Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Zia to má těžké: nechala ho přítelkyně, rodiče mu nerozumějí a – no jo, zrovna spáchal sebevraždu a teď žije „na onom světě“. Je to svět plný podřadné práce, sešlých barů, bývalých přítelkyň a nefungující dopravy. Jen co se v něm Zia octne, získá dva nové přátele: mazaného rockera ruského původu s podivným šarmem a inteligentní sexy naivku, která chce dokázat, že je tady omylem. V rozpadávajícím se oranžovém kombíku, který drží pohromadě pouze díky lepicí pásce, vyrazí společně na cestu, kde potkají neodolatelného Knellera (Tom Waits), který je provede poslední verzí Utopie. Film plný nečekaných zázraků a absurdního humoru ukazuje, jak je lidský život ve skutečnosti vzácný a nepředvídatelný. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (191)

keddy79 

všechny recenze uživatele

Nepříliš známý (alespoň já jsem o něm nikdy předtím neslyšela) ale výborný film. Moc se mi líbilo zaměření pohledu na prožívání pocitů postav. V tomto snímku se nedozvíme nic o tom, co dotyčného vedlo k rozhodnutí k sebevraždě, jak se na onen světa dostal, či jak tam začínal. Dozvíme se , co hrdina cítí, co ptožívá. Ne že by se o citech mluvilo (ve spoustě filmů vidíme člověka a slyšíme jeho vnitřní monolog, ale o tom to není), ale přesto je vidět, jak pocity hrdinů přirozeně proplouvají každou scénou, ať už je to při čekání na zázrak, při pohledu na noční oblohu bez hvězd, či při výměně úsměvů v závěru. Ač tento snímek zdaleka není dokonalý, je nesmírně zajímavý a originální. Zajímavé komentáře: Geminia, Davson, hirnlego ()

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

Žasnu nad tím jak tohle mohl někdo natočit :) Je to tak unikární nápad, který je tak neskutečně prdlý, že si jen říkám - co my víme, co je opravdu poté, co skončíme "na druhé straně". Dobrovolně či nedobrovolně. Patrick Fugit mě bavil, prostředí bylo tak skvěle morbidní, neobvyklé a sakra - jako co bych dělala asi jako já, kdybych se tam ocitla. Má to pak vůbec nějaký smysl? :D :D D Závěr super - konečně mu to došlo - já bych to udělala asi taky :) Ale už asi trochu dříve. ()

Reklama

neoBlast 

všechny recenze uživatele

Nebýt závěrečné půlhodiny, tak bych sahal v hodnocení i výše. Ale právě tato divně nekonzistentní část mi vůbec neseděla do tripu, který hlavní hrdinové zažívají - a že ten byl podivný již před ní. Chorvatský původ režiséra se nezapře a celý film (nejenom hudbou od Gogol Bordello) zavání mixem Balkánu a amerického indie drobňouska. Pochvala ale ode mne letí hlavně pro vynikající casting, který přivedl skvěle hrající a (hlavně) sympatické herce před kameru. 60 % ()

ZkuKol 

všechny recenze uživatele

Klasická romantické roadmovie s lehce cikánsko-balkánským feelingem je zcela prosté originality a postupně ztrácí tempo, vtip i atmosféru. Happy end je zde spíše z nutnosti a hlavní hrdina mi byl víceméně nesympatický. Na druhou stranu původní nápad není špatný, ženská hrdinka je velmi příjemná a hudba osvěžující, přesto se jedná o průměr... 50% ()

Firebug 

všechny recenze uživatele

Slušná road movie. Nic víc. Od filmu odehrávajícím se v posmrtném životě jsem čekal podstatně více cynismu a černého humoru. Čekal jsem více nápadů a dostal jsem podsedadlovou černou díru a na konci pár mini zázraků. Postavičky (hlavní i vedlejší) fajn, ale že by jste si nějakou zamilovali? To myslím nehrozí. Byla to v podstatě nuda, ale taková ta příjemnější a pohodová. Zní to divně a nezáživně? Přesně takový je tento film! Slabší 3* ()

Galerie (16)

Zajímavosti (5)

  • V záverečnej scéne je možné počuť skladbu “Szomorú Vasárnap“ (“Ponurá nedeľa“) od maďarského skladateľa Rezső Seressa. Táto skladba sa po celom svete preslávila ako hymna samovrahov. (Astaroth666)
  • Pieseň, čo zaznie v prvej scéne "Dead and Lovely" naspieval Tom Waits. Tento herec a príležitostný muzikant vo filme rovnako stvárnil postavu Knellera. (Filip258)
  • Celý film je doprovázen písněmi skupiny Gogol Bordello. (Aurorka)

Reklama

Reklama