Po sedmiletém, zdánlivě šťastném manželství odjíždí Američanka Betty Mahmoodyová se svým íránským mužem Sayyedem a jejich dcerkou Mahtob do manželovy vlasti. Návštěva se ale brzy mění ve vězení, neboť dosud západně orientovaný Sayyed se během pobytu mění ve fanatického fundamentalistu a nutí svou ženu a dceru, aby v Íránu zůstaly. Podaří se Betty nakonec s dcerou uprchnout, nebo budou doživotně odsouzeny k živoření?  Film byl natočen podle autobiografické literární předlohy Betty Mahmoody. (TV Prima)

buchannon

Naprosto skvělý film. Opravdu velmi silné drama. Nechápu, že má tak málo procent. Celou dobu sledování jsem si myslel a říkal dost nelichotivé věci o islamistech (slušně řečeno). Stačí se podívat na Islámský stát a všichni mají jasno... ()

Crejdl

Pravidvý pohled na masivně šířenou duševní nemoc jménem islám. Není to o rase, je to o přijatých závadných myšlenkách. Není to o víře, je to o uctívání nemocného člověka. S přítele či partnera se ve vteřině stane kat, který je schopný podřezávat. Kolik příkladů ještě chcete aby jste islám správně zařadili, jako kult osobnosti, sektu, mající všechny prvky ideologie. Horší než jakákoli totalita, horší než nacismus. Velké lži se uvěří snáze než malé. ()

fafejt001

Po dlouhé době jsem tento film opět viděl v Tv . Zas...né reklamy byly asi co 15náct minut . Sorry . Film tak neměl takové grááády jako kdysi v kině . Kniha byla daleko lepší , ale i tahle verze ukázala mnohé . Ve skutečnosti to muselo být daleko horší . ()

zigy

Známý příběh zfilmován průměrně, já jsem v emocích lapen nebyl. Ale příběh je to zajímavý, a jestli jsou fanatičtí islamisti fakt takhle tupí, tak potěš koště. ()

JesterKruger

Tento film jsem už viděl jako dítě, (V období kdy jsem Sledoval Sonic The Hedgehog: The movie (1996), Šmouly a podobné věci), a tehdy jsem byl úplně z toho vedle. Bylo to sice napínavé, ale cítil jsem z toho velkou nenávist. Filmu ale strhávám jednu hvězdu za pár lží, které se v realitě nestaly, a přitom je to film podle skutečnosti, ale to je klasika, jelikož na filmy podle skutečnosti není moc spoleh, že to bude přesně podle pravdy. ()

PTuranyi

Výborne natočená dráma úteku Američanky Betty z Iránu kde ju s dcérou drží manžel. Po krátkom pohodovom začiatku v USA sa všetko sústredí na kultúrny šok a problémy Betty a jej dcéry so životom v moslimskej rodine. Prostredie manželovej rodiny, neustály dohľad a stupňujúce sa násilie vytvára veľmi plastickú atmosféru strachu a neustále napätie. Samotný útek so šťastným koncom sa odohrá v posledných desiatich minútach filmu. Nesmie chýbať pohľad na vytúženú americkú vlajku americkej ambasády. ()

mixerik

Betty Mahmodyová svojou knihou chcela priblížiť život ženy, ktorá kvôli láske odišla do "pekla" a snažila sa zo všetkých síl vytrvať...no náboženstvo jej muža mu zatienilo rozum a ona nebola schopná zdolávať poníženie a tyraniu....kniha perfektná, film slabší, možno preto, že som najprv čítala a až potom ho videla.....nie je tak emocionálne ladený, aby poskytol dostatočný pohľad do Bettinej duše, jej mysľové pochody a pod. ()

Trescha

Takových filmů je třeba točit víc,protože je třeba na tyto problémy poukazovat s čím dál větší naléhavostí. S ohledem na zdejší multi-kulti společnost,mažu část komentáře.😂 ()

tomasso19

Veľmi zaujímavý a hlavne smutný príbeh ženy, ktorá si iste musela vytrpieť neskutočné veci, poníženie a strach. Neviem si ani predstaviť tú bezmocnosť, ktorú si táto žena musela pretrpieť, kým sa dostala opätovne domov. V skutku veľmi zaujímavý príbeh, ale bohuzial len s priemerným sfilmovaním a veľmi rýchlym koncom, v ktorom chýbalo mnoho vecí z knihy. Pre mna 60%... ()

camomilla

Prusvih a stejne chyby jako u Bile masajky. Kdyby se film drzel vice knihy a o hodinu natahl, pridalo se vice scen, mozna by nepusobil tak plose jako nyni. Hlavni predstavitelka se na konzulatu objevi tak rychle, ze cely proces uteku ztratil smysl. Jedna hvezda.. ze jsem to dokoukala.. ()

