Film se odehrává v Nizozemí a je zobrazen ze tří rovin: První je z pohledu nájemného vraha Park Yi (Woo-sung Jung), který se zamiloval do malířky Hye-young (Ji-hyun Jun), ale nechce se jí vyznat z citů právě proto, že je zabiják, tak jí alespoň nosí každý den tajně sedmikrásky, které má strašně ráda. Druhý pohled je ze strany právě Hye-young, která maluje portréty na náměstí a stále chce zjistit, kdo jí nosí ty sedmikrásky. Jednoho dne se objeví policista Interpolu Jeong Woo (Sung-jae Lee), který se nechá od ní nakreslit a má u sebe právě ty sedmikrásky, ona se domnívá, že on je právě ten tajemný ctitel a tak se do něj zamiluje. Třetí pohled je policisty Jeong Woo, který využil pouliční malířky, jen jako krytí při sledovačce, jenže jak se postupně začal scházet s Hye-young, tak se do ní zamiloval. Jenže vše se nějak zkomplikuje a Hye-young je postřelena při přestřelce a přijde o hlas. Policista je odvolán zpět do Koreje a na scénu se opět vrací zabiják. Jestli vše dopadne dobře? No to se nechte překvapit. (c.tucker)

Radek.SCH

Možná jsem v poslední době viděl až moc melancholicky/sentimentálně/mírně kýčovitých romantických korejských a japonských filmů, ale nedostalo mě to. Přišlo mi to až příliš moc vykalkulované, všechno do sebe zapadalo jako na běžícím páse. A dát do nejvypjatějšího momentu filmu písničku, která shrnuje a vysvětluje celý film, to můžou udělat jenom v Asii. Hlavně ať z toho Američané neudělají zase nějaký blbý remake. - 60% ()

Rázlik

Opět jeden z těch lepších asijských kousků. Pohled ze tří rovin byl dokonalý, jen pro mě bylo nepochopitelné, jak se hlavní herečka mohla tak rychle vyrovnat se ztrátou svého hlasu a dál žít svůj "normální" život..ale to je jen malá drobnost, která neměla na hodnocení žádný vliv. ()

manhamaya

Další z perel jihokorejské kinematografie! Korejci jednoduše umí točit dobré filmy, takové, které vám přilepí zadnici na židli a připoutá oči na obrazovku. A vy i po hodině stále nehnutě sedíte, sledujete s napětím "kdy to hernajz ten chlap konečně udělá" a slintáte, jakmile vidíte Woo-sung Junga v celé jeho kráse. Zápletka originální, typický jihokorejský duch. Takhle má vypadat dramatický romantický film! ()

Puol

Zhliadol som normálnu verziu a prevláda sklamanie. Možno som kvôli režisérovi a nadšeným komentárom mal priveľké očakávania. Druhá polovica filmu bola až príliš predvídateľná. ()

kubka4

No jo no, Korejci prostě ví jak na mě... Výborný film, který mě chytil hned na začátku a už nepustil. Vzhledem k obsazení bych tvůrcům ani neodpustil, kdyby to pokazili... Jeon Ji-hyun je jako vždy naprosto skvělá a to přitom někde polovinu filmu nepromluvila ani slovo. Woo-sung Jung po A Moment To Remember opět prokázal, jak skvělý herec je. A zbytek? Ten také nehrál vůbec špatně... Vždyť to také nejsou žádná neznámá jména. Příběh byl možná tak trochu klišé, ale na druhou stranu je pro mě, spíše než originalita, důležité zpracování. To je v Deiji naprosto skvélé a vyprávění příběhu, který postupně odhaluje jednu část po druhé prostě nemá chybu. K tomu přidejte překrásný soundtrack a prostředí a máte zaručený filmový skvost. - 100% P.S. První film, kde jsem fandil nájemnému vrahovi. :) ()

TylerGage

Příběh policisty,malířky a profesionálního zabijáka.Film nenatočený v Korei se stal dalším z korejských filmů s mým hodnocenám pěti hvězdiček.Korejské filmy dokáží zvednout lidem náladu a nebo je také rozesmutnit. Tohle je jeden z filmů , který se nedá vydžet bez trochy smutku a moře slz. ()

Blaogranas

Z Deiji dýchá korejská škola hned od začátku díky klavírní hudbě, krásnému obrazu a kameře. Woo-sung Jung je opět naprosto skvělý. A ač vyšetřování odhalující hrdince totožnost zabijáka prostřednictvím hudby a tulipánů je poněkud ubohá, celkově má film jistě kvalitu tak 90%. ()

sumperacek

Někde mezi 4 a 5. Závěr mě rozsekal. A ta nádherná hudba na konci. Jsou tam někdy dost nepravděpodobné okolnosti, které dotvářejí zápletku, ale to mi až tolik nevadí. Jsem romantická duše. ()

Al44...

