Krvavá hostina

Feast

Krvavá hostina

Horor / Komedie / Akční

USA, 2005, 95 min

PSÍ VOJACI+PÁD DO TMY Niečo malé a nepomenovateľné mi pri opusoch Alexandru Aju bránilo dať 4*, u Johna Gulagera však nemám ani najmenší problém. Jednoduchý príbeh a partii ľudí v bare a útočiacich príšeriach si "červený štvorček" plne zaslúži. Základná klišé kostra je prekopávaná, klišé je prebité humorom, nemáte šancu uhádnuť, kto sú "tí, čo to určite prežijú", akcia neutícha, postavy sa chovajú reálne... Predstavte si druhú polovicu OD SÚMRAKU DO ÚSVITU, pridajte PREPADNUTIE 13. OKRSKU a musí vam byť jasné, že niečo také nemohlo dopadnúť zle...(14.2.2007)

• Faye

Začátek s vtipným představováním potenciálních obětí mě příjemně naladil. Jenže vtip nějak vyprchával už po úvodních titulcích. Z jediného hezkého chlapa, hrdiny….. „Jsem chlápek, který ti zachrání prdel.“, mně příšery sežerou zásadní kus (nemyslím tím TEN zásadní kus) hned na začátku. A potom to už je zase hlavně ta krvavá čvachta a blívajz … jako vždycky, i když ta hromada červů se kroutila na Oscara :- )). V pomyslném souboji mezi krvežíznivými monstry a hady, dávám přednost hadům !!!(2.11.2006)

Brutální, nechutné, děsivé, zvrácené, slizké, krvavé, morbidní, zábavné. Hlavní ultradrsný hrdina příjde o hlavu po 30 vteřinách na plátně. Hodní umírají, zlý přežívají. Z dětí jsou jednohubky. Jako návnada se používají živý lidi. Poslední záchrana zbaběle ujede autem pryč do bezpečí. Přetahovaná o vlastní oko vysící na nervu. Useknuté končetiny, vymlácené desítky zubů, hnijící a rozkládající se obličej za živa. No prostě splatter jak má být !!!(24.12.2006)

Podle názvu jsem čekala obyčejnou vyvražďovačku, ale ona to byla neobyčejná story o pár lidičkách uvězněných rodinkou hodně rychlých a hodně krvežíznivých vetřelců v jakémsi baru. Kdyby to nebylo tak strašně rychlé a to tak moc, že dost často ani nepostřehnete, co se právě stalo, dala bych rozhodně vyšší hodnocení. I když chápu, že tvůrci se rychlou akcí snažili zakrýt slabý rozpočet. Klidně bych přežila pár mizerně udělaných potvor, jen kdybych to stíhala. K nesporným kladům patří komentář a celkem dost humorných situací - stará paní byla nejlepší.(1.4.2009)

Úplně nejvíc "vypitomělý" horror, který si prostě na nic nehraje a jde si přímočaře od začátku svým stylem k jednomu cíli - pocta béčkovým horrorům i kultovním klasikám. Celé ztvárnění od začátku jasně říká, že nepůjde o něco inovativního, či převratného, ale pouze o zábavné ultrabéčko, kde ani ztvárnění samotné, podobně jako speciální efekty nebudou ušetření sparodování. Debilní postavy, ujetý a nádherně trapný humor, hektolitry krve, spousta hlášek ... jízda od začátku do konce, která tvrdě šlape svým pojetím na paty třeba "celovečerákům" typu "Planeta Terror" apod.(7.12.2007)

• - Na festivalu Austin Fantastic získal režisér John Gulager Cenu poroty. (Terva)

• - Přibližně v 29. minutě je v záběru možné zahlédnout mikrofon. (Terva)

• - Jason Mewes stvárnil sám seba. (HUMOOOO)