Clayton (Hayden Christensen) je v mnoha ohledech úspěšným mladíkem, má báječnou snoubenku Samathu (Jessicca Alba) a obchody mu jenom vzkvétají. O jeho zdraví se to ale rozhodně říci nedá, zoufale potřebuje transplantaci srdce. Správného dárce pro něj hledá jeho přítel, kardiolog Jack Harper (Terrence Howard). Když ten správný okamžik nastane, dárce je nalezen a operace má začít, Clay zjistí, že anestezie ho pouze paralyzovala, vše kolem sebe vnímá a cítí, ale nemůže se ani pohnout a mluvit a stává se tedy nechtěně svědkem své vlastní operace srdce. Začíná mít pochybnosti, zda je vůbec v plánu doktorů nechat ho přežít. Probuzení je psychologickým thrillerem, který Vás rozhodně nenechá chladnými. (oficiální text distributora)

Crazer

Díky bohu, že filmy takového rázu existují. Konečně po delší době věc, která mě hodně zaujala. Zajímavé spojení dvou realit, které se navzájem prolínají a začíná se vše vyvíjet, děj graduje, dynamika úžasná. Na mnoho překvapení, na které přichází hlavní hrdina v průběhu operace, pak jen divák kulí oči. Ke konci filmu nastává výborné rozhřešení, které Vám dá všechny myšlenky a pohnutky do kupy. Ač Haydena nemám rád z hvězdných válek, musím uznat že tento film se vydařil a můj život obohatil opět nový, zajímavý snímek. 90% ()

Hoyt

Zajímavý, nenudící a často se měnící krimi-thriller, který mě bavil po celou dobu. Plusem je také krátká stopáž a schopní herci díky kterým film příjemně uteče. ()

F.man

Minimalistický, přesto zajímavý thriller s velice dobrým scénářem, ale taky velice naivní režijí. První polovinu se to ještě dá překousnout, protože film má spád, pořád se něco děje a scénář vše utáhne sám. Problém nastává v půlce druhé, kdy už je vše jasné. Harold neumí na malém prostoru zaujmout a poslední půl hodina je nudná, ukecaná a velice předvídatelná. Přesto vidět Albu, která sice Oskary za nejlepší herečku asi získávat nebude, zato Playmate roku by byla hned a Christensena spolu, je jako splněný sen fanoušků 90210. Probuzení tedy není ztrátou času a na jednu projekci je to solidní filmek, přesto, podruhé už bych si ho nepustil. Jack, grow some fucking balls ()

Ten Druhy

Vyzerala ako milé, nežné a úprimné dievča, ale nakoniec sa z nej vykľula vypočítavá beštia! No kto by to bol predpokladal a čakal, veď na začiatku to bola veľká láska, ktorá vytrvalo odolávala konvenciám... Také veci sa v živote jednoducho dejú a nielen Jessica Alba je dobrá herečka. Nepriaznivý vývoj udalostí často nevnímame, hoci varovné signály dunia ako zvony a nebezpečenstvo je očividné. Zvyčajne nám doklapne až keď príde úder a pád. Nad Awake som už lámal palicu, mysliac si, že ide o ďalšiu melodrámu, ale napokon som neľutoval, vzišiel z toho zaujímavý supernatural a psychothriller, s prekvapivou pointou. Príbeh sa skladá ako mozaika, v ktorej do seba všetko pekne zapadá. ()

PauloZ

Velmi dobrý a napínavý film, ale má své mouchy. Pro mě to byl opravdu originální, zajímavý a taky myslím, že ještě nezfilmovaný námět, který má obrovský potenciál. Samotné zpracování a budování dějové linky bylo neskutečně napínavé, dobře pojaté bez mrhání kvalit příběhu a sám jsem vlastně spokojen i s celým závěrem. Musím ovšem zmínit, že se závěr mohl/měl vyvíjet úplně jinak a všechny ty prasárny měl pořešit až samotný Hayden po jeho uzdravení. Sice by to bylo asi o půl hoďky delší, ale myslím, že o dost uvěřitelnější, napínavější a hlavně by celé to jeho "špatné" uspání mělo smysl. I tak ale velmi dobré! ()

ladko

Jessica je veľmi zlá herečka - o tom niet pochýb. Môže fungovať ešte tak v romantickej komédii(viď Good luck Chuck), ale nie v takomto filme a v takej postave. To je snáď najväčší zápor filmu. Výhrady mám ešte k pomalému rozbehu filmu, prvá polhodina je veľká nuda(až kým Hayden neľahne na lôžko, aby mu transplantovali srdce). Potom však film naberie vražedné tempo. Mám rád ten pocit, keď má filmári preľstia a príde zvrat(zvraty), ktoré absolútne nečakám. A to sa im podarilo. Ten najväčší zvrat asi v polovici filmu má donútil nahlas vysloviť otázku Čo?Škoda, že nebola lepšia herečka...Aj tak však ide o nadpriemerný thriller. Pre milovníkov zvratov povinnosť. ()

mysiak

Prekvapenie...skvelý thriller...originálne v rámci svojho žánru...a Jessica Alba je ešte stále kosť...odporúčam pozrieť ()

