Dablér

• Česko Dublér (více)
Trailer

Pierre Levasseur je bohatý a vlivný muž. Stojí v čele velkého podniku, ale hlavním akcionářem je jeho žena. Když se tedy v bulvárním tisku objeví fotografie, na níž stojí vedle své milenky, má problém. Rozvod si nemůže dovolit, i když to milence už dva roky slibuje. Zdá se, že jedinou možností, jak z toho ven, bude zaangažování třetí osoby. Na fotografii je totiž zachycen ještě náhodný kolemjdoucí, jakýsi Francois Pignon, zaměstnanec parkoviště, kterého právě odmítla jeho vyvolená Emilie. Levasseur namluví ženě, že na fotografii se sám ocitl náhodou, že modelka Elena patří k tomu druhému muži - Pignonovi. Zároveň Pignona kontaktuje a za určitý finanční obnos jej i Elenu zapojí do předstírací hry. Ale paní Levasseurová také není dnešní a Pignonova vyvolená Emilie zjišťuje, že se s odmítnutím nabídky k sňatku poněkud unáhlila. A tak se situace poněkud zamotává... Nejnovějším příspěvek do pignonovského cyklu je určen všem milovníkům inteligentní francouzské komedie. (oficiální text distributora)

Trailer

Malarkey

Nádherné propojení příběhů ze života jednoho jména s názvem François Pignon, se kterým si Francis Veber pohrál více než zdařile. V podstatě je třeba vidět minimálně pár filmů ze seznamu režiséra, pač pak si to divák užije minimálně o stupen více. Nicméně já jsem se bavil skvěle, nejen slušnými výkony dvojky Auteil - Elmaleh, ale také nádherným tělem oné topmodelky jež si kráčí po obálce a vůbec nic jí netrápí přitom se ve filmu tváří uplně jinak, pozitivnějc než se zdá. Dablér je rozhodně neméně povedená komedie, která humorem spěje spíše k Blbcovi k večeři, ale atmosférou sahá rozhodně víš. --- Dobrá kniha? - Tu už jste četl pane Gervés - Já už jí četl? - Ano, říkal jste, že jste ji přečetl za jeden večer. - Opravdu? Vůbec nic mi to nepřipomíná, pamět mám jako dřív. No tak tedy, dejte mi roštěnou. - Ne ta je v řeznictví, tady jsme v knihkupectví. ()

kleopatra

Dablér není řachanda, jak je už u Vebera zvykem, o to víc si ale vážím laskavého tónu, který je v jeho filmech přítomen vždy. Navíc výborný Daniel Auteuil, k němu krásná diva a zhrzená manželka plus opuštěný ťunťa a jeho kámoš tydýt .... a všichni v zamotaném klubku. Na ponurou náladu je Dablér spolehlivý vyprošťovák. ()

RHK

Tahle francouzská Veberova komedie mne opravdu potěšila a já se nečekaně skvěle bavil. Vše je sice známé i z jiných filmů - krásná modelka, nešťastná láska, bohatý ředitel a jeho podváděná manželka, nesmělý mladík Pignon a jeho milá ohrožená přítomností topmodelky. Přesto je zde několik skvostných fórů - "Kolik musím zaplatit?" Ne, my zaplatíme Vám." Nebo ty závěsy dodané Pignonovi s modelkou od zhrzené manželky ředitele, či defilé krásných dívek na parkovišti včetně další topmodelky s telefonním číslem a k tomu závistiví Pignonovi spolupracovníci - a celá řada dalších úsměvných situací. Trailer: http://www.csfd.cz/film/222292-dabler-dubler-doublure-la/videa/ ()

Enšpígl

Možná by to byl pouze zábavný příběh o chlapíkovi, který je tak trošku smolař, ale má dobré srdce, kdyby se ten chlapík nejmenoval François Pignon. Návštěva Françoisa Pignona v mém pokoji byla nečekaná, ale o to krásnější. Vzpomněl jsem si na rok 1983, kdy jsem se s Françoisem Pignonem setkal poprvé. On jako imaginární postavička ve filmu Francise Vebera Otec a otec a já jako kluk v kině a vzniknul skutečně krásný vztah. Znovu jsme se potkali v roce 1986, kdy byl François Pignon Uprchlík a já pořád jen kluk v kině. Za dvanáct let byl François Pignon Blbec k večeři a já byl blbec k ničemu. V roce 2001 jsem měl smutné období a proto jsem byl rád, že potkávám v Kondomedii svého imaginárního filmového kamaráda Françoisa Pignona. No a právě před chvílí odešel François Pignon z mého pokoje. Přišel se mě pochlubit, že je Dablér. A já se těším na další naše filmové setkání, tak jako se těším na setkání s přítelem v jehož společnosti je mě moc dobře.. ()

emma53

Tak to je přesně to pravé na horké a slunečné dopoledne. Francouzi mě snad nikdy nezklamou. Prima film, prima herecké obsazení, prima zápletka, prostě výborná pohodová romantická komedie a určitě lepší průměr. Jinak už druhý film za sebou s Gadem a zatím hraje jen ty trubky i když ke konci se do toho už konečně trochu obul. Možná mu tu jednu * nakonec ještě přihodím :) ()

• Terasa restaurace u paláce Chaillot, vedle které se nacházelo stanoviště parkovačů aut, byla falešná. Přesto se u ní zastavovali japonští turisté, kteří si tam chtěli rezervovat stůl. (Zdroj: Francis Veber: Ať to zůstane mezi námi) (Bernhardiner)
  • Během natáčení skočil ze střechy paláce Chaillot sebevrah. Nikomu jinému se naštěstí nic nestalo, nicméně některé herce a členy štábu dělilo od padajícího těla jen několik metrů. Někteří diváci, kteří netušili, že se nejedná o kaskadéra, začali tleskat. (Zdroj: Francis Veber: Ať to zůstane mezi námi) (Bernhardiner)

Související novinky

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem…