• Marigold

Pro mě naprosto nestravitelná směsice patosu, debilních dialogů a pseudo-artového obrazu, který kromě sytých barev a zpomalovaček nenabízí nic zajímavějšího než cihličky vymakaných sparťanů a sem tam pěknou kompozici. Snyder je absolutní maniak, kterého víc než narativ samotný rajcují různé efektíčky, doplňky a kudrlinky, kvůli kterým z mého pohledu film nemá tempo, výbušnost a ani zbla smyslu. Komiksově úderné kecy o svobodě a budovatelské proslovy ve stylu poslední bitva vzplála mě nekonečně iritují a akční scény nudí svojí sterilitou a absencí slušného choreografického nápadu. Ať se na to dívám, jak se na to dívám – vskutku idiotské dílo, dobré tak pro výrobu bojovných hesel hokejových týmů...(19.12.2008)

• LIVINGDEAD

Jednu hvězdičku za počítačovou grafiku. Jinak nuda, nuda, a ještě jednou nuda! Pohádka pro malé děti, potom ovšem nechápu, proč je tahle slátanina nevhodná do 18 let???? Nemám rád historické filmy, ale např. na film "Alexadr" se dalo dívat. Jsem rád, že jsem na to nešel do kina a že jsem v klidu mohl DVD vypnout a mohl tak pustit něco jiného.(1.4.2007)

V klidných scénách ze Sparty ubíjející patetické fráze v "chlapských" scénách z Thermopyl naopak výtečně fungují. Několik bombastických fight sekvencí, spousta hezkých obrazů, dost vaty. Ale stejně dám 4, protože tenhle film jednotvárně neskomírá jako Sin City a dokáže vyhecovat. A občas i dojmout. A Butler má sakra charizma.(25.3.2007)

Chlapáckých snímků není nikdy dost, ale tuto záležitost si mohou užít příslušníci obou pohlaví. Oštěpy, štíty i bojové spartakiádní skotačení musí ocenit každý chlap, ale dámy také jistě nepohrdnou vyrýsovanými postavami omotanými těsnými bederními rouškami. Pln hrdinství nyní okamžitě zmizím do posilovny, kde se nastříkám samoopalovacím sprejem, natáhnu si slušivá tanga a s mečem v ruce půjdu ufiknout všech 281 moudrých hlav našich zákonodárců. Tímto vznešeným činem se patrně stanu legendou podobnou Leonidasovi, avšak počítám i s kopírováním osudu jiné legendy - Kájínka.(13.12.2011)

Ups. Žiadny mega epos sa nekoná. 300 je skromný experiment podľa 10-stránkového scenáru a s peknými blue screenovým pozadiami. Dialógy sa tvária tak šialene vážne a cool, až sú na pousmiatie. Príbeh recykluje to, čo nám už povedalo Statočné srdce a Gladiátor, akurát v skratke a sústrediac sa výhradne na vizuálnu stránku. Dobre sa na to pozerá, bojové scény sú premakané, ale všetko ostatné je voda. Nebyť spomalených záberov, trvalo by to sotva 60 minút. Pekná jednohubka, ale dúfam že nepredpovedá začiatky nového filmového žánru. To by sa nám neblýskalo na duchaplnú budúcnosť.(13.3.2007)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 600. (TheSlezy)

• - Perského posla do studny shodil ve skutečnosti král Kleoménés. Navíc studna nebyla až tak hluboká, Sparťané se ještě umírajícím Peršanům vysmívali. (Profík)

• - Spoiler: Monolog, který říká vypravěč při smrti Leonida a jeho mužů, je ve skutečnosti napsaný na hrobce skutečného krále Leonida. (HellFire)