Povstání strojů

(TV film)
  • USA A.I. Assault (více)
všechny plakáty

Lidé stvořili svého zabijáka. Když se na neobydleném ostrově v Pacifiku zhroutí přísně tajný program na vývoj vojenských robotů, je vyslán tým vojenského námořnictva, aby je našel a „zastavil". Není to však tak jednoduché! Jakékoliv narušení svého teritoria berou jako útok a brání se. Jsou naprogramováni, aby měli své území pod kontrolou, a to i za cenu smrti... (Intersonic)

DaViD´82 odpad!

Nejlepší část je ještě před úvodními titulky, ale i ta je na čistý "Odpad!". To co následuje pak je neusledovatelné a naprosto strašné. A to ještě v případě, že k tomu přistupuji tak, že to tvůrci nemysleli vážně, protože jestli ano, tak je to ještě horší než si myslíte. Bohužel to ale není špatné tím způsobem, že by to bylo směšné. ()

gudaulin odpad!

Kousek spadající do kategorie OŠF - opravdu špatný film. Všem odpudivým kverulantům a věčně nespokojeným filmovým divákům, kteří brblají při shlédnutí průměrného žánrového filmu, bych doporučil shlédnout nejdříve tenhle snímek, aby věděli, zač je toho loket. Příšerná slátanina s dementním scénářem, mizernými triky a toporně hrajícími "herci". Režiséra je nutno ocenit za vytrvalost - po tolika průserech a propadácích to nevzdal a pořád točí. Tihle lidé jsou zkrátka nezničitelní. Povstání strojů není špatné tak nějak roztomile, kdy se člověk usmívá nad naivitou tvůrců, je špatné urážlivě - člověku je potom smutno ze zabitého času a stydí se za ty, co se na filmu podíleli. Na druhou stranu, jednou za čas je opravdu potřeba vidět vyloženě špatný film, aby si člověk udělal měřítko a neposílal do odpadu filmy, které tam nepatří. Dá se to brát i jako rituální trest za divákovy hříchy, podobně jako se někteří hluboce věřící sebetrýzní při náboženských obřadech. Právě jsem porušil předsevzetí týkající se diety, takže si Povstání strojů plně zasloužím... Celkový dojem: 0 % ()

monolog odpad!

Myslel jsem, že to bude špatný, ale jak špatný to bude, tomu bych, pokud bych to neviděl, neuvěřil. Několik dost známých jmen/tváří vévodí téhle kupě šrotu, posuďte sami: Robert Picardo - holografický doktor ze StarTreku Voyageru, Michael Dorn - poručík velitel Worf ze StarTreku Nové Generace, George Takei - poručík Hikaru Sulu ze StarTrek Původní série, Alexandra Paul - poručík (bojíte se? :) Stephanie Holdenová z Pobřežní hlídky, Hudson Leick - bohyně Kalistó z Xeny a Herkula, Joe Lando - Byron Sully z Doktorky Quinové (ale zahrál si i ve ST filmu 4 ;). Prostě, celkem známí lidé, s notnou řádkou fandů po celým světě, které měli pro tenhle film přitáhnout. No, snad se to nepovedlo, protože by jich v té chvíli opravdu hodně poztráceli. Ani jeden z nich totiž neumí hrát, nebo přinejlepším neměl co hrát. Scénář je opravdu kupa sraček, někdy jsem měl co dělat, abych se nerozesmál nebo nevěřícně nekroutil hlavou nad tupostí když už ne scénáristy a režiséra, tak herců (i improvizovaný dialogy by vypadaly líp). Upřímně lituju překladatele, co to musel překládat a taky dabéry. Ze srdce lituju, já to nemohl vystát při sledování, natož se ještě vžívat do těch plastových postav, brrr! Tenhle film je puzzlík z klišé, na každým kroku jich pár najdete (cokoliv zde je klišé, vlastně myslím, že tam není nic, co by klišé nebylo), navíc nízkorozpočtovost kouká z každýho záběru (mám podezření, že i ten dvourotorový vrtulník Chinook byl jen dětský RC model) a k tomu je až příliš vážný. Za celou dobu tam nebyl jediný chtěný vtip. Největší nechtěný vtip je pro mě fakt, že si vojáci s sebou na ostrov obležený roboty přivezli M16, přestože roboti byli zranitelní pouze půltunovou bombou a nebo laserovou puškou. I tak se ale kulek báli, chudinci malilintatí, až pohapali na své rotomilé plcinty. Malá osobní poznámka nakonec. Kordusův koment je jen čistá ironie (nebo je to cvok). A já to nepoznal! (Mimochodem, Lovci dinosaurů jsou proti tomuhle opravdu zábavný skvost.) ()

Aluska88

Na Jima Wynorského překvapivě docela solidní kousek. Děj i dialogy se pohybují v poslouchatelných, a docela i příjemných mezích, stejně jako samotné postavy. Ovšem až na uřvanou a afektovanou blondýnu, kterou jsem měla chuť praštit:) Rovněž jsem byla překvapena docela vydařenou trikovou stránkou nepřátelských robotů. Potěšil Paul Logan coby ostřílený drsňák v černé uniformě ozbrojené jednotky, kterou si zde oblékl ještě předtím, než si na sebe stejný ohoz navlékl i ve své, zřejmě nejslavnější MEGA roli:) "Máme dvě možnosti, buď se usmažíme, nebo se necháme roztrhat otvírákem na konzervy." ()

Kordus

Ackoliv jsem si film pujcoval na DVD jen diky slusivemu nazvu a ocekaval jsem nejakou suchou vykradacku Terminatora (pripadne Matrixu), vysledek predcil vsechna ma ocekavani. Jime, tys to zase dokazal. Uzasna hlaskujici jizda, plna velespatnych hereckych vykonu, nelogicnosti, totalnich dialogu a digitalnich triku na urovni Lovcu dinosauru, navic plna tech nejstarsich klise. Proste kousek, ktery kazdeho milovnika becek zarucene potesi. Pokud chcete od filmu logiku, originalitu a umelecke ambice, opovazte se ve videopujcovne u Povstani byt jen pozastavit. Ale jestli hledate cirou zabavu, ktera se nestydi vypujcit si nejake napady odjinud (krome jiz zminenych filmu se slusi doplnit hlavne Spiderman 2) a je, jak se rika, blba az to boli, nevahejte. A mozna, stejne jako ja, zazijete 90 minut plnych smichu a vykriku "No ty vole!" A pro monologa : Jsem cvok, fakt jsem se bavil. ()

• Veliteľ komanda sa na adresu helikoptéry vyjadruje, že je to Huey, čo je prezývka pre jednorotorový stroj UH-1, na scéne sa však zjaví dvojrotorový CH-47 Chinook. (beso74)
  • V úvodnej scéne vypália dvaja vojaci viac ako 200 výstrelov z pištolí bez toho, aby ich nabili. (beso74)
  • V tejto snímke si zahralo viacero hercov, ktorí sa objavili vo vesmírnych sci-fi filmoch: Star Trek (Lisa LoCicero, George Takei, Robert Picardo, Joe Lando, Michael Dorn, Bill Mummy), Babylon 5 (Bill Mummy, Joshua Cox) a Battlestar Galactica (Roark Critchlow). (AxelWers)