O zrzavé Andule (TV film)

Pohádka

Československo, 1988, 62 min

Jedna z těch klasických osmdesátkových studiových pohádek, na kterých jsem vyrostl. Umělecká hodnota asi není příliš vysoká (což je dle mého názoru u pohádky věc podružná). Pro mě je to ale díky nostalgii srdeční záležitost. Navíc je perfektně herecky obsazená (ostatně jako skoro všechny pohádky natočené v tomto období).(15.1.2017)

Jedna z povedenějších pohádek Vlasty Janečkové, jejíž tempo udává hravá hudba Vadima Petrova (ještě, že jej máme). Výborné herecké obsazení, až na chudáka Josífka, který je poněkud prkenný - nebo to je vinou postsynchronů, kvůli nimž je to poněkud sterilní? Další báječná kreace Petra Štěpánka. Škoda, že v závěru pohádka trochu ztrácí dech, jako by se váhalo, jak má být ukončena. Že zrovna tím, že strašidla zmizí z lidského života, je mi líto...(12.4.2015)

"Přece nemůžu jít na trh takhle !! V těchhle uválených šatech ?? Co kdybych potkala třeba hraběte Kolovrata nebo Tour-Taxise ??" ;) Další typická poloexteriérní pohádková inscenace rutinérky Janečkové, jejíž rukopis jeden hodně snadno odhalí.. Banální příběh s tak trochu jiným průběhem, než by divák neznalý polovičatých scénářů Jarmily Turnovské čekal, s nezřídka luxusními dialogy, polovičatá moralita a především Jan Štěpánek, režisérčin ex a především herecká ozdoba jejích projektů.. Živelná Andrlová rovněž skvostná..(31.8.2014)

Jarmila Turnovská napsala další svou klasickou pohádkou a stihlo se to natočit tak sympaticky krátce před revolucí, že se to ještě mohlo odehrávat na Kampě, než ji zaneřádili grafiťáci a podnikatelé. Roztomilá a hezky zahraná pohádka s hodnými strašidly a snaze střední třídy dostat se mezi horních tisíc.(14.11.2011)

Velmi příjemně udělaná pohádka, ve které Ivana Andrlová statečně zápasí s nepřízní osudu za vydatné pomoci svých nadpřirozených přátel. Pěkné kostýmy, pražské reálie, konk. Kampa se pro příběh velmi hodí. Velkou pochvalu šaramantnímu Ohnivcovi Štěpánkovi. Snad jen ten nerozhodný zelinář mi lezl na nervy, ale dětem to tak nepřijde. za mne 60%,(24.11.2015)