VOD (1)

Pekelně zábavná variace na osvědčenou zápletku „monstrum ohrožuje nesourodou skupinu lidí daleko od civilizace“. Krvavá hostina si pohrává s konvencemi tohoto žánru a s tím, co od něj zkušený divák očekává. Ale jen proto, aby ho pak zavedla jinam. Stejně tu už všechno bylo, takže jde jen o to, jak to k sobě poskládat, a hlavně se u toho dobře pobavit. Potoky krve, těsná trička hrdinek, plky místních ochmelků, zrovna nefungující telefon, záhadný cizinec a monstrum neznámého původu. Všechno je tak, jak má být, a přece jinak. Odkud se vzali? Kam jdou? Podobné nesmysly se v tomto filmu určitě nedozvíte. Ovšem plátno se rychle zbarví doruda, jak se příšery prokusují svým krmivem. Dočká se vůbec někdo rána? (Festival otrlého diváka)

Trailer

movie

Unrated verze FEAST. Horror pro milovníky horrorů. Snímek předkládá všechny horrorový klišé, ale tak kouzelně, že tomu lze jenom těžko odolat. Skupina lidi zavřená v baru na okraji pouštního městečka. Kolem něj běhá čtveřice hladovejch monster, který lze nejlíp popsat jako mix vetřelce a "hnijícího kojota". Kde se vzali? Možná z pekla, ale tohle snímek neobjasňuje a vy možná chápete proč. Prostě to není potřeba. Všechno jste to už jednou viděli, ale ještě nikdo vám to nenaservíroval tak na férovku jako tvůrci Feast (a s tolika gore na filmovém plátně). Tady nejsou žádný otázky protože ani sami odpovědi neexistujou. Možná by se to dalo zestručnit na upřímný béčko. http://lilacz.blogspot.com ()

MáŠa

Celkem příjemné překvapení, po dlouhé době jsem viděl nějaký horor, který mě celkem i zajímal. Režie je mírně netradiční, že to v českém dabingu ze začátku působí i celkem vtipně v trapném slova smyslu. To jsou okamžiky, kdy se tu tvůrci snaží rádoby hustě představit heslovitě postavy děje. Jenomže najednou přiběhne do hostince chlápek, vy zpozorníte, co se bude dít, a on celkem mazec. V tomto okamžiku snímek přestává působit prapodivně a vy pochopíte, že se tu budete dívat na záležitost, kde nějaký obludy zabíjí lidi. Autoři se tu snažili o humorné prvky, až mě to místy rušilo. K trikům poznámka, že ty nepatří mezi ty nejvyvedenější, ale dalo se to. ()

eraserhead666

Dostatečně zábavné (souložící monstra, bezdětná matka, znásilnění vycpané jelení hlavy, Henry Rollins v růžových teplácích), dostatečně krvavé, dostatečně svižné a akční, dostatečně nelogické (monster je více, ale „happy end“ se dostavuje po zabití jednoho), dostatečně bezduché a atmosféru postrádající, aby to byl slušný, koukatelný a nijak neurážející béčkový průměr. Je to prostě jedna velká prdel, u které se tvůrci a zástup známých producentů (Damon, Affleck, Craven atd.) evidentně bavili o něco více, než samotní diváci. 2,5* ()

Xmilden

Nesourodá sebranka hlavních hrdinů, holky v upnutých tričkách a zvláštní potvory pobíhající venku. Svérázný filmík, kterého jedinou ambicí je pobavit publikum. Úvodní profily postav nemají chybičku, stejně jako potažmo představení 3 hrdinů z nichž až ten poslední se konečně dožije rána. Perly: (ne)vyprávění legendy starou ženou, ufiknutí pinďoura jedné potvoře, páření monster na parkovišti před barem a Henry Rollins. 50% ()

Nick Tow

"Coolovosť" tohto dielka naozaj (ako píše aj Faye) vyprchala s úvodnými titulkami. Dlho som rozmýšľal, k čomu by som tento nevydarený pokus prirovnal. A jediné, čo mi napadlo je asi toto: Feast vyzerá ako zlepenec nepoužitých scén, ktorý po sebe zanechal v strižni Tony Scott (potom, čo sa rozhodol, že z nakrúteného materiálu, ktorý točil s dvojnásobnou dávkou snehu v nose, radšej žiaden film nezlepí). ()

• Jason Mewes stvárnil sám seba. (HUMOOOO)
  • Na festivalu Austin Fantastic získal režisér John Gulager Cenu poroty. (Terva)

Související novinky

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007

Již po třetí se ve dnech 13.-18. března na plátno pražského kina Aero vrací přehlídka filmového nevkusu, hnusu, ošklivosti, strachu i smíchu a bizarností všeho druhu v podobě oblíbeného Festivalu… (více)