Úvodem musím říci, že tento snímek má rozhodně svoje chybky a je trochu překombinovaný a nerealistický. Na druhou stranu nám, ale nabízí komplexní a hlavně překrásný filmový zážitek. Nádherná hudba dokresluje překrásné přírodní scenérie a klíčové filmové scény. Herecké výkony jsou naprosto bezchybné a hlavně hodně "sympatické". První polovina filmu se mi líbí více (naprosto nenucený romantický příběh), ve druhé se samozřejmě příběh zkomplikuje a trošku neobratně míří až do finále. Zajímavý je též nápad přenést veškeré dění do holandského Haarlemu, kde evidentně na rodilé Korejce narazíte na každém kroku (chi). Tento film určitě doporučuji - jeden z nejlepších korejských filmů!! ()

Stíba

Milostný trojúhelník ve filmu s korejským srdcem, zasazený do prostředí staré evropské architektury na pozadí kriminálního příběhu s úžasně ladným hudebním podkreslením. Zdánlivě nesmyslná kombinace vytváří neuvěřitelně slazené a ladné dílo, které vás nenechá vydechnout od začátku do konce. Úžasný film, který mám s odstupem času čím dál tím radši a nepřestávám na něj myslet. ()

Mik_e

Krásný, byť na klišé postavený korejský film, odehrávající se poněkud neobvykle v evropských reáliích. To je celkem sympatické, příjemná změna. Největší silou filmu jsou pochopitelně emoce, které v průběhu docela úspěšně vyvolává, já už jsem ale zvědavý na DC verzi. Uvidíme. ()

wege

Bylo to pěkné, s naprosto fantastickou kamerou a dobře vystavěným příběhem. Jen mi přišlo, že když šlo o akci, tak to fungovalo daleko lépe než ta romantická linka. Ale zase málokdo umí vystavět krásně poetickou romantickou zápletku jako Korejci (i když to režíroval týpek z Hongkongu). ()

RobbieM@N

Můj druhý korejský film, ve srovnání s My Sassy Girl se mi nepodařilo tak proniknout pod kůži jedniotlivých postav a scénář tradičně obsahoval pár děr, spíše jednu, ani se mi nechce psát o tom jak skvělou kameru a střih tenhle film měl, i hluboká a silná psychologie postav nestojí za zmínku, u korejského filmu mi to připadá jako samozřejmost, ale něco mi tam prostě chybělo, pravděpodobně nemožnost reflektování vlastních pocitů do jedné z postav. ()

Mr.Roman

Spokojný úsmev, ktorý mi na tvári vyčaril klasický romantický kórejský film, ktorým Deiji v prvej polovici určite je, vystriedal nechápavý a neveriaci výraz v polovici druhej, kedy sa začali postavy chovať mierne povedané čudne (aj na pomery Ázijských filmov) a scenáristi začali tasiť jednu absurditu za druhou. Na to čo to malo znamenať a ako to vlastne malo pôsobiť by som dokázal prestať premýšľať, napokon nie všetky Kórejské filmové kúsky musia byť jedinečné, no čo väčšinu tunajších užívateľov prinútilo vyhnať Deiji na 86%, je ozaj na zamyslenie. Pozeral som vôbec na ten istý film? (videná orig. 110 min. dlhá verzia) ()

boombang

Skvostné, i když ne tak úplně naplno korejské. Světlušky se změnily v sedmikrásky, ale lásku prostě nelze zastavit. Hrdinka i hudba jsou nádherné, Nevím, co dál napsat. Kdo mne zná, asi pochopí, proč. ()

GoustDog

Trošku mi to připomínalo Leona, jen je to mnohem poetičtější. Bohužel jsem neviděl režisérskou verzi, která by to možná částečně napravila, ale z dobrého námětu vzešel scénář, který mi připadal místy nedotažený a moc zkratkovitý, což mě mrzlo, protože tenhle film měl ve všech směrech našlápnuto na cosi výjimečného. Přesto se jedná o skvělé dílko a já musím dát - i když slabších - 5*. ()

RigorMortis

Sympatický film, po ktorom sa Ji-hyeon Jeon definitívne zaradila do môjho top zoznamu herečiek. Ako to už u Kórejcov býva, zasa výborne zvládnutá práca s emóciami, no nebolo to až tak prepracované ako pri iných filmoch z ich produkcie. Súbežné dejové línie potešili, akurát som sa v nich miestami strácal. ()