Dablér

Dublér

• Francie

La Doublure

• Itálie

Una Top model nel mio letto

The Valet

Komedie / Romantický

Francie / Itálie / Belgie, 2006, 82 min

Těžko říct proč, ale tenhle film mi prostě přirostl k srdci. Působila z něj taková pohoda, dobrá nálada, vtip. Navíc je v tom "trocha Francie" a ta mě nikdy nezklame :) Upřímně, být tak v situaci toho trdla, kterýmu se do domu nastěhuje top modelka, ještě mu za to zaplatí.. pánové, kdo z nás by to nechtěl aspoň zkusit? :) Já si u tohodle filmu vždycky odpočnu a proto si ho rád pouštím i víckrát, což s mnoha filmy nedělám :-) 100%(9.8.2012)

Možná by to byl pouze zábavný příběh o chlapíkovi, který je tak trošku smolař, ale má dobré srdce, kdyby se ten chlapík nejmenoval François Pignon. Návštěva Françoisa Pignona v mém pokoji byla nečekaná, ale o to krásnější. Vzpomněl jsem si na rok 1983, kdy jsem se s Françoisem Pignonem setkal poprvé. On jako imaginární postavička ve filmu Francise Vebera Otec a otec a já jako kluk v kině a vzniknul skutečně krásný vztah. Znovu jsme se potkali v roce 1986, kdy byl François Pignon Uprchlík a já pořád jen kluk v kině. Za dvanáct let byl François Pignon Blbec k večeři a já byl blbec k ničemu. V roce 2001 jsem měl smutné období a proto jsem byl rád, že potkávám v Kondomedii svého imaginárního filmového kamaráda Françoisa Pignona. No a právě před chvílí odešel François Pignon z mého pokoje. Přišel se mě pochlubit, že je Dablér. A já se těším na další naše filmové setkání, tak jako se těším na setkání s přítelem v jehož společnosti je mě moc dobře..(24.3.2007)

„Není čas najít si jiného lékaře?“ - „Ne, nechám si tohohle. Je na tom tak zle, že jak se na něj podívám, je mi líp.“ Co chtěl Francis Veber napsat a natočit, napsal a natočil. Příjemnou konverzační komedii, jakýsi důkaz, že staré dobré časy (nejen) francouzské legrace ještě nejsou v nenávratnu. Samozřejmě taková smršť jako o tři roky starší Drž hubu! to není, ale na druhou stranu ani být neměla, tak jaképak copak. Gad Elmaleh je jako Pignon (o němž Veber mluví jako o obyčejném človíčkovi, dobrákovi, který se ne vlastní vinou připlete do složitých situací, z nichž se pak dostane, ani neví jak) dobrý, ale ještě více mě potěšila sympatická Alice Taglioni. Daniel Auteuil si s chorobně nevěrným průmyslníkem poradil také na jedničku. A abych nezapomněl, ve scénáři je perfektní narážka na Blbce k večeři! Dobré to bylo. „Elena je úžasné děvče. Líbat se s někým takovým, to chce kuráž.“ - „No jo, vkládá se do toho celá.“ - „Jdi do hajzlu!“(1.11.2014)

• Lichty

Kupodivu velmi nevtipný Veber (smál jsem se jen jednou a to nijak zvlášť), který nechtěně vykrádá sám sebe a zkrátka mu příběh o moulovi s topmodelkou vůbec nevyšel. Ani komický Daniel Auteuil, jenž exceloval v Kondomedii, tentokrát chabý scénář nedokázal zachránit - a přitom potenciál byl tzv. jako prase...(16.3.2007)

Proste klasický Veber. Komédia na ktorú sa veľmi dobre pozerá. Človek (ako JA) pri takýchto filmoch dosiahne absolútny stav pohodičky. Francis Veber si opäť vybral svojich oblúbených hercov - Auteuil, Berry, Aumont, ktorí hrali aj v jeho predchádzajúcich filmoch. Osobne som ocenil Alice Taglioni, je sexi a ku tomu aj šikovná herečka. Rolu modelky zvládla s bravúrou. Prekvapilo ma ako ju využil režisér. Čakal som od nej správanie hlúpej nány, ktorá mi pôjde na nervy, ale práve naopak-zahrala veľmi príjemnú slečnu. Alebo napr. Auteuil, jeho som do teraz videl v pohodových rolách dobrákov, ale tu práve že hrá zbohatlíckeho hajzla a toto mi tiež učarovalo, ako dokázal Veber zmeniť jeho charakter. Film má jednoduchý príbeh, ktorému dominujú komické, ale aj romantické časti. Hlavne postavu lekára si človek musí zamilovať. Tam sa ukáže čaro tohto typu komédií...Nie je to také bláznivé ako Drž hubu, alebo Blbec k večeri, ale rozhodne dobré...(19.11.2013)

• Dany Boon

• - Terasa restaurace u paláce Chaillot, vedle které se nacházelo stanoviště parkovačů aut, byla falešná. Přesto se u ní zastavovali japonští turisté, kteří si tam chtěli rezervovat stůl. (Zdroj: Francis Veber: Ať to zůstane mezi námi) (Bernhardiner)

• - Během natáčení skočil ze střechy paláce Chaillot sebevrah. Nikomu jinému se naštěstí nic nestalo, nicméně některé herce a členy štábu dělilo od padajícího těla jen několik metrů. Někteří diváci, kteří netušili, že se nejedná o kaskadéra, začali tleskat. (Zdroj: Francis Veber: Ať to zůstane mezi námi) (Bernhardiner)