Když mu bylo sedm let, odebrali ho matce a podrobili drsnému vojenskému výcviku. O třicet let později musí král Leonidas, vládnoucí řecké Spartě po boku milované manželky Gorgo, čelit děsivé hrozbě. Král Xerx požaduje, aby se mu Sparta podřídila, Leonidas však posly bez milosti shodí do studny. Je odhodlán bránit svou zemi i navzdory nepříznivým věštbám. Nikdo netuší, že věštbu zaplatil Thérón, který se spřáhl s Xerxem. Když rada odmítne Leonidovu výzvu, shromáždí král tři sta odhodlaných bojovníků a vydá se s nimi k pobřeží, aby se v úzké soutěsce Thermopyly postavil mnohonásobné přesile. Připojí se k nim také Arkaďan Daxos se svými vojáky. Zatímco se muži připravují k boji, Gorgo, kterou jeden z radních varoval před zrádným Thérónem, se snaží přesvědčit radu, aby Leonidovi vyslala na pomoc posily. Leonidas odmítne s Xerxem vyjednávat. Svou zemi nevydá do rukou nepřítele. Sparťané beze ztrát odrazí první perský útok. Zatímco Leonidas znovu odmítne s Xerxem vyjednávat, Gorgo se s velkým sebezapřením poddá Thérónovu chtíči, ve snaze získat ho na svou stranu. Podlý rádce ji však opět zradí. Zradí také uražený Efialtés, který Xerxovi ukáže, kudy by se jeho vojsko mohlo dostat Sparťanům do zad. Leonidas se odmítne vzdát, a tak se schyluje k rozhodující bitvě. (TV Nova)

Eeve

Efektný film po všetkých stránkach. Efektná (a výborná) akcia, efektný aj Gerard Butler :) Všetko sa stavia na vizuáli a cákancoch CGI krvi. Je úplne jedno, že vám sem-tam počas sledovania pomykáva kútikmi úst, takisto je jedno, že sa javí celý dej reálny asi tak ako Star Wars, je to proste čiastočne vizuálne guilty-pleasure, čiastočne je to niečo nové - teda aspoň nie tak často vídateľné v kinematografii - nie každý má tú odvahu :) dúfam, že dvojka nebude, pretože niečo takéto dokáže zabaviť maximálne raz, po druhýkrát je to už zbytočnosť. ()

unclejack

Napriek značnému počtu povrchných odkazov na jedinečný vizuál filmu 300 na film práve ním dokázal perrfektne odzbrojiť. Snyderov masterpiece odsýpa svižne vdaka premyslene komponovanému rozprávaniu a nejaké tie kozmetické vady na kráse plne vynahradí perfektná réžia akčných scén, množstvo trikov a už spomínaný jedinečný vzhľad. Ani herecké výkony nie sú na zahodenie - G. Butler a L. Headey jasný top, ale ani Rodrigo Santoro nie je na zahodenie - a záležitosti ako scenár alebo kamera fungujú bez závažnejších chýb. Nejaký ten pátos a povrchnosť sa síce občas objaví, ale Synderova réžia ho bleskurýchle smetie kombináciou adrenalínu a vynaliezavosti. A ešte niečo, zabitie vlka z úvodu ako tieňová hra, to je top. ()

Kozlowski8

Král Leonidas se třemi stovkami svých statečných Sparťanů bojuje proti mnohonásobné perské přesile v proslulé bitvě. Nelze popřít zajímavé vizuální zpracování. Já jsem však spíše pro standartnější pojetí. Přesto zcela chápu diváky, kteří právě pro tento způsob ztvárnění film velmi oceňují. Kromě zmíněné vizuální stránky mne však nijakým způsobem nenadchnul ani samotný příběh. Pro mne tedy pouze sotva průměrné dílo po všech stránkách. 50%. ()

SolamBee

Svělý film, kterému na kvalitě neubírá ani to, že všichni známe konec. Nejsem fanynkou supermoderních technologií, ale tady jich bylo použito opravdu skvěle. Výborné efekty, skvělá hudba. Frankovo ultranásilí mi nevadí a z každého snímku přímo sálá atmosféra hrdinství. Jeden z nejpůsobivějších filmů roku! ()

Ace.A.T.L.

Ujde to. Sice po jistých chvílích už zpomalený záběry v boji omrzí a znudí, ale jinak akce dobrá, neni to nudný celkově a nejedno oko ženy zaplesá po buchtičkách na chlapech ze Sparty :) Pro nás chlapy spíš krev. Tak za mě 3* a DOPORUČUJU ()

PatrikP4

Jestli si to správně pamatuju tak to historicky není správně, ale což neřešíme historii ale film. Leonidas a 300 Sparťanů dokazují v tomto filmu co je to statečnost, odhodlání a co znamená necítit strach. Skvělá ukázka vojenské taktiky v boji z blízka (Thermopyl). Film sem zhodnotil jak jsem zhodnotil. Prostě se mi to líbilo. ()

jojto

Takáto vizualizácia sa odohráva človeku, ktorý číta komiks. Pre mňa veľké prekvapenie. Nádherný súlad kresleného pozadia, strihu a kamery. Fantastické, neopakovateľné bojové scény, s dokonalými spomalovačkami. Film, ktorý vo mne zostal a nie je mesiac aby som si v práci nezakričal "Sparťané! Jaké je Vaše povolání" :)) ()

Ironhead

Ikdyz je to vicemene blbost, dost hezky se na to kouka ;) Nicmene brano v potaz, ze jde v podstate o povest/pohadku jde to brat s nadhledem. Velky plus je Lena Headey, ketra je tu zatracene HOT :_) ()

Lukys

I když se člověk v akčních scénách moc neorientuje a jsou lehce nepřehledné, jejich epičnost dosahuje vysoké úrovně a dělají velký dojem. Vizuální stránka je zajímavá, ale toho umělého zeleného pozadí se málokdy zbavíte.. Kamera je zde bezvadná. Zabírá dění z originálních úhlů a vytváří ze scén nádherné výjevy. Ve výsledku se v příběhu pořád něco děje a je na co koukat, takže dávám (ke svému překvapení) čtyři nečekané, ale zasloužené hvězdy. ()

tyzmrde

Kdysi se mi ten film líbil, zkusil jsem to po dlouhé době v roce 2018 a přišlo mi to jako hodně přestylizovaná někdy zpomalená nuda a díky té počítačové stylizaci mi to vůbec nepřišlo uvěřitelné což je škoda. Takový 300 Vzestup říše (2014) je úplně jiná liga !!! ()

Tomas_PO odpad!

Hm, 117ty najobľúbenejší film? Po 10 minútach som to žial vypol, zrejme kvôli obrazovému spracovaniu a prehnanému sci-fi poňatiu, ktoré mi do historickej bojovej drámy vôbec nepasovalo. ()

hony23

Film z dob, kdy ještě Sparta nebyla buzerantů parta, ale horda statečných válečníků. Bojové scény špičkové, hektolitry krve uspokojily, zbytek ale trochu nuda... ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

01.06.2017

Romeo a Julie: Bitva u Verony

Romeo a Julie: Bitva u Verony

22.03.2015

Dopočítat se filmových zpracování nejslavnějšího Shakespeara není vůbec jednoduché. Adaptací jsou vyloženě desítky, v paměti ale nejspíš máte tu od Baze Luhrmanna a možná podivnost Tromeo and Juliet… (více)