Krvavá hostina

Feast

Krvavá hostina

Horor / Komedie / Akční

USA, 2005, 95 min

Unrated verze FEAST. Horror pro milovníky horrorů. Snímek předkládá všechny horrorový klišé, ale tak kouzelně, že tomu lze jenom těžko odolat. Skupina lidi zavřená v baru na okraji pouštního městečka. Kolem něj běhá čtveřice hladovejch monster, který lze nejlíp popsat jako mix vetřelce a "hnijícího kojota". Kde se vzali? Možná z pekla, ale tohle snímek neobjasňuje a vy možná chápete proč. Prostě to není potřeba. Všechno jste to už jednou viděli, ale ještě nikdo vám to nenaservíroval tak na férovku jako tvůrci Feast (a s tolika gore na filmovém plátně). Tady nejsou žádný otázky protože ani sami odpovědi neexistujou. Možná by se to dalo zestručnit na upřímný béčko. http://lilacz.blogspot.com(14.3.2007)

Gulager se novým Raimim ani Jacksonem nestane. Krvavá hostina je mixem Od soumraku do úsvitu a Evil Dead 2, přičemž z prvního má prostředí a atmosféru, z druhého parodičnost a zběsilost. Start je neuvěřitelně šílený, jenže se zdá, že přichystaná nálož bouchla rejžovi přímo pod zadkem - prostě to nezvládl. Ano, je k vidění řádka brutalit, nechutností, šíleností a nekorektních podpásovek, ale minimálně polovina z nich je okatě nucená, očekávatelná a přítomná čistě pro efekt. Příliš se tlačilo na pilu, se kterou se neumělo a chybělo více vlastní invence. Ideální někam na mejdan s přáteli, kde se nevyžaduje přehnaná pozornost ani střízlivost.(16.1.2009)

Tento film sa vážne brať nedá a on sa vážne ani seriózne netvári. Ide o ďalšiu splatter zábavu. I keď o niečo slabšiu ako je napríklad taký podobný Slither. Ale tak ako Saw a tu sa celý dej odohrával v jednej miestnosti a bol i tak pútaví. Jasný príklad keď nízkorozpočtový horor môže prekonať nejaký očakávaný film. Takže ja som sa bavil, takéto "divné" horory sa mi páčia čím dalej tým viacej. Ak máte zmysel pre čierny humor a pochopenie pre filmy takéhoto tipu, nabehnite do najbližšej video požičovne (ja viem :D), požičajte si Feast a užite si túto uchyláren. Celá recenzia: TU(11.10.2010)

A já jsem se bavil :)). Čistá krvavá zábava se vším všudy. Od prostého scénář, přes hektolitry krve až po chování postav. Už ta produkce Affleck/Damon avizuje bezzábranou jízdu. Normálně by mě to vadilo, jenže tady jde jasně vidět ta úmyslnost. Gulager "guláš" si natočil šílenou kravinu, ale páradně ji obsadil, nahodil různorodé charaktery tak, aby si každý divák vybral a ve výsledku to vyzní vskutku zábavně. Už samotný úvod s výčtem postav mě bavil a uváděl do té správné "paroidní" roviny, kdy se s tím tvůrci mazlit nebudou. Rozhodně uvolněnější a zábavnější, než spackaná piraňa 3DD, kde ten paroidní náhled vůbec nefunguje. Na druhou stranu to ale rozhodně není žádný vytříbený počin, je to prostě úlet.(15.2.2013)

Najbrutálnejšie, najnechutnejšie a najzábavnejšie hororové béčko za posledných 10 rokov. Bál som sa, že po veľmi vtipnom úvodnom predstavovaní hrdinov ("Šanca na prežitie: Je to kripel, kto by mu ublížil?!") už to pôjde len dolu kopcom, ale to som nemohol tušiť, že uvidím požieranie malých detí, Henryho Rollinsa v ružových teplákoch, prúdy zvratkov hemžiacich sa červami, chlapa visiaceho na vlastnom vylúpnutom oku, dupanie po dverami privrznutom penise a jeden neuveriteľný face-fuck. Síce tomu trochu pokrivkávalo tempo, ale ešte aj to hrdinovia zhadzovali hláškami typu: "Ja von pre to auto nejdem, už dlho nikto nezdochol odpornou smrťou, čoskoro k tomu určite dôjde." :-)(13.7.2007)

• - Jason Mewes stvárnil sám seba. (HUMOOOO)

• - Rolu "Hero" mal hrať Mark Wahlberg, ale nakoniec ju dostal Eric Dane. (Seag)

• - Scény, ve kterých vystupoval v cameo roli hráč amerického fotbalu O. J. Simpson, byly vystřiženy ve finální produkci. (Káronoš)