Když srazíte Xerxova posla do nejhlubší řecké studny, nemůžete čekat dny plné radosti a pohody. Jak zabránit vyplenění řeckých měst a zotročení všech přeživších žen a dětí?? Promluvit ke třem stům svých nejvěrnějších bojovníků, obsadit s nimi strategické místo a začít tu nejhrdinštější bitvu, která kdy spatřila světlo světa. Válečné výjevy jsou vskutku nádherné, jednotlivé obrazy jedinečné, hudba špičkově elektronická a Gerard Butler k smrti nabuzený, vyžívajíce se zvláště v proslovech (a mnohé jsou nečekaně vtipné). Opravdu doporučuji všem zajít si na tuto vizuální bombu roku do některého promítacího sálu a nechat se unést na vlně euforie. Monstrózní projekt byl natočen za relativně nízký rozpočet, vydělává obrovské sumy po celém světě a otvírá nové možnosti zpracování filmu. Stále mi v uších zní smích spartských hrdinů, kteří skryti za svými štíty odolávají perským šípům, jenž na ně prší... 90% 65 miliónů dolarů(rozpočet)/456 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(23.3.2007)

• pan Hnědý

Po třetím zhlédnutí zvyšuji hodnocení. Po premiéře jsem měl pocit nadvlády a adrenalinu, ale postupem času vše vyšumělo a pouštím si film podruhé, abych si mohl vychutnat filmařinu, kterou nám Zack Snyder přichystal. Vizuální orgie v extázním tempu a zpomalených scén má svojí poezii a Snyder lehce podchytil tehdejší dobu a charisma boje. Při sledování 300 jsem měl pocit války, odvážnosti a charakteru, kterou hrstka bojovníků disponovala. Dostavil se mi pocit, jak bych se zachoval, když byla prozrazena cesta a hrstka sparťanů zůstala, i když je čekala smrt (zůstat, odejít) všechno obětovat pro svou vlast. Vizuální dynamit s perfektním charakterem postav. Zejména Gerarda Butlera (Kinga Leonidase). Výpravné, drsné, odvážné, jemně chladné a všechno přes srdce.(15.7.2012)

Ten zatraceně cool look se mi okoukal už po první bitvě a to je to nejhorší, co se vám může stát. Nic jiného totiž Třístovka nenabízí. Chápu, že v komiksu to taky komplikovaností příběhu zrovna nehýřilo, ale tohle už byla vyložená šablonovitost (pošlou týpky, sparťani je vymlátěj, kecací vložka ze sparty, pošlou jiný, sparťani je taky vymlátěj, další kecací vložka... a tak furt dokola dokud už je prostě nevymlátěj). Vizualně krásné, příběhově prázdné výjevy... to je pro mě na hit sezóny málo.(22.3.2007)

Ani obrovsky prival testosteronu srzk vskutku krasne obrazy nedokazal celkom prekryt dejovu riedkost silou-mocou natahovanu na celovecernu stopaz. Ta je znama uz z predlohy, ale pri 300 som podobne ako pri filmovom Sin City znova pocitoval, ze tam, kde comics ponuka moznosti prekryt svoje ciastocne neduhy aktivnym zapojenim citatela skrz jeho imaginaciu, tam film tuto moznost postrada. 300 je technicky brilantna jazda, ovsem skratkovite chladna - ultrastylizovane zabery potesia oko, tam ale rozkos aj konci. Vulgarne povedane, filmova 300 je masturbacia, ktora sice rovnako ako sex vyvrcholenie prinasa, ovsem jeho intenzitu nedosahuje. Update: Na druhe pozretie celkovy dojem este klesa a vyzeranie zaverecnych titulkov zial kontrastne narasta.(19.2.2007)

Říkal jsem si, kterému filmu věnuji svůj třístý komentář... a ejhle 300: Bitva u Thermopyl. Ono už sice bylo k tomuto filmu všecko řečeno, ale tak pro ty, kteří mě mají v topce: Ano, je to skvělý film, skvělý vizuál, perfektní hudba, tvůrci se vyřádili a tak dále, bla bla bla. Každopádně dávám pět hvězd, protože jsem se u toho bavil jako už dlouho ne.(30.8.2011)

• - Scéna kdy se na Peršany zbortí zeď z mrtvých těl, byla natáčena třemi kamerami, aby byl výsledný záběr co možná nejlepší. (Witta)

• - Ve scéně, kdy jsou Peršané shazováni z útesu, má Leonidas (Gerard Butler) meč, protože kopí předtím zahodil. Po „boji ve stínu“ má však v ruce opět kopí. (Kroup4)

• - Když Peršané na Sparťany střílí šípy, má Leonidas (Gerard Butler) v plášti zapíchnuto několik šípů. V dalším záběru však v plášti žádné šípy nemá a plášť není ani poškozený. (Novalinda)