšní! Ta jejich elektrická chůze, jako kdyby jste do nich pouštěli elektřinu. Mnohem propracovanější jsou teda zombie ze starých filmů. Nechápu ty tuny krve na obličeji pokaždé, když zabijí nějakou zombie. Proč jim toho vystříkne vždy tolik na obličej? Tam je více krve než ve filmech Tarantina. Roztřesená kamera při soubojích se zombie je taky příšerná. Nic jsem z toho neměl a bolela mě z toho hlava. Holka přijde o kluka a už druhou noc se muchluje s dalším. Alespoň tu jednu hvězdičku dám za ten nápad se smůlou ze stromů. Jinak tento film opravdu nedoporučuji. ()

• Když se Tyler (Paul Campbell) v čase 01:11:00 vzbudí, tak nemá ruku pod přikrývkou. V následujícím střihu už ji ale pod ní má. (Duoscop)
  • Jako distribuční společnost k tomuto filmu je ironicky uvedena "Forest of the Dead Productions Inc." (která zatím žádný jiný film na kontě nemá). (ČSFD)
  • Když Carter (JR Bourne) na konci filmu utíká z tábora, tak je scéna s otevíráním vrat přehrána dvakrát. (Duoscop)