Díky Zacku Snydere, čekal sem sice řežbu, ale ne takhle monumentální a superdrsnou. Jo dobře neni to přesně podle historie, ale koho to sere? No mě rozhodně ne, tohle by se mělo pouštět ve škole místo hodin dějepisu, protože z tohohle si pamatuju všechno, z hodin dějepisu nic. A něco pravdivýho tam snad bude, takže když to shrnu, tak sem se za dvě hoďky naučil víc než na hodinách kde se tohle učilo. Nicméně i v tak super filmu se pár chyb najde a to ze začátku digitální efekty vlka, to byla hrůza a pak dost vlezlý a pro děj zas tak moc neřešící vsuvky do bitev, který byly tak skvěle zpracovaný, že se to ani nedá popsat a v tom tam vlítne ta vsuvka, která v porovnáním s těma bitvama mírně nudí. Ale zase se musí nechat, že tim se vlastně ještě zvyšuje těšení na další a další řežby. Co se týká herců, tak se prostě nedá nezmínit o Gerardu Butlerovi, ten jeho drsnešj výcvik fakt byl poznat a scény, kdy sám rube jednoho peršana za druhým je neskutečná vizuální jízda a to všechno v jednom záběru a nebo ty jeho proslovy to je prostě síla a všechny ty hesla co vyřvává dodávaj filmu neskutečně cool atmosféru, kterou pak ještě dotváří neméně skvělá hudba a zvukový efekty. Taky Snyder určitě nešlápnul vedle, když v bitvách použil ruzný kamrový vychytávky jako zpomalování atp. Líp se to zpracovat fakt nedalo, myslim, že Zack Snyder dokázal překonat i komixovou adaptaci Sin city a směle se u mě 300 zařadilo zatim jako nejlepší film roku(31.3.2007)

• Lima

Dovolil bych si parafrázovat větu, vyřknutou ve filmu samotném: "Mé oči viděly groteskní podívanou, přivolanou z nejtemnějších koutů Millerovy podivné duše". Znásilnění historie pod pláštíkem ´komiksové adaptace´ (pod kterou se dnes toleruje vše, snad i kdyby z Němcové Babičky někdo udělal dominu v sado-maso salónu), fanaticky neústupný (byť nepopiratelně charismatický) Leonidas mi připomínal jiného fanatika Hoferika ze Signum Laudis, tedy za krále bych ho určitě nechtěl a zpomalené záběry ve druhé půli s jejich houstnoucí frekvencí nudily k smrti. Jestli vzhledem k vysokým tržbám podobně prázdná a narcistně načančaná záležitost bude do budoucna ve filmové branži udávat směr, pak nezbývá, než zvolat "Gott mit uns!" Nejsem si jistý, jestli věty typu "...měl jsem po skončení filmu chuť někomu rozbít držku..." je ta správná emoce, kterou by si měl člověk z filmu odnést, nicméně nepochybuju, že pro mladé rozlobené pubíky je tohle momentálně nejlepší film jejich doposud krátkého života :o)(7.4.2007)

„To nie je šialenstvo. To je Sparta!“ Zack Snyder je veľký filmársky dravec, ktorý, ak nezíde z cesty, je v budúcnosti schopný používať vo filmoch najmodernejšiu počítačovú technológiu tak, aby zároveň nepodcenil scenár, herecké výkony, ani myšlienky. Brutálne svalnatý kráľ Leonidas vyráža s hŕstkou najvernejších na istú smrť v mene cti, sebavedomia a „svojich žien“, aby sa vrátil so štítom, alebo na ňom. Strhujúca akcia, kultové scény (pád do studne), neuveriteľná vizuálna podoba a podmanivý výsledok, ktorý berie dych a rozhodne nie je určený detskému divákovi.(29.12.2007)

Očekávat od tohoto filmu něco jiného než bombastickou audiovizuální podívanou je nesmysl. O nic jiného tu nejde. A díky tomu si 300 zakopává o svou vlastní nohu. V "nebombastických" pasážích, kde chybí vtip nebo alespoň nehraje výrazná hudba, film pokulhává v blátě nudy a jisté rozpačitosti. Naštěstí takových chvil není mnoho. Kdo nechce nic víc než nádhernou omalovánku pro velké děti, bude nad míru spokojen.(14.4.2007)

THIS IS BULLSHIT!!! Je těžké kritizovat něco dutého jako halloweenská dýně. Je těžké nenechat se omámit nablýskaným povrchem, dokázat si, že hlasité výkřiky, spršky krve a čtyři zpomalené záběry během dvou minut neznamenají kvalitní film a nehodnotit tudíž čtyřmi či snad dokonce pěti hvězdičkami. Nepopírám – měl jsem to nutkání a narůstalo přímo úměrně s počtem usekaných končetin. Tím, že nakonec hodnotím třemi hvězdičkami, v žádném případě nechci dávám na odiv své rádoby intelektuálské pohoršení nad primitivní zábavou. Třístovka totiž mohla být ve své jednoduchosti podstatně zábavnější. Především, nekorektní zápletka spočívající ve střetu heterosexuálních nadlidí s dokonale vypracovanou muskulaturou a slabošských gayů ze všech koutů Asie, není hodna téměř dvou hodin. Snyder proto z thermopylské soutěsky neustále odbíhá do Sparty, kde nás nechává sledovat sítě nudně spřádající Leonidovu manželku. Jakkoliv sebejistý na vizuálním poli, příběh poutavě vyprávět nedokáže. Podobně Snyder selhává v práci s nadsázkou. Sveřepý výraz Gerarda Butlera, největšího mača, rasisty a sexisty filmového plátna (ne nadarmo mi Word jeho příjmení opravuje na Hitler), unikátního to vzorku politiky vojenského státu (ne nepodobné politice jiného současného státu), nelze brát zcela vážně. Věřím, že ani Miller při psaní komiksu nezachovával věčně vážnou tvář a s ironií, případně nějakými náznaky politické satiry, pracoval obratněji. Budeme-li se bavit čistě o formě, Bitva u Thermopyl splnila svůj účel. Avšak účel natolik zbytečný a sobě samotnému sloužící, že žízeň po historickém velkofilmu budu raději hasit Gladiátorem, z něhož Snyder bezostyšně vykrádá milostný motiv i obilné lány, typický to znak starověkého Řecka a Říma očima hollywoodských filmařů. 65% Zajímavé komentáře: Lima, Gemini, Renton, Faidra, Jordan, flanker.27, vincent, hudryhudry, agathon, curunir, Martinius(5.8.2008)

• - Ve scéně, kdy jsou Peršané shazováni z útesu, má Leonidas (Gerard Butler) meč, protože kopí předtím zahodil. Po „boji ve stínu“ má však v ruce opět kopí. (Kroup4)

• - Roli královny Gorgo odmítly Sienna Miller a Silvia Colloca. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - V jedné scéně filmu říká Leonidas zrádci Efialteovi: "Kéž bys žil věčně". Znamená to velkou urážku, protože spartská představa smrti je zemřít v boji, zatímco Efialtes bude muset žít dál s vědomím zrady, kterou připravil spartské bojovníky o život. (Witta)