Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

ma3e

Tenhle film jsem viděl tak 10x a fakt mě baví ! Nevím, jestli je to tím, že jsem byl při prvním shlédnutí taky ve třeťáku na gymplu... Spíš protože je to pravdivej pohled na dnešnígympláky. Hlavní duo je povedený a sprejařský pozadí zas cool. Já dávám jasný 4 hvězdy, jinak to prostě nejde. ()

anyonecek

Krásně popsaná dnešní doba se všemi detaily. Skvělá hudba od Dj Wiche a slušné výkony od Tomáše Vorla a Jiřího Mádla. Mnoho nezapomenutelných vtipů ;) viz. tansformátor, roztažený most a nebo "Kolman kde sou přezůvky?". ()

Wooke

Nemôžem povedať, že by to bolo celé zle. Skôr sa mi tu pýta jedna veta a to ohľadom správania dnešnej mládeže, zobrazenej aj v tomto filme. Áno, je to tak. A to je celé zle, nie tento film. ()

Boudyy

Nabízí se velké srovnání s filmem "Proč?" z roku 1987. I tam šlo přeci o to utrhnout se z práce a užít si trochu zábavy, vandalismu, honiček s fízlama, přičemž doma nechat svou rodinu, která na vás sere a jít ven s kámošema. Symbolicky přichází Gympl v roce 2007, jakoby ukázal pomyslné střídání stráží (generací), akorát se přenesl do moderní doby (i když netvrdím, že ani nyní nechodí spoustu mladých na fotbal). Vorel natočil zajímavý film, chvílemi až depresivní, ukazující šedivé, stereotypní panoptikum a uvnitř něj lidi snažící se přežít. Mladší Vorel je celkem sympaťák a Mádl hraje asi svou nejlepší roli v životě (a to platí i nyní, v roce 2014). Stará garda herců slouží spíše k jednoduchým skečům (češtinář Schmitzer, fyzikář Šteindler, pracovně zaneprázdněný a chorobně výbušný otec Kraus) a nelze nezvpomenout na ředitelku Holubovou (ta dostala za roli Českého lva). Dalším plusem je hudba, celkem propracovaná (hlavně song Z mojí čtvrti je velmi povedený). Já film viděl na DVD už před sedmi lety,mezitím ještě párkrát, ale tady na csfd mi nějak unikal, komentuju a hodnotím až dnes (leden 2014). No, za pár dní má kinopremiéru Vejška, asi se nechám zlákat. ()

Romeroo

Objektivně dle mého úsudku lze naspat, že Gympl je lepší výplod Českého filmu v posledních letech. Sice je humor dětský, předvídatelný a mnohdy se pouze jedná jen o vulgarismus, dokáže vyloudit úsměv na tváři. K příběhu a k tomu hořkému co je v něm se nic překvapivého nekoná a splní asi to co splnit měl. Chtěl bych vyzdvihnout kozy Lenky Juroškové, pěkná práce! ()

marek29

Je to kus mládí :) tenhleten gympl. "Z tvojí 1/4" super písnička, jejíž text si pokaždý zpívám když ji slyším. Asi už jsem sentimentální a připomíná mi to období na střední i když rozhodně nebylo tak šťastný jako tady ten film. Luxusní kozy Kláry Krumbachové jsou samostatné 2 hvězdičky v mým hodnocení :) holka se toho vůbec nebojí. Když jsem film poprvé viděl, byl jsem hotovej. Hlášky asi i zlidověly ale hlavně je v tom pro mě symbolika. Pro někoho jsou kult Sněženky, já budu mít takovou vazbu vždy ke Gymplu. Za mě zasloužený 4 hvězdy a vycházející hvězda Mádl v akci. ()

Nalimator

Bylo to lepší, než jsem čekal, jako náhled do života současných středoškoláků a školního prostředí celkově to u mne prošlo. Mladým se tam ale dost nadržuje, že je nebaví chodit do školy, protože se tam musím učit nepraktické hovadiny, chudáčci (jako kdyby předchozí generace nemusely). A proto je v pořádku, že se mohou vyřádit sprejováním všeho okolo. Více alarmující byl ale pohled na rodiče a jejich vztah ke škole. ()