Praxis

Zpočátku to vypadá jako rodinné drama - romance, aby se to po nástupu do nemocnice změnilo v děsivý thriller plný kolaborací a zrady. Bohužel konec zůstal tak nějak napůl cesty mezi vysvětlením a neustálým wtf momentem, bohužel z toho horšího slova smyslu. Christensen hraje asi tak dvě třetiny filmu, a zbytek vidíme jen snahu o jeho záchranu. Alba je parádní svině, ale moc jí to tam sluší. Škoda, že Weinsteini šetřili na režisérovi. Kdyby tohle dostal do rukou nějaký zkušenější kolega, určitě by to vyznělo ještě lépe. 70% ()

Ridick

nuda nuda nuda nuda a este nieco...nuda....a k tomu...nuda...preco si to pozriet?...no predsa kvoli nude...ak sa radi nudite, nie je naco cakat.... ()

GodComplex

Jak pravi tagline Awake - Kazdym rokem pres 21 000 000 lidi dostane anestetika, diky kterym drtiva vetsi upadne do klidneho spanku a 100% znecitlivelosti tela, z nasledneho chirurgickeho zakroku si nepamatuji NIC. 30 000 z danych 21 milionu ma smulu, anestetikum nezabere a jsou uvezneni ve stavu anestetickeho uvedomeni. Tato statistika je upravena kvuli komercnimu uspechu filmu, ve skutecnosti se jedna pouze o 1 nestastneho pacienta ze 42 000. Jaka je pravdepodobnost, ze se podobna nightmare prihodi prave vam? Absolutne miziva. Ne vsak pokud zijete v CR, kde nic nefunguje a vsechno je v pici. I kdyz kdovi kdo za temi statistikami stoji a upravuje si je podle potreby. Byl jsem operovan jednou v zivote, maly zakrok, ale stale chirurgie, kdy vas suverene rozriznou. Ocitl jsem se presne v tomhle stavu. Dostal jsem anestetika, vsechno se zdalo byt ok, upadam do bezvedomi s ujistenim, ze az se proberu, tak bude vsechno hotove. Oteviram oci a neco je spatne - klani se nademnou chirurgove v maskach, kouknu dolu a tam jejich rozjeta chirurgicka party, kdy me vesele rozrezavaji a ja to normalne chekuju. WTF? Pribiha ke me vydesena sestricka a pumpuje do me dalsi davky anestetik, no diky, nemohla si mi je dat pred tim? Na druhou stranu mam alespon spravne morbidni zazitek. Diky stejnemu tematu a konceptu mi Awake pochopitelne velmi sedl a ryze prumerny film s prisernym obsazenim se tak vyhoupl na nadprumerne hodnoceni. Je ale fakt, ze ti herci byli vazne tragicti. Puvodne tam mel byt Jared Leto a Kate Bosworth, coz by bylo zlate, protoze Jessica Alba je priserna a Hayden Christensen je slizoun k pohledani. Jediny kdo to tam zachranoval byla tradicne skvela Lena Olin, ktera splnuje vsechny parametry sexy postarsi damy, ktera je mnohem pritazlivejsi nez vetsina mladych girls, prestoze ji je pres 50. Viz zdejsi prima konfrontace s Jessicou Albou, ktera je o 30 let mladsi, ale nesaha ji ani po podvazky. Kdybych si mezi nimi mel vybrat, tak absolutne nevaham a Albu posilam nekam. I kdyz, tu bych poslal nekam, i kdyby to byla jedina girl se mnou na opustenem ostrove. Jeji popularitu vzhledem k nulovemu herectvi a falesnym legendam o udajne krase vazne nechapu. 7/10 ()

