V obchodním domě je zabita žena. Nic nenasvědčuje tomu, že je to počátek sériových vražd. Dva dny poté policie vyšetřuje další úmrtí. Žena se udusila a jediným důkazem je samolepka princezny Aurory. Ta se později najde i u první oběti. Vyšetřováním jsou pověřeni detektiv Oh Sung-Ho a jeho kolega Kwon Oh-jung. Počet obětí, které nespojuje jen samolepka, stoupá a policie je zatím bezmocná. (-Rastaman-)

Rambo159

Tak to sa len tak nevidí milí prítomní. Už som teda videl vraždiť kdekoho či už šialených úchylákov počúvajúcich klasickú hudbu alebo vydierajúcich pomätencov a gangstrov. Aj Lady Vengeance. Ale toto ma vtiahlo a nepustilo. Film utiekol ako voda rómskymi osadami a ja (i tá voda :)) sme nedostali príležitosť si ani len trochu vydýchnuť, tak som bol v strehu a čakal čo sa stane, čo bude nasledovať, ako sa to vysvetlí. Veľmi ma zaujímalo "prečo" to hlavná hrdinka robí, a keď som sa dozvedel prečo, túžil som po ďalšom rozuzlení "ako" to všetko bolo. Pozadie jej konania sa odrazilo v jej citoch a plne si ma získalo, pričom som neustále prepadal pôvabu ústrednej hrdinky. Všetko som jej veril a bol som na jej strane. Nemaznala sa s tým, vraždy jedna za druhou, striekajúca krv a hlavne samolepky Princeznej Aurory. Eom Jeong-hwa skvele a pôvabne zahrala svoju postavu, veril som jej každý mentálny úlet. Ostatné postavy skvelo dopĺňajú (hlavne jej bývalý manžel), vyšetrovanie je trochu strohé a suché, no obstojné. Trošku to zaváňalo prehnanosťou na tej skládke odpadu a človek by si myslel, že je to už koniec, ale omyl. To najlepšie nasleduje. Epilóg vás dorazí, všetko pochopíte a vďaka poslednej scéne zdvihnete hodnotenie minimálne o hviezdičku. Hudba podkreslí atmosféru filmu dokonale. Nech sa deje čo sa deje, dávam 5*. ()

Puol

Ďalší parádny kórejský kúsok o pomste, to už nemôže byť náhoda...Príbeh je vyrozprávaný netradične a názor na hlavnú hrdinku sa počas filmu veľmi mení. Záverečná cca 10 min ma poslala do kolien. ()

DavidWebb

Toľko krát si človek povie, že sa už nedá zlákať percentuálnym hodnotením precenených mongolských filmov a zase som nato naletel jak by mi niekto daroval krídla. Jedná sa totiž o úplne obyčajnú detektívku v štýle jedného dielu Kriminálky Berlín akurát že je to z mongolska a hrajú tam mongoli. To je celé. Aj keď sa jedná o Áziu a už som si viacmenej zvykol, herecké výkony sú tu príšerné s výnimkou hlavnej postavy - tá sa ešte celkom snažila. Natočené to nie je úplne zle, ale po technickej stránke mongoli flik spraviť vedia, to som si všimol už dávnejšie. Lenže čo sa týka príbehu ide o vyšumelý, stuchnutý šit, zle vyrozprávaný, navyše doprevádza ho patetická a úplne nepatričná hudba. Ani záverečný tlak na divákove emócie nefunguje (aspoň u mňa teda vôbec) a nič som necítil ani pri odhalení jej motivácie - takže sa nekonala žiadna katarzia, skrátka nič. Čo k tomu dodať? Mongolov už zase nechcem dlho, dlho vidieť a toto už nikdy. ()

RigorMortis

Spočiatku fajn film, no asi od druhej polovice meh. Hlavná hrdinka bola sympatická, stále tam však bolo cítiť ženskú režisérsku ruku. Namiesto príbehu city a snaha matky pomstiť sa za smrť dcéry. Zvykol som si na JK kriminálky aj emočné žmýkačky, toto však nebola ani ryba, ani rak. ()

Sticks

Do príchodu polície(a detektíva - pastora) som bol presvedčený, že ma čaká po-riad-ny pôžitok. Nuž, nevyšlo. Miestami to pripomína francúzske krimi, samozrejme veľmi stroho. Veľmi stroho to tiež pripomína plnohodnotnú paľbu Kórey. Stotožňujem sa s komentárom Lhurgoyf-a. 6,3/10 ()

muti

kto by to bol povedal ze sa film vyvinie z takeho zaciatku. co na pociatku vyzeralo ako nahodne vrazdy na zaver zapadlo do seba. skoda ale ze to do seba dlho nezapadalo a vyzeralo to ze pozeram Americke Psycho. minulost buduceho pastora mohli rozvinut viac na zaciatku nez sme ho vidlei "v akcii". zaver bol viac nez skvely, bez neho by som ostal asi na 3*. ()

vinducha

Do roka a do dne na jihokorejský způsob . Pěkně to paní sesumírovala a provedla . Tohle jste mojí holčičce provádět neměli! A za ústřední hudební motiv by se pan Morricone nestyděl. ()