Dablér

Dublér

• Francie

La Doublure

• Itálie

Una Top model nel mio letto

The Valet

Komedie / Romantický

Francie / Itálie / Belgie, 2006, 82 min

Francois je politováníhodný smolař. Chudák musí žít ve společné domácnosti se sympatickou topmodelkou Elenou, inkasovat za tuto dřinu nemalý peníz a ještě odhánět zástupy dalších modelek toužících trochu si s ním zašpásovat v pohodlné posteli. Francois si však od života přeje pouze zachovat své místo hotelového parkovatele naleštěných bouráků a kdyby si dlouholetá kamarádka Emilie rozmyslela své unáhlené svatební odmítnutí, tak by se ostatní krasavice musely rychle pakovat z jeho bytu, hlavy i života.(16.9.2009)

Pohodová komedie určená pro ponuré podzimní večery. Miluju francouzské komedie, obzvláště ty od Vebera. Vzpomínám na výbornou Kondomedii, která je dle mého názoru stejně dobrá jako Dablér. Možná se mi příběh o ťuhýkovi, kterému spadne do postele překrásná modelka zdál přeci o něco lepší, nežli v případě Kondomedie. Btw- hlavní postava Dabléra se jmenuje Francois Pignon a ztvárnil ji G. Elmaleh, v Kondomedii je to rovněž Francois Pignon v podání D. Auteuila. Danielovi to sedlo víc, přesto mi Dablér přijde uhlazenější, normálnější a vtipnější. I když tady chybí hvězda typu G. Dépardieu, který byl přítomen v Kondomedii. Zajímalo by mě, kdo hrál Elenu... ;-)(3.10.2008)

Milá pohodová komedie o lásce, krásce a dobrém srdci, která je příjemně francouzsky neamerická, ať už humorem, dějem nebo elegantím provedením, sázejícím na dlouhou šňůru jemných vtípků, které se jen tak lehce vznáší příběhem a dávají dostastek času k tomu usmát se jim a pokochat se jejich vytříbenou chutí. A Elena, ta je opravdu ztělesněným snem.. :-)(8.3.2009)

Dablér je komedií přesně podle mého gusta. François Pignon je nešťastně zamilovaný a jeho touha podlehne obchodu, který má pomoci zamaskovat nevěru miliardářského průmyslníka. Nasazena je krásná Elena ( Alice Taglioni). Je tu několik obětí rozmařilého boháče, ale jako v každé pohádce dobro zvítězí nad zlem. Film pobaví, pohladí, neunaví. Francis Veber je dle mého názoru poslední zachránce francouzského humoru, který je mému srdci tak blízký.(7.9.2010)

Roztomilá oddechovka - působící skoro jako remake nějaké limonády ze třicátých let - tak trošku i moralitka o tom, že lhát stejně tak ženě i milence se nevyplácí a chudoba cti netratí... >Lůzr< Pignon je celý takový milý, čisťounký a dobromyslný chlapík, i ten jeho kutloch kdesi na periferii předurčené jednou k demolici působí tak, že byste se k němu klidně hnedle rádi přestěhovali a topmodelka Elena je vskutku topmodelová a pohádkově sladká a hodná a inteligentní a prostě děva k pomilování až tak, že byste ji hnedle vyměnili za matku svých dětí... A všichni až na lumpa Levasseura a jeho fikaného advokáta jsou vůbec takoví mílí a... . . . A láska nakonec samosebou zvítězí nad intrikami a hamižností, lumpácký bohatec je po právu zostuzen a vytrestán a prostě je asi opravdu dobře, že se i dnes točí takové klidné, milé, inteligenci neurážející a nepodbízivé a místy vskutku vtipné (třeba pointa s tatínkem panem doktorem... :o) komedie. I když nejspíš za rok si na tenhle film ani nevzpomenete... Nic proti ničemu, pronic zanic... A tak to má být! . . . Výborně a decentně odehraný, profesionálně rutinně dobře natočený, v rámci žánru lehce nadprůměrný film... Tři a půl hvězdičky za film, z nutnosti pak s lehkým smutkem (protože lepších komedií je přece jen opravdu spousta) zaokrouhleno dolů. - - - P.S. Nelze, než si na okraj povzdechnout, proč takhle neumí v Česku nikdo natočit komedii :-( ?). Ach jo...(14.11.2007)

• - Terasa restaurace u paláce Chaillot, vedle které se nacházelo stanoviště parkovačů aut, byla falešná. Přesto se u ní zastavovali japonští turisté, kteří si tam chtěli rezervovat stůl. (Zdroj: Francis Veber: Ať to zůstane mezi námi) (Bernhardiner)

• - Během natáčení skočil ze střechy paláce Chaillot sebevrah. Nikomu jinému se naštěstí nic nestalo, nicméně některé herce a členy štábu dělilo od padajícího těla jen několik metrů. Někteří diváci, kteří netušili, že se nejedná o kaskadéra, začali tleskat. (Zdroj: Francis Veber: Ať to zůstane mezi námi) (Bernhardiner)