Dablér

Dublér

• Francie

La Doublure

• Itálie

Una Top model nel mio letto

The Valet

Komedie / Romantický

Francie / Itálie / Belgie, 2006, 82 min

„Není čas najít si jiného lékaře?“ - „Ne, nechám si tohohle. Je na tom tak zle, že jak se na něj podívám, je mi líp.“ Co chtěl Francis Veber napsat a natočit, napsal a natočil. Příjemnou konverzační komedii, jakýsi důkaz, že staré dobré časy (nejen) francouzské legrace ještě nejsou v nenávratnu. Samozřejmě taková smršť jako o tři roky starší Drž hubu! to není, ale na druhou stranu ani být neměla, tak jaképak copak. Gad Elmaleh je jako Pignon (o němž Veber mluví jako o obyčejném človíčkovi, dobrákovi, který se ne vlastní vinou připlete do složitých situací, z nichž se pak dostane, ani neví jak) dobrý, ale ještě více mě potěšila sympatická Alice Taglioni. Daniel Auteuil si s chorobně nevěrným průmyslníkem poradil také na jedničku. A abych nezapomněl, ve scénáři je perfektní narážka na Blbce k večeři! Dobré to bylo. „Elena je úžasné děvče. Líbat se s někým takovým, to chce kuráž.“ - „No jo, vkládá se do toho celá.“ - „Jdi do hajzlu!“(1.11.2014)

Gad Elmaleh je výborný herec. Musim podotknúť že má uhrančivé oči. Stačí keď sa pozrie do kamery svojími očami už mám emócie. Táto komédia nie je že spadneš zo stoličky na zem od smiechu, skôr je to kultivovaná komédia.Ale to vôbec nevadí. Morálka a byť správny muž je dôležité preto tento film má čo povedať.(14.12.2017)

Velmi prijemna komedia, klora ma hlavny problem v kadencii vtipov. Nieco zabavne sa stane a potom strasne dlho trva, kym pride dalsi vtip. Nastastie cakanie na dalsi vtip nie je neznesitelne, lebo postavy su sympaticke, takze po cely cas ma bavilo travit cas v ich spolocnosti a sledovat ako sa to cele skonci. Herecke obsadenie tvori dnesna francuzska komedialna spicka. Mozno prave preto som od toho cakal ovela väcsiu zabavu. Ale ako som povedal. Rozhodne to nie je strata casu. 6/10.(19.10.2012)

Těšil jsem se, že uvidím snímek Francise Vebera, klasika francouzské komedie, poprvé v kině. Bohužel. Takže s čím jsem se setkal, když Dablér vyšel na DVD? S povedeným filmem, který více než na herecké výkony sází na kvalitní scénář. Veber je mistr v tkaní příběhů napěchovaných humorem. Pár slov k ději: Pohotový kolemjdoucí - fotograf přistihne představitele (po zhlédnutí filmu zjistíte, proč jej nenazývám "majitelem" :-)) velké firmy s milenkou. Je tu však ještě jeden kolemjdoucí a jmenuje se Pignon !! Může v následující jeden a půl hodině být chvilku nuda? NEMŮŽE! A jak píše Historik, odkaz na Blbce k večeři je perfektní. "Víš, Francoisi, moje sbírka začíná být slavná... Jsem ve středu pozvaný na večeři jenom proto, abych tam mluvil o svých vývrtkách."(5.4.2007)

Docela určitě nejslabší Veber, přesto stále ucházející podívaná. Co tomu nejvíc chybělo, byla paradoxně stálice jménem Pignon. Elmaleh je totiž sice sympaťák, ale zato je ze všech Veberových představitelů vůbec nejmíň "piňónovatej". Tu nejvtipnější roli takhle nakonec "vyfásl" Michel Aumont, jenž ze svý pětiminutovky na place vytěžil absolutní maximum. --- "Já s nikym nešukám, sakra!"(28.8.2013)

• - Během natáčení skočil ze střechy paláce Chaillot sebevrah. Nikomu jinému se naštěstí nic nestalo, nicméně některé herce a členy štábu dělilo od padajícího těla jen několik metrů. Někteří diváci, kteří netušili, že se nejedná o kaskadéra, začali tleskat. (Zdroj: Francis Veber: Ať to zůstane mezi námi) (Bernhardiner)

• - Terasa restaurace u paláce Chaillot, vedle které se nacházelo stanoviště parkovačů aut, byla falešná. Přesto se u ní zastavovali japonští turisté, kteří si tam chtěli rezervovat stůl. (Zdroj: Francis Veber: Ať to zůstane mezi námi) (Bernhardiner)