Dablér

Dublér

• Francie

La Doublure

• Itálie

Una Top model nel mio letto

• Nový Zéland

The Valet

Komedie / Romantický

Francie / Itálie / Belgie, 2006, 82 min

François Pignon (zná ten Veber vůbec jiné jméno?) vykonává zaměstnání s hrdým názvem voiturier (v luxusní restauraci parkuje auta zákazníků) a je zoufale zamilován do kamarádky z dětství Emilie; tu ale zatím vůbec nenapadlo, že kamarád z dětství by mohl být něco víc než jen kamarád. Pierre Levasseur je bohatý průmyslník a je zamilován do topmodelky Eleny, která ho tlačí, aby se rozvedl; on by se možná i rozvedl, má to ale háček: většina jeho majetku patří jeho manželce a ta si je toho moc dobře vědoma. Život oběma párům ještě víc zamotá fotografie uveřejněná v bulváru, na které se náhodou sejde luxusní milenecký pár s procházejícím parkovačem. To je východisko skvělé odpočinkové zábavy zcela v tradicích dobré francouzské komedie. ("Měl byste změnit lékaře." "Ne, nechám si tohohle, když ho vidím, vždycky se mi udělá dobře.")(10.11.2008)

Slabé, slabučké, ale zase holkám se to bude líbit. Svět modelingu se zde mihne a v jakém dalším filmu se objeví pro mě trochu kontroverzní Karl Otto Lagerfeld ve stříbrných rukavicích? Daniel Auteuil si jako průmyslový magnát začne románek s modelkou, ale háček je v tom, že jeho manželka vlastní 60% firmy. 50%(21.2.2016)

Dablér je komedií přesně podle mého gusta. François Pignon je nešťastně zamilovaný a jeho touha podlehne obchodu, který má pomoci zamaskovat nevěru miliardářského průmyslníka. Nasazena je krásná Elena ( Alice Taglioni). Je tu několik obětí rozmařilého boháče, ale jako v každé pohádce dobro zvítězí nad zlem. Film pobaví, pohladí, neunaví. Francis Veber je dle mého názoru poslední zachránce francouzského humoru, který je mému srdci tak blízký.(7.9.2010)

Milá pohodová komedie o lásce, krásce a dobrém srdci, která je příjemně francouzsky neamerická, ať už humorem, dějem nebo elegantím provedením, sázejícím na dlouhou šňůru jemných vtípků, které se jen tak lehce vznáší příběhem a dávají dostastek času k tomu usmát se jim a pokochat se jejich vytříbenou chutí. A Elena, ta je opravdu ztělesněným snem.. :-)(8.3.2009)

Dublér je spíše úsměvný, zábavný snímek. Nečekejte žádné vtipy, kde byste jste se dusili smíchy, Dublér je míň vtipný než třeba takový Blbec k večeři (od stejného autora Francise Vebera), což ale vychází už z námětu. Přesto má důležitý rys Veberových komedií - lehkost, úsměvnost, životní realitu v lehce ironickém hávu a inteligentní zpracování - kéž by tohle měly všechny filmy co se vydávají za zábavné komedie. Francouzi ani Veber nezklamali. 80%(28.3.2010)

• - Terasa restaurace u paláce Chaillot, vedle které se nacházelo stanoviště parkovačů aut, byla falešná. Přesto se u ní zastavovali japonští turisté, kteří si tam chtěli rezervovat stůl. (Zdroj: Francis Veber: Ať to zůstane mezi námi) (Bernhardiner)

• - Během natáčení skočil ze střechy paláce Chaillot sebevrah. Nikomu jinému se naštěstí nic nestalo, nicméně některé herce a členy štábu dělilo od padajícího těla jen několik metrů. Někteří diváci, kteří netušili, že se nejedná o kaskadéra, začali tleskat. (Zdroj: Francis Veber: Ať to zůstane mezi námi) (Bernhardiner)