made1

Opravdu jsem si moc neslibovala od filmu, který mi vadil už samotným českým názvem parazitujícím na devět let starém filmu s Jackem Nicolsonem. Ale..., jistá dobrá duše mi řekla, že ten film je opravdu fajn a tak jsem se nechala jednoho nedělního večera udolat. Výsledek? Bavila jsem se, opravdu a srdečně. Nepochybuji, že na tom má svůj vliv i fakt, že sama píšu a taky přítomnost mé oblíbené Emmy Thompson, ale je to tak. ()

Maynard.

Příjemný pokoukáníčko. Musím se ale přiznat, že sem tenhle film dokoukal až na potřetí, páč sem u toho dvakrát celkem slušně zachrápnul :o). Ale nebylo to tím, že by snad film nudil, spíš schodou vnějších vlivů a příjemným pohodlím mého tv-křesla. Film je to velmi originální, řekl bych, že podobně originální jako třeba Nahromnice o den více. I se u toho člověk párkrát od srdce zasměje i se u toho nechá dojmout. I se dá slušně pokochat při vizuálních vychytávkách, který se sice postupně z filmu vytrácejí, ale ten začátek nakopnou slušně. Sice bych na mě měl největší dojem udělat hlavní hrdina, což se nestalo, páč toho strčila do kapsy dvojice Emma Thompson, kterou začínám mít čím dál rači, páč je to obdivuhodná herečka, a Dustin, který je skutečně schopen zahrát naprosto cokoli, zde totálního kliďase. Hudba je velice příjemná no a celkově si z tohoto kousku odnáším takový předvánoční příjemný pocit. No a snad už to horší nebude :o) ()

Sdoom

Velmi originální komedie/tragédie s vynikajícím hereckým obsazením. Neobsahuje ten typ humoru, u kterého by se člověk válel smíchy, ale spíše humor promyšlený a inteligentní. Závěrečná pointa nemá chybu. ()

Zombik.

Skvělý Will Ferrell s jeho naivním výrazem a krásná Maggie jsou opravdu sympatická ústřední dvojice. Originální, zábavné, s mistrovskou hudbou a samozřejmě nechybí nějaká ta romantika. Právoplatně patří k mým nejoblíbenějším. PS: Děj si vás vždy najde. ()

Forsberg11

Veľmi príjemný film plný sympatických postáv a suprových hlášok. Forsterove vizuálne hrátky s obrazom sú vynikajúce, pointa zaujímavá a vyvrcholenie takžie nie nútene predvídateľné. Takže spokojnosť. Farrelovi bola táto rola ušitá namieru a myslím, že sa v nej dokonale vyžíval. Takto si predstavujem milý, oddychový film na každé obdobie. 70 %! ()

herr_carter

Celý tenhle snímek, který je opláštěn zcela originálním scénářem, nemůžu bohužel lépe hodnotit z toho důvodu, že pokud Will Ferrell nehraje celou stopáž jako fekální prase, jednoduše mi do konceptu filmu nezapadá - což je právě problém zde a pokus o hlubší záběr je s tímto aktérem podle mě hluboká šlápota vedle................moje hodnocení = 6 z 10. ()

sedm.1

Marc Forster natočil opravdu zvláštní, ale především originální film, což zní sice působivě, problém ovšem je, že na mě to bylo zvláštní asi až příliš a v podstatě na mě celý ten příběh ve výsledku ani nezafungoval. Určitě bych tedy hodnotil o * výše, kdyby film skončil jako „tragédie“, což se nestalo, nicméně mé pocity z tohoto snímku jsou každopádně velmi rozpačité, a vlastně jsem si až doposud nedokázal v hlavě ani ujasnit, jestli se jedná o vážně tak výraznou a netuctovou romantiku, anebo zdali je to strašná ptákovina, která se tvůrcům jednoduše vymkla kontrole. Co musím ovšem určitě zmínit za pozitivum, je velmi přesvědčivá a podmanivá chemie mezi Willem Ferrellem a Maggie Gyllenhaal, což jsem vůbec nečekal, stejně tak jako jeden z nejumírněnějších výkonů právě Willa Ferrella, jehož výstřední herectví mě jinak upřímně sere, ale tady ta jeho vážnější poloha mě bavila a kupodivu v ní nebyl vůbec špatný, spíš naopak. Zápletka jinak krom zmiňované originality toho moc jiného nenabízí, vyskytuje se zde dost hluchých míst, spád nic moc, avizovaný humor se tu nevyskytuje, romantická linie je pak sice příjemná, na druhou stranu jí ovšem chybí emoce, což považuji za opravdu zásadní nedostatek, a jelikož nic dalšího, co by stálo za zmínku, se tu už nevyskytuje, tak vlastně není můj výsledný dojem z tohoto filmu příliš dobrý, spíš jak už jsem zmiňoval, jde o takovou odlehčenější, dramatičtější podivnost, u které hodně závisí na tom, jaký divák se jí rozhodne dát šanci a je to vážně tak 50 na 50. ()

honzii

Není to dokonalý film, na svůj žánr je ale neobyčejně chytrý. Možná, že má pár nedostatků (konec mohl být promyšlenější), ale funguje i jako nevázaná, tak jako inteligentní zábava. Marc Forster krásně kombinoval sympatické počínámí hlavního hrdiny od humorných momentek až po neskutečně melancholické scény, kterým dopomohla i dobře volená hudba. Nápad samotný je velmi originální. Zajímavé postavy (sám hlavní hrdina a spisovatelka byli skvělí) a velmi dobré obsazení, nejen to dělá z filmu Horší už to nebude nadprůměrný film. Ve svém žánru za pět, obecně za čtyři hvězdičky. ()

Cruise

Propletené osudy, to bylo vždycky moje! A osud propojený s knihou, to mě dostalo...Navíc borec uzavřený ve světě čísel a matematiky a láskyplné problematiky..Moc pěkný film o každodenním životě se špetkou koření! ()

chef

Skutocne ide o skvelu "modernu" komediu bez akehokolvek naznaku cliche. Ferrel ako moj oblubeny komik je netradicne v nekomickej ulohe, ale zvlada ju skvele a posuva tento film, spolu so skvelou reziou, na predne miesta mojich oblubenych komedii pre viac zhliadnuti. 85% ()

hudryhudry

Asi půjdu proti hodně dravému proudu, když řeknu, že mě tento film vůbec nebavil, ba co víc, hodně mě unudil a uspal. Musím ocenit neobvyklý nápad a dějovou kostru, která mi přijde dost nápaditá a "neošuntělá". Avšak film, který z tohoto nápadu vznikl mě opravdu zklamal. Jednak mi přišlo, že děj odsýpal pomalu, vizuální zpracování (všude plno čísel) se sice k filmu hodilo, nic to ale nemění na tom, že ho ze začátku bylo trošku moc. Vtipu zde bylo jak cukru v dia sušenkách, 1/2 filmu se odehrála v autobuse (přišlo mi to jak reklama na mhd) a herecké výkony mě taky nezaujaly. Will Ferrell se svým neustálým výrazem smutného králíka hrál stejně strnule, jak Arnee na vrcholu (a vlastně pořád) své kariéry, Maggie Gyllenhaal mi byla svým vzhledem a vězeňským tetováním na rameni doslova odporná a Queen Lattifah mě svým podáním zkouřené bláznivé spisovatelky také nezaujala. Dustin Hoffman je podle mě jedním z nejlepšíh herců vůbec, takže ten jediný mi byl ve filmu sympatický. Celkově mi přišlo, že si film hrál na něco, čím není, pokoušel se být umělecký a mě to opravdu nezaujalo. 1* dávam za nápad a druhou za obsazení Dustina. ()

uzzi

Výborný Ferrell ve vážné roli ve výborném filmu. Ke konci bohužel trochu ztrácí tempo a posledních pár sladkých minut tam být nemuselo. Ale i tak se jedná o nevšední film s pověstnou kapkou něčeho navíc. Režie Marca Forstera vše krásně rámuje a těsím se na jeho další počin. ()

GeorgeHans

Po zhliadnutí tohto filmu sa na ďalšie filmy Marca Forstera veľmi teším a zisťujem, že je to jeden z najlepších (a najoriginálnejších) režisérov súčasnosti. Herecké obsadenie je taktiež jedno najluxusnejších za posledné roky. Či už vždy-vtipný komik Will Ferrell, ktorý tu hraje vážnejšiu rolu ako zvyčajne, alebo klasicky výborní Dustin Hoffman a Emma Thompson. Kráľovnou je tu však jednoznačne môj najväčší objav súčastnosti krásna a bezchybne hrajúca Maggie Gyllenhaal s ktorou si hneď idem zháňať ďalšie filmy. Scenár - hráve prelínanie reality a fikcie - a aj režijne spracovanie je veľmi originálne. Hlavne úvod filmu, keď animované vecičky sprevádzajú Harolda. A keď sa potom film presúva do vôd romantickej komédie, jeho kvalite to vôbec neuškodí. Chcel by som vidieť ako by Forster natočil čistokrvnú romantickú komédiu, lebo časť filmu kedy Harold stretne Anu a idú k nej domov je hádam to najlepšie čo je v tomto žánri natočené a môžem ju pozerať dookola. Silných 5* a v danom žanri jeden z vrcholov. ()

Michelle75

Velmi příjemná podívaná, originální a nesmírně zábavná. Komedie, která svůj účel zaručeně splní, budete se smát a za břicho se popadat. Maggie tahle role nesmírně sedí a Ferrell nemá chybu. Když řeknete pekař, tak máte úplně jinou předtavu, než jak je to vyobrazeno tady a tohle se mi taky hrozně líbí. ()

Jaccobos

Ačkoli sem si ze začátku myslel (a všechno tomu nasvědčovalo), že to bude "perla britské literatury", konec "docela ušel". ()

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou