Když srazíte Xerxova posla do nejhlubší řecké studny, nemůžete čekat dny plné radosti a pohody. Jak zabránit vyplenění řeckých měst a zotročení všech přeživších žen a dětí?? Promluvit ke třem stům svých nejvěrnějších bojovníků, obsadit s nimi strategické místo a začít tu nejhrdinštější bitvu, která kdy spatřila světlo světa. Válečné výjevy jsou vskutku nádherné, jednotlivé obrazy jedinečné, hudba špičkově elektronická a Gerard Butler k smrti nabuzený, vyžívajíce se zvláště v proslovech (a mnohé jsou nečekaně vtipné). Opravdu doporučuji všem zajít si na tuto vizuální bombu roku do některého promítacího sálu a nechat se unést na vlně euforie. Monstrózní projekt byl natočen za relativně nízký rozpočet, vydělává obrovské sumy po celém světě a otvírá nové možnosti zpracování filmu. Stále mi v uších zní smích spartských hrdinů, kteří skryti za svými štíty odolávají perským šípům, jenž na ně prší... 90% 65 miliónů dolarů(rozpočet)/456 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(23.3.2007)

• Marigold

Pro mě naprosto nestravitelná směsice patosu, debilních dialogů a pseudo-artového obrazu, který kromě sytých barev a zpomalovaček nenabízí nic zajímavějšího než cihličky vymakaných sparťanů a sem tam pěknou kompozici. Snyder je absolutní maniak, kterého víc než narativ samotný rajcují různé efektíčky, doplňky a kudrlinky, kvůli kterým z mého pohledu film nemá tempo, výbušnost a ani zbla smyslu. Komiksově úderné kecy o svobodě a budovatelské proslovy ve stylu poslední bitva vzplála mě nekonečně iritují a akční scény nudí svojí sterilitou a absencí slušného choreografického nápadu. Ať se na to dívám, jak se na to dívám – vskutku idiotské dílo, dobré tak pro výrobu bojovných hesel hokejových týmů...(19.12.2008)

• pan Hnědý

Po třetím zhlédnutí zvyšuji hodnocení. Po premiéře jsem měl pocit nadvlády a adrenalinu, ale postupem času vše vyšumělo a pouštím si film podruhé, abych si mohl vychutnat filmařinu, kterou nám Zack Snyder přichystal. Vizuální orgie v extázním tempu a zpomalených scén má svojí poezii a Snyder lehce podchytil tehdejší dobu a charisma boje. Při sledování 300 jsem měl pocit války, odvážnosti a charakteru, kterou hrstka bojovníků disponovala. Dostavil se mi pocit, jak bych se zachoval, když byla prozrazena cesta a hrstka sparťanů zůstala, i když je čekala smrt (zůstat, odejít) všechno obětovat pro svou vlast. Vizuální dynamit s perfektním charakterem postav. Zejména Gerarda Butlera (Kinga Leonidase). Výpravné, drsné, odvážné, jemně chladné a všechno přes srdce.(15.7.2012)

• Galadriel

Už mě pomalu začínaly nudit filmy libující si ve vizuálních orgiích a myslící si, že tím, že nepoužijí nic než počítačové exteriéry, dvě až tři barvy, spoustu zpomalených nebo zrychlených záběrů a hodně krve už nepotřebují nic dalšího a lidi budou jásat. Bitva u Thermopyl dovedla tohle schéma do extrému a mě málem unudila k smrti. Na tuhle hru odmítám přistoupit. Dvě hodiny červeno-žluté (resp.v noci červeno-modré) slátaniny, která se ani nesnaží naznačit nějaký příběh, která vykrádá na co si jen z historických filmů vzpomenete (Gladiátora ale nejvíc - scéna v ječmenu bije do očí, včetně hudby), přetéká naturalistickými boji a litry krve, ale přitom nechává diváka chladným ke komukoliv, kdo zemře. Herci nedějlají nic, že velmi expresivně vydávají rozkazy a řvou rádobyhrdinské věty a ani hudba za moc nestojí - mně neznámý Tyler Bates se ani nepokouší být originální, to, co stvořil, nejsou citace, ale do uší bijící opisování. Už dlouho jsem nelitovala nějakých dvou hodin tak, jako po dokoukání "300".(26.8.2007)

Ten zatraceně cool look se mi okoukal už po první bitvě a to je to nejhorší, co se vám může stát. Nic jiného totiž Třístovka nenabízí. Chápu, že v komiksu to taky komplikovaností příběhu zrovna nehýřilo, ale tohle už byla vyložená šablonovitost (pošlou týpky, sparťani je vymlátěj, kecací vložka ze sparty, pošlou jiný, sparťani je taky vymlátěj, další kecací vložka... a tak furt dokola dokud už je prostě nevymlátěj). Vizualně krásné, příběhově prázdné výjevy... to je pro mě na hit sezóny málo.(22.3.2007)

• - Xerxes měl být dle komiksové předlohy výrazně vyšší než Leonidas, nakonec byla jeho výška pro účely natáčení určena na 230 cm. Jelikož jsou oba herci stejně vysocí, scéna byla natočena za použití dvou kamer s různou perspektivou. (Witta)

• - Herce Vincenta Regana a Toma Wisdoma, hrající otce a syna (Kapitán a Astinos), dělí ve skutečnosti pouhý 8letý rozdíl. (Huntelaar)

• - Leonidova helma byla připravena v 17 kopiích, každá s jiným stavem poškození. (Witta)