poster

Orora gongju

 • Jižní Korea

  오로라 공주

 • anglický

  Princess Aurora

Krimi / Drama / Mysteriózní

Jižní Korea, 2005, 106 min

 • Adrian
  ***

  Thriller o serii vrazd, ktoreho napatie vdaka poznaniu tvare vraha hned od prveho zlocinu nespociva vo vyrieseni otazky "kto", ale podstatnym sa stava rovnako zaujimave "preco". "Feeling" filmu mi uz od uvodnych minut indikoval "zensku rezisersku ruku", ktora viac ako na akcnu linku vsadila na pretavovanie zanrovych formuliek do hmatatelneho vyobrazenia citov ustrednej hrdinky. Vdaka vytvarnej stylizacii, v ktorej prevladaju teple farby, clivemu hudobnemu podfarbeniu a presvedcivemu hereckemu vykonu nalada filmu uspesne kopiruje jej narastajuci smutok. Sikovny zaver ponuka dve alternativy, zial ani jedna z nich celkom neeliminuje niektore logicke chyby, resp. velke nepravdepodobnosti v pribehu.(8.1.2006)

 • Folpa
  *****

  Sysel_CZ dal plný počet, May tři hvězdy. Už když jsem viděl toto hodnocení před filmem, tak jsem si říkal, že se mi to asi bude hodně líbit... Popravdě ze začátku jsem nevěděl co si mám myslet ale postupem času mě to začalo vtahovat a nakonec zhruba posledních 20 minut mě naprosto dostalo. Co dokáže zhrzená matka... Skvělý soundtrack.(19.12.2010)

 • schizmo
  **

  U tohoto filmu jsem si uvědomil, že spousta asijských, konkrétně pak korejských filmů, trpí tragickou nevyvážeností mezi akcí, dramatem a hluchými místy. Pak je jen krůček od toho, aby se z nadějného gore thrilleru nebo sociálního dramatu stala na patro se lepící hmota bez chuti a zápachu, kterou na konci vyplivnete a jste vlastně rádi, že to celé máte za sebou. A přitom to začalo tak slušně - pletací jehlice umějí být hodně gore vražedný nástroj, když na to příjde, takže jsem si mnul bradavky v domění, že to bude solidní úchylárna. Bohužel proluky mezi dalšími vraždami jsou vyplněny právě topornými hluchými místy, které sice vraždy spojují a vysvětlují všechny pohnutky, ale vše je natočeno tak asijsko-naléhavým způsobem až to člověka po chvíli začíná obtěžovat. Navíc ta asijská afektovanost místy působí až směšně, takže v dojemné situaci, kdy by jste měli ronit slzy, koukáte na hodinky, kdy už to skončí. Princezna Aurora tedy nevyužila potenciál, ale příběh je to zajímavý, třeba se dočká solidního zahraničního remake.(25.7.2014)

 • Lhurgoyf
  ***

  Sympathy for Lady Vengeance 2? Ani náhodou. Zatiaľ čo Parkov príbeh pomsty je zabalený do ohromnej porcie atmosféry a dynamického deja, Princess Aurora neustále zakopáva o deravý, tuctový scenár. Debutantka Eun-Jin Bang sa snaží vykonštruovať chytrý, temný thriller, výsledkom čoho je len udýchaný dvojhodinový pokus presvedčiť diváka o možnosti ospravedlnenia motívu páchaných vrážd. Nezžil som sa s hrdinkou, nesympatizoval s ňou, film ma po skončení proste vypľul a zanechal bez akýchkoľvek pocitov.(12.1.2006)

 • Flipnic
  *****

  Naprosto GENIÁLNÍ!!! Přehlídneme-li řadu "nedotažeností", nebo mírných "přehnaností" v ději, a to, že by věci nemohly možná klapat tak, jak klapaly, jedná se jednoznačně pro mne o jeden z nejlepších krimi-thrillerů, jaké jsem od Korejců viděl!!! Film mne držel od začátku přibitého k obrazovce díky jedné vraždě za druhou, krvavá násilná jatka jedné ženy, jejíž motiv vypadal v podstatě jen jako "sereš mě ty čubko/debile, tak tady máš vidličku do krku"... Všechny vraždy časově perfektně rozvržené, brzy se ukáže samotný vrah, tedy vlastně vražednice, přitažlivá dívka ... a její bývalý manžel, policista brzy zjišťuje, že se jedná právě o ni ... Drama graduje, hon na vražednici se rozjíždí do akčních scén a z nich pak plynule do snových vzpomínek, výpovědí a vysvětlování co provází jejich nešťastné bývalé manželství ... Film pak vrcholí takovou měrou, že jsem vzpínal ruce k nebi ... Proč? To nesmím prozradit, ale rozhodně si to nenechte ujít!!! Film sice není tak "hardcore nekompromisní" jako pro mne už malý korejský kult The Chaser/Bílé maso (2008) a nešlape dějem a scénářem jako švícarské hodinky v "dokonalém" White Night (2009), ale i tak ho stavím na pedestial vedle těchto dvou nekorunovaných králů korejského thrilleru ... Absolutní špička, doporučuji!!!(21.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace