Černá komedie natočená na základě cen Darwin Awards. Toto ocenění vzniklo na základě Darwinovy evoluční teorie přirozeného výběru. Vítězové jsou vybíráni z řad lidí usmrcených při idiotských nehodách, které si zavinili díky vlastní hlouposti. Zásluha těchto jedinců pro živočišný druh Homo Sapiens tak spočívá v tom, že své geny nadobro vyřadili ze hry. Policejní detektiv Michael (Joseph Fiennes) a Siri (Winona Ryder), která dělá pro pojišťovnu, se vydávají pátrat po lidech, jejichž největším nepřítelem jsou oni sami. Ale postavit se blbosti možná není nejchytřejší nápad. Adepty na ocenění si zahráli také David Arquette, Juliette Lewis, Tom Hollander a Alessandro Nivola. (oficiální text distributora)

Johny M.

Darwinovy ceny, resp. ty bizardní úmrtí jsou docela pr*el (no, jak pro koho...). Ve zfilmovaný podobě to tak horký neni, ale pobavil jsem se. A navíc ta Metallica... ()

Stefan_M

Az sa nechce verit, kolko je na svete idiotov(teda v Amerike). Ten dynamit a autopilot boli super. Avsak skoda ze neukazali toho viac. Dal by som 2*, ale za Mythbusterov a Metallicu dam o 1* viac. ()

Torgal

Námet sľuboval podstatne zábavnejší zážitok ako to, čo napokon ponúkol film. Pseudodokumentárny štýl zabíja väčšinu potenciálne vtipných situácii, ktorých je tu navyše veľmi málo. Namiesto sústredenia sa na bizarné úmrtia rôznych idiotov sa tu riešia osobné vzťahy hlavných postáv. Vrcholom je prítomnosť "bakalára" natáčajúceho všetko dianie na amatérsku kameru. Otrasný dabing potom len dokončil dielo skazy. 3-/10 ()

Moly

Dalo se z toho vytřískat více. Parádní nápad, dobrý rozjezd, ale souhlasím - toho omdlévání bylo trochu moc. Samo o sobě by si to zasloužilo ty hvězdičky i dvě, ale už jen pro tu scénu ve sprše musím dát tři. Královsky jsem se při ní pobavila. ()

alonsanfan

Darwinovy ceny spočívající v obohacení genofondu lidstva vlastní naprosto dementní smrtí jsou velmi zajímavým fenoménem, skutečně bizarním v pravém smyslu toho slova. Podobně bizarní jako předmět filmu vyzníval i film sám. Ústřední postava, Joseph Fiennes bývalý policista, posléze vyšetřovatel pojišťovny, omdlévající při pohledu na krev a chrlící během filmu neúnavně a mnohdy až úmorně nejrůznější statistiky tvořil dvojici s neslanou nemastnou vyšetřovatelkou pojišťovny Winonou Rider, která působila dojmem, že si svoji roli příliš neužívá. Tuto dvojici doplňoval všudypřítomný kameraman, z jehož očí jsme film převážně sledovali. Film se nám snaží prostřednictvím vyšetřování pojistných událostí přiblížit osudy a osobnosti adeptů i laureátů Darwinových cen. Z úst Fiennese v jednom dialogu zazní, že když nic jiného měli ti lidé alespoň fantazii. Tedy v porovnání s ostatními obyčejnými (normálními) lidmi. O motivaci nositelů Darwinových cen by bylo možné vytvořit zcela určitě mnoho set stránkovou existenciální, filosoficko-psychologickou esej a obávám se, že motivace fantazií by byla na jenom z posledních míst, alespoň pro mne. Ta fantazie totiž mnohdy hraničí s prostou i naprostou blbostí. Film je svým žánrem paskvil, koškopes. Jednak se v jedné linii snaží věnovat Darwinům, to je asi ta nejzábavnější, aby v další linii rozehrál šestákovou detektivku i introspekci hlavního hrdiny a jeho pokusy o obyčejný život, sex či vztah. Záveřečný happyend kdy hrdna dopadne vraha, vyspí se s kolegyní, získá práci v pojišťovně už moc Darwinovský není. ()

psychoza

Asi mi úplne ušla pointa filmu... pre mňa nevtipné a nepochopené. Hviedicka za to, ze som sa raz zasmiala a za originalny namet, ktory by sa mohol ovela lepšie sfilmovať... ()

gemi

Krutě nevyužitý potenciál! Pár docela vtipných úmrtí, které se točí okolo docela zbytečného příběhu. Kdyby to natočili formou kvazi-dokumentu, udělali by lépe. ()

Psycho.R

Námět dobrý, vystrachovaný hlavní hrdina taky, nápad s kameramanem ok, ale scénář a režie to úplně zabíjejí. Je to škoda, kdyby se toho chopil někdo zručný, mohla by to být pecka. Moc jsem nepochopil, že do toho šla tak skvělá herečka, jako Winona Ryder, která si role pečlivě vybírá. ()

Bounded

Člověk by čekal, že když už si vezme režísér na mušku tak zajímavé téma jako Darwinovy ceny, natočí i dobrý film. Tak nevyužitý potenciál už jsem dlouho neviděl. Pár známých případů a plytká romantická komedie, která bohužel hraje spíše první housle. Ani velké množství známých tváří pak nepomůže. ()

Edit13

Občas se sice člověk zasměje, scénky stupidních smrtí jsou vtipné, ale ostatní působí jako nějaký slepenec. ()

KdG

Nejlepší dokumentární film co jsem kdy viděl ! Ne vážně: skvělé obsazení, neuvěřitelné nehody a jediné co bych vytknul je že mohli dát víc nehod a více je nahustit. Jo a nesmím opomenout že tam hraje Metallica což je hvězda navíc. ()

dj_kure

Ze začátku mi to přišlo jako super nápad. Takovej ten styl "Řekni kdo tě zabil" (nevim jestli to nebyla zásluha dabingu). Místy zábavné. Celkem pohodový film na hnusný Srpnový večer. Z tématu se sice dalo vytřískat o hodně víc, ale i tak solidní 3*. 60% ()

TommyDiamond

Ceny udělované za nejbizarnější smrt? Myslíte, že není možné zemřít při vytahování plechovky z automatu? Omyl. S tímto vším se setkává pojišťovák/policista Michael (Joseph Fiennes). Speciálně on je posílán na místo kuriozních úmrtí, aby zbavil pojišťovnu odpovědnosti. Nápad dobrý, ale místy to bylo dost nudné. I v samotném příběhu byly mezery a konec vyšuměl do prázdna. Celkově 45% ()

Doomer

Super že ty věci jsou dle skutečné údálosti, špatné je že je do toho zakomponován takový nic-moc romantický příběh který celý děj zpomaluje. ()

viky13

Darwinova cena jako taková je originální a většina lidí se řehtá těm debilům ve videích, ale je to spíš llítostivé že lidský druh může bát tak stupidní. Film hezky ukazuje jak snadno člověk může do toho šílenství spadnout. No řekněmě si, kdo aspoň jednou v životě neudělal totální blbost která ho za určitých okolností mohla stát život? ()

Blbý a blbější, že to nevymyslíš

Blbý a blbější, že to nevymyslíš

15.05.2006

Slyšeli jste už někdy o Darwinovi? Charlesi Darwinovi, chlapíkovi, který formuloval evoluční teorii o vývoji druhů a různé další z toho odvozené práce, na něž připadl na Galapágách při pozorování… (více)