Kriminální thriller natočený podle skutečného příběhu početných vražd mladých žen v Ciudad Juárez. Lauren (Jennifer Lopez) je vášnivá americká reportérka pro Chicago Sentinel. Její noviny ji vyslali do mexického pohraničního města Juárez, aby prošetřila sérii záhadných vražd. Jejich oběťmi jsou výhradně mladé ženy z celého Mexika, které se vydaly do pohraničí za prací. Lauren chce o tom napsat článek přímo na místě. Její pátrání je úspěšné, a výsledky jsou šokující. Zjistí, že jde o stovky obětí. Získá si tak důvěru místních továrních dělnic, ale sama se dostane do nebezpečí. (JOJ Cinema)

Guzo

Největší nevýhodou tohoto filmu je samozřejmě Jennifer Lopez - pokud se vám líbí, přidejte si klidně hvězdu navíc.. Chápu, že při výběru hlavní role byli filmaři poměrně dost omezení, protože kolik je známých hereček, co by vzhledově odpovídali popisu "vydám se do Mexika jako do vlastní země". Nicméně i přes toto rozčarování není Bordertown špatný film a na jedno zkouknutí pohodově stačí. ()

Autogram

Nepochybujem, že situácia v Mexiku ohľadom prepojenia mafie a vlády je vážna. Ale v tomto príbehu, akokoľvek tragickom, som ten pocit nemal. Každý všetko tají, a J.Lo ako novinárka nebola dostatočne uveriteľnou postavou ani v kombinácii s Banderasom, aby to všetko mohla zvládnuť a zmeniť. Pre mňa len slabšie tri hviezdy. ()

jefff

Bordertown, mohl být velkým hitem a oceňovaným filmem. Bohužel, měl příliš mnoho nedostatků což je docela škoda. Vynikající mrazivě smutné téma z prostředí Mexického pohraničí je přeci jen neokoukané a divácky zajímavé. Mínusy bych viděl v obsazení hlavní herečky J.Lopezové. Ta se sice typově na roli hodí bezvadně, avšak její herecký um vysokých kvalit zrovna nadosahuje a uměl bych si představit lepší obsazení Lauren. Lopezová však v žádném případě není hlavním důvodem, proč Bordertown je takový jaký je. Chybí mu jistý spád, akčnost a silnější vtáhnutí do děje. V pár scénách se to povedlo (kupříklad jak Lauren jede sama autobusem), škoda jen že jich nebylo víc. Co se tomuto dramatu podle skutečných událostí povedlo je, že jsem nad touto tématikou dlouhou dobu přemýšlel a dost mě rozesmutnila. Bohužel Martin Sheen v roli šéfredaktora měl pravdu, zákony jsou dvou druhů pro bohaté a pro chudé a to neplatí jen v Mexiku, ale všude ve světě. A z tohoto faktu mě mrazí v zádech.. ()

Soweek

Zase další z filmů o zabíjení lidí, když už to neni vyvraždování v Africe,tak jsou to problémy na mexicko-amerických hranicích. S touhle tematikou to už zkoušel Fast food nation a dopadl uplně stejně jako Bordertown, film je nezajímavý, nemá spád, Lopezová s Banderasem tomu moc nepřidávají. Na tuto slabotu jsem se díval na čtyřikrát v průběhu tří dnů a to jsem rád,že jsem to vůbec dokoukal. ()

HonzysKISS

No nevím, přišlo mi to takové strašně nudně natočené. Scénky mohly být určitě mnohem víc zábavnější, než byly. Jestli to někdo bere jako horor, tak fakt ne. Dám dvě hvězdičky za realitu, to je vlastně to jediné, co mě nutilo to dokoukat. Aspoň kdyby se nebáli ukázat brutálnější scénku s přepadením, ale ani to ne… ()

Adramelech

Vraždění mladých žen co nejdůrazněji odsuzuji, ať už se jedná o dělnice nebo o intelektuálky, neboť tyto bytosti představují estetický vrchol lidské evoluce, takže je třeba si jich vážit a chránit je. Slušně odvedený kus filmařské práce. Se mnou osobně nejvíc otřásly záběry zachycující práci v továrně u pásu. ()

ThomasL

Od filmu, ve kterém hraje Jennifer Lopez, bych nečekal tak ožehavé téma s hodně drsnou zápletkou, navíc ještě podle skutečné události. Atmosféra byla hustá, že by se dala krájet. Ale režisér si asi nemohl vybrat, který filtr tam hodí, tak je prostě střídal (modrý, zelený, žlutý) a navíc ve scénách odehrávajících se ve tmě bylo vidět velké kulové. ()

mirkaaa

Film natočený podle skutečných událostí se zajímavou tématikou. Jennifer Lopez jako novinářka bojuje za ženská práva. Konec je odpovídající skutečnosti, kterou je nemožné změnit, protože vlády budou dál využívat levné pracovní síly v rozvojových částech země a dál budou přihlížet násilí, které se tam děje. Film je sice trochu vleklý, ale přesto se mi celkem líbil, škoda jen, že Antonio Banderas nedostal ve filmu více prostoru. ()

