Dablér

Dublér

• Francie

La Doublure

• Itálie

Una Top model nel mio letto

• Nový Zéland

The Valet

Komedie / Romantický

Francie / Itálie / Belgie, 2006, 82 min

Moc pěkný komentář Enšpígla na téma Francois Pignon. Dodávám, že je zajímavé, kdo může hrát Pignona a jak se dá pojmout. Richard i Villeret jsou především komici, i když někdy tak trochu smutní, kdežto Auteuila znám především z vážných filmů a nikdy bych neřekla, jak perfektním Pignonem může být v Kondomedii (to je ale idiotskej název). Asi to bude taky tím, že Pignon není až tak komická postava:-) A všichni představitelé Pignona jsou machři, kteří dokáží bravurně zahrát úplně všechno.(22.3.2010)

• Pierre

Tohle že má na vědomí člověk, co napsal Kopyto, Blbce k Večeři, Otce a otce, Velkého blondýna a další klenoty? Že by byl Francis Veber už senilní a rozhodl by se na stará kolena dělat romantické komedie, jako z Halywůůůůdu? Ouuuu, pane Vebere každý si musí někdy říct dost. A když je mi celý film při sledování ukradenej a už jenom odpočítávám minuty do konce, nemohu dát filmu dát vyšší hodnocení než dávám. Je mi moc líto.(24.4.2016)

Těšil jsem se, že uvidím snímek Francise Vebera, klasika francouzské komedie, poprvé v kině. Bohužel. Takže s čím jsem se setkal, když Dablér vyšel na DVD? S povedeným filmem, který více než na herecké výkony sází na kvalitní scénář. Veber je mistr v tkaní příběhů napěchovaných humorem. Pár slov k ději: Pohotový kolemjdoucí - fotograf přistihne představitele (po zhlédnutí filmu zjistíte, proč jej nenazývám "majitelem" :-)) velké firmy s milenkou. Je tu však ještě jeden kolemjdoucí a jmenuje se Pignon !! Může v následující jeden a půl hodině být chvilku nuda? NEMŮŽE! A jak píše Historik, odkaz na Blbce k večeři je perfektní. "Víš, Francoisi, moje sbírka začíná být slavná... Jsem ve středu pozvaný na večeři jenom proto, abych tam mluvil o svých vývrtkách."(5.4.2007)

Ne tady opravdu není pochyb. Francis Veber, i když možná už dávno není při síle (jak zde na csfd psáno), zasáhl opět do černého. Naprosto precizně natočená romantická komedie, v optimální stopáži, jednoduchý nápad rozjíždějící výbornou zápletku, ve které září všichni herci. Civilní, nenásilné, naprosto normální, žádné blbé kidy hollywoodské produkce. Je to obyčejná a přesto zcela neobyčejná komedie, bavil jsem se královsky a užíval si každou minutu filmu. Na podobné téma doporučuji http://www.csfd.cz/film/221754-nejsem-na-prodej/.....90%(1.10.2011)

Proste klasický Veber. Komédia na ktorú sa veľmi dobre pozerá. Človek (ako JA) pri takýchto filmoch dosiahne absolútny stav pohodičky. Francis Veber si opäť vybral svojich oblúbených hercov - Auteuil, Berry, Aumont, ktorí hrali aj v jeho predchádzajúcich filmoch. Osobne som ocenil Alice Taglioni, je sexi a ku tomu aj šikovná herečka. Rolu modelky zvládla s bravúrou. Prekvapilo ma ako ju využil režisér. Čakal som od nej správanie hlúpej nány, ktorá mi pôjde na nervy, ale práve naopak-zahrala veľmi príjemnú slečnu. Alebo napr. Auteuil, jeho som do teraz videl v pohodových rolách dobrákov, ale tu práve že hrá zbohatlíckeho hajzla a toto mi tiež učarovalo, ako dokázal Veber zmeniť jeho charakter. Film má jednoduchý príbeh, ktorému dominujú komické, ale aj romantické časti. Hlavne postavu lekára si človek musí zamilovať. Tam sa ukáže čaro tohto typu komédií...Nie je to také bláznivé ako Drž hubu, alebo Blbec k večeri, ale rozhodne dobré...(19.11.2013)

• - Terasa restaurace u paláce Chaillot, vedle které se nacházelo stanoviště parkovačů aut, byla falešná. Přesto se u ní zastavovali japonští turisté, kteří si tam chtěli rezervovat stůl. (Zdroj: Francis Veber: Ať to zůstane mezi námi) (Bernhardiner)

• - Během natáčení skočil ze střechy paláce Chaillot sebevrah. Nikomu jinému se naštěstí nic nestalo, nicméně některé herce a členy štábu dělilo od padajícího těla jen několik metrů. Někteří diváci, kteří netušili, že se nejedná o kaskadéra, začali tleskat. (Zdroj: Francis Veber: Ať to zůstane mezi námi) (Bernhardiner)