Kriminální thriller natočený podle skutečného příběhu početných vražd mladých žen v Ciudad Juárez. Lauren (Jennifer Lopez) je vášnivá americká reportérka pro Chicago Sentinel. Její noviny ji vyslali do mexického pohraničního města Juárez, aby prošetřila sérii záhadných vražd. Jejich oběťmi jsou výhradně mladé ženy z celého Mexika, které se vydaly do pohraničí za prací. Lauren chce o tom napsat článek přímo na místě. Její pátrání je úspěšné, a výsledky jsou šokující. Zjistí, že jde o stovky obětí. Získá si tak důvěru místních továrních dělnic, ale sama se dostane do nebezpečí. (JOJ Cinema)

Morholt

Ne tak intenzivní jako Trade, ale i tak se jedná o docela poutavou ukázku toho, jak to na mexicko-americké hranici chodí a jaký přístup mají k tamní kritické situaci obě vlády. Cena lidského života nulová, protože pracovní síla se dá vždy snadno nahradit a zisk je tak vždy zaručen. Občas se nějaký případ vytáhne na veřejnost, ukáže se prstem, ale celý byznys jede beze změny dál. Procenta dolů dává místy zbytečná zdlouhavost a u mě i samotný formát, protože umanutých novinářů začínám mít docela dost a i přes celkem solidní výkon Jennifer Lopez mi byla hlavní hrdinka místy docela protivná. Ostatní známější herci Lopez víceméně jenom přihrávali a tak zůstali poměrně nevýrazní, což pratí zejména pro Banderase. Mohlo být lépe, ale i hůř. 60% ()

Terva

Pro mně jeden z nejlepších filmů ve kterém hraje Jennifer Lopez. CITÁT - Na hranicích Mexika je postaveno tisíc továren na výrobu elektroniky. Za tři vteřiny je zde vyrobena jedna televize a za sedm vteřin počítač........ ()

moviesfan

Hranice smrti je film, který ač přes obsazení dvou celebrit působí ,,normálně". Naštěstí zde nepanovala vyumělkovanost na kterou jsem zvyklí, což se mi líbilo. Příběh je také zajímavý, protože zobrazuje obrovský problém, který je nutno řešit. Nava se toho zhostil poměrně dobře. ()

corpsy

Film má varovať a chytiť za srdce. Snímok to nieje zlý, ale akosi stráca nejakú tú iskru, ktorá by vo vás zapálila ešte viac sa filmu povenovať. Skrátka, potenciál utopený v klišé. ()

ladko

Nutno povedať, že film má svoje chyby a keby sa mal hodnotiť len film, nad tri hviezdy by som nešiel. Čo však film pozdvihuje, je námet a skutočnosť, že je to natočené podľa skutočnej udalosti. Tieto zverstvá sa naozaj dejú a je to veľmi smutné. Lopez hrala v rámci svojich možností(teda nič moc, ale napr. taká scéna rozhovoru medzi ňou a Sheenom ku koncu filmu-to bol jeden z highlightov filmu a bolo to pekne zahrané). Hudba je presne taká akú by ste v takomto filme očákavali. Čo však nepoteší sú občasné nelogickosti, ktoré trochu zrážajú film a takisto niektoré dialógy, ktoré tam pôsobia ako päsť na oko.(napr. keď Lauren hovorí na konci Salamancovi, že bol príšerný v posteli-to si myslím do filmu s takou závažnou tématikou vôbec nepatrí). ()

Mikita

Silný příběh, který opravdu VOLNĚ čerpá ze skutečných událostí. Tedy alespoň předpokládám, že jisté "náhody" jsou až příliš neuvěřitelné, aby to byla pravda. Nemám nic, proti úpravě reality, pokud je to ku prospěchu filmu. Téma je zajímavé, bohužel je podané pro mě trochu vlažně a navíc mi Jennifer do hlavní role moc nesedla. Také mě trochu rozčilovaly jisté skutečnosti, které mi snižovaly věrohodný dojem z filmu. Např. Otec od rodiny by si měl víc rozmýšlet, co riskuje. Není vhodné během vyprávění příběhu odsunout jednoho z hlavních hrdinů stranou a pak po divákovi chtít nějaké emoce. Hvězdička navíc za pokus vyjevit alarmující příběh, který by měl být vyprávěn. Jeho podání je ovšem diskutabilní. ()

