Andělé a panny

• Česko Decameron: Andělé a panny (více)

10 mladých Florenťanů si krátí dlouhou chvíli tím, že si vypráví dekadentní příběhy o lásce a pikantních milostných dobrodružstvích... (oficiální text distributora)

Schneeman

Pobavilo. Sice nevím jak věrně se autoři drží literární předlohy (řekl bych, že příliš ne), ale i tak je to zábava. A třeba to i podnítí mládež si Dekameron přečíst. :-) ()

linger

Podla nizkeho hodnotenia vidim, ze tento film je silne nepochopeny, a ze od nazvu "Stredoveke prcicky" niekto asi cakal vrcholne dielo talianskej renesancie prenesene na strieborne platno. Oproti klasickym "prcickam" je to pritom ovela vkusnejsie, so zaujimavym hereckym obsadenim (kvoli Haydenovi by nejedna sla do klastora...), jednoducho prijemna oddychovka s par erotickymi vtipkami a dobrodruzno-romantickou dejovou liniou. ()

LencaN

Po cca 14 dnech od zhlédnutí si z toho pamatuju už jen to, že to bylo celé oplzlé, rádoby romantické a vlastně nicneříkající ptákovinka. ()

allegria

Celkem zajímavé zpracování námětu z Boccacciova Decameronu. Zvláštně působí spojení moderní hudby a historického děje, jakési příjemné odlehčení a potvrzení, abychom to nebrali zas tak moc vážně :-) ()

Teachman

Námět a zápletka: 2/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

vlasyrostou

Příjemná a vtipná podívaná, která rozesměje. Odlehčená komedie s herci v historických kostýmech, která má lehce nesmysluplný děj. Scénář by se hodil spíš na divadelní prkna, než před kameru, respektive film vypadá jak divadelní představení v exteriérech. Film je zde zbytečně podhodnocen.**** ()

victim42

Neskutečná slátanina, ale s přítelkyní jsme se výtečně pobavili :-) Jestli rozumíte pojmu "roztomilá béčkovost" a fandíte hezkým ksichtíkům a výstihům, pobavíte se dobře :-) ()

Eleasari

Osobně filmu dávám pět hvězd z prostého důvodu - viděla jsem ho už stokrát a vždycky si ho neskutečně užívám. Samozřejmě že z kvalitativního hlediska je to naprostý odpad - kamera žádná sláva, kostýmy a vůbec vzhled herců úplně mimo, soundtrack ani nemluvě.. Příběh o tom bych snad radši pomlčela. Ale jak si to tu tak čtu, lidi to z nějakýho důvodu uráží. Jakoby snad nebylo na první pohled úplně jasný, že se od začátku do konce jedná o absolutní recesi. Popravdě to že je film inspirovaný Dekameronem mi až doteď nedošlo, dřív jsem ještě nevěděla co to vůbec je a později jsem nad tím vůbec nepřemýšlela, ale to je jen další ze série stovek vtípků které celý film provázejí a zpětně mě to teď pobavilo. Nejsou zvlášť chytrý, ale pořád hrozně vtipný. Je jasný že všichni lidi takovej humor nesdílí, ale kdo by někdy měl chuť na opravdu velmi velmi odpočinkovou sračku (což ovšem říkám s láskou), u které se může smát od začátku do konce a navíc pořád sledovat fakt hezký herečky i herce, je tohle správná volba. ()

Peregrina

a tak proč ne....hezky jsem si u toho oddychla, sem tam se i zasmála a na pana Christensena se opravdu krásně kouká....líbilo se mi to, lepší dvě hvězdičky . ()

silverfuck

Pokud to člověk nebere jako adaptaci Boccacciova mistrovského díla a neočekává od toho kdoví jak intelektuální zábavu, není to zase tak zlé, a to hlavně asi díky charismatu Haydena Christensena, na kterého vás prostě baví se dívat, i když je jinak film stupidní a hloupý. ()