Kdo je tady ředitel?

• Dánsko Direktøren for det hele (více)

Bláznivá komedie, která zcela vystupuje mimo tradiční téma a styl Larse von Triera. Majitel IT agentury si vytvořil postavu imaginárního šéfa, ale když chce firmu prodat, nezbývá mu než najmout podřadného herce, který bude zaskakovat nejen při jednáních. (Febiofest)

E lan

Severská bláznivá komedie rozhodně překvapí každého svým dobrý scénářem a námětem. Přesto přijít na chuť severskému humoru byl pro mě za téměř dvě hodiny koukání nadlidský výkon:-( ()

Tamten

Bohužel nevím, v čem spočívá vtip této komedie. Zda ve vybudování nesmyslného podniku, ve kterém jsou hlavní manažeři imbecilové, v absurdním chování všech postav či v něčem zcela jiném, co mi uniklo. A ačkoliv o absurdním divaldle a scénách se ve filmu mluví často, většina scén zde není přehnaná do té míry, aby to bylo vtipné alespoň z hlediska absurdního přehánění. ()

markotter

Moje první setkání s DOGMA. Většinou LvT bráním před komentáři uměnímilovných recenzentů, ale dnes je tomu naopak . Jsem přkvapen, jak dobré film dostává známky v rozporu s mým pocitem z něho. Já to viděl jako úžasnou úchalárnu se spoustou skěvlých gagů a scének, ale pospojovaé dohromady mě to trochu nudilo. Protože chvilku to bylo za 0:-) a chvili za 5, tak hodnotím za 3. ()

hloupej honza

Vynikající scénář, který bohužel není ztvárněn tak dobře, jak jsme u tohoto režiséra zvyklí. Snímek nabízí vhled do firmy, kde se ředitel rozhodne, že všechny nepopulární rozhodnutí jsou vyjádřením "velkého šéfa", kterého si vymyslí. Za důmyslný scénář, který by se dle mého názoru hodil ještě více pro divadelní ztvárnění, hodnotím 7/10 ()

mazic

no říkal jsem si nic moc, ale přišel jsem tomu na chut a na konci se mlátil smíchy o zem... lars nezklamal ()

Forty-

Lars a to klasicky Lars. No keby bolo takychto filmov viac, tak som v blazinci. Chvalabohu ze Trier je unikat :) Zasa dalsi divny film ktory sa mi pacil. Nadabovali to vobec? Ja som to videl v danstine (tak ako vsetko larsovo) :) Najlepsi bol ten svedsky riaditel - cely doktor Helmer zo serialu Riget :) Dansk jävlar! ()

elshish

Velice originálně pojatá komedie i když s trhlinkami v ledovci. Nejvíc mě pobavilo sestříhání celého filmu a herecký výkon hlavního aktéra viz. imaginární šéfa. A samozřejmě záběr dánského popřeží... ()

m4xp4yn3

Zatím nejhorší Trierův film. Z nějakého důvodu se rozhodl vcelku jednoduchý, ale použitelný námět za každou cenu zamotat, nabalit na něj kvanta zbytečných vedlejších linií, ty nechat nakousnuté a natočit to technicky co možná nejhůř. Že to měla být komedie? Pak jde Trierův humor mimo mě. Nedochází mu, že k humoru je třeba empatie, kterou jsem k žádné z postav necítil. Osazenstvo zdejší kanceláře není nijak vykreslené, jejich osudy jsou mi ukradené. I u Idiotů jsem se smál více. Protože bylo čemu. Možná to dánové vnímají jinak. Trier tu během, na své poměry skromných, pětadevadesáti minut neohrabaným způsobem sděluje zcela jednoduchou myšlenku, kvůli které snad ani nestojí za to udržovat celou dobu pozornost. Hybaj točit dramata! ()