Heyyy

Tomu se říká skoro dvě hodiny trvající halucinace - občas jsem netušila, zda tak blbý a vymletý dialogy tam opravdu jsou, nebo se mi to jen zdá (a je to hodně špatnej sen)... Některý scény nebo situace byly ve filmu perfektní (hlavně rodinný vztahy všech hlavních protagonistů), ale jakmile byla "omladina" pohromadě, byla to nezajímavá přehlídka vyhulených keců. O hereckých výkonech (vyjma Mádla, Holubový, Bydžovský, Krause, Chýlkový a dalších známých tváří) radši ani nemluvím. Navíc zvuk a obraz je posunutej (viděla jsem to 2x, z toho jednou na ČT), pusa se hejbe, ale hlas se ozve až později (nebo obráceně) a to mě neskutečně iritovalo... ()

Pitryx

Když mi byl tento film zapůjčen, upozornil jsem, že jsem jiná věková kategorie a připravil se na spousty nudy a přejíždění. Ejhle, nestalo se. Ačkoli Mádla vůbec nemusím, tady mi nevadil. Ostatní herci byli taky dobří, např. věčně zhulený Tomáš Vorel ml. Film měl dokonce spád, hlášky tak jak mají být, takže nakonec jej hodnotím jako nadprůměr. 2012101010424/10929 ()

RigorMortis

Jasné, tínedžerské filmy neznášam. No Gympl mi bol veľmi sympatický, možno preto, že mal určitého rebelského ducha, švih, celkom dobre zahraté úlohy a vyčnieval zo žumpy súčasnej česko-slovenskej filmovej produkcie. Titulnú skadbu od Indyho & Wicha len tak z hlavy nedostanem a to domáci hiphop nemám veľmi v obľube (teda až na výnimky vôbec). Chystám sa na Vejšku, aspoň môžem porovnať. A ako tu už odznelo, Mádl je proste herec na inej vlnovej dĺžke, čo mu podľa mňa slúži ku cti. ()

Brano

Film, ktorý je o živote študentov a ich záľube v maľovaní grafitov. Nebolo to vôbec tak zlé a niektoré hlášky dosť pobavili, najmä pri Filipovi Vorelovi som sa dosť bavil. Takisto aj ostatní herci boli výborný, či už Kraus, Jurošková, alebo Mádl, ktorého považujem určite za jedného z najlepších českých hercov. Na druhej strane mi dosť vadil Tomáš Vorel ml., ktorý má ku herectvu očividne dosť ďaleko a po prečítaný kto režíroval tento film mi bolo hneď jasné, prečo takéto nemehlo sa objavilo v tomto filme. Hudba takisto dobrá, ale zábery z "akcii" teda z vandalizmu mi vôbec nič nehovoria a film zachránila jediné ta stredná škola. Pre mňa priemer, nieje to zlé, ale ani nič extra. Na české pomery to radím medzi tie vydarenejšie novodobé filmy. ()

kslaww

Graffity a vše co patří k pražskýmu štýlu...skvělá hudba...dobrej scénář...kdekdo se ve filmu bude vidět :-) ()

Guran

Až na hrozný výkon Vorela Jr. má film děj, ale jsou zde momenty, kde si divák říká, co je to vlastně za žánr. Chvilkama je to komedie, pak nastane vážnější scéna, pak drama a vlastně divák stále neví, o co se jedná. Film mohl být ještě lepší, na druhou stranu jsem rád, že rejža Vorel starší si zvolil téma z dnešní doby. ()

Nikca2112

Prostě ze života no. Strasti studentů, učitelů i rodičů. Pěkná komedie, u které jsem se nejednou zasmála a Jiří Mádl to zahrál skvěle :) ()

Hawaj

Vorlův pokus o sociální studii mládeže. No tak herecký výkony by se tam taky nějaký našli, ale že by to zrovna táhnul Mádl tak to tězko. A ten zhulenej rastaman bylo horší kliše než z ochotnickýho divadla. ()

Lukinator

Skvělý film o dvou klucích co dělají grafity. Super hudba, hodně náhoty atd jen jsem zklamaný že tam vyrazili Tomáše který tam byl fakt skvělej ()

teba

Těžko říct, kdy by bylo ideální tenhle film vidět... na gymplu už bych to stejně nestihla, ale i tak si myslim, že to na mě teď zanechalo daleko větší dojem... Zcela osobní čtyři hvězdy. Jo a supr soundtrack. ()