Reklama

Reklama

Černá komedie natočená na základě cen Darwin Awards. Toto ocenění vzniklo na základě Darwinovy evoluční teorie přirozeného výběru. Vítězové jsou vybíráni z řad lidí usmrcených při idiotských nehodách, které si zavinili díky vlastní hlouposti. Zásluha těchto jedinců pro živočišný druh Homo Sapiens tak spočívá v tom, že své geny nadobro vyřadili ze hry. Policejní detektiv Michael (Joseph Fiennes) a Siri (Winona Ryder), která dělá pro pojišťovnu, se vydávají pátrat po lidech, jejichž největším nepřítelem jsou oni sami. Ale postavit se blbosti možná není nejchytřejší nápad. Adepty na ocenění si zahráli také David Arquette, Juliette Lewis, Tom Hollander a Alessandro Nivola. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (178)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Jedna z dosti povedených teenagerských komedií, která sice měla několik Achillových pat (naprostá předvídatelnost, méně humoru, než by bylo záhodno, nevyužití slibného potenciálu...), ale přesto obstála se ctí a dá se říci, že patří k tomu lepšímu, co tenhle (mnou poněkud přehlížený) žánr zatím vyprodukoval... Neurazí ani romantická dějová linie a když navíc přičtu hereckou anabázi samotného Lawrence Ferlinghettiho (jedna z klíčových scén zápletky se odehrává v jeho slavném sanfranciském knihkupectví...) a nejen hudební účinkování Metallicy, tenhle film náhle aspiruje téměř na čtyři hvězdičky... Ale přeci jenom...ten nevyužitý potenciál... Sekvence s raketovým pohonem byla skutečně velmi vtipná a povedená...:-) ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Statečnost a hloupost se nevylučují.…. Nic nepobaví víc, jak neštěstí druhýho. Tento film je toho důkazem. Vidět idioty na vlastní oči – je to prdel! S inteligentní zábavou má sice tato ,,přehlídka“ pramálo společnýho, ale nechtějte víc, neposlouchejte monology, soustřeďte se na podstatu. ,,Inteligentním“ vtipem srší i J.Fiennes a tím předvádí další cenné ukázky ze života těch, kteří neštěstí přitahují. Kravina! Ale pobaví! PŘÍBĚH * HUMOR **** AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Reklama

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Asi nadlouho mi zůstane záhadou, jak vůbec mohl z takového námětu a s takovým obsazením vzniknout tak jalový film. Zatímco samotná ‚idiocie umírání‘ je notoricky známá z kdejakých internetových fan stránek, její obrazové provedení nenabídne ani špetku inovace. Z nevytěžených charakterů utkví matně v paměti leda tak ňouma Fiennes a dvojka ‚MythBusterů‘. Ve zručnějších tvůrčích rukou by z toho byla pamětihodná řachanda pro další generace, tohle ale leží právem v zapomnění. ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

No zklamání, čekal jsem něco ve stylu podrobnějšího Nezvratného osudu:), a dostalo se mi jen trochu nezáživné romatnické komedie s občas probleskujícími dobrými nápady... Skore zvedá skvělé obsazení, ale kdyby se autoři soustředili na samotné Darwinovy ceny jako takové, mohla by vzniknout parádní ujetá tragikomedie, ale todle je promarněná šance. 50% ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

No potencial tu byl, ale tvurci ho nezvladli plne vyuzit. Film zamerenej na nejdementnejsi smrti by byl fajn, jenze celej je pospojovanej ne moc zajimavym pribehem a tech smrti se tu zas tolik nestane. Ale je fakt, ze jsou obcas slusne krvavy, vtipny a docela napadity. Navic se ve filmu predstavi cela rada znamejch xichtu v cele s vtipnym Fiennesem, kterej me nejvic asi dostal jeho ochranou proti mejdlu ve sprse. Film tak srazi dolu hlavne technicky zpracovani, kamera se obcas tvari jakoze dokumentarni, kde vse zachycuje nejakej otravnej student, jenze to je fakt dost spatne zpracovany a ve vysledku to proste pusobi lacine az osklive, navic trikove dost hrozny. Ale kdyz tohle clovek prekousne, tak se celkem dobre pobavi. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (4)

  • Keď je Michael (Joseph Fiennes) v knižnici, objaví sa za ním muž čítajúci knihu s názvom "Darwinové ceny", čo je zbierka príbehov podobných tým vo filme. (beso74)
  • Príhoda o bývalom seržantovi letectva, ktorý si k autu primontoval rakety na tuhé palivo, patrí medzi vymyslené. Tento príbeh patrí medzi najznámejšie, avšak neskôr bolo zistené že ide len o mýtus a v skutočnosti sa nestal. (Smok)
  • Prodávající ve skladu vojenského arsenálu si zahrála známá dvojice "Bořičů mýtů" Adam Savage a Jamie Hyneman, kteří ve svém pořadu často s podobně "extrémními" předměty pracují. (sg.sysel)

Související novinky

Blbý a blbější, že to nevymyslíš

Blbý a blbější, že to nevymyslíš

15.05.2006

Slyšeli jste už někdy o Darwinovi? Charlesi Darwinovi, chlapíkovi, který formuloval evoluční teorii o vývoji druhů a různé další z toho odvozené práce, na něž připadl na Galapágách při pozorování… (více)

Reklama

Reklama