Brinkley

Lars von Trier z docela jiného soudku. Ale jak já se u této komedie- nekomedie bavila, to popsat fakt neumím. Můj svišť měl sice potřebu mě dvakrát řevem odvolat od TV vždy zhruba na čtvrt hodiny a slušně mi tak přetrhl nit, nicméně spolehlivě do 5 minut už jsem se zase řehnila. Tak trochu severský Kancl okořeněný podmínkami manifestu Dogma 95. Oboje zbožňuju. Kdo je tady ředitel si rozhodně budu muset sehnat do filmotéky. ()

Saintcrux

Keď som počul spojenie Lars Von Trier a komédia tak to som si nemohol nechať ujsť. Určite to nie je komédia pri ktorej sa budete smiať rehotom od začiatku do konca. Ale ak máte radi suchý tragi-komický severský humor určite sa pousmejete :). Je to typický severský typ komédie pri ktorom človek nevie ,či to je myslene tragicky alebo humorne. Je to taká divadelná hra vložená do chladného severského priestoru a počasia. Strih, kamera, prostredie, komentáre a majstrovstvo režiséra napomohlo aby sa stal z filmu pozeraťeľný kúsok ,ktorý stojí za spomenutie. ()

jda23

Depresivna komedia, toto je vas zmysel pre humor ? V temnych vodach zabava tak svizne nefunguje. Chlad, temno a skutocna bezvychodiskovost. ()

bono22vox

Jste šéfem počítačové firmy a chcete být podřízenými milován? Vymyslete si ředitele v Americe a nepříjemné příkazy posílejte jeho jménem. Pokud musíte bosse i ukázat, najměte si herce. K téhle zápletce von Trier přidává partu svérázných zaměstnanců a rozehrává komedii, v níž sází na zvláštní směs civilnosti a absurdních situací, která připomene jeho Idioty. Zároveň si hraje na divadlo, kde je firma jevištěm - a sám do hry vstupuje, aby ji okomentoval a dal nám najevo, že je mu absolutně jedno, co si o ní myslíme... ()

rivah

Přesný překlad dánského titulu je ŘEDITEL (TOHO) VŠEHO. Na IMBD je kdoví proč ŘEDITEL ZEMĚKOULE. Podruhé zhlédnuto s odstupem deseti let a zážitek je ještě lepší. ()

gemi

Nevím, na čem jedou zdejší komentátoři, ale očividně je to mnohem kvalitnější matroš než ten můj. Viděl jsem trapnokomedii, u které jsem se ani jednou neusmál, protože prostě není vtipná, ale trapná. ()

namathur

Trier je bezpochyby génius, tady už ale v manipulaci s divákem překročil všechny meze. Mám pocit, že zkouší, co všechno mu ještě sežereme. Mno - já i s chlupama. DÁNSKÁ PAKÁŽ!!! ()

JohnnyBoy

Po předchozích filmech jsem začal nad Trierem trochu lámat hůl. Přišly mi těžkopádné, nudné a dokonce trochu namyšlené. Ovšem touto jednoduchou komedií ve mě tento dánský režisér utvrdil myšlenku, že je oprávněný génius. Tento přímočarý originální příběh je přímo nasáknutý vtipem a sžíravým sarkasmem. Ústřední herecká dvojice je neuvěřitelně přesná, příběh je odvyprávěn sebevědomou dikcí a forma, kterou si Trier vybral je naprosto nadčasová. Totální dekompozice vesměs statických záběrů, neustálý vpád smysluplných skokových střihů, často naschvál barevně nesedicích záběrů - a přesto tenhle chaos nějak intuitivně drží pohromadě a má nějaký (přiznávám se že nevím jaký) význam. Děkuji za zábavný večer. ()

Je skutečně Lars von Trier v koncích?

Je skutečně Lars von Trier v koncích?

03.06.2007

Tento osobitý dánský tvůrce právě prožívá svoji osobní krizi a topí se depresích. To a mnoho dalšího prozradil sám Trier v rozhovoru pro dánský deník Politiken. Jeho duševní stavy jsou až natolik… (více)