Prochy38

Hodně mě zaujala tato problematika. Je dobré točit filmy a problémech, které jsou hlavně těmi, kteří jsou schopni s tím něco dělat, přehlíženy. J. Lopez je kus ženské, ale jinak mi film absolutně nesedl. A. Banderas měl minimum prostoru a ostatní bylo už zlé. Začátek super, ale když byla J.Lo na místě, šlo vše do kytek. Řekl bych, že je to celkem škoda. Potenciál na velmi temný thriller to mělo. A trochu by mě teda zajímalo, proč to v Thajsku zakázali. Zase tak moc brutálních scén tam nebylo... ()

spiritus

Z tohoto filmu jsem místy pociťoval nepříjemné mrazení. Vykreslená Mexická realita, je pro našince celkem šoková záležitost. Tento druh kriminality (sexuálně motivované trestné činny), je pouze jedním z mnoha kriminálních problémů současného Mexika. Je dobře, že má někdo odvahu na to upozorňovat a to i prostřednictvím kontroverzního filmu. Za to by si film určitě zasloužil vysoké hodnocení. Bohužel ale výsledek není až tak dokonalý. Je to tím, že J.Lopez není extra dobrá herečka? Možná. Možná to bude i tím, že scénář není žádný zázrak a bohužel se tu setkáváme s klasickým žánrovým klišé (docela provařené slovo na ČSFD ne?). Co naplat. Více než 3 tomu dát nemůžu. Přesto doporučuji každému, kdo si chce udělat konkrétnější obrázek o Latinské Americe. Je to přece jen blíže pravdy, než např. Od soumraku do úsvitu :-) ()

sona123

Film mě příjemně překvapil. Byť se mi moc nechtělo koukat na film o Mexičanech (Mexičankách), kteří jsou zneužíváni jako levná pracovní síla nepřátelským Západem, navíc na pomezí mezi USA a Mexikem začne docházet k záhadným vraždám pohledných pracovnic, a to ve stovkách a nitky se vinou až k samotné vládě (nejen mexické)...Ale příběh mě pohltil, Lopezová, kterou až tak nemusím, je tu naprosto věrohodná a vůbec, nakonec to nebylo špatné téma. ()

RomanHyde

Tvůrci vsází na dvě známé tváře, kteří ovšem chatrný a rozvláčný děj neutáhnou. Režisér se snaží vsadit taky na kartu jakési vizuální autenticity, používá filtry, delší nájezdy,reálie , ovšem to vše má ve finále záporný efekt, jelikož každé filmové políčko navíc stojí diváka spoustu sil a energie. Film je natahován jako na skřipci a divák má podobné pocity... ať už je konec. ()

Kratoc

Já bych řekl, že Gregory Nava si přečetl scénář a umanul si, že tu zřetelnou nekvalitu dožene skrze "umění" a celý film si začal přemalovávat jako omalovánky. Takže z toho vznikne sice velmi efektní podívaná, ale když zaryjete trošičku do hloubky, tak zjistíte, že je to jako bublina. Uprostřed, kde by to člověk čekal nejhutnější, kde nic tu nic. A nic proti Je Lo, která celkem oprávněně získala titul "nejhezčí zadeček Hollywoodu", ale ať se drží raději tanečního parketu, kde ji to jde o poznání lépe než dramatické role. ()

Mat21

Chuaréz, ekonomicky čilé městečko ležící v Mexiku na hranici se Spojenými státy. Díky zahraničním investorům a levné pracovní síle místních žen je prosperita ku prospěchu všem zúčastněným. Zdánlivě. Rozrůstající konglomerace bez zajištění základních životních jistot s sebou nese i vysokou míru kriminality, desítky a stovky znásilněných mexických žen končí zahrabány kdesi v poušti. S tichým souhlasem představitelů vlád i strážců pořádku. Lauren Adrien coby mladá ambiciózní reportérka prestižního amerického plátku Chicago Santinell přijíždí do Chuarézu s úkolem napsat reportáž. Má štěstí, potkává svého dávného přítele a reportéra místních novin Alfonza Diaze a taktéž dívku Evu Jimenez, která jako jediná přežila útok a znásilnění a posléze se vyhrabala z vlastního hrobu. Společnými silami, čím blíže budou k odhalení tajemství a nalezení Eviních útočníků, tím více budou muset bojovat o vlastní život. ● Film Hranice smrti s cílem zmedializovat lokální problém před širým světem nevytáhla z přímočaré nudy ani Jenifer Lopez. Navíc, na přímé ohrožení vlastního života se vybavit několika kameny mi přijde poněkud pošetilé. Způsob dabingu, který zvolil převést do češtiny dvě věty z anglického rozhovoru a pro následující větu ve španělštině jsem již byl odkázán na titulky, mě přímo deptal. ║30.10.2009║ ()

Bozvav

Skvělý film, který ve mě zanechal hluboký dojem. Ani ne tak zpracováním (typicky americké), ale námětem. Nikdy mne nepřestane štvát, když se děje nějaké svinstvo, všichni o tom vědí a nic se neděje. Byť už bych si na to měla zvyknout. Za mne 80%. ()