Skvěle natočený digitální akční/válečný film komplet před zeleným pozadím, vše se povedlo podle mě na jedničku a jako jednohubka je film maximálně efektní a účinný. Jednou za čas určitě neuškodí, zaujme jak zvukově, tak také hlavně vizuálně, krásné pohyblivé obrázky kouzlí za dobu filmu nejeden radostný úsměv a úžas. Zack Snyder umí hodně povedeně stupňovat a pointovat akci ( jako to předvedl i Dawn of the Dead ) a přidává ji tak na důrazu. Skvělý originální hlas Gerarda Butlera je také nezapomenutelný, jako už i samotný pokřik THIS IS SPARTA !!! V CZ dabingu musel vyjít pomalu do ztracena, jako i překlad Teplé Brány ;-D…Krvavá jednohubka, která potěší 8-9/10*(10.9.2007)

• J*A*S*M

Zacka Snydera mám velmi rád za Watchmeny a Úsvit mrtvých (Soví strážci a Sucker Punch slibují taktéž velké věci), ale 300 bylo politování hodné šlápnutí vedle. Vizuálně vymakaná historická řežba (na můj vkus ale příliš digitální a umělá), která se k vlastní smůle bere stoprocentně vážně. Gerarda Butlera subjektivně pokládám za jednoho z nejméně sympatických herců vůbec, jeho hrdinské proslovy ve mně měly tendence vyvolávat záchvaty smíchu. Tohle není Sparta, tohle je špatný vtip.(12.9.2010)

Téměř rok čekání se vyplatil. 300ka vtrhla do kiy a já téměř dvě hodiny chrochtal blahem nad výtvarně brilantní podívanou, jež se mi odehrávala před očima. Netřeba se dlouze rozepisovat - 300ka je dokonalost sama! P.S. A víte co? Není :) Už po druhém shlédnutí a letmém pročtení původního comicsu vyplynula na povrch jedna nemilá věc. 300ka je strašně brzděná dějovou linkou s královnou. Zatímco comics byl opravdu fašistickou oslavou hrubé síly a mužských svalů, filmová třístovka náhle vyznívá strašně.. kompromisně... Její tempo se vytrácí a tam, kde comics stále graduje, Snyder musí po každém prostřihu mimo bojiště začínat znova od nuly. Prvotní nadšení tedy vyprchalo a 300ka je opravdu jenom o tom vizuálu.... Nic víc nestojí za řeč...(22.3.2007)

V klidných scénách ze Sparty ubíjející patetické fráze v "chlapských" scénách z Thermopyl naopak výtečně fungují. Několik bombastických fight sekvencí, spousta hezkých obrazů, dost vaty. Ale stejně dám 4, protože tenhle film jednotvárně neskomírá jako Sin City a dokáže vyhecovat. A občas i dojmout. A Butler má sakra charizma.(25.3.2007)

Nádherná přehlídka mužských těl, nádherná grafická stránka, nádherně provedé "bitky" , nádherná představa tehdejší Sparty, nádherný konec... Přesto mě tam ale chyběla ta historická atmosféra, při které mě tuhne krev v žilách.. Bavila jsem se, vychutnávala každou minutu, čekala co bude a kochala se nejenom neodolatelným Gerardem Butlerem :) A i když jsem tam postrádala tu kouzelnost historie, byl to nejzajímavější historickej film, co jsem kdy viděla :) Btw. proč ve všech filmech za poslední dobu co jsem viděla, ukazují ty mužský zadečky? To mi dělaj schválně. Kdo má pořád umývat monitor od slin :-D(30.5.2009)

• - Herce Vincenta Regana a Toma Wisdoma, hrající otce a syna (Kapitán a Astinos), dělí ve skutečnosti pouhý 8letý rozdíl. (Huntelaar)

• - Před závěrečnou bitvou Leonidas (Gerard Butler) pronese, že se sejdou v pekle. Peklo však mají křesťané, pro Řeky to byl tartaros. (Kroup4)

• - Při několika různých scénách ve skalách, byl ve studiu použit jeden vymodelovaný betonový kus, který byl pro účely jednotlivých scén natáčen z různých stran. (Witta)