dawe04

Bordertown je zvláštní snímek. Za prvé ten příšerný český název, ale co už. Za druhé polodokumentárně zpracovává zajímavé téma o vraždách mexických žen. Za třetí zdatně kombinuje prvky dramatu, thrilleru, horroru i kri-mi. A za čtvrté je to další spolupráce Gregoryho Navy a Jennifer Lopez - a těm dvěma to šlape. Bordertown patří mezi ty slušnější filmy daného žánru, ačkoli je příliš roztahaný a jeho tempo kolísá. Nava naštěstí umí vytvořit atmosféru i napětí, uvěřitelně vykresluje náladu a prostředí z mexického městečka Juaréz. Herci slušní, J.Lo je v té roli sympatická, Banderas potěší a Maya Zapata je slibný talent do budoucna. 7/10 ()

Skip

Téma filmu velmi vážné, avšak zpracování hodně na pováženou. Zejména Jennifer Lopez je velkým mínusem kvůli své neschopnosti zahrát vážnou roli. On je ale problém i se scénářem, kdy to celé moc nedrží pohromadě, a režie také dost hapruje. Námět by to byl velice silný, ale jeho potenciál byl přetaven do spíše jen průměrného filmu. ()

Martin741

Aj ked Jennifer Lopez povazujem len za podpriemernu herecku, vynimocne sa ukazala v priemernom filme. Scenar o serii tajomnych vrazd mladych zien, ktore sa vydali za pracou, je z principu kvalitny, skoda, ze reziser Gregory nava je len rutiner bez stipky talentu. 63 % ()

Figu

Pořád si pokládám otázku, jestli je Lopézová vůbec herečka nebo ne....? No jestli je, tak hodně špatná. Svoji (ne)kvalitu opět potvrzuje v Hranici smrti, kde by postavu reportérky zřejmě zahrála lépe každá druhá z Hollywoodu. Je to smutné, ale stejně jako výkon Jennifer, tak i výkon Banderase byl nevýrazný a doplatil na to celý film. Od začátku do konce se tento kousek táhne ve stejném tempu a o průměrnosti kvality zde nemůže být pochyb. Velkou zajímavostí tedy zůstávají alespoň věty na začátku filmu a to, že je založen na skutečnosti. 50% ()

Andre3000

Filmy s jennifer Lopez mimo Vlaku plného peněz u mě nikdy neměli moc úspěch. Zde její boj o mou přízeň skončil nerozhodně. Nebylo to nijak oslnivé, ale často mě film dokázal zaujmout a docela dobře přiblížil odvrácenou tvář života v Mexiku a v vlastně i v Americe, respektive politické zájmy :-( ()

Juto

Hoci je tento film fiktívny, miestami pôsobí ako dokument. V príbehu sa spája napätie, intrigy, násilie a politické odsúdenie. Tiež sa zaoberá útrapami, ktoré sú podrobne vysvetlené a vyjadrujú neúnavnú kritiku organizácie NAFTA (Severoamerický voľný obchod). Toto je dramatický a seriózny film, v ktorom sa herci v hlavnej úlohe v podaní Jennifer Lopez a Antonia Banderasa sa stretávajú uprostred hlbokého boja s utláčateľskými silami mimo ich kontroly, keď sa konfrontujú s odpornými vrahmi a skorumpovanými ľuďmi. 6/10 ()

angel74

Drobné výhrady bych sice měla, ale stejně musím uznat, že Gregory Nava natočil povedený film vycházející ze skutečných událostí. Oceněníhodné je pak zejména nepřikrášlené a velmi realistické vyznění celého snímku, z něhož snad nemůže být nikomu dobře. (70%) ()

farmnf

Vůbec bych na tento film nekálel. Po U-turn a Seleně jediná slušná role krásné portoričanky . Výtvarně je to dobré, kamera zajímavá, žlutý filtr nevadí. Má to politický podtext, což je dobře. Naše krásná Jenifer si tu dovoluje kritizovat jak mexickou tak americkou vládu. Na konci se říká "vraždy pokračují". No a tak to prostě je. Proti holywoodským sračkám tu předvedl Nava slušné profesionální dílo na které se dá koukat. Stále jsem čekal, že Lopezová změní politický systém ve střední americe, nebo všechny postřílí, nebo nejlépe obojí. No a nestalo se. Takže fakt to můžu doporučit. ()

Brain-D

Skutečný příběh podaný až nestravitelnou formou. Jennifer Lopez tu nezachraňuje jen mladé dívky, ale celý film. 40% ()