Povstání strojů (TV film)

A.I. Assault

Shockwave

Vzbura strojov

Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 2006, 90 min

• David484

Dokonalé pobavenie. Napriek tomu, aké vtipné bolo pozeranie tohto filmu, som ho ohodnotil celkom objektívne a myslím si, že tento film si zaslúži skutočne odpad! Možno pán režisér tou Vzburou chcel poukázať vzburu proti dobre hodnoteným filmom a proti dobrej kinematografii a chcel ukázať, že nie každý film musím byť hodný Oscara. Videl som ho, keď som bol s bratrancami a bratom v Holandsku a minuli sa nám dobré filmy, ktoré sme mali na DVD, no môj bratranec odniekiaľ vytiahol jedno DVD a na ňom bolo napísané s červenou fixkou Vzbura strojov. Už po prvej minúte filmu sme si boli vedomí, čo za chuťovku nás skutočne čaká. Počítačové scény, scenár, rekvizity, herci a skutočne v neposlednom rade „Režisér s veľkým R" boli úplne nanič. Dokonca som mal o ňom prezentáciu, pretože ma zaujal fakt, že niekto dokáže natáčať tak bizarné filmy ako je Vzbura strojov, alebo Piranhaconda, či Dinocroc vs. Supergator. Ak sa pýtate, kto na tieto výmysly chodí, tak je to ešte nespomenutý Jim Wynorski. Už podľa názvu filmu viete, čo za umelecký akt vás čaká. A skutočne aj pri Vzbure strojov je tomu tak, nedokážem sa veľmi smiať na dnešných komédiách, sú to podľa mňa braky, no keď sa potrebujem z chuti zasmiať, tak už viem, po čom má siahnuť. Neprekonalo to Little Herculesa, (ten film pre zmenu hodnotím 0,1/10) a moje hodnotenie Vzbury je 2/10.(1.2.2016)

• gudaulin

Kousek spadající do kategorie OŠF - opravdu špatný film. Všem odpudivým kverulantům a věčně nespokojeným filmovým divákům, kteří brblají při shlédnutí průměrného žánrového filmu, bych doporučil shlédnout nejdříve tenhle snímek, aby věděli, zač je toho loket. Příšerná slátanina s dementním scénářem, mizernými triky a toporně hrajícími "herci". Režiséra je nutno ocenit za vytrvalost - po tolika průserech a propadácích to nevzdal a pořád točí. Tihle lidé jsou zkrátka nezničitelní. Povstání strojů není špatné tak nějak roztomile, kdy se člověk usmívá nad naivitou tvůrců, je špatné urážlivě - člověku je potom smutno ze zabitého času a stydí se za ty, co se na filmu podíleli. Na druhou stranu, jednou za čas je opravdu potřeba vidět vyloženě špatný film, aby si člověk udělal měřítko a neposílal do odpadu filmy, které tam nepatří. Dá se to brát i jako rituální trest za divákovy hříchy, podobně jako se někteří hluboce věřící sebetrýzní při náboženských obřadech. Právě jsem porušil předsevzetí týkající se diety, takže si Povstání strojů plně zasloužím... Celkový dojem: 0 %(29.6.2009)

• Virusman666

Dávám tomuto lehce nadprůměrnému sci-fi hororu nejvyšší hodnocení jen protože je zde silně podhodnocen, jinak by to popravdě musely být ***(silnější)... Teda povím vám lidi, že jste se od pádu komunistů pěkně zmlsali, kdyby jste zažili sovětské filmy na obou fungujících programech ČT za socialismu, také by jste se asi divili, co dokážete dnes zavrhnout za filmy....(30.1.2012)

• MickeyStuma

Velice stupidní snímek, kde slovo logika je sprosté slovo. A dialogy? Scénárista byl snad v podnapilém stavu. Takhle se nebaví ani děti hrající si na vojáky. A jednotka je složena s neúspěšných rekrutů, kteří si myslí, že bojovat je prostě sranda. Typický Mockbaster tentokrát na snímek ,,Válka světů,,. Hrůza a děs. Tenhle film neměl vůbec vzniknout.(5.4.2014)

• DaViD´82

Nejlepší část je ještě před úvodními titulky, ale i ta je na čistý "Odpad!". To co následuje pak je neusledovatelné a naprosto strašné. A to ještě v případě, že k tomu přistupuji tak, že to tvůrci nemysleli vážně, protože jestli ano, tak je to ještě horší než si myslíte. Bohužel to ale není špatné tím způsobem, že by to bylo směšné.(23.7.2007)

• - Film byl v amerických kinech uveden pod názvem AI Assault, na DVD byl však vydán pod názvem Shockwave. (Terva)

• - V tejto snímke si zahralo viacero hercov, ktorí sa objavili vo vesmírnych sci-fi filmoch: Star Trek (Lisa LoCicero, George Takei, Robert Picardo, Joe Lando, Michael Dorn, Bill Mummy), Babylon 5 (Bill Mummy, Joshua Cox) a Battlestar Galactica (Roark Critchlow). (AxelWers)

• - Film je natočen na motivy knihy "Shockwave", kterou napsal Bill Monroe. (Terva)