aluna

OBSAHUJE SPOILERY! Scénář zajímavej, i když je to blbost. Nedává se jim kurare, ale anestetika, takže by třeba nespali, ale byli tak omámení, že by práh bolesti byl s realitou na dovče v nedohlednu, což doktoři ale stejně poznaj. V rámci námětu bych to dejme tomu přijala za uměle vytvořenej fakt a neřešila, ale ony ty nelogičnosti pokračujou - ty léky by asi způsobily smrt právě zástavou srdce, takže asi špatná volba, když jsou ještě plány. A já myslela, že jako manželka budu jen já rozhodovat, co bude s mým chlapem...Ale stopáž je příjemně krátká, nějaká atmoška se tomu nedá upřít, děj rozhodně nenudí, napne i zhnusí a rozhodně vyděsí ve stylu "co kdyby se to fakt mohlo stát...?" Trošku líp to promyslet a nechat efektně ležet někoho, kdo umí i něco jinýho než jen efektně ležet (pobavila mě Kiddo s faktem, že neumí ani důstojně běhat, což mě rozesmálo hned dvakrát - poprvý už ve filmu), mohla to bejt celkem slušná psychárna. Hayden když nehraje problémovýho arogantního fracka, je problém. Zato Alba mě příjemně překvapila, jí jsem to věřila, hérečce. ()

Freemind

Ježišmárjá, co to bylo? Forma byla vcelku hezká, což se zdaleka nedá říct o obsahu. Jinými slovy - jak zde kdysi někdo řekl - "zajímavě zvrzaný film". Scenáristické nesmysly (ne-li přímo kreténismy), totálně nezvládnuté zapojení dějových zvratů, klučina, který si během řezání hrudní kosti za plného vědomí říká "necítím bolest, necítím bolest" (a ono to pomáhá) ... Všemu tomu trůní příšerná Jessica Alba, která opět předvádí svou mimiku paralyzovaného ochotníka - základní 3 výrazy (neutrál, dojaté štěňátko, naštvané štěňátko) a totálně nepřesvědčivý přednes. Když jsem ji viděl napodobovat lítost, tak jsem se od srdce rozesmál. Zastřelte ji někdo. ()

Vojcl

Lehce nadprůměrný thriller, má přímo vražedné tempo a díky kratičké stopáži je stravitelný prakticky pro jakýkoli typ diváka. Závěrečná pointa možná není až tak šokující jak asi původně měla být, ale i přesto jsem si to vcelku užil. A Jessica Alba konečně ukázala, že není jen krásná ale nějaký ten herecký talent v sobě přeci jen má. ()

IllIlIlIIl

První polovina filmu je celkem nuda, v druhé se to pěkně rozjede a divák zjistí, že jde o zajímavou a rafinovanou myšlenku. Celkem povedený film, ale chybí mi tam drive filmu a něco, co by ve mně nechalo hlubší dojem. ()

Falconica

Víte, já nesnesu pohled na lidskou bolest, návštěvy nemocnic jsou nad moje síly. Krev ve filmu se mnou sice obvykle nehne, protože to ti rejžové neumějí většinou podat, ale tady? No prostě jsem to ve chvíli, kdy mu roztahovali žebra a on "řval" bolestí, regulérně nezvládla. Sevřel se mi žaludek, roztřásly končetiny a oči zalily. Musela jsem ho vypnout, abych se na chvíli zklidnila. Nicméně jsem ho dokoukala, protože už jsem se na něj těšila dlouho a já se jen tak nevzdávám:-) Musim ovšem přiznat, že film to byl vcelku průměrný a ani herecké výkony mne neoslnily. Dokonce i Christensen mě trochu zklamal.Ten začátek operace byl vskutku sugestivní. Ale už to nechci nikdy vidět. ()

FilmFan24

Tak trochu netradiční thriller, který začíná velice tuctovým milostným románkem bohatého chlapce Claytona (Hayden Christensen) a chudé dívky Samanthy (Jessica Alba). Zakázaná láska nabere rychlé obrátky rychlým sňatkem proti vůli mladíkovy matky. Poté se děj filmu přesouvá do nemocnice, kde se hoch podrobuje nutné transpantaci srdce. Běžně pacienti v narkóze o ničem nevědí, ale Clayton je pouze silně paralyzovaný a během svojí operace vše okolo sebe vnímá a dozvídá se věci, které se mu vůbec nezamlouvají a bohužel nic nemůže dělat...Originální námět, oku lahodící ústřední dvojice a krátká stopáž jsou hlavními klady podařené netradiční kriminálky. Jenom škoda, že zřejmě z důvodu přístupnosti napětí není víc nervydrásající. Ale i tak se jedná o velice vydařený film, který není radno sledovat pokud vás čeká chirurgický zákrok na operačním sále.. ()