Povstání strojů (TV film)

A.I. Assault

Shockwave

Vzbura strojov

Akční / Sci-Fi / Thriller / Horor

USA, 2006, 90 min

• gudaulin

Kousek spadající do kategorie OŠF - opravdu špatný film. Všem odpudivým kverulantům a věčně nespokojeným filmovým divákům, kteří brblají při shlédnutí průměrného žánrového filmu, bych doporučil shlédnout nejdříve tenhle snímek, aby věděli, zač je toho loket. Příšerná slátanina s dementním scénářem, mizernými triky a toporně hrajícími "herci". Režiséra je nutno ocenit za vytrvalost - po tolika průserech a propadácích to nevzdal a pořád točí. Tihle lidé jsou zkrátka nezničitelní. Povstání strojů není špatné tak nějak roztomile, kdy se člověk usmívá nad naivitou tvůrců, je špatné urážlivě - člověku je potom smutno ze zabitého času a stydí se za ty, co se na filmu podíleli. Na druhou stranu, jednou za čas je opravdu potřeba vidět vyloženě špatný film, aby si člověk udělal měřítko a neposílal do odpadu filmy, které tam nepatří. Dá se to brát i jako rituální trest za divákovy hříchy, podobně jako se někteří hluboce věřící sebetrýzní při náboženských obřadech. Právě jsem porušil předsevzetí týkající se diety, takže si Povstání strojů plně zasloužím... Celkový dojem: 0 %(29.6.2009)

• Pitryx

Hloupý snímek se stupidním dějem, primitivními efekty a spoustou hluchých míst. Prostě béčková slátanina na entou. Snímek si nezasluhuje zvláštní pozornosti, a pokud jej divák sleduje, ztratí jen hodinu a půl času. Hluboce podprůměrné divadélko. Odpad. Nova2706098600/8948 Hm, já mám ve své DB jako režii uvedeno Jay Andrews.????????????(26.11.2010)

• monolog

Myslel jsem, že to bude špatný, ale jak špatný to bude, tomu bych, pokud bych to neviděl, neuvěřil. Několik dost známých jmen/tváří vévodí téhle kupě šrotu, posuďte sami: Robert Picardo - holografický doktor ze StarTreku Voyageru, Michael Dorn - poručík velitel Worf ze StarTreku Nové Generace, George Takei - poručík Hikaru Sulu ze StarTrek Původní série, Alexandra Paul - poručík (bojíte se? :) Stephanie Holdenová z Pobřežní hlídky, Hudson Leick - bohyně Kalistó z Xeny a Herkula, Joe Lando - Byron Sully z Doktorky Quinové (ale zahrál si i ve ST filmu 4 ;). Prostě, celkem známí lidé, s notnou řádkou fandů po celým světě, které měli pro tenhle film přitáhnout. No, snad se to nepovedlo, protože by jich v té chvíli opravdu hodně poztráceli. Ani jeden z nich totiž neumí hrát, nebo přinejlepším neměl co hrát. Scénář je opravdu kupa sraček, někdy jsem měl co dělat, abych se nerozesmál nebo nevěřícně nekroutil hlavou nad tupostí když už ne scénáristy a režiséra, tak herců (i improvizovaný dialogy by vypadaly líp). Upřímně lituju překladatele, co to musel překládat a taky dabéry. Ze srdce lituju, já to nemohl vystát při sledování, natož se ještě vžívat do těch plastových postav, brrr! Tenhle film je puzzlík z klišé, na každým kroku jich pár najdete (cokoliv zde je klišé, vlastně myslím, že tam není nic, co by klišé nebylo), navíc nízkorozpočtovost kouká z každýho záběru (mám podezření, že i ten dvourotorový vrtulník Chinook byl jen dětský RC model) a k tomu je až příliš vážný. Za celou dobu tam nebyl jediný chtěný vtip. Největší nechtěný vtip je pro mě fakt, že si vojáci s sebou na ostrov obležený roboty přivezli M16, přestože roboti byli zranitelní pouze půltunovou bombou a nebo laserovou puškou. I tak se ale kulek báli, chudinci malilintatí, až pohapali na své rotomilé plcinty. Malá osobní poznámka nakonec. Kordusův koment je jen čistá ironie (nebo je to cvok). A já to nepoznal! (Mimochodem, Lovci dinosaurů jsou proti tomuhle opravdu zábavný skvost.)(8.5.2007)

