Darwinovy ceny

Darwinove ceny

• Austrálie

Dobrodružný / Romantický / Komedie

USA, 2006, 85 min

No potencial tu byl, ale tvurci ho nezvladli plne vyuzit. Film zamerenej na nejdementnejsi smrti by byl fajn, jenze celej je pospojovanej ne moc zajimavym pribehem a tech smrti se tu zas tolik nestane. Ale je fakt, ze jsou obcas slusne krvavy, vtipny a docela napadity. Navic se ve filmu predstavi cela rada znamejch xichtu v cele s vtipnym Fiennesem, kterej me nejvic asi dostal jeho ochranou proti mejdlu ve sprse. Film tak srazi dolu hlavne technicky zpracovani, kamera se obcas tvari jakoze dokumentarni, kde vse zachycuje nejakej otravnej student, jenze to je fakt dost spatne zpracovany a ve vysledku to proste pusobi lacine az osklive, navic trikove dost hrozny. Ale kdyz tohle clovek prekousne, tak se celkem dobre pobavi.(20.11.2009)

• Isherwood

Asi nadlouho mi zůstane záhadou, jak vůbec mohl z takového námětu a s takovým obsazením vzniknout tak jalový film. Zatímco samotná ‚idiocie umírání‘ je notoricky známá z kdejakých internetových fan stránek, její obrazové provedení nenabídne ani špetku inovace. Z nevytěžených charakterů utkví matně v paměti leda tak ňouma Fiennes a dvojka ‚MythBusterů‘. Ve zručnějších tvůrčích rukou by z toho byla pamětihodná řachanda pro další generace, tohle ale leží právem v zapomnění.(4.2.2010)

Hodně odlehčený, ale taky hodně sympatický filmeček stavějící na problematice Darwinových cen, tj. prostě praštěných případů úmrtí. Je to doopravdy hodně odlehčená komendie, které můžeme dát trochu přízvisko romantická či dobrodružná, ale doopravdy trochu. Ono i slovíčko komendie je trošku zavádějící, protože typická komedie vypadá jinak. Ze známých jmen můžu jmenovat sympaťačku Winonu Ryder. Škoda, že takováhle kočka musí krát v obchodech. :-)(13.7.2007)

• SaNcHeZ_cz

Kromě absurdně zábavných úmrtí nemá tento snímek moc co nabídnout.(9.2.2011)

Slušná zábava s příjemně trhlým a černým nápadem. Detektivní vložka je výborná, je okořeněna slušnými dialogy a fajn detaily. Dalo by se říci, že se jedná o variaci na nehororový nezvratný osud. Já se bavil místy jsem se i nasmál. Škoda, že ke konci docházel dech. 65%(5.1.2017)

• - Prodávající ve skladu vojenského arsenálu si zahrála známá dvojice "Bořičů mýtů" Adam Savage a Jamie Hyneman, kteří ve svém pořadu často s podobně "extrémními" předměty pracují. (sg.sysel)

• - Vo filme sa objavili zábery z koncertu skupiny Metallica, v závere filmu si členovia kapely navyše zahrali menšiu scénku. (surfound)

• - Keď je Michael (Joseph Fiennes) v knižnici, objaví sa za ním muž čítajúci knihu s názvom "Darwinové ceny", čo je zbierka príbehov podobných tým vo filme. (beso74)