Dablér

Dublér

• Francie

La Doublure

• Itálie

Una Top model nel mio letto

The Valet

Komedie / Romantický

Francie / Itálie / Belgie, 2006, 82 min

Určitě jsou Veberovky, u kterých se nasmějete více. Nicméně - Dablér také není k zahození. I když popravdě: tipuju, že většina žen bude upřímě rozhořčena jaký hajzl je ten Levasseur, zatímco muži si zasněně budou představovat, že by se aspoň na pár dnů octli v kůži F. Pignona. Protože, co si budeme povídat, Alice Taglioni je opravdu extratřída...(22.1.2009)

François Pignon (zná ten Veber vůbec jiné jméno?) vykonává zaměstnání s hrdým názvem voiturier (v luxusní restauraci parkuje auta zákazníků) a je zoufale zamilován do kamarádky z dětství Emilie; tu ale zatím vůbec nenapadlo, že kamarád z dětství by mohl být něco víc než jen kamarád. Pierre Levasseur je bohatý průmyslník a je zamilován do topmodelky Eleny, která ho tlačí, aby se rozvedl; on by se možná i rozvedl, má to ale háček: většina jeho majetku patří jeho manželce a ta si je toho moc dobře vědoma. Život oběma párům ještě víc zamotá fotografie uveřejněná v bulváru, na které se náhodou sejde luxusní milenecký pár s procházejícím parkovačem. To je východisko skvělé odpočinkové zábavy zcela v tradicích dobré francouzské komedie. ("Měl byste změnit lékaře." "Ne, nechám si tohohle, když ho vidím, vždycky se mi udělá dobře.")(10.11.2008)

Presne toto je ten typ humoru, ktory je CZ a SK divakom /a samozrejme cechoslovakom/ asi najblizsi, a nie kopa americkych umelotin a la Meda. Film ma dobry pribeh, akurat trochu dlhsie trva, kym sa rozbehne. Reziser Francis Veber /Kondomedie, Muz z Acapulca/ natocil sympaticku milu a dobre ubiehajucu francuzsku komediu, ktorej sefuje Daniel Auteuil /Nenapravitelni, L´adversaire, Jean od Floretty - a pochopitelne Auteuila povazujem za vyborneho herca/, dalej nadherne dva baby, a to konkretne Kristin Scott Thomasovu /Ctyri svadby a jeden pohreb, Lov Lososu v Jemenu/ a nadhernu Alice Taglioni /Nebezpecna Korist/. Film ma tempo, nuda bola stlacena na minimum, takze divak moze byt spokojny : 77 %(1.8.2015)

Francois je politováníhodný smolař. Chudák musí žít ve společné domácnosti se sympatickou topmodelkou Elenou, inkasovat za tuto dřinu nemalý peníz a ještě odhánět zástupy dalších modelek toužících trochu si s ním zašpásovat v pohodlné posteli. Francois si však od života přeje pouze zachovat své místo hotelového parkovatele naleštěných bouráků a kdyby si dlouholetá kamarádka Emilie rozmyslela své unáhlené svatební odmítnutí, tak by se ostatní krasavice musely rychle pakovat z jeho bytu, hlavy i života.(16.9.2009)

Tahle francouzská Veberova komedie mne opravdu potěšila a já se nečekaně skvěle bavil. Vše je sice známé i z jiných filmů - krásná modelka, nešťastná láska, bohatý ředitel a jeho podváděná manželka, nesmělý mladík Pignon a jeho milá ohrožená přítomností topmodelky. Přesto je zde několik skvostných fórů - "Kolik musím zaplatit?" Ne, my zaplatíme Vám." Nebo ty závěsy dodané Pignonovi s modelkou od zhrzené manželky ředitele, či defilé krásných dívek na parkovišti včetně další topmodelky s telefonním číslem a k tomu závistiví Pignonovi spolupracovníci - a celá řada dalších úsměvných situací. Trailer: http://www.csfd.cz/film/222292-dabler-dubler-doublure-la/videa/(28.3.2010)

• Dany Boon

• - Terasa restaurace u paláce Chaillot, vedle které se nacházelo stanoviště parkovačů aut, byla falešná. Přesto se u ní zastavovali japonští turisté, kteří si tam chtěli rezervovat stůl. (Zdroj: Francis Veber: Ať to zůstane mezi námi) (Bernhardiner)

• - Během natáčení skočil ze střechy paláce Chaillot sebevrah. Nikomu jinému se naštěstí nic nestalo, nicméně některé herce a členy štábu dělilo od padajícího těla jen několik metrů. Někteří diváci, kteří netušili, že se nejedná o kaskadéra, začali tleskat. (Zdroj: Francis Veber: Ať to zůstane mezi námi) (Bernhardiner)