• Virusman666

Dávám tomuto lehce nadprůměrnému sci-fi hororu nejvyšší hodnocení jen protože je zde silně podhodnocen, jinak by to popravdě musely být ***(silnější)... Teda povím vám lidi, že jste se od pádu komunistů pěkně zmlsali, kdyby jste zažili sovětské filmy na obou fungujících programech ČT za socialismu, také by jste se asi divili, co dokážete dnes zavrhnout za filmy....(30.1.2012)

• Víteček

Musím říct, že už jsem viděl hodně špatných filmů, ale nic takového jako toto jsem ještě nespatřil a myslím, že ani neuvidím. To, jaký na mě udělal "film" dojem dokazuje i to, že jsem ho viděl už víc než před rokem a stále si ho velmi živě pamatuji. Jedná se o totální blbost na které je špatně úplně všechno. Nelogické jednání postav, když všichni jednají jako naprostí idioti, je opravdu úžasné. Už lupiči, kteří nesnáší svého zlého velitele, protože zabije při přepadení člověka, kterému oni předtím moudře prozradili svá jména, zvěstují katastrofu. A překrásné jsou také "přestřelky", při kterých postavy poskakují jako šílené, přestož nejsou pod palbou, pak se vždy bezdůvodně zastaví a začnou vyděšeně koukat a tím je hned jasné kdo je na řadě, aby byl hloupě usmažen roboty. Všichni jen tupě postávají a zírají a nechávají se roboty likvidovat a roboti zase jindy od nich. Stroje uchvacují tím, jak krásně mění svou velikost, nejdříve jsou uloženi v bednách, poté ční nad všechny stromy, abvy vzápětí stromy čněly nad nimi. A jejich likvidace je bezchybná, když jediné jejich zranitelné místo je na "zadku", lidé střílejí přímo do jejich čel a stále vykřikují věty typu "Sakra, nemohu to strefit!". A poté, když robota zlikvidují následuje téměř nukleární výbuch po kterém nezůstanou na místě vůbec žádně trosky a tráva je tam stále stejně zelená jako předtím. Ani z havarovaného letadla nezůstaly okolo sebemenší trosky. Krásné jsou obří kameny, které po styku s člověkem poodskočí pryč a krásné zídky a v dáli se rýsující silnice na zcela opuštěném tichomořském ostrově. A takhle bych mohl pokračovat dál a dál, ale to by se z tohoto komentáře stal román. Další body nastiňuje FateKEEPER a i jiné. Ale je pravda, že by si film možná zasloužil i 5 *, protože jsem se vážně bavil a nasmál a film si i po tak dlouhé době dobře pamatuji.(10.9.2010)

• - Veliteľ komanda sa na adresu helikoptéry vyjadruje, že je to Huey, čo je prezývka pre jednorotorový stroj UH-1, na scéne sa však zjaví dvojrotorový CH-47 Chinook. (beso74)

• - V úvodnej scéne vypália dvaja vojaci viac ako 200 výstrelov z pištolí bez toho, aby ich nabili. (beso74)

• - V tejto snímke si zahralo viacero hercov, ktorí sa objavili vo vesmírnych sci-fi filmoch: Star Trek (Lisa LoCicero, George Takei, Robert Picardo, Joe Lando, Michael Dorn, Bill Mummy), Babylon 5 (Bill Mummy, Joshua Cox) a Battlestar Galactica (Roark Critchlow). (AxelWers)