Darwinovy ceny

• Austrálie

Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA, 2006, 85 min

• jandula00

ježiš to je ptákovina a přitom je to taková škoda. Příběhy o Darwinových cenách by mohly být fakt vtipné a zajímavé..možná i poučné. Ale konkrétně tohle zpracování mi přišlo fakt odflinknuté a dost nudné. I když mam W. Ryder vyloženě ráda, ani tohle nezachránila...Třeba se ale někdy dočkáme pokračování. protože se lidi budou zabíjet pravděpodobně i nadále..snad bude lepší!(1.1.2013)

Klasický problém trojhviezdičkových filmov - dobrý, originálny nápad a zároveň jeho podpriemerné využitie. A potenciál bol o to vyšší, že aj herci sa očividne snažili. Za Metallicu by som dal aj o hviezdu vyššie, ale to by som nebol objektívny. Ale aspoň viem, že kvôli tomu si túto skľudnenú šialenosť rád ešte niekedy pozriem. 60%.(8.11.2007)

Smrt nebyla nikdy tak vtipná... sice to není vůbec pěkné (a upřímně se za to stydím), ale u každého skonu jsem se vážně bavil. Smutné je na tom celém spíše jen to, jací exoti chodí mezi námi. Typicky průměrný film zvedají dobří herci a vůbec překvapivě vysoká koncentrace hvězd ve spoustě cameo roliček - včetně lehce trapného camea Metalliky...(18.6.2009)

Od tohto filmu som vôbec nič nečakala, keď som ho začala pozerať, ale možno práve preto ma celkom milo prekvapil. Čierne komédia mám veľmi rada, a táto sa skutočne podarila, hoci by sa mi tam žiadalo trochu viac vtipu, lebo slzy mi od smiechu zase netiekli. Niektoré scény boli však úžasné, trebárs na úvod, keď chcel dokázať, že sklo je nepriestrelné, alebo ták, keď sa Joseph Fiennes sprchoval. Mimochodom tohto herca som si vôbec nevedela v komédii predstaviť, a trochu som sa toho bála, ale na prekvapenie to celkom zvládol. Aj pohľad na Winonu Ryder celkom potešil, nakoľko táto celkom milá herečka už takmer zapadla do zabudnutia. Takže, aby som to zhrnula, odporúčam ako dobrú oddychovku.(14.12.2011)

Jojojo, tak to je fáákt hustáá komedie :-) Nic jsem si od tohoto filmu nesliboval, ani neviděl zdejší hodnocení a musím říct, že jsem nadmíru spokojen. Přesná trefa do mého vkusu. Sympatičtí herci, parádní "darwinovy kousky" a neskutečná zábava. Vřele doporučuju :-) Zajímavosti: Okno, kterým se snaží proskočit A. Nivola bylo opravdu tvrzené. Proskočit se mu ho podařilo až na 4. pokus. / Hmotnost automatu na sušenky byla 1250 kg. / Jistě vás taky zajímá rychlost, kterou se řítil náš "šílený Max". Hodnota v posledním měřeném úseku činí 783km/h, čímž drží světový rekord. Bohužel za něj zaplatil životem. / Vzdálenost, kterou se podařilo ujet na autopilota, činila 725 metrů. / Příběh s rybářema je vymyšlený... :-) 80%(28.12.2008)

• - Vo filme sa objavili zábery z koncertu skupiny Metallica, v závere filmu si členovia kapely navyše zahrali menšiu scénku. (surfound)

• - Keď je Michael (Joseph Fiennes) v knižnici, objaví sa za ním muž čítajúci knihu s názvom "Darwinové ceny", čo je zbierka príbehov podobných tým vo filme. (beso74)

• - Prodávající ve skladu vojenského arsenálu si zahrála známá dvojice "Bořičů mýtů" Adam Savage a Jamie Hyneman, kteří ve svém pořadu často s podobně "extrémními" předměty pracují. (sg.sysel)