Černá komedie natočená na základě cen Darwin Awards. Toto ocenění vzniklo na základě Darwinovy evoluční teorie přirozeného výběru. Vítězové jsou vybíráni z řad lidí usmrcených při idiotských nehodách, které si zavinili díky vlastní hlouposti. Zásluha těchto jedinců pro živočišný druh Homo Sapiens tak spočívá v tom, že své geny nadobro vyřadili ze hry. Policejní detektiv Michael (Joseph Fiennes) a Siri (Winona Ryder), která dělá pro pojišťovnu, se vydávají pátrat po lidech, jejichž největším nepřítelem jsou oni sami. Ale postavit se blbosti možná není nejchytřejší nápad. Adepty na ocenění si zahráli také David Arquette, Juliette Lewis, Tom Hollander a Alessandro Nivola. (oficiální text distributora)

Arany

Příjemná odpočinková americká komedie. Méně hvězdiček proto, že vím, že z takového námětu šlo vymlátit mnohem víc. ()

marocco

Potenciál bol veľký, ale málo využitý. Pár vtipných scén, zábavných úmrtí a Metallica - toť plusy, mínusov bolo predsalen viac. Škoda, ako jednohubka ale ujde. ()

kolotroch

A toto vsetko akoze bolo podla skutocnej udalosti :-)? Tak mohlo by byt, celkom by to dokreslilo obraz USA :-D. Ja som sa dobre zasmial, ci uz na tych typkoch alebo hlavnom predstavitelovi - take zariadenie do sprchy si kupim:-) len dufam, ze ma v nom neobjavi mama :-D. Netradicna, ale fakt dobra komedia s koncertom Metallici na zaver, co ako fanusik metalovej hudby tiez ocenujem :-P. Takze 70% ()

st.lupen

Námět sliboval obrovské možnosti, ale výsledek zůstal na půl cesty. Vložená dějová linie která měla snímek nejspíš scelovat, ho značně zředila. Mě osobně připadá úplně zbytečná a spíše na škodu. ()

Angel7

Keď čítam niektoré negatívne komentáre k tomuto filmu, mám pocit, že pisateľ videl iný film, alebo ho videl sekundárne ako činnosť k "niečomu", bez základného sústredenie sa. Ešte nechcem zabudnúť na ľudí, ktorí nemajú radi, alebo nechcú pochopiť čierny humor. Pre tých jednoduchá rada - nepozerajte ho! Tento film je plný sviežeho čierneho humoru. Jednotlivé prípady sú pekne dynamicky poprepletané. V polke filmu som z nadšením očakával ďalšie a ďalšie prípady, so strachom, aby to ešte neskončilo. Myslím, že aj téma na pozadí o osobnej zodpovednosti človiečika uprostred veľkého mechanizmu, vyznieva veľmi úprimne a bez patetiky, tak typickej pre americké filmy - Winona Ryder to zahrala veľmi prirodzene. Aj keď jej kolegu Joshepa osobne veľmi nemusím. Klobúk dole. Poloha pedantného životného pesimistu mu neskutočne sadla. Veta v jeho podaní: „Při studiu lidského chování jsem přišel na to, že se lidská statečnost a hloupost vzájemně nevylučují...“ je napriek totálnej nepoetičnosti role (ako sa o tejto postave vyjadril režisér filmu Finn Taylor), nádherne poetická. Tak prečo potom len 4 *? Je to moja romantická duša, ktorej na záver niečo chýbalo. Ku koncu filmu by som príbeh už ďalej nefixoval na Darwinove ceny, ale prehĺbil by som práve vzájomný vzťah Michaela a Siri, ale čo už :-)... ()

Turtle

Vtipné a ačkoli to často vrže udrží si to diváka až do konce. Reálně nehody několika pitomců jsou prostě stejně vtipné jako cokoli vymyšleného. Jenom škoda nevyužitého potenciálu. Spousta nedotažených nápadů sráží tento jinak vtipný film dolů. ()

paranoid82

Tak v první řadě jsem od filmu, jehož hlavním tématem jsou nejkurióznější úmrtí čekal, že tam těch "vtipných smrtí" bude daleko víc. Dějová stránka filmu taky dost pokulhává a co se týče hereckých výkonů Josepha Fiennese vyloženě nemusim, naopak Winona je moje oblíbená herečka, ale tady v tom případě mi přišlo, že jí role až zas tak nesedla. Na druhou stranu několik vtipných scén tu opravdu je. Zpestřením je určitě účast jak Metallicy, tak Lawrence Ferlinghettiho. Slušná pohodová komedie na nedělní odpoledne, takže nakonec 3 hvězdičky ()

BigBen87CZ

PLUSY: Fakt coolová Winona Ryder, herci ve vedlejších rolích (Mythbusters, Metallica etc.), závěrečné titulky MÍNUSY: Z námětu by se dalo vytřískat mnohem víc, změna hlavního motivu, postupující úpadek děje 65% ()

pajapeta

Souhlasím s tím, že potenciál tématu je nevyužit. Zábavný film, ale pořád jsem čekal, že ten další příběh bude konečně velká pecka. A velká pecka nepřišla. Nehledě na to, že indispozice hlavního hrdiny mě postupem času nebavila, ale otravovala. Byť není na filmu podstatná. ()

m13l

Také jemné... Skvele som sa bavil, Winona je parádna ako vždy, Jozef nezaostáva... Už som to videl asi 6krát a dám si aj ďalej...4x**** ()

David_SVK

Ako som o darwinových cenách čítal tak som aj od tohoto filmu čakal trošku viac, hlavne asi od tých smrtí: jednak ich bolo podľa mňa málo na film ktorý je práve o hlúpych úmrtiach a mohli ich natočiť tak viac podrobnejšie a tiež ma ešte prekvapila tá kamera-bol to dobrý nápad ale veľmi sa nepodaril-možno keby si to viac premysleli ...ale fakt ma to pobavilo, hlavne Fiennes a Arquette... ()

vavra

éé na pořádnej film je tam těch nehod málo a toho okolo zase moc.. mnohem lepčí kousky teď běžej na streamu! ()

andy60

Vtipu to moc nepobralo, samotné sekvence lidské hlouposti ještě ujdou (nejvíc mě asi pobavila ta s těmi maníky, jak se snaží dostat na Metallicu), ale ten pokus o nějaký děj je vyloženě otravný jako sám Joseph Fiennes (to jeho omdlívání je trapný a připoutávání se ve sprše má už atributy debility). ()

Blbý a blbější, že to nevymyslíš

Blbý a blbější, že to nevymyslíš

15.05.2006

Slyšeli jste už někdy o Darwinovi? Charlesi Darwinovi, chlapíkovi, který formuloval evoluční teorii o vývoji druhů a různé další z toho odvozené práce, na něž připadl na Galapágách při pozorování… (více)