Zbožňuju prachy!

Friends with Money

Zbožňujem prachy!

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2006, 88 min

Na tomhle komentáři nechám asi celou svou upřímnost a reálný pohled.Jennifer Aniston mě nepřestává překvapovat a kromě filmu ZKUS MĚ ROZESMÁT je tento film ZBOŽŇUJU PRACHY podle mě její nejpřibližovací film k všední realitě.Jennifer Aniston tu hraje bývalou učitelku která žije sama zahlcena vzpomínkami na bývalého partnera a jako novou práci si zvolí uklízení domů solventních klientů,ale tato práce nepadne do oka jejím snobským přátelům kteří naoko žijí spořádaným životem,ale ve skutečnosti si nedokázali zamést před vlastním prahem.Líbí se mi že si Jennifer za každých okolností zachovává svou důstojnost,své pochopení pro ostatní i když ona je sama zklamaná a partnersky osamělá.Když jde na charitativní večer s chlápkem u kterého uklízela tak jí prozradí že on nepracuje protože je bohatý a Jennifer konečně najde někoho né jen do počtu,ale k sobě chybějící článek ke svému štěstí.Závěr měl smysl a moc jsem jí přál ten triumf kde nakonec trumfla společensky všechny své snobské přátele kteří nevěděli do čeho dřív investovat svoje prachy zatímco ona uklízela nepořádek za pár dolarů.Dávám 4* za obdivuhodnou a nezkreslenou ukázku reality.(8.10.2018)

• elanista1

Takyto druh filmu pozeram ked v nom hra moja oblubena herecka, herec, alebo to reziruje oblubeny reziser.Vedel som ze toto nie je salka mojej kavy uz pred zaciatkom, ale taketo hovno som vsak necakal.Nie som nejaky odbornik, ani sa nepohybujem v kinematografickych kruhoch, ale toto by natocil snad kazdy podpriemerny reziser, ktory ma aku-taku prax.Viac nikdy. Jojinecko to povedal presne.(13.7.2011)

• misterz

Štyri kamarátky prechádajú krízou stredného veku a s tým spojenými partnerskými problémami. Alebo tiež o tom ako sa jedna z nich dočká svojho síce nie moc pekného, ale aspoň poriadne bohatého princa. Stačí byť len sama sebou a hlavne skromná a šporovlivá (tie vzorky kozmetiky, krémov a toaletných potrieb bol super nápad).... Námet je teda fajn, ale scenár nedokázal naplniť moje očakávania. Len more nudy, v ktorom sa sem-tam vynorí malý ostrovček v podobe silnejšej dramatickej alebo komickej scény. Veľmi slabé vzhľadom na to zaujímavé herecké osadenstvo. 45/100 Videné v rámci - Project 52 Films by Woman.(23.1.2016)

Keď som si silno odmyslela hrubý nános amerických klišeovitých fráz husto sa melúcich v dialógoch, v strihoch...vlastne všade....istým spôsobom mi Friend with money bolo aj sympatické. Keďže veľmi neholdujem takémuto filmovému žánru, veľa som nečakala a po vstrebaní filmu som ani veľa nedostala..film vhodný na oddychové odreagovania sa chtivé voľné chvíle.(17.11.2006)

Ňák nevim, co přesně mám napsat, pže film ve mně zas tak moc nezanechal, neměl nijak zvlášť úžasnou zápletku, přesto vzbuzoval různý pocity. Přes pocit soucitu, neúspěchu až k radosti, která se tu a tam objevovala. Jinak ale snímek vzhlížel poněkud depresivně. Aniston jako "pouhá" uklízečka vedle svejch údajnejch kamarádek, který pomlouvaly jednu druhou, a to obzvlášť v autě po cestě ze společnejch akcí. Až zoufalý mi přišly Jenniferiny snahy zlepšit si život, jako například oblíct se do uklízečskýho dárku od jejího dohozenýho přítele, kde se předváděla s očekávánim sexu...(8.9.2008)