Dablér

Dublér

• Francie

La Doublure

• Itálie

Una Top model nel mio letto

The Valet

Komedie / Romantický

Francie / Itálie / Belgie, 2006, 82 min

Možná by to byl pouze zábavný příběh o chlapíkovi, který je tak trošku smolař, ale má dobré srdce, kdyby se ten chlapík nejmenoval François Pignon. Návštěva Françoisa Pignona v mém pokoji byla nečekaná, ale o to krásnější. Vzpomněl jsem si na rok 1983, kdy jsem se s Françoisem Pignonem setkal poprvé. On jako imaginární postavička ve filmu Francise Vebera Otec a otec a já jako kluk v kině a vzniknul skutečně krásný vztah. Znovu jsme se potkali v roce 1986, kdy byl François Pignon Uprchlík a já pořád jen kluk v kině. Za dvanáct let byl François Pignon Blbec k večeři a já byl blbec k ničemu. V roce 2001 jsem měl smutné období a proto jsem byl rád, že potkávám v Kondomedii svého imaginárního filmového kamaráda Françoisa Pignona. No a právě před chvílí odešel François Pignon z mého pokoje. Přišel se mě pochlubit, že je Dablér. A já se těším na další naše filmové setkání, tak jako se těším na setkání s přítelem v jehož společnosti je mě moc dobře..(24.3.2007)

Překvapení! Když nebudu počítat sotva někdy překonatelného Blbce k večeři, je tohle spolu s Kopytem nejlepší Veberovka a jedna z nejlepších NOVÝCH francouzských komedií, podobně svěží jako (K)lamač srdcí. Každý z ústředních herců má svou důležitou roli (trdlo, kráska, slečna nerozhodná, pan vypočítavý, manželka bojující za svá práva), všechno výborně pasuje a zápletka není vůbec tak uměle vykonstruovaná, jak by se na začátku zdálo. Dokonce jsem se při sledování několikrát přistihl, že přesně předvídám, kudy děj půjde, protože by to tak bylo nejvtipnější... V neposlední řadě, pánové, Alice Taglioni i Virginie Ledoyen (kterou jsem si hned překřtil na francouzskou Natalii Portman) jsou opravdu pohledné herečky. Veber zkrátka umí.(7.7.2012)

Milá francouzská komedie. Od Vebera ale očekávám více scén po kterých by následoval výbuch smíchu. Bohužel, se v tomto snímku více řeší odmítnutí k sňatku nebo jestli má vztah s ženatým mužem budoucnost. Ano, není to špatná zápletka, ale podle mě není schopna navodit tu správnou komediální atmosféru, která se ve Veberových filmech často objevuje. 60%(29.5.2011)

• Lichty

Kupodivu velmi nevtipný Veber (smál jsem se jen jednou a to nijak zvlášť), který nechtěně vykrádá sám sebe a zkrátka mu příběh o moulovi s topmodelkou vůbec nevyšel. Ani komický Daniel Auteuil, jenž exceloval v Kondomedii, tentokrát chabý scénář nedokázal zachránit - a přitom potenciál byl tzv. jako prase...(16.3.2007)

• Pierre

Tohle že má na vědomí člověk, co napsal Kopyto, Blbce k Večeři, Otce a otce, Velkého blondýna a další klenoty? Že by byl Francis Veber už senilní a rozhodl by se na stará kolena dělat romantické komedie, jako z Halywůůůůdu? Ouuuu, pane Vebere každý si musí někdy říct dost. A když je mi celý film při sledování ukradenej a už jenom odpočítávám minuty do konce, nemohu dát filmu dát vyšší hodnocení než dávám. Je mi moc líto.(24.4.2016)

• - Během natáčení skočil ze střechy paláce Chaillot sebevrah. Nikomu jinému se naštěstí nic nestalo, nicméně některé herce a členy štábu dělilo od padajícího těla jen několik metrů. Někteří diváci, kteří netušili, že se nejedná o kaskadéra, začali tleskat. (Zdroj: Francis Veber: Ať to zůstane mezi námi) (Bernhardiner)

• - Terasa restaurace u paláce Chaillot, vedle které se nacházelo stanoviště parkovačů aut, byla falešná. Přesto se u ní zastavovali japonští turisté, kteří si tam chtěli rezervovat stůl. (Zdroj: Francis Veber: Ať to zůstane mezi námi) (Bernhardiner)