Andělé a panny

Medieval pie - Territoires vierges

Decameron: Stredoveké prcičky

Drama / Romantický / Dobrodružný / Komedie

Itálie / Velká Británie / Francie / Lucembursko, 2007, 95 min

Taky nechápu, co se tu většině nelíbí. Mě to přišlo zábavný. Pěkný písničky, výborní herci a několik opravdu vtipných scén. Navíc se mi líbilo, že i v takové ptákovině se režisér Leland snaží většinu postav tak polidštit. K uvedenému obsahu. Nikdo nic nevypráví, není to žádný Dekameron. Ale jestli si mám představit příběh blížící se soft pornu s trochu košatější strukturou, tak jeto přesně takovýhle film. Navíc vtipný a docela roztomilý.(7.8.2008)

• Bauer

No nazdar! Má zde tento film opravdu 46%, nebo mně pouze šálí zrak? Bohužel nešálí a je to tvrdá realita. Ačkoliv já nechápu, jak je vůbec možné, aby něco takto debilního mohlo mít 46%. Kdybych měl sestavit můj sobní žebříček 20-ti nejhorších filmů, tak film Andělé a panny by tam byl na 100%! Dost se divím, že to zde není mezi 200 nejhoršími filmy a hlavně, že ani na IMDB to není v "Bottom". Tohle je pro mně velká záhada. Film absolutně o ničem. Příběh (pokud se to dá nazva) je nulový, uražející a bez jakékoliv pointy. Nechápu, kde vzal režisér David Leland odvahu natočit něco tak debilního. A kvalitní herec Tim Roth tam dělal co? To nemá zapotřebí. To samé platí i pro Haydena Christensena.Když tak přemýšlím, tak zde nebylo nic, co by stálo to. Nic!!! Jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl. Samozřejmně, že dávám ODPAD a pokud bych mohla, tak bych ho dal třeba i tři krát. Pokud možno, tak se tomuto filmu vyhněte obloukem, nebo budete naštváni jako já, že jste na to vůbec koukali. Kdybych si mohl vybrat mezi tímto filmem a Patriotem se Seagalem, tak beru všema deseti Patriota!!!(21.2.2009)

Podľa tunajších hodnotení a názorov sa mi do filmu veľmi nechcelo, ale nakoniec som si povedal, že padne dobre trocha také osvieženie pomedzi sledovanie hororov a veru že aj dobre padlo. Film je v konečnom dôsledku romantická komédia, ale tak je tam dosť veľa vtipných scénok, ktoré zaručene pobavia, teda určite je toto lepšie ako Úplná zverina. Neni to zase nejaké majstrovské dielo ale tak na jedno pozretie to je a je to na máriu pekných ženských, ktoré sa nám aj ukážu v plnej svojej kráse, takže radsoť sledovať takéto filmy.,.Spokojnosť(31.7.2011)

• Molly

Lámu si hlavu, komu je tahle taškařice vlastně určená - starší generaci Andělé a panny sotva něčím nadchnou a teenagerům je to nepřístupné... Mě tak akorát (po)bavili Tim Roth (má tohle vůbec herec jeho formátu zapotřebí?) a hláškující kněz-nekněz. No a ještě je tu Hayden, kterému to ve středověkém oblečku s kordem v ruce ohromně sluší - tak třeba film potěší aspoň jeho odrostlejší fanynky.(25.12.2008)

"Giovanni Boccaccio ... Známý cyklus Dekameron je považován za vrcholné Boccacciovo dílo. Vznikl mezi roky 1348 až 1353. Jedná se o soubor sta novel převážně s erotickým zaměřením. Příběhy jsou ve stejném poměru rozděleny do deseti dní (deka = deset; odtud také název cyklu). Své zážitky vypráví deset mladých lidí (7 žen a 3 muži), kteří utekli z města na venkov, aby se zachránili před morem, který vypukl ve Florencii roku 1348. Církev dílo odsoudila" … a jak se tak dívám okolo, i většina místních filmových znalců, ale - tak to já ne .. mně se to líbilo : správně naivní .. přitom vesele rozverné .. a v neposlední řadě i eroticky dráždivé .. mistr Giovanni by byl určitě spokojen .. ostatně, pro puritány to on určitě nenapsal .. a ještě musím dodat jeden důvod, proč mám pro toto dílo na věčné časy takovou slabost .. u ústní maturitní zkoušky z mateřského jazyka, na kterou jsem se nějak neměl čas se řádně připravit, jsem si vytáhl otázku číslo tři a hádejte, co to bylo (.. mimochodem, dostal jsem samozřejmě za 1) …. a ještě, jak je už mým místním zvykem : I Love You, Kate Groombridge … takže sečteno a potvrzeno, na just všem, dávám **** …(18.10.2010)