DavidDizzer

Příběh podle skutečné události zfilmován v neuvěřitelném prostředí. Mnoho z nás si ani neuvědomuje, že se to ve skutečnosti stalo, nebo že opravdu většina žen je nuceno žít tak, jak si samy nepřejí a jsou nuceny trpět nesnesitelné podmínky tamější ,,nekultury". Ve filmu se podařilo zobrazit napětí a akce, bezmoc a volání o pomoc zoufalé ženy. Herecké výkony výborné, prostředí - reálné, děj - neuvěřitelně přesný, pravdivý, napínavý, plný strachu a obav, ve filmu bylo také zmíněno hodně podstatných věcí, jak tamější "lidé" žijí - mladí chodí bojovat a když zemřou v boji, Alláh je bude navždy milovat, ženy zde musejí poslouchat své manžely - nejsou tedy svobodné a většina z nich jsou zde drženy proti své vůli, neustálé boje mezi sebou, násilí, zbraně, neuvěřitelně zfanatizovaní lidé... Podle mě opravdu napínavý film, plný akce, napětí, strachu, obav, bezmoci, - zkrátka nepředstavitelné peklo, co musí prožívat tamější lidé (ženy),... respektive co prožívala během útěku žena s dítětem. Neuvěřitelné a výborně vyobrazené. Je to dle hodnocení tak 3 - 4 ****, ()

Nataniel73

Ako dospievajúci som si so záujmom prečítal knihu, ktorá mnou dosť otriasla. Detailný popis hrôz, ktoré si musela prežiť milujúca matka (aj vďaka svojej naivite, ktorá sa nikdy v živote nevypláca) zanechal vo mne hlboký dojem. Film sa snaží kopírovať knihu čo možno najvernejšie, hlavne z hľadiska pocitu beznádeje života v šialenej krajine, kde zdravý rozum nemá miesto. Ja osobne to tej Betty verím, pretože realita vie byť pekne hnusná. Je to taký etno thriller so všetkým, čo k nemu patrí. Čo však filmu vyčítam je skratkovitosť celého deja. Chápem, že celá kniha sa do filmu nacpať nedala, ale mohol byť aspoň o pol hodinu dlhší a nemuseli v ňom byť vynechané niektoré zásadné pasáže z knihy. Napríklad zoznámenie sa s Ahmalom, strastiplná cesta na koni pomedzi iránske hory, hranie sa na dobrú ženušku kvôli získaniu väčšej slobody, problémy na americkej ambasáde v Turecku atď. To, čo sa filmu podarilo zachytiť je atmosféra Teheránu, pocit beznádeje a surovosť iránskych chlapov. Rozhodne nie som zastánca amerikanizácie spoločnosti (aj iné kultúry majú svoje čaro), ale tento film je žiaľ v mnohom pravdivý. 80% ()

NikiVai

Film podle mé oblíbené knížky z mládí. Bylo to super, pokud se něco takového dá říct o této problematice, ale knížka u mě vítězí. Myslím, že tenhle film by si měly pouštět hlavně dívky zaslepené láskou a iluzemi. ()

Peddro

Příběh podle skutečné události, který dokazuje, že islám je odporná ideologie, která nemá mít v západní civilizaci místo.... ()

Nick321

"Přísahám Ti na svatý Korán, že budete v bezpečí"... o něco později "Já Tě zabiju, já Tě podřežu, a bude konec!!!". Příběh neobyčejně silné ženy, která si myslela, že jede na návštěvu a na místo toho se ocitla v  represivním režimu, který jednak zmítá válka a jednak náboženský fanatismus, ve kterém žena může skončit hodně špatně i za kousek odhalených vlasů. Mohla utéct sama, ale rozhodla se, že svou milovanou dcerku nenechá v drápech středověkých nelidů, kteří by ji v osmi letech klidně provdali zámožnému úchylákovi, protože "Alláh to odpustí".  Tato Američanka se dala na pomoc ženám, jenž se ocitly ve stejné situaci. Veliký respekt této statečné ženě. ()