Zbožňuju prachy!

Friends with Money

Zbožňujem prachy!

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2006, 88 min

Tento film sa mi zda podhodnoteny. Charaktery postav su neuveritelne realne. Prostredie je realne. Jednoducho film nie je ziadnym blabolom. Kamaratky ktore su na vyssej financej urovni ako ta posledna a hoci by jej mohli pomoct a ona sa tvari ze nechce, nemaju o to velky zaujem ani ony. Pre mna velmi zaujimavy film s realisticko vykreslenymi charaktermi postav.(7.2.2014)

• jujec

Filmu chybí úvod (příliš mnoho příběhů rychle se střídajících), což ale tolik nevadí, ale především závěr. Ono je asi jasné, jak se děj vyvine, ale je až moc otazníků. Čtyři kamarádky, každá z nich má svůj příběh, každé se něco změní (jedné vlastně tak moc ne), ale jak se s tím popere, to už je jen naznačeno, i když ne jednoznačně. Možná je to tím, že i scénárista si s tím nakonec nevěděl moc rady....(17.1.2014)

Na tomhle komentáři nechám asi celou svou upřímnost a reálný pohled.Jennifer Aniston mě nepřestává překvapovat a kromě filmu ZKUS MĚ ROZESMÁT je tento film ZBOŽŇUJU PRACHY podle mě její nejpřibližovací film k všední realitě.Jennifer Aniston tu hraje bývalou učitelku která žije sama zahlcena vzpomínkami na bývalého partnera a jako novou práci si zvolí uklízení domů solventních klientů,ale tato práce nepadne do oka jejím snobským přátelům kteří naoko žijí spořádaným životem,ale ve skutečnosti si nedokázali zamést před vlastním prahem.Líbí se mi že si Jennifer za každých okolností zachovává svou důstojnost,své pochopení pro ostatní i když ona je sama zklamaná a partnersky osamělá.Když jde na charitativní večer s chlápkem u kterého uklízela tak jí prozradí že on nepracuje protože je bohatý a Jennifer konečně najde někoho né jen do počtu,ale k sobě chybějící článek ke svému štěstí.Závěr měl smysl a moc jsem jí přál ten triumf kde nakonec trumfla společensky všechny své snobské přátele kteří nevěděli do čeho dřív investovat svoje prachy zatímco ona uklízela nepořádek za pár dolarů.Dávám 4* za obdivuhodnou a nezkreslenou ukázku reality.(8.10.2018)

• Her0.89

Upřímně řečeno, ani nevím proč jsem se na to dodíval. Možná proto, že jsem poslednich 30 minut zároveň kontroloval poslední zápas na mém lístku v tipu, nebo proto, že jsem chtěl vědět, jak dopadne "gej manžel" (jediná skvělá postava v tomhle depresivním snímku). (btw vyhrál jsem, jestli to někoho zajímá ;-))(14.1.2012)

Čtyři kamarádky ve středním věku, tři z nich se nudí se svými bohatými manžely a ta čtvrtá sama se sebou. A všechny jsou zhnusené, nešťastné, zklamané. „Mám pocit, jako by mě už nic pěkného nemělo potkat ..... v tom mém báječném životě“. Velmi hořké a jak koukám prý komedie?! No možná, když se Jane, na dobročinné akci, zadívá na svůj poloprázdný talíř se slovy „ Není to trochu málo za tisíc dolarů?“, tak to by mohlo mít něco společného s komedií......ne ani to ne. Mám ráda „ukecané“ filmy, mám ráda Frances.M. i Catherine K. a Jennifer A. mě konečně přesvědčila, že už by bylo načase pustit si seriál „Přátelé“. Přesto poslepovat ty 4 * mě stálo jisté úsilí.(31.8.2006)